Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Abigél

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Abigél
myatom
  Válasz | 2004. október 20. 01:41 | Sorszám: 0
Hosszasan kerestem a magyar neten ami Szabó Magda Abigél című könyvével illetve a belöle készült TV-sorozattal foglalkozott volna. Két felfedezést tettem. Egyértelműen mindenki nagyon szívesen emlékezik vissza mind a regényre, mind a filmsorozatra, egyes fórumokban, de az amúgy már állítólag kötelező olvasmány-számba menő művet és a belöle készült filmet alaposabban egyetlen fórum sem elemzi.

Pedig szerintem rengeteg érdekes végigbeszélni való volna/lehetne. Tippek fórum-threadekre:

- Vajon hogyan folytatódott - szerintünk -Gina élete, miután visszatért a Matulába szöktetés után?

- Milyen iskola is Matula, illetve milyen iskolát álmodnánk meg mi magunk mondjuk így magunk köré?

- Mi a helyzet a regény történelmi szálával?

- És mi a helyzet a könyv teológiai/egyházi szálával (mert szerintem olyanja is van)

- Mik a könyv és film erényei (azok a fordulatok amikre szívesen emlékszünk vissza) és mik hibái

- Legveszélyesebb téma: mi adja az Abigél - szvsz - elementáris erejű varázsát, ha van neki ilyen. Vagy csak egy síma lányregény lenne?

- Perszonálisan engem nagyon izgat a film zenéje is, de belátom, ha e földön rajtam kívül mást ez nem érdekel )

- Rendkívül szomoúan éltem meg magam az Abigél DVD extráit. Szegvári Katalin interjúit Szabó Magdával is talán de Zsurzs Évával rögtön kettőt is. SZK-t minden idők egyik legtehetségtelenebb legostobább TV-sének gondolom.

Az egész Abigél-téma szomorú aktualitását az adta, hogy nemrég halt meg Szerencsi Éva (filmfőszereplő Gina megszemélyesítője) szinte napra akkor, amikor kijött a film DVD-n. Magam a fenti témákról rengeteget gondolkodtam mostanában, főleg, hogy számolatlanul sokszor néztem meg a DVD megvásárlása óta is a filmet, illetve olvastam el kétszer kompletten a könyvet, rengeteg anyagot is tudnék írni róla, de semmiképp nem magamnak, csak ha sikerülne értelmes beszélgetésnek kialakulnia.

Utolsó megjegyzés: az index.hu-n volt egy ilyen című topic, de 2002-ben elhalt. Nagyon kiváncsi vagyok mozgat-e meg ez a téma a gondola.hu-n bárkit is. (Persze nem jelent semmit, ha nem)

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola