Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
profikám
  Válasz | 2013. április 10. 22:15 | Sorszám: 280
Igen, nem tagadom, feltolultak bennem az érzelmek, ennek köszönhetőek a nagybetűk, azokat természetesen nem neked szántam Barátom.

Dühös voltam, és még mindig az vagyok, mert a vaknak is látnia kellene, hát még az MLSZ illetékeseinek, hogy például nálunk sok minden jó irányba változott, változik, és sokak fáradozásait verik keresztbe a hasonló, minden ötletet, minden elképzelést nélkülöző, csak büntetni, kriminalizálni hozzáállással.
Igen a szurkolók, és a lelátók hangulata, jelenségei…
És a politika, a sajtó, a közéletünk más szereplői?
Soroljam a példákat?
Tényleg csak kiragadva, a példák kedvéért.
Amit a Szanyi Tibor engedett meg magának a PARLAMENTBEN(!!!!!), az szerintem azon a szinten elővezetve, egyenértékűnek tekinthető minden szurkolói verbalitással, és mit látunk, a Szanyi azért kevesebbet fizet többszörös visszaesőként mint például a Fradi.
És már bocsánat, de nem olvastam a büntetése indoklásában, hogy a tettéért az MSZP is fizetne, vagy, ha még egy hasonló eset előfordul, akkor mondjuk a teljes veresbegyes eftársakat két hét, parlamenti pauzára fogják ítélni.
Miért a különbség tétel?
Én médiafogyasztó vagyok, nézem, hallgatom, olvasom az elektronikus, és az írott médiát, de még árulom is.
Most kezdjem el sorolni azt a sok mocskot, (tisztelet a kivételeknek) amit sok esetben fő műsoridőben, vagy címlapokon öntenek évtizedek óta, bármilyen észlelhető valódi kontrol nélkül, mintegy „jó példával elől járva a társadalom számára?
Miért veszik a bátorságot sok esetben többszörösen hazugságon, a politikai, gazdasági érdek ágyasaként tetten ért, az értéktelent naponta terjesztő médiák, hogy visszatérően Ők is csak kriminalizáljanak mindent, és mindenkit válogatás nélkül, kollektívan megbélyegezve, aki megjelenik a magyar lelátókon?
Milyen morális, és erkölcsi alapon teszik?
És a világpolitika?
És a szétbombázott országok, a harcokban elesett katonák, a polgári áldozatok?
És még ha vannak valós indokok is, Istenem emberek vagyunk, és valós indokok egymás megtámadására, elpusztítására, de ha utólag ráadásul kiderül, hogy kacsa volt minden?
He?
Mikor hurcoltak meg azokért valaha a világ nyilvánossága előtt is egyetlen egy disznófejű marha nagy demokrata politikust is, vagy adott esetben magát a parancsokat kiadó Elnököket?
Mikor?
Mikor nevezik meg a bankok, a tőzsdék „huligánjait” akik nagyon elegánsak, ismerik az etikettet, nagyon cuki trendiek, csak éppen sok-sok milliárd ember nyomorog miattuk ezen a világon?
Nekik mikor lesz arcuk a világ „fegyelmi bizottságai előtt, mikor fogják elmarasztalni Őket, mikor kerülnek a világsajtó címlapjaira?
Ehhhh.

Az MLSZ?
Ott, az egy elnököt leszámítva, mindenki, de tényleg mindenki, aki az elmúlt évtizedek eredménytelenségéhez asszisztált, miközben minden, a sportágba még befolyó pénzmagot széthordtak, a helyén maradhatott.
De én megengedő vagyok, én azt mondom, hogy új vezér, új ellenőrzési szintek, jár mindenkinek a lehetőség, hogy bizonyítson.
De amikor egy pénznyelő automataként regnáló FIFA elnök után mennek csak, aki Karácsony előtt éppen nálunk vendégeskedve „torkosborzkodott”, de nem szólt, á dehogy, majd a FIFA gálán két mosolyvizit a Miniszterelnök úrnak közben, bejelenti a világ számára, hogy mostantól aztán irgum-burgum, és „zéró tolerancia” a nem kívánatos lelátói jelenségekkel szemben….
És hipp-hopp másnapra rá nyilvánosságra hozzák a mi zártkapus büntetésünket, mintegy megszégyenítve ezzel Magyarországot, mert ez a hír aztán természetesen bejárta a világot.
Hogy rítt, hogy sírt akkor mindenki az MLSZ-ben, és e hazában, ( teszem hozzá joggal) hogy hát, hú, meg hát jaj, valóban vannak jelenségek, de nem csak nálunk, és hogy mennyire igazságtalan a döntés.
Igen az volt, rohadtul igazságtalan, és én az igazságtalannál sokkal többet is láttam, látok azóta is a döntés mögött.
És nem telt három hét a zártkapus mérkőzés óta, miközben éppen azok a románok, akik a büntetésünk miatt megúszták mintegy 45-ezer magyar szurkoló forró leheletét a tarkójukon, a saját szurkolóik éppen ez alatt az időszak alatt minden precedenst produkáltak, ami miatt minket a fényességes FIFA elítélt, de a románok már nem kaptak semmit.
Sőt az a számomra csak egy ócska emberi minőségként leírható kis svájci, hirtelen rettentően megvilágosodott, és visszalépni méltóztatott a zéró toleranciás programjából…-(
Nem elég, hogy szinte kiszolgáltatta a sportágat a kiváltságos országok, kiváltságos klubjai kezébe, amiben mára már méltó társra talál az UEFA, és vezére beteges EB-ről alkotott ötletellésével.
Nem elég.
Olyanná tették a labdarúgást ezek a nemzetközi hatalmasságok, hogy mára már teljesen olyan a nemzetközi versenyrendszer, mint amilyen a Római birodalom idejében a gladiátortornák lehettek…
A perifériákon lezajlódnak a selejtezők, és ahogy közeledünk a birodalom szíve felé a legkiváltságosabb régiók, országok, legkiváltságosabb városok csapatai felé, akik a gazdasági fölényük miatt már csak a előselejtező előselejtezőjén jól megrostált, valahogy mégis átevickélő csapatok miatt kénytelenek rossz sorsolás esetén a tartományokba, a perifériákra utazni. Ezzel abban a ritka szerencsében részesítve az arra lakó rajongókat, hogy élőben, majdnem tapinthatóan a világ minden pontjáról származó zseniket a hazájuk földjét, stadionjuk gyepszőnyegét érintve tudják…
Most majd szép lassan az EL is megszűnik, és akkor majd mindenki a BL-ben indul?
És meddig, ameddig a már valóban csillagászati összegekkel gazdálkodó giga klubok tovább nem kasztosodnak egy új, egy BL-t kinőtt szuperligában?
Gyalázat.
A játék teljes lerablása ami ebben a mái világban zajlik a sportágban, és ez még akkor is igaz, ha még ragyogni látszik minden.
A leggyalázatosabb az egészben amit a jó öreg Európa, a jó öreg európai élcsapatok gazdái tesznek, amelyeknek a legnagyobbika egészen odáig tudott már elmenni, hogy a haszon, a még több profit miatt feladta, megtagadta az alapító atyák, és az Őket követő Reál hívek hitvallása szerinti címerét, és levéve arról a KERESZTET.
Ez alatt mi van, mi lehet még?
Ilyet a fociban?
Milyen világ kezdünk mi lenni, és csak a szurkolók?

Ezeket akarjuk mi utolérni, ennek a mentalitásnak akarunk a követői lenni?
Tényleg?
Érdemes?
Szerintem valóban van honnan megtérnünk, de az egész magyar focinak, MLSZ-estől, Kluboktól, szurkolókon át mindenkinek.
Megtérni, és hinni a játékban, a labdarúgásban, e romlottnak látszó emberi világban „mert lészen csillagfordulás megint”, és tegyen is ezért mindenki a maga helyén, a maga módján, a lehetőségei szerinti legjobb tudása, és szándéka szerint, de hogy végre idő, koncepció, és következetes, naponta elvégzett áldozatos, egymásra odafigyelő munka nélkül nem léphetünk előre az tuti.
Most a kormány jóvoltából van egy halovány remény, szerintem, megkellene próbálni élni ezzel az adódó lehetőséggel.

Elnézést a „szófosásért”, hazaértem, és első blikkre, még mindig érzelmektől fűtve, ez most mind kiszaladt belőlem, ez van, megosztom, ha van, ha nincs értelme.
Aki végigolvassa magára vessen.

No jó éjszakát kívánok, áldás, békesség.

Előzmény: 277

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola