Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Magyar Gulág! Hol a kárpótlás???

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Magyar Gulág! Hol a kárpótlás???
kutato
  Válasz | 2009. november 15. 09:56 | Sorszám: 40
LEXIKONOM AZ EMBERI TRAGÉDIÁK KELLÉKTÁRA
Interjú a Demokrata c. hetilap 44. számából - 1999.november 4 http://www.gulag.hu/rozsas/r08.htm

- A Gulág lexikon 3850 fogoly életének bemutatásával hű keresztmetszetét adja a szovjetek által halálra vagy kényszermunkára ítélt körülbelül százezer magyar sorsának. 1944 végén Marcali közelében leventeként estem a Vörös Hadsereg fogságába. Tíz évet kaptam, s csak 1953-ban, Sztálin halála után jöhettem haza. Ekkortól gyűjtöm, rendszerezem volt fogolytársaim adatait, hiszen a '60-as évek eleje óta írom rehabilitációs kérelmeiket. Az oroszoktól kapott igazolásból kiderült, hogy ügyünk felülvizsgálata után az ottani Legfőbb Katonai Ügyészség vagy Legfelsőbb Bíróság a velünk szemben hozott ítéleteket sorra visszavonta, és ügyünket bűncselekmény hiányában megszüntette. Az emlékirataimban megörökítettek, majd a Moszkvából futószalagon érkező dokumentumok alapján kézenfekvő volt, hogy a saját élményeim megörökítésén túl kötelességem minél több honfitársunk sorsát papírra vetni. Így született meg lexikonszerűen az egyes emberi tragédiák kelléktára.

Előzmény: 39

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola