Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
profikám
  Válasz | 2013. július 05. 10:08 | Sorszám: 657
Barátaim, eftársak…

Mivel adódott a lehetőség, ezért éltem vele, és jól kifigyeltem a Fecskék fészekrakási módjának minden csínját - binját.
Tehát, egy, már az előző években megkezdett, de ahogy akkor írtam is erről sajnálatos fejlemények miatt abbamaradt fészek továbbépítéséhez láttak hozzá, amely számára a fundamentumot a falamon vezetett gázvezeték sarokban lévő kanyarulata adja.
Szavam nem felejtve, csak annyit szúrok itt közbe, hogy ha egyszer véletlenül még az én életemben egy új gázvezetékre lenne szükség, hát akkor annak egészen biztosan, hogy másik nyomvonalat fogunk keresni, mert az a régi már nem sérülhet…
No szóval.
Az öregek szépen megerősítették, a kívánatosra bővítették a félbe maradt fészek alapjait, és gyanítom, hogy a tojó gyorsan mégegyszer letojásozott…
Nos Ő szinte állandóan ott ül a fészekben, miközben a többiek szorgoskodnak, ha éppen nem azt teszik, akkor pedig virgonckodnak.
A munkamenet a következő.
A másik szülő, és a fiatalkák meghozzák a sarat a csőrükben, és van egy hely a falon, a fészekből könnyen elérhető helyen, ahová odatapasztják, ahonnan a fészkelő Fecske már könnyedén eléri.
És ez így megy, sár hoz, letesz, továbbrepül, másik kis Fecske szalmaszálat hoz, letesz fészekbe, és tovább röpül…
És, és hát most jön a lényeg, ami láttán majdnem lepadlóztam.
A fészekben ülő, építész Fecske, nem ám, ahogy esik, úgy puffan, és érkezési sorrendben azonnal válogatás nélkül beépít minden szálat a fészekbe, áááááááááááá, nem, de nem ám, dehogyis.
Nem.
Válogat, válogat a lelkem…-)
És mivel válogat, tehát gondolkodnia is kell, elképzelésének kell lennie arról amit készít, másra nem is tudok gondolni.
Mert vannak olyan száraz növényi szálkák, amit ha odaejtenek a többiek számára, hát nem használja fel egyből, hanem félreteszi kicsit, feltapasztja a falon gyűjtögetett sárba, és csak később, amikor néhány másik, a jelek szerint számára kívánatosabb elemet felhasznált, csak akkor nyúl ismét azért a korábban általa félrerakott szálacskáért…
Levegőt alig kaptam…-)
Ááááááááá hihetetlenek.
No ezt teszik már vagy egy hete, és mivel én rendre éppen az építkezésük alatt parkolok, ezért ezekben a napokban úgy is néz ki az autóm, (főleg motorháztető), hogy az egy klasszikus Vályogvetőcigányember autójának is a becsületére válhatna….-)
Éppen azért úgy láttam jónak, hogy ameddig szorgoskodnak, felületi kezelésen kívül nagyobb gondot nem is érdemes fordítanom az autómra….-)

Esztelen, csak ösztönös állat, és madárvilág?

Istentelen világ?

Ugyan…

No mentem, lassan, ha a kormányunk így folytatja, akkor a „rezsirabszolgálás” kitételemet el is hagyhatom, mert érvényét veszti, no áldás, további szép napot kívánok, áldás, békesség …-)

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola