Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Számítógép (minden ami belefér) II.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Számítógép (minden ami belefér) II.
mandala
  Válasz | 2005. november 18. 02:34 | Sorszám: 432
Bill Gates: Szuperszámítógépet mindenkinek !
szerző: Sting , idő: 2005.11.17. 11:00

Nincs messze az idő, amikor az eddig csak kormányzatok és egyetemek privilégiumainak számító, szupernagyteljesítményű számítógépek minden átlagfelhasználó számára elérhetőek lesznek. Legalábbis így gondolja Bill Gates, a Microsoft első embere, aki ezirányú meglátásainak a seattle-i Supercomputing 2005 konferencián tartott beszédében adott hangot.

"Talán egy kicsit meglepő, hogy egy olyan valaki, aki a számítástechnika alsó végleteiben tevékenykedik, itt egy olyan közönséghez beszél, aki életét a szuperszámítógépeknek szentelte", kezdte beszédét Gates. "Legkorábbi munkám egy olyan BASIC értelmező megírása volt, amely egy 4KB-os gépen is képes futni, ahol napokat töltöttem azzal, hogy miként tudnék akár csak egyetlen apró bájtot is megspórolni, hogy az értelmező, az adatok és minden más elférjen ebben a pici összeépíthető számítógépben, az Altair-ben."

"Bizony, az olcsó számítógépek vezettek a személyi számítástechnikai tömeges elterjedéséhez, és ma már közel 800 millió ilyen gép van használatban, és egyre közelebb kerülünk a 'számítógép minden asztalon és otthonban' víziójához. [..] Ugyanakkor az ezeken futó szoftverek területén jelentkező kihívások nagy része nagyon hasonló ahhoz, mint amilyen problémák a csúcskategóriás szuperszámítógépek esetében is felmerülnek. Lenyűgöző belegondolni, hogy sikerül kiemelnünk a szuperszámítógépek és a tömeges számítástechnika előnyeit, és ezeket összegyúrva jelentős előrelépést tenni a következő évtizedben."

Gates szerint az asztali rendszerek teljesítménynövelésében egyre inkább korlátozó faktorként jelentkező integrációs problémákra a megoldást az erősen párhuzamosított feldolgozást végző, szuperszámítógépekhez hasonló rendszerek jelenthetik. A többmagos processzorok megjelenése lehetőséget ad és szükségessé teszi az ilyen architektúrákra épülő számítástechnika bevezetését az asztali gépek körében is.

"A meghatározó trend ezen a területen egyértelműen az, hogy a szuperszámítógépek a legkülönbözőbb méretekben lesznek majd elérhetőek, beleértve olyanokat is, amelyek kevesebbe kerülnek 10.000 dollárnál, és az asztalunkon vagy a munkahelyünkön is elférnek majd", vélekedett a Microsoft első embere.

A cég egyébként a közelmúltban tette elérhetővé saját, szupernagyteljesítményű számítógéphalmazok (clusterek) működtetésére szánt Windows Compute Cluster Server 2003 operációs rendszerének nyilvános béta változatát. Új termékétől a redmondi fejlesztőcég azt reméli, hogy segítségével sikerül betörnie a hasonló architektúrájú szuperszámítógépek eddig egyértelműen a Linux és Unix rendszerek által uralt piacára.

A Windows Compute Cluster Server rendszer végleges változatban várhatóan 2006 első félévében készül majd el.

http://pcforum.hu/hirek/9934/Bill+Gates+Szuperszamitogepet+mindenkinek.html

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola