Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MEGSZORÍTÁSOK

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MEGSZORÍTÁSOK
lac1
  Válasz | 2011. május 04. 21:00 | Sorszám: 245
A probléma megoldásához egy fontos, sőt talán a legfontosabbat meg kéne beszélni, hogy ez a politika, a Fidesz sajátja-e, vagy kényszerítve van-e gy a nagyobb, vagy éppen külső hatalom által?
A választási/kampány ígéret az nem a kormányé.
Ezt már ismerhetnéd. Annak idején egy Fideszestől (Urbán László) megtanulhattad volna.

Annak idején én tettem egy - talán könnyelmű - kijelentést itt, mely szerint ha a közép és gazdag osztályt támogatja, akkor azok befektetik, tehát megfialtatják azt a pluszt, és abból elvileg az adókon és más elvonásokon keresztül mindenki jól jár. A szegény meg elkölti 300 forintos párizsi helyett 500 forintosra.
Hát, azért már tapasztalok olyant, hogy még ezt is sikerült Magyarisztáni módon véghezvinni.
Az oktatást most fogják szétverni, ebben megint nem látok logikát. Én elfogadnám a szart is, ah logikát látnék, de nem. Én azt tenném pl. oktatásügyben, hogy megvizsgálnám, egy évben mennyi pedagógus kell, mondjuk ezer fő (nyugdíj, pályaelhagyás, halál, gyereklétszám bővülés), és képeznék állami finanszírozással 1100-at, legyen tartalék. Persze állami támogatással csak a legjobbak, az összes többi maradék helyre meg önerőset. És ezt így, minden "szakmából". Ezzel elkerülhető lenne a túlképzés, vonatkoztatva a képzés költségeire és a majdani diplomás munkanélküliekre való tekintetben is.
Lehet, hogy ettől jobb megoldás is, én mondjuk nem tudok tőle jobbat elképzelni, mert ez vegytisztán tényekre alapoz.
Most csak azt látom, hogy 16 egyetemet akarnak meghagyni, de a másik újságban meg azt olvasom, hogy külföldi diákokat is kéne képezni, mert az jó. A kettő együtt valahogy...
Összevisszaság és katyvasz.

Előzmény: 242
Gyöngy
  Válasz | 2011. május 04. 20:52 | Sorszám: 244
Csak elegánsan: "Nem így kell tüzet oltani!"
Előzmény: 242
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 04. 20:44 | Sorszám: 243
Ja kifejejtettem valamit: az LMP-t is kritizálni. Rendben, hogy azt mondják van alternatívájuk, de ezt én nagyvonalakban sem látom visszaköszönni ebben a kampányfilmben és egyéb megnyilatkozásaikban... A cikk említi, hogy mit tennének másként, de azt édeskevésnek érzem. Lehet tényleg nincs alternatívája a megszorításoknak?
Előzmény: 242

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola