Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Demokráciaparadigmák (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Demokráciaparadigmák
keresztkem
  Válasz | 2016. június 06. 17:20 | Sorszám: 39
Az előző hozzászólással is összefügg de általában is igaz, amit a Ludas Matyi című szatirikus hetilap 2. oldalán lehetett olvasni, mint MOTTÓ-t: "NINCSENEK RÉGI VICCEK, CSAK IDŐS EMBEREK VANNAK. EGY ÚJSZÜLÖTTNEK MINDEN VICC ÚJ"! Olvashattuk hétről hétre a lapban, ezen a bevezető oldalon--már akik egyáltalában olvasták, lapozgatták-nézegették--vagy 40 évig. Ebből vagy 30 évig a lap főszerkesztője a finom izlésű és disztingvált humorú Tabi László volt. Később talán a szintén "jobblétre szenderült" Árkus József.
keresztkem
  Válasz | 2016. június 02. 19:14 | Sorszám: 38
ZÓNAPÖRKÖLT, PIKOLÓ SÖR, SZIMPLA FEKETE

A fenti fogalmak nem is oly' régen még szerves részét képezték a magyar--nevezzük így--VENDÉGLÁTÓIPARI SZAKNYELVEZETNEK. Jelen sorok írója eltöpreng azon, hogy vajon a mai frissen végzett és "papirt szerzett" pincérsegédeknek ugyan hány %-a tudja, hogy mit is jelentenek a föntiek. Gyanitja, hogy valószínűleg nem sokan, vagy talán egyikük sem. Adja Isten, hogy tévedjek!
S egy régi-régi gyermekkori emléke ötlik föl, amikor a villamosokon még JEGYET KELLETT ÉS LEHETETT IS VÁLTANI a járműveken szolgálatot teljesítő, "szakképzett" KALAUZOKTÓL.
Történt úgy 1949-1950 táján egy nyári napon, hogy villamosra szálltunk KERESZTMAMÁMMAL a HIRES-NEVEZETES MISKOLCI VILLAMOSRA, s az utazókocsiban keresztmamám a következőt mondotta volt a "KALAJ"-nak: "KÉREK EGY VONALJEGYET A KÁRMELITÁKIG!" No ezen azután kiakadt a jegyeket adó és kezelő közlekedés "szakhölgy"! Történetesen azért, mert a városban korábban otthonosan működő szerzeteseket és szerzetesrendet--A KÁRMELITA RENDET TUDNILLIK--akkoriban, talán 1 éve HURCOLTÁK EL egy koranyári hajnalon, s a "kereszt" még így is, akkor is merészelt egy villamosjegyet a kármelita rendházig ilyeténképpen identifikálni....a legnagyobb ártatlansággal és nyugalommal.

keresztkem
  Válasz | 2016. május 27. 11:55 | Sorszám: 37
Tegnaptól fogva meg valamiféle ÚJ ERŐ-ről, ÖTÖDIK ERŐHATÁSRÓL szónokolnak a híradások. Állitólag a debreceni ATOMKI fizikusai fedezték föl, mint legújabb szenzációt. Ami szerintük--úgymond--"FORRADALMASITJA A FIZIKATUDOMÁNYT"! és hogy ezért a fölfedezésért MINIMUM NOBEL DIJ VÁROMÁNYOSAIVÁ LETTEK ezek a fizikusok. Mondani nem tudok róla semmit azonkivül, hogy fölfedeztek ilyesmit, mert egyszerűen NEM ÉRTEM(!!!) azt, amit erről írnak.
keresztkem
  Válasz | 2016. május 23. 16:47 | Sorszám: 36
No, aszongyák az Önhöz hasonló "nagyokosok", hogy mostanába', május végefelétájt NAGYON JÓL LEHET LESZ maj' látni a Mars-ot, a "vörös bolygó"-t. És állítólag "dél felé nézvést, a déli égboltozaton"...ha igaz. Egy icipicit kiváncsi vagyok rá, de nem nagyon. Mongyuk annyira, mintha a Júrószporton Ronni Q'Szalliven meg teszem azt Marc Selby "játszana" egymással sznúkerba'. Merhogy ettül még nem aggyák maj' olcsóbban a tököt meg a vereskrumplit a piacon--ugyi...Ráadásul ha felhős a 'zidő még nemisbiztos ho' lássuk essztet a nagy csudát.
panda
  Válasz | 2016. május 08. 12:20 | Sorszám: 35
http://www.csillagaszat.hu/a-het-kepe/galaxislanc/

"Lánc, lánc, galaxislánc… A Virgo csillagkép területén figyelhető meg a galaxisoknak az a láncolata, amely az örmény csillagász, Markarjan nevét viseli."

"A Markarján-lánc a Virgo-galaxishalmazban. Középen a legfényesebb csillagváros az M86, tőle jobbra az M84 látható. A kép bal szélén az M87 jelű galaxis látható."

keresztkem
  Válasz | 2016. május 05. 20:17 | Sorszám: 34
Ja és még egy dolog, amiről megfeledkeztem.
"TUDOD TE AZT JÓL TE MOCSOK, TE SZEMÉT, TE TAKONY ETC...ETC...HOGY FEKETE"--hangzik az ön imperatív szava.
Oszt' közbe nem tudom. Mert nem "az". Az ELLENKEZŐJÉT(!) no azt tudom.
keresztkem
  Válasz | 2016. május 05. 17:18 | Sorszám: 33
"EZ FEHÉR"--mondom.
"EZ FEKETE"--mondja ön.
"MIÉRT lenne fekete? Mikor ragyog FEHÉREN MINT A HÓ!"--mondom én.
"FEKETE AZ TE MOCSOK, TE SÖPREDÉK ETC...ETC"--mondja ön."Ha beledöglesz is fekete"!
És itt megáll az ész, lezár a gondolkodás; végetér az érvelés. Értelmetlen...ugyanis "IGY" minden szó és minden logikus gondolat..
keresztkem
  Válasz | 2016. május 02. 15:42 | Sorszám: 32
Istennek hála: NEM ÉRTEM.( de nyugodtan tessék azt gondolni és az írni, amit jólesik)
AZ ÉN LELKIISMERETEM UGYANIS--BÁRMENNYRE HIHETETLEN IS ESETLEG--TISZTA.TELJESEN TISZTA.
panda
  Válasz | 2016. május 02. 14:06 | Sorszám: 31
http://www.futurity.org/extraterrestrial-life-galaxies-898102/
"... 50 promising galaxies

Roger Griffith, a postbaccalaureate researcher at Penn State and the lead author of the paper, scoured almost the entire catalog of the WISE satellite’s detections—nearly 100 million entries—for objects consistent with galaxies emitting too much mid-infrared radiation. He then individually examined and categorized around 100,000 of the most promising galaxy images.

“We found about 50 galaxies that have unusually high levels of mid-infrared radiation. Our follow-up studies of those galaxies may reveal if the origin of their radiation results from natural astronomical processes, or if it could indicate the presence of a highly advanced civilization,” Wright reports."

panda
  Válasz | 2016. május 02. 13:57 | Sorszám: 30
Érted te ezt, mocsok! ..
keresztkem
  Válasz | 2016. április 28. 09:55 | Sorszám: 29
Ez a kérdés már csak azért is indokolatlan (és értelmetlen is ITT persze) mert én öncélúan(!!!) soha nem bántottam és nem is bántok senkit. Majdnem mindég KÖVETKEZMÉNYKÉPP tettem és teszek--sajnos--ilyet. S akkor is többnyire olyankor, ha engem is súlyosan bánt vagy MEGBÁNT valaki.
keresztkem
  Válasz | 2016. április 27. 06:22 | Sorszám: 28
No, ezt tiszta szívből köszönöm, mert ez--minden idétlen viccelődés nélkül(!!!)--TÉNYLEG GYÖNYORŰ!
panda
  Válasz | 2016. április 26. 22:35 | Sorszám: 27
http://www.youtube.com/watch?v=pltgaBtcPHg
panda
  Válasz | 2016. április 26. 21:02 | Sorszám: 26
http://www.csillagaszat.hu/hirek/tejutrendszer/tr-a-tejutrendszer-szerk/oda-nem-illo-csillagokat-talaltak-a-tejutrendszer-centrumaban/

Oda nem illő csillagokat találtak a Tejútrendszer centrumában
Szerző: Kovács József | 2016. április 25, hétfő

Egy nemzetközi kutatócsoport közel ezer RR Lyrae típusú, nagyon öreg csillagot talált a Galaxis központi részének kétezer fényév sugarú környezetében, amelyek másképp mozognak, mint a galaktikus dudor többi objektuma.

A WISE műhold felvételeiből összeállított kép a Tejútrendszer korongját mutatja az infravörös tartományban. A dudor a többi résztől jól elkülöníthető, elnyúlt ellipszoidhoz hasonló alakzat, amelynek objektumai a galaktikus centrum körül hengerszimmetrikus módon rotálnak. A kinematikai úton most felfedezett ősi populáció, amelynek tömege a dudorének körülbelül 1%-át teszi ki, nem követi ezt a típusú forgást. A csoportba valószínűleg a Tejútrendszer legidősebb csillagai tartoznak. (NOAO/AURA/NSF/AIP/A. Kunder)

panda
  Válasz | 2016. április 26. 20:24 | Sorszám: 25
Mi van, semmi "KUSS", semmi "kurva anyád" ???
keresztkem
  Válasz | 2016. április 26. 20:06 | Sorszám: 24
Jó. MINDENT én sem tudhatok. Különösen akkor nem, ha ott sem vagyok. Ám nem is az a LÉNYEG ott és abban a dologban, hogy ugyanmá' KI nyitotta azt topikot?
panda
  Válasz | 2016. április 26. 18:34 | Sorszám: 23
Szegény jó keresztkem, azt a topikot nem Devo, hanem Rendes Kis nyitotta!!!
keresztkem
  Válasz | 2016. április 26. 07:57 | Sorszám: 22
A szegény jó "panda" a "sárga" Gondolán új topicot nyitott Late Devonian nick néven 'tennap.
Ez új topicnak a Hit-Vallás rovatban adott helyet "A "jó"" címen, s első beírásként-hozzászóláskként assztat írja a szokásos bőbeszédűségével, hogyasszongya:
"..hehe, ez ugyanúgy nincsen is, mint a zigazság!" Mármint a "jó". ZSENIÁLIS. Mivel jómagam ott nem írhatok az aranyos Rendes Kis miatt, ezért itt köll(!!!) hogy reagáljak a fenti elménckedésre. TEHÁT.
A "jó" kb. annyira NINCS (vagy esetleg VAN!), mint amennyire NINCS a "van" vagy éppen a "nincs". Ezt fogja föl kedves "panda", akarom mondani "Late Devonian" ha van annyi gógyija, hogy képes --lenne?!--fölfogni!
keresztkem
  Válasz | 2016. április 24. 18:38 | Sorszám: 21
Egy éve a vasárnapokra bezárták a szupermarketteket a 'zorbánék--persze főleg a KDNP-sek iniciatíváira hagyatkozva--hogy tuggyanak azok is pihenni a családjukkal együtt, akik ilyen üzletekben dolgoznak.Jó! Nagyon jó! Mondtam magamban bár "templom után" nem tudtam vásárolni a közeli és kedvenc SPAR áruházamba, de mentem máshová ha kellett: egy kisboltba, ami persze drágábban árusit. Hallgattam a Fidesz kormány "ba..ogatását", hogy így-úgy rákényszeritik a szabad és demokratikus embereket szabadságuk megvontságára és az erkölcsi rabigára. Nabammeg!
Most visszaállíttatták az egészet elvben megint nyitva lehetnek ezek a bótok. Node a csesztetés nem maradt abba: "a Fidesz nem hagyja pihenni a kereskedelmi dolgozókat, még vasárnap is melózniuk köll véres verejtékkel!"...etc...etc..
Nomostaztán mi a franc legyen?
keresztkem
  Válasz | 2016. március 21. 12:38 | Sorszám: 20
Ne bírálj olyan hbát vagy bűnt túl hangosan, amit te magad is gyakran elkövetsz! Egyrészt.
Másrészt ha a hibádnak vagy bűnödnek a NEGATIV "EREDMÉNYÉT" napnál világosabban látod, sőt, MÁSOK IS LÁTJÁK, nemkülönben még szóvá is teszik--sokszor nem tudva azt hogy te is az okozói-előidézői között vagy--AKKORAZTÁN JOBB HA VÉGKÉPP ELHÚZOL MÉG A KÖRNYÉKRŐL is, nem hogy beállj a "művedet csepülők" közé jómagad is. Mindez normális körülmények között TÖBB, MINT TERMÉSZETES PARADIGMA KELLENE HOGY LEGYEN, de nem "az". Ezért teszem itt szóvá.
Mert például a mostani pedagógusbalhé szervezői között a Pilcz, meg a Pukli tanárok mellett nem egy olyan "tanár úr" IS van, aki teliszájjal szidja a KLIK-et meg mindent amit a jelenlegi oktatási kormányzat nagy erőfeszitéssel próbál javitani a jelenlegi oktatáspolitikában. És közbe ők maguk e balhészervezők sorában is ott ágálnak-povedálnak olyanok, akik 1-2 évvel ezelőtt SÚLYOS TIZMILLIÓKAT VÁGTAK zsebre olyan tanulmányok-"tudományos munkaokmányok" megalkotásával, melyeken e jelenlegi(!!!) oktatáspolitika ALAPUL! Nem tudom, teljesen világos-e amit itt mondok, mert ölég bonyolult. De a lényeg: a NAGYSZÁJÚ PUKLI-k mellett egy csomó olyan PEDAGÓGOSZ is HARSOGÓN SZÁJAL, aki maga is nagy pénzt vágott zsebre (10-20-40 millákat) a KLIK elméleti megalapozásával kapcsolatban 2012-13-14-ben.
keresztkem
  Válasz | 2015. december 08. 14:44 | Sorszám: 19
Szeptember 26 óta most először, 2015. december 8-án, Szeplőtelen Fogantatás ünnepén "csodák csodájára" TUDTAM IDE IRNI! Nem tudom, kinek voltam az útjában eddig, s kinek köszönhetem, hogy újra írhattam ide.Viszont.
Az a gyanúm, hogy aki "lehetővé tette" az ide írhatásomat, az az engem nem túlzotttan kedvelő "panda" levelezőtárs, aki informatikai dolgokban tőlem jóval jártasabb, s irántam néha, és váratlanúl igen-igen jószándékú és jóindulatú. Mindenesetre HÁLÁS SZIVVEL KÖSZÖNÖM NEKI---ha Ő segített, ha más, akkor annak, aki segitett.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 26. 10:12 | Sorszám: 18
"Szétszedték Orbán Viktort a bécsi járókelők"--írja NAGY KESERŰ szenzációként a balfasz "origo".
Ugyanott egy kommentelő--sok kommentelő kommentálta a föntieket így-úgy--azt írja: "Talán mert hovatovább Orbán az egyetlen államvezető politikus Európában AKI AZT CSINÁLJA, AMIT A NÉPE AKAR!!! ÉS --NEM MELLESLEG--EZT HIVJÁK DEMOKRÁCIÁNAK!
NABAZDMEG! Van ahol még nem SEGGHÜLYE minden kommentelő.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 21. 08:13 | Sorszám: 17
"panda" olv.társnak üzenem (ha valaha "errejár" tán' tudomást szerez róla):
ÉSZREVETTEM(!), HOGY MILYEN ERŐS AZ ÉÉÉÉÉN(!!!) HATÁSOM! Hiszen lassan már egy éve, hogy nem vagyok a sárga gondolán és még MINDÉG VELEM RIOGATJA a szerencsétlen Rendes Kis-t--meg persze velem példálózgat. Ahhoz képest, hogy "panda" szerint mennyire "nem tudok gondolkozni", nos, ahhoz képest ez MÉGISCSAK 'ölég szép teljesímény....a részemről persze--ösmérjük el, szerényen. "Gondolkodás nélkül" MÉG MINDÉG OTT VAGYOK! Ha-ha-ha!
Most jöhet a VIGYORIFEJ!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 18. 13:55 | Sorszám: 16
GONDOLATOK A HAZUGSÁGRÓL.

Nagyon gyakorivá, sőt divatossá vált Gyurcsány "öszödi böszmesége" óta a HAZUGSÁG, HAZUDIK szó. Pedig.....Az esetek nagyobbik részében a "NEM MOND IGAZAT" terminus jobban kifejezi a valóságokat. És ráadásdul óriási a különbség a "hazudik" és a "nem mond igazat" kifejezések között.
Mert mi a hazugság? Mi az hogy valaki hazudik?
Ez a BŰN az az, amikor valaki pontosan tudja(!!!) egy dologról azt, hogy ott mi az igazság és mégis: ANNAK PONT AZ ELLENKERZŐJÉT mondja-állítja. EZ TEHÁT EGY SÚLYOS BŰN.
És mi az, amikor valaki nem mond igazat?
Ekkor az illető szintén nem az igazságot mondja, de úgy, hogy maga sem tudja, mi is az igazi igazság! Sőt. Érdekében is áll az igazsággal szemben annak ellenkezőjét mondani, de ekkor tulajdonképpen az igazi igazságot ő maga sem tudja, ámde nem is igyekszik(!) azt ténylegesen kideríteni vagy pontosítani! Egyszerűen mondja azt amit arról a dologról valahonnan hallott, s ami neki persze tetszik, s mellesleg utána sem néz annak, hogy valójában "az"-e(?)a valóság- a tényleges igazság amit mond, vagy sem, de mondja, mert neki "úgy" tetszik. És ez az igazat nem mondás lehet akár RÁGALOM is, ám azzal ő már nem is igazán törődik, hogy mi is valójában. MertnNeki "az" áll érdekében amit visszaszajkózik, ergo "azt" mondja, hirdeti, terjeszti--a TÉNYLEGES HELYZETNEK tehát az esetek legnagyobb részében utána sem nézve.
Lényeges tehát, nagyon-nagyon lényeges (LENNE!?) a HAZUGSÁG és az IGAZAT NEM(!!!) mondás közötti különbségtétel, disztingváció megtétele. Ám legtöbben az "ilyenek" fülyülnek rá...
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2015. szeptember 15. 18:24 | Sorszám: 15
Imé itt a legújabb, de szokásos VIGYORITÖK! Ezt nagyon egyszerű idebigyeszteni, és még azt sem mondom, hogy: "minek". Mondjuk az, hogy van rajtam kívül itt néha másik élőlény is, éppenséggel nem esik rosszul, csak hovatovább nem igazán tudom azt, hogy az a "másik"--"panda" úr--tökfejrajzoláson kívül tud-é mást is. Igaz a "sárgá"-n néha megdöbbentően értelmes dolgokat is ír--Felkesz Denver néven--de az ott öléggé öncélú: lehetőleg legyen "paffá minél több ottani süket"--egyrészt--s másrészt ha lehet, NEHOGY ÉRTS(!), mer' az jó! Hiszen' így hülyének tud(hat)ja...önmagát, s nem is téved igazán.Másrészt módja van R.K.-nél "átpiszkálgatni" "átbaszogatni" engem, keresztkemet--KERESZTBE A "KÉKRE".He-he-he!
keresztkem

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola