Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Figyelmesség (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Figyelmesség
onogur
  Válasz | 2008. október 09. 12:20 | Sorszám: 5
Szerintem Rendes Kis egy potenciális buddhista.

"A Dzogcsent megvalósító gyakorló, aki egyre többet és többet tud időzni a tudat természetében, a jelen tudatosságban, melyben én és más közt nincs különbség, s mely eredendően tökéletes, (Rig-pa) egyszerre látja meg az ürességet és az ürességből kélő összes jelenség tisztaságát, no és azok elválaszthatatlanságát. Minden jelenség tökéletes (a létezés dísze - ez lesz az egyik legfontosabb megállapítása, egyre gyakrabban. S ha helyesen gyakorol, a gyakorlását nem ellenszerek alkalmazásával (mint a szútra-ösvényt járó), s nem szakadatlan, automatikussá vált figyelmességet gyakorolva fogja átültetni a gyakorlatba (mint a tantrikák), hanem a tökéletes cselekedetek spontán jelennek meg a tudat természetéből, tökéletesen, s úgy hogy az minden lénynek a legjobb, egyedi esetektől és kivételektől mentesen."

jbatky
  Válasz | 2008. október 09. 11:13 | Sorszám: 4
Én azt kérdezném, hogy ennek az általad említett figyelmességnek van-e szerinted valami köze a Hamvas által oly sokszor emlegetett "éberséghez"? Esetleg ugyanaz?
honfi
  Válasz | 2008. október 09. 09:01 | Sorszám: 3
Azonnali megvilágosodás?
onogur
  Válasz | 2008. október 09. 00:00 | Sorszám: 2
Inkább valami töményet.
jbatky
  Válasz | 2008. október 08. 21:18 | Sorszám: 1
Kérsz egy pohár vizet?
Rendes Kis
  Válasz | 2008. október 08. 21:04 | Sorszám: 0
A figyelmesség - megkockáztatom - a legmagasabbrendű szellemi-lelki állapot, látás- és cselekvésmód.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola