Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MEGSZORÍTÁSOK

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MEGSZORÍTÁSOK
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 04. 21:22 | Sorszám: 247
A Fidesz kormányzása bennem olyan benyomásokat kelt, mintha Gyurcsány lenne Orbán főtanácsadója és Orbán meg is fogadná minden tanácsát.

Én olyan külső kényszerítő UFO erőkben nem hiszek. Vannak persze nemzetközi normák és intézmények, amelyek kemény kereteket adnak. És persze vannak kötelezettségek is, amelyeknek a kormány okkal tesz eleget. Nincs alternatíva. Orbán arra a jobbikos kérdésre, hogy miért nem mondjuk fel a hiteleket jogosan válaszolja azt, hogy azért mert az drágább lenne. Bár ez nehezen becsülhető. De talán van a kurucos nemfizetek virtustól eltérően is lehetőség arra, hogy kitörjünk a csapdából. Idéztem Izland példáját és egyébként egy jobbikos képviselőnek személyesen is ajánlottam, hogy hőbörgés helyett a megvalósíthatót kéne nézni: Izland népszavazáson mondott pl. nemet arra, hogy a külföldi bankok által lehetővé tett hitelválságot csak és kizárólag az izlandi lakossággal fizettessék meg. Ilyen kezdeményezésnek a nyomát sem látom. A banki különadó, amit sokáig lobogtathatott a kormány, hogy "no, így is lehet ezt csinálni, nem csak megszorítani lehet" meg sem kottyant úgy tűnik és nem célja, hogy alapjaként szolgáljon a hitelválságnak. Nem is ösztönzi a bankokat a költségek átvállalásában. A kormány megoldásai kezdetben felemásak, félkészek voltak, ma pedig inkább a megszokott restrikció útján járnak, ami csak is elszegényedéshez vezet: egy egész országra kiterjedő Gyöngyöspatára, ahol mindannyian a putrisoron lakunk, igen: mind cigányok vagyunk - és felülünk a néhány jólélő politikus hecckampányának, egymásnak esünk és még lejjebb taszítjuk ezt az országot. Nem jó forgatókönyv.

Előzmény: 245

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola