Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Húsvét. Feltámadás (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Húsvét. Feltámadás
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 14. 09:51 | Sorszám: 58
Nem vagyok hiperaktív, ellenben lustaságom legendás. Azt nem bírom elviselni, ha nem történik semmi. Még olvasni se szeretek "jobb híjján"

Akkor mégiscsak Neked találták ki az örök életet !
Ott szüntelen jön a "műsor", úgy, hogy nem kell (nem is lehet) érte semmit se tenni: a szüntelen áradó, végtelen, kimeríthetetlen Semmi !

Ellenben nem értem a figyelmet, mint szervet. A figyelem szerintem az érzékszervek irányítása

Nem: a figyelem érzékszerv (az irányító szerv az akarat). A figyelem nem csak a fizikai ingerekre, hanem a szellemiekre (köztük Isten szavára - a "Semmi"-re) is érzékeny !

Tehát klasszikus "emberi módon" nem tudunk semmit magunkba szívni

Nem "klasszikus" (= állati), hanem emberi (= szellemi) módon szívunk.

További kérdés: ha mégis, akkor is minek?

Az örök boldogság végett.

HAME
  Válasz | 2008. április 13. 12:54 | Sorszám: 57
Nem vagyok hiperaktív, ellenben lustaságom legendás. Azt nem bírom elviselni, ha nem történik semmi. Még olvasni se szeretek "jobb híjján".

Ellenben nem értem a figyelmet, mint szervet. A figyelem szerintem az érzékszervek irányítása, azt pedig már megbeszéltük, hogy a lélek* az érzékszerveket elveszti a halállal. Tehát klasszikus "emberi módon" nem tudunk semmit magunkba szívni.
További kérdés: ha mégis, akkor is minek?

*teoretikusan, a vita kedvéért megengedve, hogy van ilyen.

Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 13. 11:41 | Sorszám: 56
Hát, valóban: a hiperaktív emberek számára a halál maga a Pokol.
A lélek két szerve (a figyelem és az akarat) közül az akarat tárgytalanná válik.
Marad a figyelem: egy örökkévalóságon keresztül szívjuk magunkba Istent, a Végtelent, a Semmit, a Valakit.
Ezért súlyos hiba, ha valaki csukott szemmel hal meg: az egy örökkévalóságon keresztül unatkozik !
HAME
  Válasz | 2008. április 12. 12:35 | Sorszám: 55
Nos hát ha feltételezzük, hogy a léleknek se keze se lába, akkor azt is joggal feltételezhetjük, hogy érzékszervei sincsenek.
Azaz csak úgy van a nagy semmiben hatás és inger nélkül. Na de akkor miben különbözik a Pokol a Mennyországtól?

Egyébként, ha tényleg ilyen a túlvilág, nem is nagyon kérek belőle. Nagyon rosszul tűröm az unalmat, a semmittevést. Öt percig egyedül a természet lágy ölén, élvezni a magányt, engem az őrületbe kergetne

Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 12. 07:52 | Sorszám: 54
Azszem, azt nem kell nagyon bizonygatnom, hogy aki meghótt, annak az akarata nem hat többé a kezére-lábára.
Azt, hogy a lélek mihez kezd kéz és láb nélkül, csak találgatni tudjuk.
Kézenfekvő a föltételezés, hogy semmit.
Noshát: ezt a semmit kell nekünk még idejében jól berendezni.
Mert később már késő.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 12. 07:36 | Sorszám: 53
Cselekedni odaát sem tilos, csak lehetetlen: az embernek ideát marad (és néhány nap alatt el is korhad) a keze-lába !
gajo
  Válasz | 2008. április 11. 22:24 | Sorszám: 52
Fecót sem tudod leváltani.Gondolod a "kaporszakállút" sikerülne
HAME
  Válasz | 2008. április 11. 19:02 | Sorszám: 51
Bocsánat de semmi bizonyítékát nem látom, hogy ezt a teóriát nem te találtad ki itt és most (ill. 2 órája). Miért kellene nekem másütt reklamálni.
Tessék csak szépen megvédeni az elmeszüleményt.
onogur
  Válasz | 2008. április 11. 17:33 | Sorszám: 50
Ahh, most ebben a pinanyalatban értettem meg, mit is jelent a Pokol.
Egy olyan hely, ahol cselekedni tilos, csak töprengeni lehet.
Egy újabb érv a vallási fanatizmus ellen.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 11. 17:24 | Sorszám: 49
Az Öregnél tessen szíves reklamálni !
HAME
  Válasz | 2008. április 11. 17:20 | Sorszám: 48
na ez akkor egy igen szarul szervezett rendszer. Nem is méltó Istenhez, de még emberhez se nagyon.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 11. 16:55 | Sorszám: 47
Az ideáti élet ugyan rövid, viszont csak ez a cselekvés időszaka ... Odaát már csak töprenkedhetsz, hogy mit kellett volna tennem ...
onogur
  Válasz | 2008. április 11. 16:41 | Sorszám: 46
Sajna nem hiszek örökkévalóságokban.
Se.
Na meg asse hiszem, hogy néhány évtizednyi Földi életemben elkövetett mulasztásaim miatt halálutániéletfogytiglani büntetésben részesülnék.
Ha meg mégis, akkor szar a rencer, legfeljebb forradalmat csinálunk és leváltjuk a kaporszakállút.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 11. 16:29 | Sorszám: 45
Mulasztással is lehet vétkezni !

Mi bajom lehet, főleg halálom után?
Ne felejtsd el: a halálod utáni életed sokkal hosszabb lesz, mint ez a röpke földi szoáré !

onogur
  Válasz | 2008. április 11. 16:21 | Sorszám: 44
"Aztán majd egyszercsak ott álltok a Mennyei Atya előtt fogvacogva !"

Oszt má mé kéne fogvacognom?
Akkó sem vacogott a fogam, amikor bevittek a rendőrörse meg akkor se, amikor a seregben magához rendelt a tábornok elvtárs.
Mi bajom lehet, főleg halálom után?
Ezen a Földön bűncselekményeket nem követtem el ( az adócsalás nem bűn, hanem polgári engedetlenség ), legfeljebb szabálysértéseket, úgyhogy mindenki bekaphassa.

Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 11. 16:08 | Sorszám: 43
A kétféle tönkretevési mód külön-külön is (meg együtt is) működik !
Hamán 1x fölépültem az egyik miattiból - nehogymán a másik miatt menjen tönkre legközelebb !
HAME
  Válasz | 2008. április 11. 14:12 | Sorszám: 42
hát a bringázás közben tönkretekert térdnek nem sokk köze van a túlsúlyhoz. Az egyik maratonfutó ismerősdömnek is tönkre ment a térde, pedig ő annyira volt kövér, hogy egy frissebb szélben köveket kellett raknia a zsebébe.
Ennyi erővel a teniszkönyököd is kapcsolatba hozhatnád a szalonnaevési szokásaiddal.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 11. 12:49 | Sorszám: 41
2004-ben bringáztam vagy 3000 km-t ... és ezt a végén már nem szerette ...

... 3 évbe tellett, mire (múlt nyáron) úgy-ahogy rendbe jött ...

mpd
  Válasz | 2008. április 11. 12:38 | Sorszám: 40
Mi a franc bajod van neked a térdeddel? Mert, hogy nekem van, húszévi futball meg tíz évnyi atlétika után, az hagyján.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 11. 12:21 | Sorszám: 39
Viszont, öcsém szerint (aki ortopéd szakorvos) a kövérség merénylet a térdek ellen !
mpd
  Válasz | 2008. április 11. 12:16 | Sorszám: 38
Visszavonok minden sértést!
Aki ilyet eszik, az törvényszerűen el kell jusson a Pokol és az elkárhozás gondolatához.
Nagy lehet a Te bűnöd! Odin irgalmazzon lelkednek.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 11. 12:04 | Sorszám: 37
Komoly: !
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 11. 12:03 | Sorszám: 36
Föltámad, aztán testestül-lelkestül elkárhozik !
mpd
  Válasz | 2008. április 11. 12:02 | Sorszám: 35
Én komolyan kérdeztem...
Fáj nekem, ha gúnyt űzöl a jószándékomból.
mpd
  Válasz | 2008. április 11. 12:02 | Sorszám: 34
Na ezt megint nem értem. Hogy jön össze az örök kárhozat a feltámadással?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola