Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje (19. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 21:19 | Sorszám: 180
Ja, szerintem is valószínűleg kinő majd idővel ebből az eszement pesti szadizmusból. (Talán a budai hegyek közelsége is segít majd neki valamelyest a gyógyulásban.)
szakall
  Válasz | 2006. augusztus 04. 21:18 | Sorszám: 179
Mi bajod is van neked az ex-szadista tagokkal és szimpatizánsokkal?
Na mesélj csak ...
Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 21:16 | Sorszám: 178
Hű, ma ilyen kitárulkozós napom van: én 2004 decemberében igazából a kettős állampolgárságról szóló kérdést nem is nagyon értettem? Mi a kérdés? Hogy magyarok-e? Ez degenerált kérdés, persze. Hogy kapjanak-e jogokat? Ismét értelmetlen a kérdés, ki tehet arról, hogy hova született, tehát megint persze. Milyen jogokat kapjanak? Ez lehetett volna egy vita tárgya, minek mi a feltétele, de idáig el se jutottunk. Mondjuk aznap este igen szégyeltem magam mások helyett. Akik el se rohadtak szavazni. Mondja azt, hogy nem, de el se menni...
morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 21:13 | Sorszám: 177
Őket, azt gondolom, inkább a Fidesz kergette el, mintsem az SZDSZ soha be nem tartott elvei vonzották.
csaken
  Válasz | 2006. augusztus 04. 21:10 | Sorszám: 176
És akkor mi van, ha valaki Fideszesből (pardon: Fidesz-szavazóból) lesz Szdsz-es (pardon: Szdsz-szavazó) ?
morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 21:07 | Sorszám: 175
Mondom én, te kriptofideszes/kriptojobbos vagy

Hogy mikor leszel valójában is az, hogy az a Fidesz megújulásától vagy saját tapasztalataidtól függ.

Egy fiatalember persze, hogy az SZDSZ-t tartja eleinte a legjobbnak, olvassa a sajtót, amely jellemzően vele szimpatizál, korából fakadóan erősen individualista, miegymás, meg az SZDSZ-nek szép elvei vannak...

De aztán telnek-múlnak az évek és rájössz, hogy egyrészt tojnak ezekre, másrészt lehet, hogy nem mások az emberevő antiszemiták/nacionalisták, hanem az SZDSZ jókora része nem érti, hogy mit jelent egy átlagmagyarnak a nemzeti öntudat vagy a keresztény vallás, mégha messzire el is kerüli a templomot egész életében.

Én magam is átéltem ezt, sok barátom is, tudom miről beszélek.
Egyik közeli -- amúgy vérliberális -- barátom akkor rökönyödött meg, amikor kedvenc pártja ezerrel kampányolt a káp ellen.
A barátnője határon túli kötődéssel is bíró katolikus magyar volt..

Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:58 | Sorszám: 174
Tulajdonképpen "korcs" vagyok. Miközben például tudom, hogy a halálbüntetés nem jó, teljesen személyes okokból én nagyon szeretném, ha lenne. Ha valaki külföldön viccelődik a magyarságomon, azt személyes sértésnek veszem, és igen arrogáns leszek, de a Himnusz pár évvel ezelőtti, Anima Sound System-féle parafrázisát nem tartottam szentségtörésnek.
nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:54 | Sorszám: 173
Nem, nem az, én is észrevettem. Nem is erre céloztam.
A "törzs"-et nem származási, hanem szubkulturális alapon definiálnám.

Onogur, a volt szadista? Na, szépen vagyunk...

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:50 | Sorszám: 172
Pesti!

Amiről beszélek, az a pesti aszfalton ütötte fel ocsmány fejét és ott is burjánzik, teljesen mellékes, hogy te történetesen a budai oldalon levő Pasarétről vered a billentyűket.
morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:48 | Sorszám: 171
off

Nem hinném, hogy asszimiláns zsidó, azokat 3 hozzászólásból megismerem..., így még benőhet a feje lágya.
Valahol mindenki SZDSZ-esként kezdi, mint annak idején maga onogur is , de aztán idővel felnő az ember.

Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:45 | Sorszám: 170
Budai, könyörgöm! Budai!
Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:44 | Sorszám: 169
Szépen írtam, ezért naplóvezető, vagy krónikás, vagy mi a bánat voltam. Amúgy nem voltam egy mozgalmár típus. Ja, meg az ünnepségeken doboltam. Az mondjuk jó volt.
nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:43 | Sorszám: 168
Nem tulajdonképpen, hanem ténylegesen van igazam.

Neked ez az ún. "vérlibsiség" csak amolyan buta póz, a szadisták támogatása meg törzsi elkötelezettség. Mivel 1értelműen beazonosítható vagy a pesti aszfaltbőcsészet szubkulturájának tipikus termékeként, ez a legkevésbé sem lepett meg. Csak az (1 kicsit), hogy ezt hajlandó voltál most itt be is ismerni.

pascal
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:39 | Sorszám: 167
onogur
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:34 | Sorszám: 166
Feltalálták már a mobiltelefon nevű csodálatos szerkezetet.
Amikor úttörő voltál, ti nem lettetek kiképezve riadólánc szervezésére? Nem egy nagy vasziszdasz.
Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:29 | Sorszám: 165
Tegnap óta gondolkodom, hogy milyen felszerelés kell egy élőlánchoz? Ezek frankón raktárban tartanak egy csomó embert?
onogur
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:27 | Sorszám: 164
Te olvasol is, vagy azt nem tanultál?
#129
Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:26 | Sorszám: 163
Tulajdonképpen igazad van ( de ez maradjon köztünk, ha kérhetem ). Biztos bennem van a hiba ( ez meg főleg!).
Zimankó Tilla
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:21 | Sorszám: 162
Elhatárolódik a Jobbik Magyarországért Mozgalom turulvédő akciótervétől Tarlós István. "Szomorúan olvasom a Jobbik közleményét a Turul-szoborral kapcsolatos állásfoglalásukról. Elsősorban azért, mert megoldás helyett konfrontálódásra törekszik" - írja a független főpolgármester-jelölt csütörtök délután kiadott közleményében.

"Polgármester viszont nem követhet el és nem pártolhat jogsértéseket [...] Ezt az említett építmények elhelyezése előtt figyelembe kellett volna venni az illetékeseknek" - írja Tarlós Mitnyan György XII. kerületi polgármester tevékenységére utalva. Az Istenhegyi út és a Böszörményi út sarkán felállított szobor a fővárosi közgyűlés engedélye nélkül épült, és mint ismeretes eltávolításáról jogerős döntés született. Tarlós közleményében kijelenti: minden erőszakos konfrontációt ellenez, de meglátása szerint a "megoldást kell megtalálni, akár a helyszín végiggondolása révén is".

A Jobbik nyilvánosságra hozott tervei szerint több, mint ötszáz "polgári engedetlenségre is elszánt nemzeti radikális áll készenlétben, hogy szükség esetén élőlánccal védje meg a hegyvidéki turulszobrot". A szervezet közlése szerint "a védelemhez szükséges felszerelést" már elhelyezték "egy közeli raktárhelyen".

A védekezésben a jelek szerint számítottak volna Tarlósra is: "A Jobbik azért is támogatja Tarlós Istvánt, mert komoly esély van Demszky Gábor leváltására, ami után a turulszobor ügye jogilag is rendeződhet. Ahogy főpolgármester-jelöltünk fellépett a heterofóbok homoszexuális propagandájával szemben, úgy várható, hogy a hungarofóbok magyarellenes lobbiját sem tűri majd" - fogalmazott Novák Előd, a Jobbik főszervezője csütörtöki közleményében.

http://index.hu/politika/belfold/budapest/turulz0803/

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:16 | Sorszám: 161
De azért annyira nem vennéd zokon a kedvenc szadistáidtól azt a "gyűlöletbeszéd-törvény"-t, amit nem is olyan rég úgy nyomattak, hogy ezért ne toljad a biciklijüket, ugye?
onogur
  Válasz | 2006. augusztus 04. 20:07 | Sorszám: 160
"hol olyan képeket osztogattak, ahol még Orbánt is a vallásos zsidók által használatos sapkában ábrázolták.
(Ez ugyebár elég nagy botrányt váltott ki, ne mondd, hogy nem hallottál róla..)"

MIÉP-pel közös kampánynyitó? A Hősök terén? Ott voltam.
Semmiféle képeket nem osztogatott senki sem.
( Te a Jereváni Rádió munkatársa vagy? )

Újra megkérdezem: A Jobbiktól mikor és ki tett antiszemita megjegyzést?
Te mit tartasz állandó balhézásnak? A karácsonyi keresztállító akciókat?

morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 19:53 | Sorszám: 159
Ugyabár arról a pártocskáról beszélünk, amely a MIÉP-pel közösen indult, amelynek a MIÉP-pel közös kampánynyitóján Csurka nem győzőtt szocionistázni, ahol olyan képeket osztogattak, ahol még Orbánt is a vallásos zsidók által használatos sapkában ábrázolták.
(Ez ugyebár elég nagy botrányt váltott ki, ne mondd, hogy nem hallottál róla..)

Az egy dolog, hogy te nem tartod szélsőségesnek a MIÉP-et vagy a Jobbik-ot, a lényeg az, nem győzőm hangsúlyozni, hogy a társadalom nagy többsége annak tartja.

És nem is elsősorban az antiszemitizmus miatt, ahogyan Telekinek vagy Bethlennek sem az volt a baja a nyilasokkal, hogy azok utálják a zsidókat (lévén ők is meglehetősen utálták őket) hanem a szüntelen balhézás miatt.

onogur
  Válasz | 2006. augusztus 04. 19:44 | Sorszám: 158
#142?

Ha vádolsz valakiket, utána nem illik eltűnni, mint canis merga a gyepen.

Public Enemy
  Válasz | 2006. augusztus 04. 19:44 | Sorszám: 157
Tranzitrészeg persze lehetek minden nap? Sőt, amikor a gyerek először okádja össze a lépcsőházat, akkor a szülök összenéznek,elmosolyodnak, "Hogy megnőtt a mi pici Béluskánk, lassan kirepül..". Mindegy, hagyjuk, akkor anarchista vagyok.
morse
  Válasz | 2006. augusztus 04. 19:29 | Sorszám: 156
Ez inkább anarchizmus..

Ezekben az ügyekben Mikola Istvánnal értek egyet, miszerint az államnak korlátoznia kell az emberek parttalan szabadosságvágyát.
(Az öreg hülyén fogalmazott és ideje lenne nyugdíjazni, de ebben igaza volt.)
Ha valamelyik hülyegyerek agyon akarja drogozni magát, az ne tehesse meg szabadot, ha valaki szélsőséges eszmékkel kíván házalni, szintén ne tehesse meg szabadon.

Lehet, hogy ez kispolgári konzervatívizmus, de én ezt gondolom az állam feladatának.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola