Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » PARASZOLVENCIA(Hálapénz)

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: PARASZOLVENCIA(Hálapénz)
alias3t
  Válasz | 2004. február 19. 12:05 | Sorszám: 36
"szóval nagyon átlátszó: az orvossokkal szembeni irigységet, bizalmatlanságot akartak kelteni egy honlap beinditsával, majd nagy sajtónyílvánosság biztosításával.."

Szerintem is, biztos így van, Kuncze hibája az egész.
Az előző kormány idején Mikola is is mondott olyanokat, ami mögött az volt, hogy az orvosok nem érdekeltek a viszonyok rendezésében, ebben szerintem kivételesen igaza is volt. Ezt arra fogni, hogy a kormány bosszút akar állni, hát... erre inkább nem mondok semmit.
A hálapénzzel amúgy az az alapvető problémám, hogy nem hálából adják, hanem félelemből, és szerintem a félelemnek meg is van minden alapja. Sok kórházban az alapvető figyelmet sem kapod meg, ha nem vagy valakinek a magánbetege, ott fordulhatsz föl, ahol vagy. Ha nem adsz előre pénzt, előfordulhat, hogy a folyosón szülsz és a portás vezeti le a szülést.
Erre mondja azt a kamara elnöke, hogy ha valaki hálás, az adhat. Ez szerintem cinikus és hazug álláspont, ennek semmi köze a hálához, ez kényszer. Vannak kivételek, és vannak orvosok, akik nem várják el, ez nem vitás, de az ember inkább nem próbálja kitalálni, melyek azok.

Előzmény: 10

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola