Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Az USA hanyatlása ellen katonai világbirodalom ? (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az USA hanyatlása ellen katonai világbirodalom ?
Gyöngy
  Válasz | 2003. március 11. 23:03 | Sorszám: 32
A megállapításaiddal jobbára egyetértek, de ebben tévedsz:

Most éppen az arab világban készül egy ilyen rasszista háború.

Ahogyan Lengyelország lerohanása nem a lengyel rassz ellen történt, ugyanúgy az Irak elleni háborúban sem rasszista érveket használnak fel. Egyszerűen nem számít nekik az a nép, nem számítanak nekik azok az emberek, nemhogy a rasszukkal törődjenek .

Amikor a kuwaiti háború végén bevetették a korlátozott rádioaktivitású lövedékeiket, nem számított nekik, hogy gyerekek, újszülöttek ezrei milyen (rövidke életükre szóló) károsodásokat szenvednek. Amikor a sivatagi rejtekhelyükről nem hadifogolynak vitték el az iraki katonákat, hanem egyszerűen beletemették a homokba, nem számított az, hogy miféle rasszhoz tartoznak. Ez a háború semmi más célt nem szolgál, csak a nagyhatalmi lét demonstrációját.

terra
  Válasz | 2003. március 11. 22:52 | Sorszám: 31
Lehet, hogy én tudatlan vagyok, Te szemlátomást a negyedét sem értetted meg azoknak a cikkeknek, amiket beszúrtam a topicba. Elolvastad egyáltalán ezeket, vagy csak kiszúrtad azt az egy szót, hogy "rasszizmus" és már támadsz is ? Mellesleg a topic címében is az USA világhatalmi törekvéseiről és - a Woody Harrelson által használt kifejezést idézve - rasszista háborúról szól. Vagyis nem a romákról, sőt nem is az USA-n belüli esetleges rasszizmusról.
Elkerülte nyilván az is a figyelmedet, hogy a topic témáját esősorban két ismert amerikai közéleti személyiség véleményével indítottam, nem a sajátommal.
Talán inkább ezekről kellene vitatkoznunk.

Ha már a "rasszista" népirtásoknál tartunk, az én szememben az európaiak , amerikaiak vagy bármely más nációk által elkövetett népirtás között semmi különbség nincs. Mint ahogy nincs ilyen különbség az imperialista háborúk között is, ahol meghal egy csomó ártatlan civil.
Most éppen az arab világban készül egy ilyen rasszista háború.

Tévedsz, ha azt hiszed, hogy bármiféle indulat van bennem az amerikaiak ellen. Ellenkezőleg. Aggódom, hogy egy szűk érdekcsoport felhasználja az amerikaiak hazafias érzelmeit, félrevezeti a közvéleményt és háborúba sodorja nem csak az USA-t és Irakot, hanem más országokat is. Aggódom, hogy a háborús hisztéria közepette nemcsak egy csomó ártatlan ember (civil) veszti életét, hanem úgy mellesleg az USA polgárai is elveszíthetik azoknak az emberi szabadságjogaiknak egy részét, amire leginkább büszkék.

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 11. 22:43 | Sorszám: 30
Figyelj, jövevény, én sehol sem beszéltem az általad kárhoztatott hozzászólásomban erről

"Mellesleg ezeket az alaptalan rágalmakat (rasszizmus)mintha már hallottam volna a tavalyi választások alatt -akkor éppen ilyen hazugságok voltak mint ma a "törzsfórumozódtól". "

De ha már szóba hozod, nem emlékszem arra, hogy bárki is az USA rasszizmusát állította volna választási kampánya tengelyébe Magyarországon .

PS.: a kitűnő lecsódba is tenyérrel szoktál csapkodni? Nem kéne barrique-ról Barrikádra magyarosítanod, ha már tiszteled az étkezési kultúrát? Tudod: "No pasaran!"

BARRIQUE
  Válasz | 2003. március 11. 22:34 | Sorszám: 29
Nyilván nem kóstoltad még a lecsómat - ennek ellenére nem a konyhában "reside"-olok, ott csak ugy teszek mintha főzni tunék...tudod, minden szakács a magáét dicséri.
BARRIQUE
  Válasz | 2003. március 11. 22:30 | Sorszám: 28
"Nem emlékszem olyasmire, hogy az EU tördelte volna a kezét. Az USA Európa és a világ népeinek közös akaratából, és nem egyedül avatkozott be Koszovóban."

Sajnos nem ismered még ezt az aránylag közeli történelmet sem - ajánlom nézz utána. Számos forrásmunka létezik ezzel kapcsolatban. (Ha marad még türelmed, akkor a 2.VH-t is tanulmányozhatod, talán ott is találsz megfelelő anyagot a "rasszizmussal" kapcsolatban.)
Mellesleg ezeket az alaptalan rágalmakat (rasszizmus)mintha már hallottam volna a tavalyi választások alatt -akkor éppen ilyen hazugságok voltak mint ma a "törzsfórumozódtól".

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 11. 22:26 | Sorszám: 27
"...if you can't stand the heat, get out of the kitchen..."

"...if you can't cook, why do you reside in the kitchen..."

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 11. 22:22 | Sorszám: 26
"" ... próbáld az eszedet is használni nemcsak az indulataidat."

Te mondád!

BARRIQUE
  Válasz | 2003. március 11. 22:16 | Sorszám: 25
Ez aztán egy értelmes szöveg, ha megakad a szekér akkor mondunk valami teljesen értelmetlent, vagy megsértődünk de semmi képen nem felelünk, elkerüljük a tényeket.
Ha nem tudnád, kedves eredeti, ez egy nyilvános fórum, ha az ismeretlenségbe akarsz burkolódzni akkor:
1. maradj otthon,
2. csinálj "titkos" website-ot ahova a rokon "eredetik" tudnak csak csatlakozni: "...if you can't stand the heat, get out of the kitchen..."
Kengurú
  Válasz | 2003. március 11. 22:10 | Sorszám: 24
"WTC merénylői Saudi Arabiából jöttek egy kivétellel. A terrorizmus mai vezéralakjai,tetszik nem tetszik,Afganisztán,Irak, Iran és Pakisztánban bujkálnak."
Vajon miért nem Szaudi Arábiában, Yemenben, Syriában, Lebanonban vagy pont a "nagy" USA-ban?
Semmiféle bizonyítékot nem sikerült a "nagy" amerikai titkosszolgálatnak összeszedni másfél év alatt. Még csak megtalálni is képtelenek bárkit, arab segítség nélkül.

"Ne csodálkozz hogy hova és miért irányul az USA lecsapása ezek ellen.Ha a bizonyiték máshová vezetne akkor ott sujtanának le rájuk."
Bizonyíték? Milyen bizonyíték? Olyan mint a Colin Powell szégyenletes hazugságai? Olyan mint a nevetséges angol dajkamesék, melyekről egytől egyik kisültek, hogy hamisítványok? Ne nevettessük ki magunkat amerikai "bizonyítékokkal".

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 11. 20:33 | Sorszám: 23
" ... próbáld az eszedet is használni nemcsak az indulataidat."

Ugyanezt tanácsolom én is neked, kedves jövevény. Amikor itteni törzsfórumozókat oktatgatsz ki, és támadsz meg, nehogy azt hidd, hogy "új időknek új szeleit" hozod. Főleg azt ne, hogy te fúvod a passzátot!

Gyöngy
  Válasz | 2003. március 11. 20:16 | Sorszám: 22
"A terrorizmus mai vezéralakjai,tetszik nem tetszik,Afganisztán,Irak, Iran és Pakisztánban bujkálnak."

Kitől kapott alap- és részletekbe menő továbbképzést a terrorizmus legfőbb alakjának tartott Osama bin Laden? Ha jól tudom, USA-beli oktatásban részesült. Tehát: a terroristáit miféle képzésben részesítette? Amerikai stílusúban, alkalmazva a helyi szokásokra, megspékelve kis vallási fanatizmussal. Ki tehet akkor a korszerű terrorizmus kialakulásáról? Vajon miféle "csalódás" fordította egykori mesterei ellen a terror fővezérét?

"... az EU kéztördelése mellett az USA volt az aki megállitotta Milosevics népirtását 1998-ban, ..."

Nem emlékszem olyasmire, hogy az EU tördelte volna a kezét. Az USA Európa és a világ népeinek közös akaratából, és nem egyedül avatkozott be Koszovóban.

BARRIQUE
  Válasz | 2003. március 11. 20:06 | Sorszám: 21
A tudalanságodat meg lehet magyarázni, a rosszindulatodat az USÁ val szemben pedig nem érdemes, nyilvánvaló. Igen, az őslakosságot irtották , KIK? Olyan európai bevándorlók, azaz gyarmatositók akik irtottak Afrikában , Indiában , a közel és távol kelet minden egyes részén. EURÓPAIAK! Tehát amikor fölényesen elitéled a "rasszizmust" akkor pont azt az elfogultságot gyakorolod mint gyarmatositó elődeid, vagy talán elődeink. Ha a történelem piszkos kis részeiből akarsz "következtetni" a WTC merénylettel kapcsolatban, akkor emlitsd meg akár Attila portyázásait Europa számos országában is.
WTC merénylői Saudi Arabiából jöttek egy kivétellel. A terrorizmus mai vezéralakjai,tetszik nem tetszik,Afganisztán,Irak, Iran és Pakisztánban bujkálnak. Ne csodálkozz hogy hova és miért irányul az USA lecsapása ezek ellen.Ha a bizonyiték máshová vezetne akkor ott sujtanának le rájuk. Különben számosat pont abban az országban tartoztattak le ahol élték a kényelmes életüket, mely naivan elfogadta őket, hogy aztán mindezt egy kis szervezkedéssel, terror finanszirozással "visszafizessék". Talán rasszizmus vezérelte azt a 200.000 fiatal amerikait kik a Normandy partjain estek el német golyóktól?? Vagy hol volt a rasszizmus amikor az EU kéztördelése mellett az USA volt az aki megállitotta Milosevics népirtását 1998-ban, pont azokat mentett meg akiket , Te szerinted,az USÁ ban üldöznek?
Nics állam mely többet tett volna vagy tesz ma minden fajta megkülönböztetés ellen mint az USA. Nem könnyű, pont olyanok miatt mint vagy Te. Kész vagy egy incidensből, taxisoför, (28o milliós ország!!! ) arra következtetni hogy mindenki rasszista ott. Menyugtatlak, kevesebb rasszista probléma van az USÁ-ban mint Nagy Britaniában vagy akár Németországban, csak menj ki egy két foci meccsre...de akár megkérdezheted a magadhoz hasonlókat mennyire laknának egy Roma családdal egy fedél
alatt. Mikor majd ŐSZINTÉN feleltél ezekre a kérdésekre akkor folytathatjuk, közben próbáld az eszedet is használni nemcsak az indulataidat.
Nabuko don Ozor
  Válasz | 2003. március 11. 15:26 | Sorszám: 20
Az USA, mint világbirodalom kialakulását pontosan datálhatjuk 1823-ra (Monroe-elv).
Gondolj bele, a Római Birodalom is sokáig agonizált, az USÁ-nak is van még legalább 20-30 éve a bukásig.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. március 11. 12:00 | Sorszám: 19
Napóleon császársága 1799-1814 (1825).
Hitler Dritte Reich-a, 1939-1945.
A bolsevik párt és a SZU rettentő sokáig bírta (1917-1990)
Hány évet saccoltok az új, (Bush-i) USÁ-nak?

A keltezésen még gondolkodok, talán az első atombomba ledobásától kellene számolni az új USÁ-t vagy Vietnámtól. (1945,1965-?)

terra
  Válasz | 2003. március 10. 23:52 | Sorszám: 18
"...nem járul hozzá az USA hogy a háborús bűnöket vizsgáló nemzetközi biróság elé állithassák az állampolgárait."

Ebben egyetértünk.
Ha már a jognál tartunk:

Gondola Hírek 2003. március 9., 12:38

Butler: Washington az "akié a hatalom, azé a jog" elvet követi

Richard Butler, az ENSZ iraki fegyverzetellenőreinek volt vezetője élesen bírálta az Egyesült Államok nemzetközi magatartását.

A volt vezető szerint Washington nemzetközi magatartását az "akié a hatalom, azé a jog" elve irányítja.

A Seven Networks ausztrál televíziónak adott nyilatkozatában kijelentette: már nemcsak Irakról, nemcsak Szaddám Huszein elnökről és fegyvereiről van szó, hanem George Bush amerikai elnök és az ENSZ konfliktusáról - jelentette az AP.

Butler szerint Bush egyszer kijelentette amerikai üzletemberek előtt, hogy "bármikor bárhova bevonulhatunk, és leválthatunk egy kormányt, azt tesszük, amit akarunk, mert mi vagyunk a szuperhatalom".

- Ez a felfogás visszavezet az ENSZ létrejötte előtti időkbe, amikor még az "akié a hatalom, azé a jog" elve uralkodott - állapította meg a volt főellenőr. Ezzel szemben az ENSZ működése a nemzetközi jog tiszteletén, a konzultációkon és a világszervezet Alapokmányának tiszteletben tartásán alapul.
Butler 1991 és 1998 között irányította az ENSZ-fegyverzetellenőrök iraki tevékenységét.

Élesen bírálta az Irak ellen készülő amerikai háborút az Egyesült Államok volt elnöke, a Nobel-békedíjas Jimmy Carter is.
Egy ENSZ-felhatalmazás nélküli háború egyértelműen igazságtalan háború lenne, és "szinte példátlan" a civilizált államok történetében - írta a The New York Times által vasárnap közölt cikkében.

- Az Egyesült Államok külpolitikáját több mint kétszáz éven át a kiszámíthatóság jellemezte, és ez nagymértékben hozzájárult mai nagyságához. Most azonban ez a visszájára fordult - állapította meg cikkében az 1977 és 1981 között elnökként az ország élén álló Carter.
Leszögezte: Irak nem fenyegeti közvetlenül az Egyesült Államok biztonságát - jelentette a cikket ismertetve a Reuters.

(MTI nyomán)

Mallow
  Válasz | 2003. március 10. 22:45 | Sorszám: 17
"a képviselők visszahívhatatlansága, másrészt a területi és országos listák miatt"

Bezony így van.
Van kiút, vagy minden más reálfantasztikum?

gordius
  Válasz | 2003. március 10. 21:52 | Sorszám: 16
" Jön Nürnberg ?" Nem jön, hiszen ennek megakadályozására nem járul hozzá az USA hogy a háborús bűnöket vizsgáló nemzetközi biróság elé állithassák az állampolgárait.
mpd
  Válasz | 2003. március 10. 12:24 | Sorszám: 15
Álljunk csak meg. A mai demokrácia sokkal közelebb van a diktatúrához, mint gondolnánk. Csak éppen nem egyszemélyi, hanem egy csoport diktatúrája.
Ugyanis négy évre megválasztunk valakiket, és ők négy évig gyakorlatilag ellenőrzés nélkül azt tesznek, amit jónak látnak.
Sőt, a négy év is csak akkor játszik, ha VAN KIBŐL választani. Ha a főbb kérdésekben egyetértenek a pártocskák, akkor secko jedno, melyiket szavazzuk be. Ők is csak a látszat kedvéért ölik egymást, és kizárólag olyan kérdésekben (figyeljétek csak meg!!!!), hogy ki lopott többet.
Miért van ez?
Egyrészt a képviselők visszahívhatatlansága, másrészt a területi és országos listák miatt. A népnek gyakorlatilag SEMMI esélye nincs, mondjuk, Kovács Lászlót kívül tartani az Országgyűlésen.
Értitek? SEMMI!!! Hol itt a népakarat? (A néven ne akadjatok fenn, ki-ki helyettesítsen be neki alkalmas nevet)
Tehát: látszatválasztásokon alapuló látszatdemokrácia van.
És ez rosszabb, mint egy diktatúra, mert egy Caesart mindig meg lehet gyilkolni, de a "politikai elit"-et lehetetlen. Magyarul: a vérünket szívó ingyenélő, haszontalan, két-enyves-balkezes sehonnai bitangoktól képtelenség megszabadulni, úgy bebetonoztatták magukat - velünk.
Aki nem hiszi, gondolja végig.
Mallow
  Válasz | 2003. március 10. 12:04 | Sorszám: 14
Csak azt jegyeztem meg, hogy a demokrácia legitimizálásához szokták elôhozni a természetességet. Most meg azt mondja Mailer, hogy tapasztalatai szerint a fasizmus jobban illik hozzánk.

Majd hozzáteszi: azért a demokrácia a jó.

Cseréljük le a demokráciát kommunizmusra, a fasizmust kapitalizmusra és érdekessé válik a kép

Mlsebastian
  Válasz | 2003. március 10. 02:19 | Sorszám: 13
Adókedvezmények formájában történt némi kárpótlás, csak hát nem sokan mardtak olyanok, akik ezt élvezni tudják. A másvilágról elég nehéz.
terra
  Válasz | 2003. március 09. 21:54 | Sorszám: 12
A rasszizmus nem éppen idegen az USA történelmétől, gondoljunk csak az indián őslakosok kiirtására ("halott indián a jó indián). Én nem emlékszem, hogy bármikor megkövette (és kárpótolta) volna az indiánokat az amerikai kormányzat.

A mostani, ún. terrorizmus elleni harcot is kezdettől erős rasszista felhangok kísérik. A terrorizmus=muzulmán/arab szemlélet terjesztését nem a WTC elleni terrortámadás után kezdte elhinteni a média az amerikaiak körében, hanem már jóval korábban.

Hogy ez mennyire így van, azt igazolják a terrortámadás után történtek is. Egy taxisofőrt fejbelőttek egy amerikai benzinkútnál csupán azért, mert turbánt viselt. A szerencsétlen ráadásul nem is arab volt, hanem indiai szikh.

Turul
  Válasz | 2003. március 08. 23:43 | Sorszám: 11
"Ez egy rasszista és imperialista háború. A Fehér Házat elfoglaló háborús uszítók (hívhatjuk õket héjáknak, de én nem szívesen gyalázok egy ilyen nagyszerû madarat) eltérítették egy nemzet gyászát, és egy bármely nem fehérek lakta, általuk terroristának kikiáltott ország ellen folytatandó, soha véget nem érõ háború felé fordították."

Amerikai vélemény.

D-209 rasszista?

Emberek!
Ez a románmagyarspicli háborút támogat, ráadásul lehet, hogy RASSZISTA?
A rassszizmus nem merült fel eddig az USA-Irak konfliktusban.
Tudjátok, ott ,ahol az USA-nak tömegpusztító VEGYI, BIOLÓGIAI, NUKLEÁRIS fegyverei vannak korlátlanul.

A fehér rasszizmus (közkeleti nevén nácizmus) mai érdekképvisélete gyilkolni akar?
Jön Nürnberg?

terra
  Válasz | 2003. március 08. 23:06 | Sorszám: 10
Mailer pontosan az ellen emel szót, hogy a "degenerálttá tett" demokrácia okozta zűrzavart és hanyatlást katonai diktatúrával és/vagy fasiszta módszerekkel orvosolják.
Mailer azt sem állítja, hogy a (valódi) demokrácia természetellenes állapot lenne.
Az általad kiragadott mondat csak egy keserű kifakadás.

Emlékeztetőül a teljes gondolat:
"Így szomorú távlat nyílik a szabadság földjének lakói előtt: Amerikából lassan hatalmas banánköztársaság válik, amelyben a polgárok életébe egyre inkább beavatkozik majd a hadsereg, rátelepszik a rendszerre, s végül a demokrácia, mely nemes és törékeny, nem áll ellent tovább. "Hosszú tapasztalatom az emberi természetről - nyolcvan éves vagyok - azt sejteti: meglehet, nem a demokrácia, hanem a fasizmus a természetes állapot" - mondja borúlátóan Mailer. Valójában a demokrácia a kivételes helyzet, amelyet az elkövetkezendő években meg kell majd védenünk, s ez rendkívül nehéz lesz, hiszen a nagyvállalatok, a hadsereg, a tömegszórakoztató sportok és a zászlókultusz teljes összefonódása már most prefasiszta légkört teremtett Amerikában - fejezi be gondolatmenetét a Meztelenek és holtak és a A hóhér dala szerzője."

GM
  Válasz | 2003. március 08. 22:17 | Sorszám: 9
Mi se vagyunk különbek itt, Európában...

Bizonyos fáziskéséssel, de kétségtelenül követjük őket...

Mallow
  Válasz | 2003. március 08. 22:17 | Sorszám: 8
"Hosszú tapasztalatom az emberi természetről - nyolcvan éves vagyok - azt sejteti: meglehet, nem a demokrácia, hanem a fasizmus a természetes állapot"

Hehehe. Akkor most már nem lehet azt mondani, hogy annak kell lennie, ami a természetes? Merthogy amit akar - demokratizmus, demokrácia stb. -, az lehet, sőt, egész biztos, hogy nem természetes? Minthogy évezredekig jól megvoltak ez emberek nélküle. Na persze, "természetellenes" állapotban. Mint köztudott

"Valójában a demokrácia a kivételes helyzet"
Szerintem meg ez a demokrácia degenerált állapotot testesít meg. Csak körül kell nézni.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola