Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Konstruktív kritika   » Moderációs elvek és gyakorlat

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Moderációs elvek és gyakorlat
szentistvánjobb
  Válasz | 2003. június 04. 22:01 | Sorszám: 2
Most akkor nézzük a moderációs gyakorlatot egy példán keresztül.

Esemény #1:
Téma: Zsidó kultúra Magyarországon
Jel 2003. június 03. 16:51 | Sorszám: 74

Idézet:
"Mit kötsz bele naponta háromszor a...?"
"Nem lehetne, hogy a magad dolgával törődj?"
E kettőből egyért is abbahagynám veled a beszélgetést. Az elsőre nincs mit reagáljak, mert nem kötöttem bele senkibe, a másodikat viszont egyenesen vissza kell utasítanom. Engem te nem fogsz utasítgatni. Majd ÉN eldöntöm mivel kivánok ITT foglalkozni...

(Időnként elég látványosan kiesel a jó kultúrzsidó szerepéből... Csak úgy.)
Előzmény: kaleb 2003. június 02. 16:19 | Válaszok


Esemény #2:
Téma: Zsidó kultúra Magyarországon
kaleb 2003. június 03. 18:30 | Sorszám: 85

Idézet:
Megjegyzésed továbbitottam a moderátorhoz, szíves elbírálás végett. Egyelőre nem fejtegetném tovább a kérdést, várjuk meg, mit mond rá a moderátor.
Előzmény: 74

kaleb 2003. június 03. 18:14 | Sorszám: 81
Idézet:
Idézet: Időnként elég látványosan kiesel a jó kultúrzsidó szerepéből...
Ezt kinagyítanám, a moderátor kedvéért. Meg azért, hogy ha veled mégegyszer valaki szóba áll, ne felejtse, hogy kivel beszél. Kiváncsian várom a moderátor lépését...
Előzmény: 74

kaleb 2003. június 03. 18:10 | Sorszám: 79
Idézet:
A moderáció nem teszi lehetővé, hogy szívem szerint válaszoljak neked. De azért elgondolkozom azon, hogy a jövőben érdemes lesz-e ilyen szinvonalú fickókkal szót váltanom.
Előzmény: 74

Esemény #3:
Root of all Evil Válasz | 2003. június 03. 23:28 | Sorszám: 89

Idézet:
Jel forumfelhasznalot 3 napra letiltottam.
Azt hiszem most sem es a tovabbiakban sem lehet viataerv az, hogy valaki lezsidozza a vitapartneret. Nem azert, mert ezzel barkit is megsertene, hiszen a zsido szo nem szitokszo, hanem azert, mert qrvara semmi koze nincs a vitapartnere vallasahoz, szarmazasahoz.


Nos, én sem követtem a topik menetét, mert eleve az indításkor defektesnek éreztem (hisz a felsorolt művészek a magyarországi magyar kultúra képviselői) … tehát nagyjából Root kartáccsal egyenlő esélyekkel indulok, hogy rendet vágjak ebben a kérdésben.

A dolog tartalmi része:

Jel kartács szóhasználata ("kultúrzsidó") kétségkívül necces. A fő baj vele az, hogy szerepel benne azon 3 mágikus szó ("zsidó", "forradalom", a harmadikat elfelejtettem) egyike, amelyekkel választást lehet nyerni vagy bukni.

Most jön e Megyóféle kényszeres cselekvés Root kartács részéről. "Hűha, a zsidó eftárs reklamál, ebből baj lesz, a főszerk. eftárs majd jól kirúg, tenni kell valamit".

Következik egy hübelebalázs ítélet, egy hajánál fogva előrángatott, az eseményekkel nem is köszönő indoklás.

A dolog hangulati része:

A moderátornak az indulatokat csillapítania kell, ez pedig maga is indulattól fűtött, indulatokat gerjesztő beírás.

Eddig csak a szakmai alkalmatlanságát bizonyította be a moderátor.

De most jön a dolog stílus része:

A beírás alpári hangnemével a moderátor bebizonyította, hogy ... tahó.

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola