Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MEGSZORÍTÁSOK

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MEGSZORÍTÁSOK
LL.kedő
  Válasz | 2011. május 09. 09:28 | Sorszám: 331
Félre értettél, én a földművelést a szakmák legkomolyabbikának tartom, és hiszem, hogy nagyon sok tudás és tapasztalat, vagy sajnos generációs tapasztalások híján komoly iskolai ismeretelsajátítás szükséges a jó földműveléshez.
A sajnos generációs tapasztalások hiánya alatt azt értem, hogy a kommancsok kiirtották a mezőgazdasági őslakosságot, és megalkották a lumpenproletárság mellé a lumpenparasztságot. Nos ezek a zsellérekből lett tsz brigádvezetők soha nem jutottak el odáig hogy értsék és tudják is hogy mi a mezőgazdaság. A régi úgynevezett kulákokból meg nem maradtak vagy csak nagyon kevesen. Őket nem kellett ökológusnak igazgatni hogy mivel tesznek kárt.
A baj azokkal a városon felnőtt és szocializálódott kommancsból kárpótolt földtulajdonosokkal van, akik soha nem éltek együtt a természettel és most is csak a dolog input oldalán a közgazdasági végeredmény az, ami érdekli őket.
Hál istennek azért vannak jó példák is.
Nos én éppen ezek miatt a közgazdaságilag motivált természet idegenek miatt háborogtam Edu bejegyzésén.
Előzmény: 329

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola