Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
profikám
  Válasz | 2013. július 03. 08:24 | Sorszám: 630
Szervusztok.
Mindörökké MAGYARORSZÁG, és FERENCVÁROS!

Tegnap munka közben, amennyire módomban állt, odafigyeltem az EP - ben zajló eseményekre, (mondhatni leképeztem az átlag angol polgárt, amennyiben én is egy unalomig ismert „akciófilm” sokadik ismétlése mellett döntöttem, (az egyik kedvenc rádión kényszeríttet „szabadon választott” kötelező döntésre) szemben valami klasszikusabb előadással, így utólag bátran mondhatom, hogy nagy kár, nagyon nagy kár a dr. Boross két órájának az elmaradásáért) aki de nyilván csak „szőr mentén” tehettem…

Ezért nincs, nem is lehet azon semmi csodálkozni való, ha csak néhány, jobbára a honfitársaim által elmondott mondatfoszlány rögzült bennem, gondolatot nem írhattam, mert azt nem véltem felfedezni a mondókájukban, csak beszéltek, csak beszéltek…

Tehát nem idézetűen…

Bokros Lajos: Konzervatív jobboldali vagyok, a jobboldali gondolkodás legjobbika…

Göncz Kinga: Érdekes kedves Kinga, nekem éppen az ön felszólalása alatt volt egy, a téma iránt érdeklődő vevőm, (ugye milyen érdekesek ezek a véletlenek a névtelen levélíróval, és a személytelen vásárlóval) de azt, amit Ő mondott, én egy hölgyről, szemben önnel ahogy tette hazájáról, még reá, egy ismeretlenre hivatkozva sem írnám le ide…

Tabajdi Csaba, jajj fiam, te, te kreténebb vagy, mint a többi, mert már az sincs rendben, hogy a többiek dobálóznak a szavakkal, dobálóznak, de te még vissza is dobálod azokat, ejnye – bejnye fiam…

No de mit is mondott ez a derék „népnemzeti” atyafi….

Tabajdi Csaba: Magyar hazafi vagyok, és demokrata…

Na szóval ennyi, ezt a három felszólalót éreztem említésre méltónak, Ők adtak, hagytak némi nyomatékot a témában megfáradt elmémnek…


Róluk, most csak és kizárólag hármójukról annyit, hogy…
Mindig is lenyűgözve figyeltem a hozzájuk hasonló embertársaimat, akik karakánul, egyenesen bele a nyilvánosságba, minden kétség, és minden önértékelési zavartól mentesen, képesek nagy nyilvánosság előtt elmondani, „lefesteni” magukról az önképet.
Amely önképük, ha véletlenül mégsem esne egybe, ha mégsem látnám én, nem látnák többek, nem látnák sokaságok önazonosnak, az általam, többek, esetleg sokaságok által hosszú évek alatt, türelemmel, mintegy puzzle darabkákból összerakosgatott képpel, hát akkor azért csakis bennem, a többekben, a sokaságokban lehet a hiba…

Akkor ezért az érintettektől a magam részéről ezúton is elnézést kérek.

Ja és még annyit Tabajdi fiam, hogy örömmel tölt el, ha felfedezted magadnak Mark Twaint, talán ha valóban sokat olvasgatod is, és nem csak idézel tőle, akkor végül hasznodra fog válni, és jobb, és jobb ember válik belőled.

És végezetül e szerény szegletéből a nyilvánosságnak, még ha talán nem is jut el e remek hazafiakhoz, egy KLASSZIKUS.

Bár az Ő, e hármak hazafisága után, azok után, amit a hazafiság szerén elővezettek tegnap az EP-ben, már szinte gondot okoz értelmezni, hogy mit is akart üzenni e történelmi mű, klasszikussá nemesedett megálmodója, és nem kevésbé klasszikus előadója…

Istenem…, mái hazafiak?

Ellenségre már tényleg nincs szükségünk...
http://www.youtube.com/watch?v=M3DkDxwS6NA

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola