Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Demokráciaparadigmák (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Demokráciaparadigmák
panda
  Válasz | 2015. szeptember 13. 22:47 | Sorszám: 14
keresztkem
  Válasz | 2015. április 01. 09:33 | Sorszám: 13
LIBERÁLTÖKFJEK

Bizony, van olyan a politikai életben is, hogy valamilyen irányzat vagy "nézetrendszer" fölött egyszerűen ELJÁRT AZ IDŐ! Hogy annak az ideológiának 'annyi,...vége, nincs tovább.
Ez a helyzet az ú.n. "parasztpolitikával" is--jelen sorok írója szerint: sajnos(!), mások szerint 'hálisten-- abban az értelemben legalábbis, amit ez a fogalom a XIX.sz. vége, XX.sz eleje táján jelentett. És tulajdonképpen ugyanez a helyzet a LIBERALIZMUSSAL is, bármennyire is "kapálóznak" ellene bizonyosak az ú.n. LIBERÁLTÖKFEJEK! Pl. egy liberáli "őskövület", egy bizonyos "Rózsa Misi" nevű balfácán, aki Hencidától-Bonchidáig teleírta at összes "net-es" fórumot mindenféle általa igaznak vélt, de inkább vágyott LIBERÁLIS DOGMÁKKAL és SZENTENCIÁKKAL, s talán még mostanság sem "józanodott" ki idült liberalizmus kábulatából--Fodor "Gabriellá-val" és Bodnár Zoltánnal egyetemben. Meg még néhányukkal...talán. Képtelenek ők ma is fölfogni, hogy az általuk liberalizmusnak vélt "NÉPMESE" legnagyobb gyengéje az, hogy....tkp. NEM LIBERÁLIS! Hogy úgy leberális, hogy ők(!!!) megmondják-előirják MI A "SZABAD"(?) és MIT SZABAD, mit pedig nem--pl. holokausztot tagadni nem, teszemm azt--mellesleg: én sem tagadom! Pedig nem vagyok liberális....S KÉPTELENEK BELÁTNI A RÓZSA MISI FÉLE LIBERÁLTÖKFEJÉK, HOGY A DOLOG IGY NEM MŰKÖDIK!
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2015. március 28. 13:52 | Sorszám: 12
Helyesbítés (mert itt nagyon fontos a helyes értelmű mondat!):
A:
" TE TEGEZZÉK EGY MÁST AZONNAL, mint a leszólító kúrvák az utcasaarkon vagy a kocsmai kodobólegények éjfél után a részeg "vendég"-et! HELYETT, a:
"NE(!!!)TEGEZZÉK EGYMÁST AZONNAL, mint a leszólító kúrvák a szolgáltatásaikat reménybélileg igénybevevő PÁCIENST az utcasarkon, vagy a kocsmai kodobólegények éjfél után a részeg "vendég"-et, kirúgásuk apropo's-ján"!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. március 28. 13:41 | Sorszám: 11
Sokan bolondnak néznek engem a megveszekedett TEGEZŐDÉS ELLENESSÉGEM okán, ám mégis tartom magamat ehhez. Miért? Mert meggyőződésem: AZ EMBERNEK EMBER ÁLTALI ALAPVETŐ TISZTELETÉBEN EZ az a momentum, ILL. EZ KELLENE LEGYEN A LEGELSŐ LÉPCSŐFOK: tudnillik ennek a "mindenki tegez mindenkit" szokásnak az elhagyása! Különösen az első KONFLIKTUSMONDAT UTÁN NEM SZABADNA ezt a KIDOBÓLEGÉNYEFFEKTUST, ill. UTCALÁNYEFFEKTUST fölvennünk ill, alkalmaznunk. Itt és nem máshol kezdődne az igazi paradigmaváltás a VALÓDI DEMOKRÁCIÁHOZ. Egy fntos lépés ahhoz, hogy az ember az embertársának egy minimális de nagyon fontos tiszteletet megadjon. Még akkor is, ha valahol valamiben nem ért vele egyet, vagy ami még több: konfliktusba kerül vele.TE TEGEZZÉK EGY MÁST AZONNAL, mint a leszólító kúrvák az utcasaarkon vagy a kocsmai kodobólegények éjfél után a részeg "vendég"-et!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. február 28. 19:53 | Sorszám: 10
Szóval a legfontosabb demokráciaparadigmák egyike, hogy embertársunk véleményét-nézetét minimum meghallgatjuk és elgondolkodunk rajta. Értékelőn elemzőn megengedőn vagy elutasitón, de legalább meg-, és végighallgatjuk a másik embert. Nálunk azonban--sajnos--sok ember meg sem hallgatja a másikat, sőt, el sem olvassa, s már azonnal jön a viszonválasz vagy ellenvélemény--ami sokszor "anyázás" leszúrás, kiosztás. Igy azután nagyon sajátos értelmezési környezetben "él" nálunk a demokráci, de főleg azok körében, akik a leginkább kérkednek azzal, hogy ők milyen nagy demokraták, és leginkább "osztják az észt" demokráciából.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. február 16. 12:26 | Sorszám: 9
Jelen sorok írója már régen azt gondolja: itt tulajdonképpen NEM MAGÁRÓL A DEKOKRÁCIÁRÓL folyik a szemantikai-hermeneutikai "csűrés-csavarás", hanem arról, hogy ki is határozza meg azt, hogy milyen is az igazi demokrácia. És még arról is: ki kinek, hogyan s mikor AD HITELT annak, vagy abban, amit az illető a politikában mond vagy állit. Tehát itt Magyarországon voltaképpen politika címén-jogcímén egy HITELESSÉGI HUZAVONA folyik. Hovatovább már 'olyaddig, hogy az egyik oldal mondjuk azt mondja: SÜT A NAP. A másik meg UGYANAKKOR, UGYANARRA azt: "NEM SÜT"(!),csak úgy néz ki mintha sütne, de ami süt az "így meg úgy meg amúgy"......SZÓVAL, HÜLYE VAGY, HAZUCC ÉS EGYÉPKÉNT IS: LÓF..T a s...edbe!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. február 10. 09:46 | Sorszám: 8
A demokrácia ill. a demokráciák specifikumainak definiálása, ill. fejlődéstartalmi vizsgálata a politikatudomány feladata. Ha nem teszi meg e feladatából fakadó teendőit a politológia, akkor be kell csukni a "bótot" az olyan politikatudományi intézetekben és tanszékeken, ahol nem végzik el ezt a kötelező feladatukat.
Egy biztos: a demokráciát nem primitiv ujságiróknak kell kielemezniök és verdikteket megfogalmazniuk működésmódjáról, mikéntiségéről.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. február 04. 18:28 | Sorszám: 7
"Nem csak LIBERÁLIS DEMOKRÁCIA van!"--mondotta volt Dr.O.V. Angela Merkelnek.
" A Demokrácia HÁROMÁGU. Egyik ága a liberalizmus, másik a konzervativizmus, harmadik a keresztényszocializmus"--mondotta a kancellárassszony.
Akárhogy is nézem, nekem ennek a két állitásnak a tartalma UGYANAZ!
Akkó' meg mit nyüglődik a hazai ballib sajtó?
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. január 02. 20:37 | Sorszám: 6
Ma 2015.január 2-án tüntetnek az ú.n. "kormányváltók"--de pontosabb KORMÁNYT VÁLTANI SZÁNDÉKOZÓK vagy ÓHAJTÓK, az Operaház előtt.
Egyikük--Somody Katalin--azt állitja, hogy Magyarország MA nem köztársaság, Magyarországnak nincs legitim alkotmánya és Magyarországon jelenleg nincs demokrácia.
Akkor megkérdezném: ha ők mondanák meg mi milyen legyen, s mi hogyan legyen--alkotmány, demokratikus berendezkedés, törvénykezés mifene--akkor MENNYIVEL LENNE "MÁSABB" ez a helyzet.'AZÉRT és CSAK AZÉRT MERT ŐK CSINÁLJÁK? Vagy miért?
Akkor mi mondanánk-mondhatnánk azt--jelenlegi kormányhatalmon lévők--hogy amit ők csinálnak, az nem demokrácia etc..etc...S "az" mennyivel lenne jobb?--kérdem tisztelettel.MI ráadásul jóval többen is vagyunk...úgy mellesleg.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. december 23. 16:52 | Sorszám: 5
NE KIVÁNJ MÁSNAK OLYASMIT, AMIT NEM SZERETNÉD HA NEKED KIVÁNNÁNAK!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. december 15. 16:26 | Sorszám: 4
Legfontosabb demokráciaparadigmák.

1.) Nem csak egyféle demokrácia létezik.

2.) Csak addig és oly mértékben demokratikus a demokráciához való ragaszkodás, amilyen mértékben az szolgálja a közjót: az emberi társadalmak stabilitását és fejlődését.

3.) Pusztulással, rombolással, emberhalállal nem hozható összefüggésbe semmilyenféle és fajta demokrácia.

4.) Nem automatikusan és gépiesen demokratikus minden, ami altruisztikus, pacifista éa békehirdető.

keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2014. december 06. 21:11 | Sorszám: 3
Ezek a Tóta W. féle balliberális genyaképződményeink úgy gondolkodnak, hogy aki nem osztja az ő nézeiket, az csak Orbán féle nyaloncsiserehad lehet--úgy lászik azért, mert ők ilyenek a saját "irányadó főnökeik" irányába'. Még csak eszük ágába sem jut az, hogy valakiknek SAJÁT BELSŐ INDITTATÁSBÓL-ONMEGGYŐZŐDÉSBŐL az a véleménye AMI, s persze ami nekik nem tetszik! Mert náluk ballibgenyóéknál ez így van--és ezek szerint csak "így" lehet--NÁLUK(!)-- azt hiszik, hogy nálunk is.HÁT NEM FASZIKÁIM! NEMMMM!!!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. december 05. 13:54 | Sorszám: 2
"..(...) Az amerikai nagykövetség vezetését kiválóan ellátja André Goodfriend. Bizonyára észre fogja venni, hogy helyettese meglehetősen népszerűvé vált az utóbbi időben. Elárulom, miért. Azért, mert neki nem kell tartania ettől a kormánytól.

Bárki másnak nyakára küldik bármelyik hatóságot meg a szarevő médiájukat, de neki nincs mitől félnie. Nem tudják kirúgatni, lepereg róla a gyalázkodás, és hiába túrják fel utána a rendőrségi archívumot.

Magyarország régóta vágyott arra, hogy előlépjen valaki, és istenesen pofán vágja Orbán Viktort meg a körülötte zsezsegő vérszívó bandát, de úgy, hogy eleredjen az orruk vére. Hogy egyszer láthassuk, amint ők félnek, szűkölnek, csapkodnak, hazudoznak és alkudoznak. Ennek csak egyik eszköze a kitiltás – de ennél is fontosabb a bátor kiállás. Annak szemléltetése, hogy ezek nem mindenhatók, és az elcsalt győzelmük sem jogosítja fel őket mindenre. (...)"--írja Tóta W.Árpád a hvg.hu hasábjain NAGY HÉVVEL, a HÓTTHÜLYÉK MAGÁTÓLÉRTETŐDŐ HAZUG MAGABIZTOS MAGASSÁGÁBÓL.Ő a kúrvanagy szuperdemokrata az "istenes demokratikus pofánvágással"--mint az ő demokráciájuk EMBLEMATIKUS CSELEKEDETÉVEL....
Innen üzenjük neki: TEHET EGY SZIVESSÉHGET! Nem "elcsalt" de valóságos módon.
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2014. december 03. 20:44 | Sorszám: 1
Mint tudjuk és olvashattuk John McCain amerikai republikánusd párti szenátor Magyarországot "félfasiszta rendőrállam"-ként aposztrofálta.Szép. Annak az országnak egy politikusa mondja ezt, amely államban fényes nappal lelőnek egy feketebőrű kisfiút--ohne zsineg--az utcán.És ha mindez nem lenne elég, akkor a gyilkost nyilvánosan fölmenti a bíróság a gyilkosság vádjában való gyanúsitás alól is--miközben magát a gyilkosságot a gyilkos EXPRESSIS VERBIS ELISMEERI!
És ezekután még ők szövegelnek "félfasiszta rendőrállamról"....Elképesztő.Ezek az amerikaiak TOTÁL FORDITVA ÜLNEK A LOVON!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. november 24. 13:16 | Sorszám: 0
"Paradigmaváltásra van szükség"--ebben meg abban meg amabban a tárgyban.Divatod mondattá vát a fönti az elmúl 25 évben, jómagam Szabó Iván akkor MDF-es minisztertől hallottam egy és többízben e megállapitást anno 1990 körül. Sokat töprengtemm akkoriban azon, hogy ugyan mit is jelent ez, mignem KIJEGECESEDETT bennem, hogy a paradigma az valamiféle APAPTÉTEL-ALAPTÉZIS-ideológiai alapvetés egy bonyolult rendszer ill. annak működésmódja számára.És mindmáig abban a hitben élek, hogy mindezt úgy nagyjából-egészében JÓL ÉRTETTEM, mert 'azóta szerzett tapsztalataim e felfogást alátámasztották.Nos, mi a helyzet a DEMOKRÁCIÁVAL kapcsolatos paradigmákkal kapcsolatban AZÓTA ill. AZÓTAIS?!
1.) Lényegi dolgokban a DEMOKRÁCÁVAL összefüggésben NINCS SZÜKSÉG paradigmaváltásra--amennyiben e lényegi dolgokon az ALKOTMÁNYT--ALAPTÖRVÉNYT--a parlamentáris VÁLASZTÁS-t, s magát a PARLAMENTÁRIS RENDSZERT, ill. a HATALOMÁGAK struktúráját értjük.
2.) Viszont abban már igenis VAN IGÉNY PARADIGMAVÁLTÁSRA, hogyí nemcsak egyféle működésmódozatú demokráciák léeznek ill. IGENIS LÉTEZHETNEK!
3.) Szükség van a PÁRTOK RENDSZERÉRE, mert CIVIL csoportok és EGYÉNEK-- önmagukban-- nem képesek irányitani egy országot.Szükség van PARLAMENTRE is, ill. annak kontrolljára, mert az utcáról nem irányítható egy demokratikus állam.
4.) Szükség van persze alkalmasint VÉLEMÉNY-NYILVÁNITÓ FÓRUMOKRA--sajtóra, médiákra, civilszervezetekre etc...etc..--IS, amelyek azonban felelősséget nem viselvén, NEM HORDOZHATNAK DÖNTÉSHOZÓI JOGOSITVÁNYOKAT!
5.) A hatalomágaknak, egymás működési mechanizmusainál fönnállható beleszólási mértékeiben LEHET és talán KELL IS(!) változtatás a BELESZÓLÁS ill BELE-ITÉLKEZÉS-ITÉLKEZ(HET)ÉS MÉRTÉKÉBEN(!). Ilyen értelemben is kell paradigmaváltás az ANARCHIA és a DÖNTÉSKÉPTELENSÉGI KÁOSZ elkerülése okán.
6.) A politika a jog sőt a vallás sem totálisan független egymástól, kell hogy egyfajta harmónis álljon föl ezek működésmechanizmusaiban.Itt is fönnáll a paradigmaváltás--sokak elképedésére és megdöbbenésére persze.
Egyelőre ennyi!
keresztkem

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola