Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje (22. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
csaken
  Válasz | 2006. június 25. 15:48 | Sorszám: 105
Még valami, csak ez kis utánajárást igényelt:

A Köteles rész az elhunyt legközelebbi hozzátartozói számára meghatározott mértékű részesedést biztosít akkor is, ha az örökhagyó élők közötti jogügylettel vagy végintézkedéssel vagyonát, vagy annak túlnyomó részét más személy (személyek) részére juttatta.

csaken
  Válasz | 2006. június 25. 15:40 | Sorszám: 104
Persze hogy nem regisztrálják, hiszen NINCS regisztrált élettársi kapcsolat. A ténylegesség pedig elég nehezen megfogható - alkalom adtán igazolható - dolog.
hejde
  Válasz | 2006. június 25. 15:34 | Sorszám: 103
"Nem lehetek a MIÉP tagja "
Én meg nem lehetek a meleg szervezetek tagja. )
hejde
  Válasz | 2006. június 25. 15:31 | Sorszám: 102
Az élettársi kapcsolatot nem regisztrálják, annak jogkövetkezményei a ténylegességből erednek. A melegek élettársi kapcsolata nincs hátrányosan megkülönböztetve! pontosan olyan, mint a heteroké: Közeli hozzátartozói viszony! Az orvosi tájékozatás szempontjából is.
Ami az öröklést illeti:
- Elsősorban a gyerek örököl, az együttélő házastárs haszonélvezeti jogával. Ha vki a házastársát a gyerekével szemben akarja örökössé tenni, ugyanaz a "macera".
- Melegeknél ugyebár nincs gyerek. A kötelesrész pedig a leszármazókat illeti, ha a nagynéni örökölne, őt nem! Vagyis megint nem igaz ez a fene nagy jogfosztottág: a gyerekedet, ha mégis van, csak nem akarod kisemmizni.
- A kötelesrész nem jár minden esetben, ezen felül ki is kerülhető (bár már ez valóban feltételez némi szerződési macerát, csakúgy, mint házasember öröklésénél).

A házasság más dolog. Hagyjuk az erkölcsi részt. A lényeg, hogy egy pár minden dolgát korlátlanul intézheti élettársként is. De a házasság ugyebár inkább a tartós kapcsolatokat jellemzi. Ez az állam számára NEM a házastársak, hanem a gyerek szempontjából fontos! Az állam akkor jár el helyesen, ha a gyerekek családban élését azzal is támogatja, hogy egyes támogatásoknál a házasság tartósságát segíti, ill. egyes jogintézményekben épít a család tartós voltára. (sajnos alig van ilyen támogatás, szóval e miatt sincs miért tüntetni).

csaken
  Válasz | 2006. június 25. 14:34 | Sorszám: 101
Szerintem nem. Ha pl a férj meghal, akkor annak szülei, testvérei - örökség címén - nem követelhetnek semmit a feleségtől, én így tudom.
tiszavirág
  Válasz | 2006. június 25. 14:26 | Sorszám: 100
Köteles rész mindenütt van, nem?!
csaken
  Válasz | 2006. június 25. 14:21 | Sorszám: 99
Volt egy jó transzparens tegnap a tömegben: "A hálószobán túl is van élet". Tehát:

Nem házasodhatok, vagy ha ez a szó szent, akkor regisztrált élettársi kapcsolatot nem köthetek. Vagyis nem örökölhetek, és örökséget sem hagyhatok, [u]még akkor sem, ha végrendeletet írok[/u], a köteles rész miatt. Különben is, a végrendelet írás még anyagi vonzattal is jár, de még sosem írtam végrendeletet, és 27 évesen nem is akarok. Ahogy hetero kapcsolatokban is előfordul szakítás/válás, ez így működik meleg kapcsolat esetén is, vagyis minden ilyen alkalommal lehet végrendeletet érvényteleníteni, újat kreálni, stb ... Vagyis igen, eljutok majdnem ugyanoda mint te, csak jóval macerásabb úton.

Ha a páromnak valami baja történik, nem dönthetek orvosi beavatkozásról, sőt, még az is csak az orvos jóindulatán múlik, hogy egyáltalán információt kapok-e róla.

Nem lehetek a MIÉP tagja .

Tovább is van, de azt hiszem reagáltam az általad felvetett vagyon egymásra írásáról. Még szerencse, hogy legalább adózás terén egyenjogú lehetek. Vagy inkább egyenkötelezettségű.

Persze kérdezheted, hogy Hollandiában ez már rég nem téma, akkor mégis miért vonulnak fel ott is? Nem tudom, de szeretnék olyan helyzetbe kerülni mint a holland meleg. Addig pedig kérdezzük meg a hívőt, miért is vesz részt a Szent Jobb körmeneten.

Tappancs
  Válasz | 2006. június 25. 13:47 | Sorszám: 98
Bocs, hogy beleugatok, de ha joguk van vonulgatni, akkor nem tilthatod meg nekik. A jog nem az, amit adsz nekik, hanem az, amit nem vehetsz el tőlük.
Más kérdés, hogy az embernek van egy csomó joga, amivel nem él, mert nem kötelező élnie vele. Ha tetszik, akkor van joga ahhoz is, hogy ne éljen a jogával.
Tappancs
  Válasz | 2006. június 25. 13:41 | Sorszám: 97
Hogy "sajnos" bekavarnak vagy "szerencsére" bekavarnak az valószínúleg csak a választások után derül ki, ha egyáltalán kiderül.
Könnyen lehet, hogy az mdf és az mdf-ből kivált miép jelöltjei több szavazatot vesznek el a ballib oldalról mint jobbról.
Itt Tarlós-Demszky párharc lesz. Az összes többi főpolgármesterjelölt esélytelen. Ettől még érdemes lehet kis párt listájára és/vagy kerületi polgármesterjelöltjére szavazni.
tiszavirág
  Válasz | 2006. június 25. 13:40 | Sorszám: 96
Te "csaken"!
Én egyszerűen nem értem ezt az egész buziságot.
Mi a lófaxnak kell itt büszkélkedni, meg vonulgatni?!
Ha meg akarjátok kettyinteni egymást bementek egy szobába és kész. Ki a lófaxot érdekel, hogy mit csináltok, vagy mit nem csináltok?! Élhettek együtt, egymás nevére írathatjátok a vagyonotokat, mi az amit nem tudtok megcsinálni?!
pajtika
  Válasz | 2006. június 25. 13:32 | Sorszám: 95
Jó volt a Tarlós. Zsinka meg a madöf jelöltje sajnos bekavar.
Igaz. Bekavarnak. De a két bekavarás között nagyon nagy a különbség. Az egyik pénzért teszi (MDF), a másik nem tehet mást.
csaken
  Válasz | 2006. június 25. 12:51 | Sorszám: 94
Nem jó ötlet olyanra bízni, akinek nincs tapasztalata az ilyen rendezvények szervezését illetően . Vagy ha már mindenképpen ezt akarod, akkor ne kivételezzünk, rendeljük életünk minden aspektusát a moszkvai főmufti akarata alá. Ez vajon hogy ízlene a jobboldalnak?

Egyébként a Bp Parádét tőlem Bin Laden is szervezheti, oda úgyse megyek . De azért óvatosan a tiltogatással: az oda kilátogató 200 ezer fiatal - már csak a koruk miatt is - feltehetőleg inkább fideszes mint mszp-s (igen, a fideszesek között vannak templomba nem járók, meg nemzeti rockot nemszeretők is), vagy még inkább szavazni nem jaró, illetve nem szavazókorú. Ha Tarlós beleköp ebbe a levesbe, akkor a következő választásokon a másik oldal tesz arról, hogy szavazásra bírja a hoppon maradt parádézókat.

A másik parádé (amelyikre te gondolsz) tiltása pedig megint nem egyszerű dió. Egyrészt alkotmányellenes lenne, másrészt az EU sem nézné jó szemmel (idén már Varsó is beadta a derekát, pedig a polgármester és a kormányzat is erősen jobbos), harmadrészt meg ha Tarlós tiltana, akkor a belügyminiszter utasítaná az BRFK-t a rendezvény biztosítására, Tarlós pedig hoppon maradna.

Szóval csak ésszel akarj tiltani.

Tappancs
  Válasz | 2006. június 25. 12:03 | Sorszám: 93
Lehet, hogy megismétlődik a tavasz mdf-jelenség: az amúgy esélytelen nem fideszes jelöltekre többen fognak szavazni azok közül, akik sem a fideszre, sem az mszp-re és sem az szdsz-re nem szavaznának.
Tarlós önálló kampánya nem is rossz ötlet, a budapestiek bizonyára díjaznának egy olcsó kampányt.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. június 25. 10:25 | Sorszám: 92
Tegyék. A MIÉP ki fog esni szerintem a Városházáról is.
szakall
  Válasz | 2006. június 25. 10:07 | Sorszám: 91
Jó volt a Tarlós. Zsinka meg a madöf jelöltje sajnos bekavar.
Aztán még a lista is érdekes, mert mandátum-maximalizálásra kéne készülni.

Egy győzelem végre erős csapást mérne az szdsz-re, ami kihatna az országos eredményekre. Tudják ezt a cucik is, nem véletlen, hogy gyakorlatilag anélkül, hogy kaptak volna bármit is, beálltak demszky mögé.

Marco
  Válasz | 2006. június 25. 10:03 | Sorszám: 90
Nagyon örültem neki, hogy ma a Vasárnapi Újságban Tarlóst úgy mutatták be, mint a Fidesz, a KDNP és a Jobbik közös jelöltjét.

A Jobbiknak tehát megjött az esze, csak így tovább.
Csurkáék viszont tovább haladnak az árulás útján, a MIÉP ezúttal is nagy segítséget nyújt Demszkynek, mint eddig minden főpolgármester választáson és önálló jelöltet idít.
Ugyanúgy mint a másik áruló, az MDF.

Csak remélni lehet, hogy egykori híveik átlátnak rajtuk és nem szavaznak rájuk.
Ha így lesz, én Tarlós esélyeit 40%-osra, jó kampány esetén 50%-osra becsülöm.
Nagyon remélem, hogy Tarlós maga veszi kezébe a kampányát, mert ha a Fideszre bízza, akkor tényleg esélytelen.

tiszavirág
  Válasz | 2006. június 25. 02:17 | Sorszám: 89
Erre még rá is kellene játszani!!!

"Civil vagyok! Egyik pártnak sem vagyok a tagja!Jöjjön velem együtt Ön is a városházára!"

"16 év után minden helyiségre ráfér egy jó nagy takarítás!"

"Nézzük meg együtt, hogy milyen mutyizások vannak a szerződésekben!"

"Vizsgáljuk meg együtt, hogy mennyi benzint is fogyasztott Demszky terepjárója!"

"Nézzünk be minden szekrénybe és aktába!"

"Ugye Ön is kíváncsi a válaszokra?!"

" 16 év után öntsünk tiszta vizet a pohárba!"

nemszadista
  Válasz | 2006. június 24. 23:02 | Sorszám: 88
Tovabbi javaslat: a Bp. Paradet a moszkvai patriarka es a moszkvai fomufti elgondolasai alapjan kell lebonyolitani.
GM
  Válasz | 2006. június 24. 23:00 | Sorszám: 87
Az MSZP-t segítik és kész. ennyi.
GM
  Válasz | 2006. június 24. 22:58 | Sorszám: 86
Teljesen igazad van. Budapest vezetéséből elütni Demszkyt, s így a szadeszt (ez a lényeg, mert a szadesz mással már nem tud nyerni) hosszú távon fontosabb, mint az országgyűlési választás. Sőt! Ezt a mostanit talán jobb is volt elveszteni...
Mindenesetre, ha Tarlós győzne (aminek sajna 20% esélyt adok) akkor 2010-ben semmi esélye sincs a ballib koalíciónak...
HAME
  Válasz | 2006. június 24. 22:53 | Sorszám: 85
Amúgy ez a drága Barbalicsné tényleg áttehetné a székhelyét a türelmi zónába.
Ennyi eséllyel az amerikai elnökválasztásra is állíthatna az MDF jelöltet. Vagy a mindenáron ártani akarás vette el az eszüket, vagy ami mégrosszabb (és valószínűbb) az MDF is része a "szavazatoptimalizáló" különlistás szövetségnek.
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. június 24. 22:46 | Sorszám: 84
Szerintem az "együttműködés/összefogás embere" nyerő érv lehet mellette, és a kerületbeli eredményeit fel lehet hozni, hogy ez "bizonyíték, és nem ígéret". Remélem, ez lesz az egyik fő kampányüzenet.

Ha Tarlós sokkal kevésbé állna közel értékrendjét tekintve a nemzeti oldalhoz, akkor is megérné támogatni, mert Demszky eltávolítása hatalmas fegyvertény lehet. (de Tarlós értékrendjében nem sok kivetni való van)

Egy nem ballib főpolgármester elég, ha kinyit néhány szekrényt, és potyognak is a csontvázak, aminek hatalmas politikai/kommunikációs eredményei lehetnek.

Turul
  Válasz | 2006. június 24. 22:09 | Sorszám: 83
Nagyon jó választás.

Megérdemelte. Kiérdemelte.
Végre nem egy jelentéktelen senki lett a Fidesz jelöltje.

Most már csak hagyni kell Tarlóst, csinálja, amit akar.

Ki kell használni, hogy nem pártemeber. Az ország utálja a pártokat és embereit....

mezeiegér
  Válasz | 2006. június 24. 21:40 | Sorszám: 82
A polgármesterválasztás egyfordulós.

Így megismétlődhet ami tavasszal történt.

Ha az MDF önálló főpolgármesterjelöltet indít, még ellenzéki fölény mellett is előfordulhat hogy Demszky kap mondjuk 48%-ot, az MDF jelöltje 7%-ot, Tarlós meg 45%-ot, és így nyer Demszky.

Gyöngy
  Válasz | 2006. június 24. 14:47 | Sorszám: 81
... de ha az a "kormánypárti" helyettes pl. Molnár Gyula? Aki semmit nem tett a XI. kerületért? Aki eladta a Kopaszi-gátat, meglehetősen obskurus körülmények között?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola