Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » ünnepi készülődés

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ünnepi készülődés
onogur
  Válasz | 2012. december 28. 16:01 | Sorszám: 541
Valszeg nem a fogalmazással van a baj. Azt írod, egy sínpáron állunk, pedig szerintem Te és keresztkem gondolkodtok hasonlóan. Hiszen feltétel nélkül hisztek valamiben, csak a hit tárgya más. Én a jó öreg székelytől, László Gyula professzortól ezt tanultam:

„Mindent megpróbáljatok, s ami jó, azt megtartsátok, ez volt családi nevelésem alapja. Ez eleve kizárta a tekintélyt, és magába foglalta a kísérletezést. Hallgatóimat arra neveltem, hogy tanulmányaikban ne ismerjenek tekintélyt, tehát ne érveljenek azzal, hogy X vagy Y ezt mondta, így tanította, s engem is bírálón nézzenek. Isten őrizze őket attól, hogy igazolják egyik vagy másik tételemet. Mivel a múlt nem azonos azzal, ami megmaradt belőle, tehát mindegyikünk tévedhet megítélésében… Mivel a messze múltat inkább csak sejtjük, jobb a termékeny bizonytalanság, mint a biztosság öncsalása… "

Előzmény: 540

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola