Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Linux kezdőknek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Linux kezdőknek
andras_ferenc
  Válasz | 2006. november 30. 12:19 | Sorszám: 421
Én még annyira sem értek hozzá, mert a Linuxom évek óta jól működik, nem nagyon kellett állítgatni semmit;-) Most vettem észre a logokat nézegetve, hogy időnként baj van a levél küldéssel. Az a gond, hogy ha olyan címekre küldök levelet ahol úgynevezett greylist spam szűrő van, akkor nem megy át a levelem. Ennek a spam szűrésnek – remélem jól értem – az a lényege, hogy amikor egy levél jön, a server gyorsan följegyzi, hogy milyen ip címeről, ki kinek küld levelet, majd azonnal megszakítja a kapcsolatot. A spamok általában ugyanarról a címről ugyanolyan feladóval nem próbálják újra küldeni a levelet, és ezért kiesnek. Viszont a rendes levelek melyek jól bekonfigurált levelező szerverről jönnek (nem úgy mint az enyém) megpróbálják úja küldeni. És amikor újra jön a levél, akkor az adatbázist fölhasználva a server már beengedi a levelet. Nem találom, hogy hol lehet beállítani a Postfixon, hogy ha nem megy át egy levél, akkor n-szer próbálja újra. Bocs ha zavaros voltam, de én ennyit értek belőle. köszi.f.
Előzmény: 420

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola