Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Költészet.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Költészet.
Szőnyi Bartalos Mária
  Válasz | 2010. október 01. 12:49 | Sorszám: 671
Kedves SenKyse !

Sajnálom, hogy nem fedte fel legalább előttem kilétét, mert nagyon örültem volna külön is a megjelenésének. Bár, volt egy érdekes szempár, akire többször ránéztem a színpadról egy-egy pillanatra, mert figyelt. Nem csak úgy egyszerűen, hanem elgondolkodva figyelt. Többnyire ismertem a közönség tagjait.
A Magyarok Háza és a Magyarok Világszövetsége a terembérletre is csak egy jelképes összeget kért. A zenekar fizetség nélkül jött és az előadók szintén.
Valóban adni akartunk mindannyian nem csak az ismeretségi körnek, hanem másoknak is. A gyerekeknek szintén.

"A városi és különösen azoknak a nagyvárosi embereknek, akiknek még időszakos, hétvégi pihenő lehetőségük sincs, lelkében ott ég a vidék utáni vágyakozás, a természet szépségére való ősemlékezés, sokszor már olyan mély iszapréteggel borítva, hogy nem is tudja, mi hiányzik? Riadtan szaladgálnak a számláikkal, keserűséggel szívükben, belebetegedve a természetellenes életmódba, egyre több munkát vállalnak, egyre kevesebb fizetségért, az eladósodás ellen való rémületben.
Egy kis kert, csendes beszélgetés, borozgatás egy diófa alatt, versek, énekek, és a lélek nyitottá válik, ennek elemi idillikus igénye bennünk van."

A fenti sorai arra emlékeztetnek, hogy az első seregszemle után olyan nagy volt az Író Kilencek tagjaitól az igény az újra találkozásra, hogy egy év elteltével, nálam, egy gyönyörű nyári napon a körtefa alatt húszan jöttünk össze egy egész napra.

Tisztában vagyok azzal, hogy legalább évente ismételni fontos a közönség előtti megjelenésünket. Azzal is tisztában vagyok, hogy egyedül valóban sok nekem a minden irányú szervezés, a foglalkozás az Író Kilencek tagjaival. Így, elmaradnak azok a megírandó könyveim, amelyeket szintén szeretnék megvalósítani a hátra levő éveimben.

Két hónapon belül beindítjuk helyben, a Szőnyi Kultúrális Egyesület (SZŐKE) segítségével a környékemen élő és alkotó írók, költők klubját. Némi szerepet vállaltam az indításnál, de a vezetői szerepet nagyon gyorsan át fogom adni egy, arra alkalmas személynek. Havonta egyszer fognak találkozni itt az írók, költők.

Tudom, koromnál fogva, mennyit bírok, mennyire vagyok terhelhető. Annyira már nem, mint 20-30 évvel ezelőtt.

Köszönöm, hogy megtisztelt bennünket Budapesten és számítok a felajánlott segítségére a jövőben.

Emlékül és köszönetem jeléül küldök kettő fotót.

A többi fotó itt látható:
http://portal.ghost.hu/gindex.php?pg=22886839&gid=1974655

Szeretettel üdvözlöm.

Szőnyi Bartalos Mária

szonybm@pickup.hu

Előzmény: 664

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola