Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A Belovai ügy (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A Belovai ügy
Békáscity
  Válasz | 2009. december 26. 19:55 | Sorszám: 90
Követendő példának tekintem a '70-80-as évek Svédországát...
Mercurius2
  Válasz | 2009. december 26. 16:08 | Sorszám: 89
Nekem is. Ugyanarról a fórumról.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. november 12. 16:23 | Sorszám: 88
Miért. Lehet, hogy Te sem vagy kommunista
A közösségi tulajdon egészséges mértékét én is támogatom (mint azt alant már tisztáztuk).
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 16:17 | Sorszám: 87
Aha. Pl. hogy "nem vagy kommunista"!
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 16:16 | Sorszám: 86
Nem tudom. Engem tképpen mindig zavart, ha munkát adtak, volt anélkül is elég. ( Nem fusi! )
Rendes Kis
  Válasz | 2009. november 12. 16:02 | Sorszám: 85
Lehet, hogy de. Csak Te rám szoktál fogni ezt-azt, amit pedig nem is gondoltam/mondtam.
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 15:46 | Sorszám: 84
Mert nem mindig ugyanazokat tartjuk "jó"-nak.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. november 12. 12:25 | Sorszám: 83
Kapun belüli munkanélküli voltam.
Az aberrált komcsi logika szerint akkor szúrtak le, ha dolgoztam.
Az aberrált komcsi szabályrendszer szerint a cég, amely 1 OMFB-nek benyújtott néhány oldalas jelentésért kapta meg a megélhetéséhez szükséges párszáz millió forintot, nem tehette meg, hogy csak azt a 3 embert foglalkoztassa, akik a jelentést megalkották, hanem alkalmaznia kellett N fő diplomás léhűtőt, hogy a hazug kommunista "tisztességtelen haszonszerzés" szabályt látszatra betartva az N * 1730 Ft (1 mérnöknap értéke) kiadjon annyi százmilliót.
Évekig nem értettük, hogy ha nem csinálunk semmit, akkor békén hagynak, ha dolgozunk akkor leszúrnak.
Aztán rájöttünk: ha dolgozunk, azzal fogyasztjuk a számítógépidőt, meg a drága - nyugati importból származó - rajzpapírt, vagyis rontjuk a cég eredményét.

A vagyon jó kezekbe kerülésén azt értem, hogy a vagyonkezelő okosan sáfárkodik vele: önmagán kívül a dolgozóit és az országot is gyarapítja.

Sajnos, a "rendszerváltozás"-ban valóban csalódnunk kellett. Kiderült, demokrácia helyett piszkosszolgálatok által háttérből mozgatott maffiokráciát kaptunk.

Egyelőre. De, talán ez még nem végeredmény.

Rendes Kis
  Válasz | 2009. november 12. 12:12 | Sorszám: 82
Szerintem is. Akkor, ha egyetértesz velem, miért vitatkozol velem ?
LL.kedő
  Válasz | 2009. november 12. 10:39 | Sorszám: 81
Akkor hosszú volt a keze a párttitkárnak most meg nincs alternatív munkalehetőség.
A hetvenes évek végén, az akkori barátnőm Kecskemétre ment, mert akkor indult itt a Pannónia rajzfilmstúdió.
Utána mentem és minden hely és egyéb ismeretség nélkül, a vonatról való leszállástól számított 3 órán belül volt munkahelyem. Na, ezt próbálja meg egy mai huszonéves.
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 10:38 | Sorszám: 80
Nem tudom pontosan hol tart ma a dolog - nem vagyok alkalmazott -, de NyE-ban bevett gyakorlat a mvállalók kódolt minösítése. Törvényileg csak pozitívat szabad írni, ezért pl. a "gondoskodott a jó hangulatról" azt jelenti, hogy egy részeges disznó. S a kódolás minden személyzetis elött ismert.
Nagyon tévedsz, hogy az egyik tulajdonossal, személyzetissel fennálló konfliktusodat másutt pozitívan veszik. Ha valahol szembeszállsz, száll veled a híre. Tképpen ugyanúgy, mint a párttitkárok esetében.
Ez a "konkurrens" cég nagyfokú naivitást bizonyít. A cégek összetartanak a kizsákmányolásban.
Gyorgy
  Válasz | 2009. november 12. 10:27 | Sorszám: 79
"Dehát ma sem célszerü egy cégnél a személyzetis kopaszságát cikizni."
Ha az év végi prémiumra hajt valaki, akkor biztosan nem célszerű. De bármikor szabadon el lehet venni egy másik céghez, ott senki nem fog ezért haragudni. Sőt, ha konkurens cégről van szó, még jó pont is lesz, egy ilyen korábbi incidens.
Na erre nem lehetőség a kommunista rendszerben. A gonosz rosszindulatú párttitkár keze bárhova elért az országban.
fulgurátor
  Válasz | 2009. november 12. 10:20 | Sorszám: 78
rindvieh du kanst mich am A**** lecken.
bunko vagy és maradsz.
ignore on
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 10:18 | Sorszám: 77
Nem hitték azt.
Mondjuk NyE-ba is inkább munka alapon jártam - akkoriban kutató-intézetböl -, de volt példa magán-utakra is.
Családi priuszunk tényleg nem volt, többször visszajöttünk. A hetvenes években voltunk pl. követlenül diplomaosztás után NyE-ban nászúton. Annyi volt, hogy a feleségemnek ráírták az egyetemen a kérvényére, hogy "felhívják a figyelmet a diploma megszerzésének várható idöpontjára".
Pedig az egyetemi KISZ engem nagyon utált.
Nem vitatom, sok volt az önkény. Ha valakire a megfelelö elvtárs rászállt, annak nehéz volt az élete.
Dehát ma sem célszerü egy cégnél a személyzetis kopaszságát cikizni.
onogur
  Válasz | 2009. november 12. 10:07 | Sorszám: 76
Lehet hogy pont azért nem voltak problémáid, mert azt hitték hogy az ő kutyájuk kölyke vagy.
1984-ig nagyon nehéz volt útlevelet szerezni. Mi azért nem utazhattunk még Jugoszláviába se 5 évig, mert a 11 nagynéném/nagybátyám közül egy átlépett a taccsvonalon és elfelejtett visszajönni.
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 10:05 | Sorszám: 75
Olvass figyelmesebben, akkor majd el tudod dönteni.
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 10:03 | Sorszám: 74
"Most már szabadok vagyunk "
ha ezzel kezded, el se olvasom.
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 10:01 | Sorszám: 73
Biztos vagy te ebben?
A 70-es évektöl egészen vad helyeken, mint pl. a hadsereg vezetésében is meglehetösen nyílt beszéd folyt. Jómagam 80-körül áltam velük szorosabb kapcsolatban, munka okán. El voltam képedve, hogy pl. a Varsói Szerzödéhez való tartozásunk értelmességéröl nyílt - nem hivatalos - viták folytak. Eleinte tartottam töle, hogy a munka nekem is korlátozásokat jelenthet, de hozzám se szóltak pl. NyE-i útjaim miatt.
Ez nem jelenti azt, hogy nem volt valamilyen kontroll, akár olyan is amiröl nem tudok, de nem kell összekeverni az idöket az 50-es évekkel.
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 09:55 | Sorszám: 72
Ez informatív. Ezek szerint 89-ig nem dolgoztál, akkor miböl éltél?
A "jó kezek" alatt magadat( Magatokat? ) érted, vagy kiket? S mi az, hogy "kerül"?
Szóval hittél. ( Olyan butaságban, hogy a dolgozókhoz kerül vissza. Honnan vetted ezt? ) Látod, hiba volt.
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 09:51 | Sorszám: 71
Ez jellemzö.
Te(ti) meghatározod ki a jó.
Ezt a kádári rendszerben is megtették.
Szerintem meg nem jók azok, akik a mai hazugságok megcumizására buzdítanak.
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 09:49 | Sorszám: 70
Elevenedre tapintottam, úgy tünik jól kiismered magad arrafelé. (Schleim ügyekben is.)
honfi
  Válasz | 2009. november 12. 09:46 | Sorszám: 69
Azt mondtam, hasonló. Kína csak arra példa, hogy nem igaz a megreformálhatatlanság tézise.
Itt - szerintem -, pusztán a belsö állapotok alapján lehetett volna demokratizálni, a vagyon széthordása nélkül. A fordítottja történt. Ez nem demokrácia, viszont a vagyont széthordták.
Kína arra példa, hogy fel lehet használni a globalista befektetéseket az ország hasznára, ha van hozzá elegendö erö. ( Ami itt nincs. )
Pusztán arról beszélek, szabad tanulni a kínai példából.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. november 12. 09:29 | Sorszám: 68
Te nem is kritikus vagy, hanem szkeptikus !
kritikus
  Válasz | 2009. november 12. 09:23 | Sorszám: 67
Naná, nyerünk: tapasztalatot.
Mert miénk a mennyek országa, könnyebb a tű fokán.... soroljam még?
Természetesen te azt hiszel, amit akarsz, én már annak sem hiszek, amit látok, hallok, /évtizedekre visszamenően/ és megpróbálok vigyázni arra, hogy ne azt higgyem, amit mások el akarnak hitetni.
No, látod, ettől rázós egy titkosszolga hűsége vagy árulása.
LL.kedő
  Válasz | 2009. november 12. 09:19 | Sorszám: 66
Hááát, egy olyan rendszerben ahol a szomszédoddal sem beszélhettél őszintén, mert nem tudhattad ki a besúgó?????

Persze az utolsó három évben, újra ugyanezt érzem a munkahelyemen……..

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola