Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
mackó
  Válasz | 2013. március 13. 08:32 | Sorszám: 116
Hajrá Fradi!
Mint azt már a helyszínen is megjegyeztük, "törvényszerűen" megkaptuk a büntetésünket. Én vártam büntetést, ráadásul a mértékét is ekkorára saccoltam. Viszont ez egy jottányit sem csökkenti az örömömet. (Egyébként is, az a plusz állóhelyi jegybevétel kb. fedezi a büntetést.)
Gondolkoztam a pirotechnika megjelenésén még a helyszínen:
nem egy-két felvillanás volt, hanem a gondosan megtervezett koreográfia része, ami balesetmentesen és roppan látványosan zajlott, a Szentély alsó karéján egyenletesen elosztva. Ez csakis hallgatólagos beleegyezés alapján jöhetett létre, előre kalkulálva a büntetés lehetőségét. Ezzel semmi gondom sincs, bevállalható.
A büntetés további indoklása meg egyszerűen rizsa, hablaty, nyögvenyelős cselekvési kényszer.
Nem szeretem a trágár beszédet. Nem szeretem az évtizedekre visszavezethető "hangzatos" rigmusokat. Nem szeretem a mutogatásokat. Ettől függetlenül kimegyek az ilyen meccsekre is, mindenféle félelem és iszonyodás nélkül, mert bizony, a derby hangulatához ez is hozzátartozik. Az Újpest- és a Fradi tábor évtizedek óta a szokványos "rasszista" rigmusokkal kedveskedik egymásnak, s szeretném látni azt a "rendezőt", aki ez ellen hatásosan fel tudna lépni. Szóval a büntetés elkerülhetetlen. Az MLSZ is jól tudja ezt. Éppen ezért álságos ezekre hivatkozni, ezeket megbüntetni. Vasárnap hihetetlen biztonsági intézkedések voltak, rengeteg rendőrrel pályán kívül, s belül. Én megpróbálkoznék egy enyhe nyomással: a rend és törvényesség betartásával megbízott Rendőrség miért nem képes ellátni úgy a feladatát, ahogy azt az MLSZ "megköveteli"? Nomármost vagy a követelés irreális, vagy csapnivaló a magyar Rendőrség. Tisztelet MLSZ: lehet választani.
Előzmény: 115

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola