Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje (17. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
onogur
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:31 | Sorszám: 230
Mese.
Például a francia állami vasút ( SNCF ) nyereséges, 2003-ban 43 millió euro volt a nettó nyeresége.
Azt csak az SZDSZ-esek hiszik, hogy az állami tulajdonú cégek képtelenek jól és nyereségesen dolgozni. Csak hát hozzáértő vezetőket kell kinevezni és nem pártkatonákat, akik csak a tolvajláshoz értenek.
mezeiegér
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:28 | Sorszám: 229
Itt most nem magyar dolgokról, hanem szigorúan az angolszász-skandináv világról beszéltem, ahol a felállás éppen fordítottja az itteninek, protestáns uralkodó többség évszázadok óta.

Konkrét eset pl. hogy II. János Pálnak a világért sem voltak hajlandóak odaitélni a Nobel-Békedíjat, pedig komolyan szóbakerült a neve.

Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:25 | Sorszám: 228
Fogalmazzunk úgy, necces. Akkor lenne igazad, ha ezt nem lehetne nyereségesen csinálni. Viszont lehet. Számos magánvasút-társaság nyereséges. Hogy a pics@ba lehet ez? Úgy, hogy ott van gazdája a dolgoknak, akik nem hagyják szétlopni az egész kócerájt. És a legszebb: nincs olyan állami vasút, ami nyereséges lenne. Érdekes..
nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:20 | Sorszám: 227
"Fel kellene hagynia azzal a jobboldalnak, hogy szociális demagógiával Kádár népét célozza meg.
Ez az MSZP-nek bejött, nekünk nem jött be."

Aranyigazság.

onogur
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:20 | Sorszám: 226
"Ti olvastátok, mit művelt az elmúlt 1-2-3 évben a MÁV? Miért kell egy olyan cég az államnak, ami megbízhatóan hoz 80 milliárd veszteséget/per év?"

Ha nem tudnád, az Állam nem nyereségorientált vállalkozás, mint ahogy azt egyesek hiszik. A közvilágítás miért nem zavar? Milliárdokba kerül a mi adónkból és teljesen felesleges. Az emberek éjszaka ne mászkáljanak az utcán, ha mégis, akkor világítsanak maguknak, nem igaz?

Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:16 | Sorszám: 225
Én reffes ( református )vagyok, de se csípem, ha a kereszténységet a katolikus vallással azonosítják. Például megkérdezném a Jobbik keresztállítóitól, hogy feltünt-e eddig, hogy református templomon se kívül, se belül nincs kereszt?
mezeiegér
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:08 | Sorszám: 224
Talán igazad lehet.. reménykedek hogy úgy legyen.
mezeiegér
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:06 | Sorszám: 223
Tehát szvsz ehez nemzet- és kereszténységfóbiához a sima marxista befolyásoltság is elég.

Kicsit olyan ez mint ahogy az angolszász-skandináv világban a katolikusellenesség az az egyetlen dolog, amiben remekül egyet tud érteni egy bigott vallásos protestáns jobboldali, egy '68-as kommunista újbalos, egy vallásos zsidó, és egy kozmopolita liberális.

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:05 | Sorszám: 222
Viszont a vasútból most nem tudnak kaszálni a PC-körök.

Ezért vasút rossz, autopálya jó. (Tudjuk, hogy hogy van ez azzal a bégetéssel.

morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:04 | Sorszám: 221
"és van az MSZP-nek és az SZDSZ-nek egy nagyon is zsírmagyar származású része, ami viszont marxista ideológiai befolyásoltságból áll csontugyanígy ezekhez a kérdésekhez."

Ők megnyerhetők, nem eleve ellenségei a jobboldalnak, hidd el, tapasztalatból mondom.
Annál inkább megnyerhetők, minél jobban távolodunk a múlt rendszertől, minél inkább hozzászokik az átlagember, hogy vannak határon túli magyarok, vannak keresztény egyházak, vannak akiknak fontos a vallás és ezt illik tiszteletben tartani..

Ezt a réteget szerintem egyre inkább racionális érvek tartják a baloldal mellett és ha elnézem a jobboldal kampányát, bizony találhattak racionális érveket az MSZP mellett is.
Fel kellene hagynia azzal a jobboldalnak, hogy szociális demagógiával Kádár népét célozza meg.
Ez az MSZP-nek bejött, nekünk nem jött be.

onogur
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:03 | Sorszám: 220
"Nekem az USA mindig szimpi volt és maradt."

Úgy könnyű, ha valaki még nem járt Amerikában és a történelmet sem ismeri.

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:00 | Sorszám: 219
Nem látom, hogy a miért nem jogos az "összemosás"... Ha valami úgy néz ki, mint 1 kutya, úgy ugat, mint 1 kutya, azt eszi, mint 1 kutya, akkor az 1 kutya. Akkor is, ha macska, csak épp a neveltetése miatt alakultak úgy a dolgai.
(A nagy kutyaugatásban nem hallatszik, ha néha-néha elnyávogja magát.)

Kádár népe pedig simán fellázadhat Gyurcsány ellen, pont azért, mert ők az apparátcsik-vonal támaszai.

mezeiegér
  Válasz | 2006. augusztus 04. 23:00 | Sorszám: 218
És az autópályákba mennyit nyomott az állam? Mármint az is közlekedési forma, ha ott is a közvetlen haszon-közvetlen kiadás mérleget néznéd, ott is negatív mérleg jönne ki.

Márpedig a vasút sokkal környezetbarátabb, és több embernek elérhető.

mezeiegér
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:59 | Sorszám: 217
Idézet:
Van az SZDSZ-nek egy vonala, kb. az asszimiláns zsidóság, amely a maga paranoid módján mindenfajta nemzeti öntudatot nacionalizmust, mindenfajta keresztény egyházi térnyerést klerikalizmusnak bélyegez.

... és van az MSZP-nek és az SZDSZ-nek egy nagyon is zsírmagyar származású része, ami viszont marxista ideológiai befolyásoltságból áll csontugyanígy ezekhez a kérdésekhez.

Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:57 | Sorszám: 216
Ti olvastátok, mit művelt az elmúlt 1-2-3 évben a MÁV? Miért kell egy olyan cég az államnak, ami megbízhatóan hoz 80 milliárd veszteséget/per év? Mostanában egyébként kicsit többet, mert fejleszt!
morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:56 | Sorszám: 215
nacionalizmust=nacionalizmusnak
morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:52 | Sorszám: 214
"sokkal veszélyesebbek és destruktívabbak a nemzetre nézve, mint az előbbiek."

Az a baj, hogy összemossuk őket.
Van az SZDSZ-nek egy vonala, kb. az asszimiláns zsidóság, amely a maga paranoid módján mindenfajta nemzeti öntudatot nacionalizmust, mindenfajta keresztény egyházi térnyerést klerikalizmusnak bélyegez.

De ez még az SZDSZ-nek is csak egy kis, bár domináns része.

Van egy sokkal nagyobb és befolyásosabb kör, mely a Kádár-rendszer miatt kötődik az MSZP-hez, nagyvállalkozók, hivatalnokok, szakértők, akiknek az érdekei, elképzelései nem állnak homlokegyenest szemben a jobboldallal.
Ha piacosítani, visszaszorítani szeretnék az államot, akkor csinálják, eme törekvésük elsősorban a saját szavazótáborukban vág rendet, nem a jobboldalon..

Ott a baj, hogy összemossuk őket "ballib elit" címszó alatt, nem probálja a jobboldal felül, az elitek szintjén megszüntetni vagy enyhíteni a szembenállást, hanem abban reménykedik, hogy vagy az apparatcsikok vagy Kádár népe fellázad Gyurcsány ellen..

De ez hiú remény, eddig sem következett be, ezután sem fog.

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:41 | Sorszám: 213
Szóval a "népi"-vel csak a szokásos megnevezést használtam, a szóhasználat nem a véleményemet tükrözte.
nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:40 | Sorszám: 212
Én nem látom "népinek", "tiszta baloldali"-nak. Szerintem "plebejus"-vonal lenne a helyes megnevezés. És az "apparátcsik-vonal" is találó.

Gyurcsányt és az SZDSZ-t náluk én is többre tartom: sokkal veszélyesebbek és destruktívabbak a nemzetre nézve, mint az előbbiek.

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:35 | Sorszám: 211
"A Fideszt ill. Orbánt nyilván azon kérdések miatt nem támogatták megfelelően,"

Ebben nagyon nem értünk 1et. Szerintem azért, amit írtam: felismerték, hogy a külpolitikai és gazdasági érdekeiknek az az ex-komcsi társaság, amelyik Moszkva hátsójának nyalásában már akkora gyakorlatot szerzett, ill. a kozmopolita és magyarellenes libertáriánus társaság jobban megfelel.

morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:19 | Sorszám: 210
A republikánusokat mindig is az "ideális" jobboldali gyűjtőpártnak tartottam, számomra ők a minta, hogy miképp lehet összeegyeztetni a tradícionális és modern jobboldaliságot.

A Fideszt ill. Orbánt nyilván azon kérdések miatt nem támogatták megfelelően, amelyekben én sem értek egyet a honi jobboldallal, így pl. a palesztin-ügy fontosságával, amelyre én -- ahogy a magyarok többsége --tojok a magam részéről.

morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:16 | Sorszám: 209
"Az MSZP-ben a dolog a "népi", kontra "urbánus" (Szadesz-közeli) csoportok erőpróbája lehet, ha Gyurkányt politikai taccsra vágja a csomagja."

Miért olyan fontos akár a palesztinok, akár az izraeliek ügye?
Miért olyan fontos a népi kontra urbánus ellentét?
Miért nem lehet ezt áthidalni?

Amit szerintem te és sokan mások az MSZP-nek népinek, tiszta baloldalinak láttok, az egy zömében demagóg apparatcsik-vonal, amely épp most torbedózta meg vélhetően az euro-bevezetésének időpontját, hogy ne bukjon akkorát az MSZP.

Náluk még Gyurcsányt és az SZDSZ-t is többre tartom..

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:10 | Sorszám: 208
Viszont a 0,5 az szvsz konvex görbe minimumát jelenti, míg az 1,5 konkáv görbe maximumát.

Az MSZP-ben a dolog a "népi", kontra "urbánus" (Szadesz-közeli) csoportok erőpróbája lehet, ha Gyurkányt politikai taccsra vágja a csomagja.

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:02 | Sorszám: 207
Nagyjából.
Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 22:01 | Sorszám: 206
Aha, tehát: 1,5-0,5.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola