Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje (25. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tarlós a Fidesz főpolgármester-jelöltje
onogur
  Válasz | 2006. június 09. 16:10 | Sorszám: 30
De igen, bocs.
Persze náluk más hatásköre van az elnöknek...
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. június 09. 15:51 | Sorszám: 29
Nem tudom mit tököltek eddig, itt a gondolán több éve konszenzusos jelölt. Ezzel együtt demszkájnak hihetetlenül sok pénze lesz a kampányra.
gyaloggos
  Válasz | 2006. június 09. 15:51 | Sorszám: 28
A varsói polgármesterből nem államelnök lett?
onogur
  Válasz | 2006. június 09. 15:29 | Sorszám: 27
Szegénynek nem egyszerű a dolga.
Ha sikeres akar lenni, akkor rendpártinak kell feltüntetnie magát ( lásd Lengyelország, ahol a keménykezű varsói polgármesterből miniszterelnök lett ).
Ugyanakkor nem szabad belefutnia értelmetlen bozótharcokba olyan ügyekben, melyekre a pesti pógár nem vevő. Ezt az uszkve 1,8 millió lakost ugyanis baromira nem zavarja a melegsátor, meg a bömbölő zenebona.
( Csak példaként említettem a Szigetet )
estebany
  Válasz | 2006. június 09. 15:21 | Sorszám: 26
Nos, ilyenekre gondoltam, amikor azt írtam: megmozgat saját forrásokat is.

Ha már a buli színe vörös
onogur
  Válasz | 2006. június 09. 14:56 | Sorszám: 25
Nem akarok ötleteket adni Tarlósnak, de....
szóval ha a nemsokára megrendezésre kerülő Sziget fesztiválon napi szintem mutogatná magát, akkor többet nyerne, mintha betiltana 1-2 melegsátort és decibelmérőkkel koslató ellenőrökkel terrorizálná a szervezőket...
estebany
  Válasz | 2006. június 09. 13:57 | Sorszám: 24
Tarlós jó jelölés! Nyílván saját energiákat is fog mozgósítani, és nem a Fidesz hátán akar beevezni. Mert ha arra hagyatkozik, biztos vereségre van ítélve.

Remélem, van benne annyi becsvágy, hogy megmutassa: egy folyamatosan újraválasztott kerületi polgármesternek hosszú ciklusok alatt van kiérlelődött koncepciója arról, mit is kellett volna máshogyan csinálni egy összességében lakhatóbb főváros érdekében.

A függetlensége mellett további "járulékos" előny, hogy ha nem futna be, személyében nem egy újabb, sokadik fideszes pártpolitikus vérezne el, akit aztán "takargatni" kellene!

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. június 09. 13:36 | Sorszám: 23
Ami késik, nem múlik - úgy tűnik.
Csak a Fidesz malmai lassan őrölnek.
pascal
  Válasz | 2006. június 09. 13:23 | Sorszám: 22
De szerintem a ballib érzi is a veszélyt, és ezért ELŐSZÖR a 16 év alatt Demszky közös jelölt lesz...
pascal
  Válasz | 2006. június 09. 13:22 | Sorszám: 21
Nekem is pont Sólyom jutott az eszembe. Ő is hasonlóképpen "kívülálló" jelöltje volt a Fidesznek - és NYERT. Jó ómen.

Valahogy én nem tudom elképzelni, hogy ne Demszkyre szavazzanak a mégoly "Demszky-ellenes" szocik, de majd meglátjuk. Azért ha véletlenül befutna Tarlós, az azért is nagyon fontos lenne, mert megbillenne kissé az SZDSZ, szerintem SZDSZ-es főpolgármester nélkül alaposan megcsappanhatna a népszerűségük.

onogur
  Válasz | 2006. június 09. 12:44 | Sorszám: 20
Erre is lehet válaszolni azzal, hogy Sólyom László sem lett fideszes attól, hogy ez a párt jelölte köztársasági elnöknek.
Tarlósnak önálló programmal kell ringbe szállnia.
És remélem, hogy nem 50 négyzetméteres narancssárga óriásplakátokról fog ránk mosolyogni azzal a szlogennel, hogy rosszabbul élünk Budapesten, mint 16 éve.
Lajos bácsi
  Válasz | 2006. június 09. 12:40 | Sorszám: 19
"Tudják, hogy Tarlós egyik pártnak sem tagja, tehát független."

Emlékezzünk a négy évvel ezelőtti önk. választásokra. Akkor is tudták mindezt, de az MSZP-s jelölt, a nagyformátumú Bihary Gábor elintézte ezt azzal, hogy "... a Fidesz támogatja, tehát fideszes, oszt jó napot."

Lajos bácsi
  Válasz | 2006. június 09. 12:36 | Sorszám: 18
Kicsit árnyaltabban látom a kérdést. Úgy néz ki, hogy a beruházási pénzek fölött szinte kizárólag az SZDSZ rendelkezik. Hogy honnan mégis az összhang, azt nem tudom, annyira nem látok bele a dolgokba.
onogur
  Válasz | 2006. június 09. 12:24 | Sorszám: 17
Lajos bátyám, önkormányzati szinten nem az a lényeg, hogy melyik párt jelöli a főpolgármestert.
A budapestiek TUDJÁK, hogy Tarlós alkalmas a feladatra. Tudják, hogy Tarlós egyik pártnak sem tagja, tehát független.
Szóval nem kell ez a negatív hozzáállás.
Lajos bácsi
  Válasz | 2006. június 09. 12:20 | Sorszám: 16
Igen, egyetértünk: Szerintem Demszky lovát (na azért nem azt, amelyik ledobta) is megválasztanák itt, ha a Párt erre adná ki az utasítást.
onogur
  Válasz | 2006. június 09. 12:20 | Sorszám: 15
"Persze az egész nem ér egy jobboldali többségű testület nélkül, ezért a főpolgármeister személye nem a legfontosabb kérdés."

Tarlós folyamatos ballib többségű kerület élén polgármester, és ez nem zavarta különösebben. Miért van az, hogy a kerület költségvetését egyhangúan szavazta meg a két oldal?
Tarlós ugyanezt meg tudná tenni, ha főpolgármester lenne.
Közös célokat tud felállítani és azokat véghez is viszi.

Lajos bácsi
  Válasz | 2006. június 09. 12:15 | Sorszám: 14
Lehet, de ennek az lesz a következménye, hogy se itt, se ott nem lesz jobboldali polgármester.
Talán hogy jobb lett volna egy jelöltet már korábban bejelenteni, és valahogy "felépíteni az imázsát".
(Pfuj, de randa píáros kifejezéseket tudok, ha akarok...)
Igaz, akkor meg már darabokra cincálták volna a médigörények.
Azért legyünk őszinték: egy jobboldali jelöltnek BP-en semmiképpen sincs esélye.
szakall
  Válasz | 2006. június 09. 12:14 | Sorszám: 13
Egyrészt Óbudán sem árt egy kis frissítés (még akkor sem, ha egy bolsi vagy libsi jön), másrészt Tarlós már beérhetett egy magasabb szintre.

Persze az egész nem ér egy jobboldali többségű testület nélkül, ezért a főpolgármeister személye nem a legfontosabb kérdés. (Igazán örömest végignéznék egy jobbos közgyűlés által 4 év alatt szétcincált Demszkyt ... )

Az egész kérdés teoretikus, míg a szuburbiákba kiköltözött lakosság nem jön vissza. Szinte semmi esély jobboldali győzelemre.

onogur
  Válasz | 2006. június 09. 11:31 | Sorszám: 12
MAjd meglátjuk.
A közvéleménykutatók híreszteléseivel nem kell foglalkozni, hiszen a felméréseiket akkor készítették, amikor az ellenzék még nem nevezte meg a saját főpolgármester-jelöltjét.
Egyetlen ember van, aki esélyes lehet Demszky ellen, és az Tarlós István.
Lajos bácsi
  Válasz | 2006. június 09. 11:06 | Sorszám: 11
Nem tartom jó döntésnek.
Tarlósnak ha az óbudai polgármesterségért indulna, még lennének esélyei.
A fővárosban azonban nem. Mindegy, hogy Demszky egyedül indul, vagy lesz egy szoci jelölt is.
Óbudán a Fidesz jelöltje, Bús Balázs nem rendelkezik akkora támogatottsággal, mint Tarlós.
Csak füttyentenek egyet a lakótelepek népének, és máris szoci polgármester lesz Óbudán.
(Mellesleg a Pető György, a szoci jelölt már el is kezdte a kampányt, egyelőre még csak nagy plakátokon, de mi lesz itt később...)
Így aztán majd se Budapesten, se Óbudán nem lesz majd jobboldali polgármester.
Turul
  Válasz | 2006. június 09. 08:42 | Sorszám: 10
Nagyon helyes!

Végre javulni kezd talán a Fidesz káderpolitikája.

gyaloggos
  Válasz | 2006. június 09. 08:39 | Sorszám: 9
Persze!

Az MSZP-ben is sokan elégedtlenek Demszkyvel!

Meg kell végre érttetni az emberekkel, hogy nem pártpolitikusok kellenek Budapest főpolgármesterének, hanem a dolgát értő, határozott, gyakorlott, Budapest érdekeit előtérbe helyező szakember!

Tarlós István ilyen, ma a legalkasamabb erre a feladatra!

gyaloggos
  Válasz | 2006. június 09. 08:35 | Sorszám: 8
Tarlós eleve ahhoz kötötte a jelölését, hogy a Fidesz, Orbán Viktor támogassa őt!
vadnyul
  Válasz | 2006. június 09. 08:30 | Sorszám: 7
Valószínűleg.
De, ha sikerül Tarlósnak önálló, a Fidesztől független arcot mutatnia, akkor esélyes. Demszkyvel elég sokan elégedetlenek, és végre olyan kihívója akadt, aki maga is tapasztalt fővárosi ügyekben és nem is ismeretlen. Egy hiteles programmal akár még számos szoci szavazót is meg tudna nyerni.
kujtorgo
  Válasz | 2006. június 08. 22:51 | Sorszám: 6
Nem elég ismert név és arc, de ebből előnyt is lehetne kovácsolni. Függetlenként nem indulhatna? A Fidesz külső támogatásával. A nem odafigyelő szavazók, a fidesz ellenes szavazók esetleg így rá is voksolnának. A lényeg, hogy a protest szavazók valóban protest szavazók legyenek, ne a fidesz ellenességben nyilvánuljanak meg. Az elégedetlenek a Demszkivel legyenek elégedetlenek.
Ne fidesz-ellenes szavazás, hangulat legyen.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola