Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Rasszista támadások a magyarok ellen

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Rasszista támadások a magyarok ellen
kerekferko
  Válasz | 2013. március 17. 21:04 | Sorszám: 1
A szaporodó magyarverések ellen március 6-án a Fidesz ifjúsági szervezete az Amnesty International budapesti székháza előtt demonstrált. A Fidelitas vezetői petícióban tiltakoztak az ellen, hogy a jogvédő szervezet nem emelt szót a szerbiai magyarverések ügyében. Az akcióhoz több Kárpát-medencei ifjúsági szervezet csatlakozott.

Február 27-én közös nyilatkozatban fejezték ki szolidaritásukat a délvidéki magyarverések áldozataival, és a jogsértések kivizsgálását kérik Kárpát-medencei ifjúsági szervezetek. „Mélységes aggodalomra ad okot az utóbbi időben a szerbiai kisebbségek elleni indokolatlan, agresszív fellépés” – olvasható a dokumentumban, amelyet a Fidelitasnak, a Fidesz ifjúsági társszervezetének elnöke, Ágh Péter juttatott el az MTI-hez.

Az újvidéki rendőrség február 12-én szabadlábra helyezte azt az öt szerb fiatalt, akiket a temerini incidens elkövetőiként garázdasággal gyanúsítottak – jelentette a Vajdaság Ma hírportál a B92 rádióra hivatkozva, amely meg nem nevezett forrásokat idéz. A támadók állítják, senki nem gyűlöli a magyarokat, szimpla összeszólalkozásról volt szó.

Február 4-én a magyar kormány közölte: határozott fellépést vár az elmúlt napok vajdasági magyarokat ért atrocitásai ügyében a szerb kormánytól. A magyar kormány értetlenül áll a temerini, újvidéki és óbecsei, magyarságot sújtó legutóbbi incidensek előtt, elvárja alapos kivizsgálásukat, valamint a szerb hatóságok határozott fellépését – közölte Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.

Még 2012. augusztus 3-án arról számoltunk be, hogy Nagyváradon két romániai magyar fiatalt bántalmaztak azért, mert magyarul beszéltek. Támadóik azt mondták, hogy Romániában beszéljenek románul, vagy költözzenek el onnan, ugyanakkor többször megrúgták, illetve megütötték őket egy fémből készült golfütővel. Az eset etnikai jellegét bizonyítja az is

Előzmény: 0

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola