Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Médiakurátorok

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Médiakurátorok
zividivi
  Válasz | 2002. május 29. 23:57 | Sorszám: 19
Méghogy kurátorok?

Tessék mondani, ez egy becéző változata a politikai prostituciónak?

kutato
  Válasz | 2002. május 24. 10:58 | Sorszám: 18
A megalázott baloldal esete a szellemi diktatúrával
A Gondola mai publicisztikájából egy részlet:

"...
Befejezésül csupán egyetlen példát arra, miként érvényesül ez a fekete jövőkép az egyik szférában:
A kormány a médiatörvény módosításának kezdeményezésével csökkenteni kívánja az ORTT és a közmédia pártfüggő politikai kötöttségeit és egyben garantálni kívánja gazdasági működőképességét.

És az idevezető út:
A kormány eltörli a jelenlegi készülékhasználati díjat. A közmédiát költségvetési forrásokból finanszírozza, megkövetelve a pénzek hatékony és gazdaságos felhasználását, valamint három évre szóló szerződéssel állapítja meg a közmédiumok költségvetési támogatási összegét.

Tehát a kormány úgy függetleníti magától a közszolgálati médiát, hogy költségvetési fejezetté teszi (boldogemlékezetű Kádár-korszak!), sőt:
- helyreállítja a demokrácia alapintézményeinek (Országgyűlés, közszolgálati médiák) átlátható és ellenőrizhető működését,


[elnézést kérünk, a „médiák”-ért, ez a kormány ennyire művelt]; és


- helyreállítja a közszolgálati média tárgyilagos tájékoztató, értékelvű és orientáló szerepét.


Ez, ismételjük, nem vicc. Ez a kormányprogram. A demokratikus. Amelyikben a kormány „helyreállítja” a közszolgálati média „orientáló szerepét”.


A szellemi diktatúra kádári feltételrendszerének visszaállítása és a kormánytól való pénzügyi függés újjáélesztése, ez a recept pontosan megfelel annak, amit a kereskedelmi frekvenciáinkat birtokló multinacionális tőke vár el az új kormánytól. Hogy a közszolgálati tévé ne szívja el a hirdetőket a kereskedelmiektől. Ráadásul ugyanaz a szoclib duma dőljön mindkettőből, csak a közszolgálatiból, pénz híján, unalmasabban.


Az európai szociáldemokrata értékrend és a magyar nemzeti, nemzetgazdasági érdek egyformán megalázó vereséget szenvedett az idei választások után lezajlott koalíciós alkuban. "


Reichert János

SZONDI EGYIK APRÓDJA
  Válasz | 2002. május 24. 09:51 | Sorszám: 17
Trombitás HIT gyülekezeti kapcsolata miatt csúfosan elbukta 1998-ban Pécsett a polgármesterválasztást.Akkor győzőtt Toller.
A következő időszakban Torgyán mellet dolgozott, még kampányfőnöknek is kijelölték, majd A FIDESZ a pécsi illetőségű Trombitást Pesten, Rákospalotán indították. Már az 1. forduló bukta volt...
kutato
  Válasz | 2002. május 23. 22:05 | Sorszám: 16
Köszönöm!
fanyűvő
  Válasz | 2002. május 23. 22:04 | Sorszám: 15
Elrontottam a linket. (FÓRUMKÓDOK!)
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9067389&w=120

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9067389&w=120

fanyűvő
  Válasz | 2002. május 23. 22:01 | Sorszám: 14
Kombinálom a kettőt.
Az összes ismeretemet innét vettem.. Juszt László indította. Találsz nevet bőven! Van, aki a saját nevén szerepel.

Ezt azért kiemelem!

"És hogy mennyire igazam volt, hogy folyik a csatorna átjátszása a " kiválasztott nép" fiai kezére, a szombati Magyar Hírlap megírta hogy Andy Vajnának van erre felesleges tíz millió dolcsija és tárgyalások folynak..." (120). hozzászólás

szalonna
  Válasz | 2002. május 23. 21:22 | Sorszám: 13
"Egyre érdekesebb lesz majd a Vasárnapi Újság."

Tényleg. Kende Pétert kéne kinevezni a Vasárnapi Újság élére.

kutato
  Válasz | 2002. május 23. 21:20 | Sorszám: 12
Kedves fanyűvő a nevekre gondolsz? SZVSZ, jó lenne beirni! Kösz!
fanyűvő
  Válasz | 2002. május 23. 21:10 | Sorszám: 11
Adjak linket, vagy másoljak?
kutato
  Válasz | 2002. május 23. 21:01 | Sorszám: 10
Ma délután egy rövid ideig néztem az ATVén Forró Tamás beszélgetését két új kurátorral (ismétlés volt, gondolom). Mindkettő haragosan szidta a közszolgálati TV-t, az egyik a gazdasági bajok miatt, a másik a műsorpolitika miatt (összehangoltan). Nagyon ellenszenvesek voltak, nem csak a mondanivalójuk miatt! Az egyik korábban 4 évig a DunaTV-nél volt, ő még elég értelmesnek tünt, de nem volt jóindulatú ő sem! A másiknak bűnöző-kinézetű arca volt, de legalábbis eltorzult arccal szidta a közszolgálati TV-t! Megigérte, hogy nagyon raja tarta a szemét mindnen! Ha kell feljelent, stb, azt hiszem ezt mondta, de nem vagyok biztos. A nevüket nem tudom, sajnos.

Szerintem nagyon sok jó műsor van mind az m1, mind az m2-n, és a DunaTVén is (Én szeretem a Hiradót, az Aktuálist, a Főtéret, a Millenniumi Meséket, a Szazadfordító Magyarokat, a régi magyar filmeket, a Bevatást (egyik legkedvesebb műsorom) igy hirtelen, de van még sok. Nem tudom miért kell ócsárolni a TVét, és azt mondani szakmailag megengedhetetlen, stb. Régen nem volt ilyen jó!

Valahol olvastam András Vajna TVét szeretne venni MO-on. Talán készítik elő a talajt, azaz, meg kell szabadulni a TVétől, mert nem jó, mondják, és mindjárt lesz mit eladni Vajnának! Csak figyeljétek meg!

fanyűvő
  Válasz | 2002. május 23. 20:19 | Sorszám: 9
Egyre érdekesebb lesz majd a Vasárnapi Újság. Fehérek között egy európai.
Nagy pletykás ez a Szat(h)mári Jenő István, a majdnem halott. Az, hogy Gellért K.G.-nek III/III-at emlegetett, az egy, de hogy meg is írta, az már sok.
Biztosan tévedett.
fanyűvő
  Válasz | 2002. május 23. 20:12 | Sorszám: 8
Nem emlékszem pontosan, de Bartus róla írta, hogy a pisztolyát mutogatta a Hit Gyülekezetében?
Lusta vagyok utánanézni, meg aztán a többiek mellett olyan mindegy. A forrás meg úgyis a Bartus.
RES PUBLICA
  Válasz | 2002. május 23. 18:54 | Sorszám: 7
A FIDESZ-es Trombitás Zolika sem piskóta...
szalonna
  Válasz | 2002. május 23. 18:24 | Sorszám: 6
Kezdek arra gondolni, hogy ezekkel a nyilvanvaloan értelmetlen kinevezésekkel nagy veszekedést akarnak kiprovokálni, miközben a színfalak mögött majd csendben megcsinálják, amit akarnak. Hogy az mi lesz, például az energiaszektor vagy a földalap elkótyavetyélése, azt én nem tudhatom

Egyébként az is lehet, hogy ezek a legjobb embereik. Elvégre Verebes helyett a Padödö-t is kinevezheték volna..

fanyűvő
  Válasz | 2002. május 23. 17:17 | Sorszám: 5
Hozzájuk jön még Ambrus György szintén az MSzP-ből és Szente Péter az SzDSz-ből.
Ezzel a néggyel egészült ki a Rádió médiakuratóriuma.
Kicsit kezdek összezavarodni abban, hogy kit fognak képviselni!
Révait?
nybo
  Válasz | 2002. május 23. 17:15 | Sorszám: 4
Én nem tudom, egy SZDSZ-szavazó ismerősöm (mert ilyen is van ma kis híján elájult, amikor közöltem vele az új kurátor személyét. "Ez azért durva"-mondta. Hát, mondom, meg kellett vón gondolni, kire is húzzuk be az x-et.

Szerintem még Grósz et. is kapna valami jó kis állást, ha nem halt volna meg, sőt talán-talán Péter Gábor is kaphatna valamit, de őt 1993-ban elszólította a Teremtő (gondolom, nem magához). Pedig, ha Péter et. egy kicsit még tudott volna maradni, legalább 1994-ben, az I. Visszatéréskor kaphatott volna legalább egy állami kitüntetést...

axe
  Válasz | 2002. május 23. 17:09 | Sorszám: 3
A harcmodor neve: egészpályás letámadás.

Ha nem tévedek, Orbán Viktor mondta 1994-ben: "az elvtársak kötelékben repülnek vissza a hatalomba".

Ma sincs másképp.

Ezt pedig el kell fogadnunk. Ez a demokrácia. És a kötelékben visszarepülő elvtársak mögött nagyon sok ember szavazata áll. Elképzelhető persze, hogy a szavazók közül sokan álmukban sem gondolták, hogy a szociáldemokrata lózungok mögött pártállami cenzorok nyomulnak, de hát van, aki lassan tanul.

nybo
  Válasz | 2002. május 23. 16:53 | Sorszám: 2
AP már működött ezen a területen, korábban szintén jól dolgozott, igaz, a beosztás kicsit más volt, cenzor volt, hát Istenem, van, aki bányász volt, más mérnök, neki ez jutott, nem tudom, mit akartok.

szalonna
  Válasz | 2002. május 23. 16:51 | Sorszám: 1
Megáll az idő...
Az égen néma álló csillagok...
A földö9n csak Te vagy és én vagyok... médiakurátor..

De izé, kérlekszépen, nem SOK ez egy kicsit?

fanyűvő
  Válasz | 2002. május 23. 09:08 | Sorszám: 0
Agárdi Péter, Gellért Kis Gábor és a többiek.
Zsdanov emlékbizottság?

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola