Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Szocialista Mágnások (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szocialista Mágnások
iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 23:32 | Sorszám: 11
Magyar történet
Valencsik Ferenc

5/4/2001

A cégbirodalom tényleges vagyona meghaladja a 30 milliárd forintot. A gazdasági csoport élén egy fiatalember áll, aki sakkozóként csak a másodosztályú szintig jutott, viszont üzletemberként már élvonalbelinek tűnik. Igaz, két éve majdnem mattolták...

Egyes vélekedések szerint Leisztinger sikereit a kitűnő belső információknak köszönhette, amelyek szinte kizárták a rossz üzlet kötésének lehetőségét.

Saját vagyonából nagyobb összeget nem tett be egyik vállalkozásába sem, ugyanakkor cégei több alkalommal folyamodtak jelentős összegű hitelért valamelyik pénzintézethez. Az Arago-cégcsoport felépítésére jellemző a keresztbe tulajdonlás:

hat-hét cég gyakorlatilag egybeforrt, változó mértékben birtokolják egymás részvényeit. Ezzel összefüggésben hallottunk olyan véleményt is, hogy a befektetési birodalom hatalmas tőkeereje csupán látszólagos, valójában az értékpapírok „vándoroltatásával” gerjesztették a növekedést. Hasonlattal élve, úgy keverték a részvényeket, mint profi zsugások a kártyát. Ugyanakkor vannak, akik úgy látják: a Leisztinger nevével fémjelzett cégerdő tényleges összvagyona meghaladja a 30 milliárd forintot. Egy biztos: az esetleges nyereség "elsikálásának" elterjedt módszere a gazdasági társaságok úgynevezett egymásra indítása.
http://www.cashflow.hu/2001.html

vajon mennyi adót fizet a megszerzett közvagyon után??

iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 23:26 | Sorszám: 10
az első milliók..közvagyonból:
Patikatörténet, furcsaságokkal
(1999.06.04.)
"Egészségtelen patikusviszonyok", "Röghöz köti bérlõit az Arago Rt.?" E címekkel jelent meg a Világgazdaság május 14-i száma, amely a nyugat-magyarországi gyógyszer-kereskedelem problémáira hívja fel a figyelmet. Bár a Gazdasági Versenyhivatal versenytanácsa megszüntetõ határozatot hozott a Westpharma Gyógyszerkereskedelmi Rt. ügyében, az újság jogásza modern kori rabszolgaságként jellemezte a Westpharma és a gyógyszertárak közötti szindikátusi szerzõdést.

Az 1994-ben megalkotott gyógyszertári törvény alapján 1997-ben az önkormányzatok tulajdonában lévõ Megyei Gyógyszerellátó Vállalatot (Pharmaco) és a hozzá tartozó patikákat a Vagyonátadó Bizottság zártkörû részvénytársasággá alakította át, majd a város a részvényeit eladta a nem kifejezetten szakmai befektetõnek számító Aragó Rt.-nek. A privatizáció után a város tulajdonában öt patika maradt: a két Fõ téri, a Szt. Márton, a Szelestey és a Károly Róbert utcai. Utóbbinak bevonták az engedélyét, így maradt négy. Mivel az 1994-es gyógyszertári törvény azt is elõírta, hogy patikák csak betéti társaság vagy önálló vállalkozásként mûködtethetõk, Szombathely a fent említett négy gyógyszertár bérleti jogának megszerzésére 1996. decemberében országos pályázatot írt ki.

A kiírást az önkormányzat a Nexum Rt közvetítésével a Gyógyszerészeti Kamara állásfoglalása szerint alakította ki, ezért a már "bent" dolgozó gyógyszerészt speciális pontrendszerrel elõnyben részesítették a külsõ pályázóval szemben. A négy patika közül kettõ betéti társaságként, kettõ pedig önálló vállalkozóként pályázott. A Pharmaco Rt. újdonsült tulajdonosai ugyan igyekeztek mind a négy patikát rávenni arra, hogy velük alakítsanak betéti társaságot, de a "megkeresés" (amely a gyógyszerészek személyes elmondása szerint leginkább a szép emlékû ÁVH módszereire emlékeztette õket) a legtöbb esetben süket fülekre talált...

A Pharmaco Rt-nek létérdeke volt, hogy a legforgalmasabb szombathelyi patikákban érdekeltséget szerezzen, ugyanis a négy említett gyógyszertár havonta közel hatvan milliós forgalmat bonyolít le, s a gyógyszer-nagykereskedelem patikák nélkül szinte semmit nem ér.

Két évvel ezelõtt a betéti társasági szerzõdés részleteirõl nem tudtunk érdemleges információkat szerezni. Miután a törvény a társaság gyógyszerész beltagjának csupán 25 százalékos tulajdoni hányadot ír elõ, az üzletbe kültagként minimális felelõséggel bárki beszállhatott. 1997-ben a Pharmaco tulajdonosai két patikában nem tudtak érdekeltséget szerezni, ezért a gyógyszertári központ Széll Kálmán utcai épületét csereingatlanként ajánlották fel a Fõ téri Kígyó- és a Szelestey utcai gyógyszertár épületének tulajdonjogáért. A közgyûlés az üzletre rábólintott, bár a Fõ téri patikát üzemeltetõ gyógyszerész beperelte az önkormányzatot, ugyanis álláspontja szerint a régi bérlõt elõvásárlási jog illette volna meg. (A Szelestey utcai patikus "a pályázat érdem nélküli elbírálása" miatt két éve perli az önkormányzatot.) A hivatal arra hivatkozik, hogy csere esetén az elõvásárlási jog nem illeti meg a már bent lévõ bérlõt. Közben a Westpharma tulajdonosai a Szelestey utcai patikában az eredetileg pályázó gyógyszerészt nyugdíjazta, a mûködtetésére pedig betéti társaságot alakított.

A cégbírósági bejegyzés szerint a Vasi Calendula bt-be kültagként az Arago Rt. és a Domestore Kft. is beszállt. Utóbbi cég tulajdonosa az Arago rt., a Cirrusz Rt. és a bejegyzésen a Westpharma mellett az Arago központi figurája, Leisztinger Tamás neve is szerepel. A Fõ téri patikát üzemeltetõ Szentlélek Gyógyszertári Bt.-be a Quadron Kft. és a Cirrusz Rt. lépett be, s hogy a képlet ne legyen oly bonyolult, elõbbi cég tulajdonosa is a Cirrusz Rt.

A Szent Márton utcai patikát a Vasi Szent Márton Gyógyszertár Bt. üzemelteti, amelyben a fent említett Domestore Kft. lépett be kültagként.

A betéti társasági szerzõdésekrõl újbóli megkeresésünk nyomán sem sikerült többet megtudnunk, sõt az érintett gyógyszerészek elégedettségüknek adtak hangot. A nyugat-magyarországi panaszkodó patikusok a Világgazdaságnak eljuttatták a szerzõdés egy másolatát. Ezek szerint a bt-k 99 évre alakultak, és a gyógyszerészeknek 75-80 százalékban a Westpharmától kell rendelniük. A cikk szerint "a patikusok sérelmezik, hogy három éve nem emelkedtek a bérek a bt.-kben, és titoktartási kötelezettséggel tartoznak a Westpharmának". Állításuk szerint, ha szerzõdéseik bármely részletét a sajtóval vagy bármely kamarával megismertetik, elveszítik munkahelyeiket, illetve ezzel együtt szolgálati lakásukat is.

Egyébként Leisztinger Tamás "nem tud ilyen szerzõdésekrõl a versenytanács anyaga sem tartalmaz erre utaló szövegrészt , viszont természetesnek tartja az üzleti titkok megtartását." A Világgazdaság szerint a birtokába került szerzõdések teljes egészében a patikusok állítását támasztják alá, így nem véletlen, ha az iratokat megtekintõ jogász "modern kori rabszolgaságként" jellemezte a szerzõdést. Az újságcikkel kapcsolatban felkerestük a Westpharma ügyvédjét is, de miután a jogászt a budapesti központból nem erõsítették meg, így nem nyilatkozhatott. A szövevényes történet igazi furcsasága, hogy a cégadatok szerint bizony az Arago Rt. nem csak a gyógyszer-nagykereskedelemben, hanem a kiskereskedelemben is érdekelt, az 1994-es gyógyszertári törvénynek pedig pont az volt az egyik célja, hogy a kettõt szétválassza.


Mayer Rudolf http://www.west.hu/friss/archivum/1999.06/patika.html

iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 23:05 | Sorszám: 9
HGS REKLÁM Kft.,
Jelenleg nincs info a vezetőkről 2003 dec 11

Korábban

Forgács István
ügyvezető igazgató;
ARAGO Befektetési Holding Rt., PR igazgató
Göndőcs Péter
ARAGO Befektetési Holding Rt., tanácsadó
LeisztingerTamás
ARAGO Befektetési Holding Rt., vezérigazgató
Társasági forma: Részvénytársaság
Alapítás éve: 2001
Jegyzett tőke HUF: 7.000.000.000 HUF
Tulajdonosok:
Domestore Gazdasági és Üzletviteli Tanácsadó Kft.,
névre szóló részvények,
Árbevétel:
152.136.000 (2000)
27.735.000 (1999)
15.050.000 (1998)

iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 23:01 | Sorszám: 8
azt mondják (hivatalosan nincs kijelentve) Leisztinger Medgyessy tanácsadója..
suppi
  Válasz | 2004. január 17. 20:42 | Sorszám: 7
Már betette a lábát a tőzsdére is: az egyik legnagyobb BÉT tulajdonos, és már a BÁT részvényeket is elkezdte vásárolni. (egy vicc egyébként, hogy egy magát szocialistának/szocdemnek nevező párt egyik jövőbeni lehetséges irányítója/befolyásos embere egyúttal tőzsdetulajdonos is)

Idézet:
2000 júliusban bejelentették: az Arago 32,98 százalékos részesedést szerzett a Pickben. Leisztinger jelenleg vásárlót keres a csoportra. Hírek szerint az állam segítségével a termelők jutnak tulajdonhoz, de felmerült, hogy az Arago esetleg továbbra is irányító pozícióban marad.

A befektetés uszkve 2 év alatt megtérült, máig több osztalékot vett ki a Pickből (jórészt a tőketartalékból, és az elfekvő készpénzből fedezve), mint amennyibe került neki. Felröppent a hír, hogy befektetőt keres, ha sikerül eladnia, 3 év alatt több, mint kétszeres hasznot csinált. Azt is tudni vélik, hogy oroszokkal is tárgyalt az eladásról, majd elterjedt, hogy az Erős vezette MFB veszi át tőle.

Tipikus rablóvállalkozó, szvsz a tőzsdéket is azért veszi, mert a két tőzsde a KELER (központi elszámolóház) tulajdonosa, a KELER-ben több. mint 5 milliárdnyi tőketartalék van, amit a BÉT és a BÁT egyik legbefolyásosabb tulajdonosaként nyilván ki akar venni osztalékként.

mews
  Válasz | 2004. január 17. 20:38 | Sorszám: 6
http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=8901

itten is van egy érdekes czikkecske L. T-ről

iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 20:37 | Sorszám: 5
2003 szept
Terjeszkedik az Arago – milliárdos sakkjátszmák
2003. szeptember 13. http://www.fn.hu/cikk.php?cid=66311
A 30 milliárd forintra tehető vagyonáról ismert Leisztinger Tamás új lendülettel folytatja cégbirodalma építését. A jelek szerint most a Bábolna Rt.-t és a Forrás Rt.-t vette célba.
Pick Rt
Pedig most meglehetősen sűrűsödnek az események az Arago birodalomhoz tartozó érdekeltségek, így a Pick és a Forrás Rt. háza táján. Leisztinger Tamás e cégek kapcsán valamivel közlékenyebb. A 90,7 százalékban birtokolt Pick esetében például deklarált cél a Bábolna hamarosan megjelenő privatizációs pályázatán történő indulás, illetve a stratégiai partner keresése a szalámigyár számára. Leisztinger szerint nem igaz, hogy a Bábolna vásárlására ne maradt volna pénze a Picknek. Álláspontja szerint erre a vállalatnak mintegy 8 milliárd forintnyi saját forrás áll rendelkezésére
Ez annak ellenére így van, hogy a Pick osztalékként a 2001-es év után 3,5 milliárd, 2002-ben pedig további 15,8 milliárd forintot fizetett ki (s abból a tulajdoni hányadnak megfelelően mintegy 17,5 milliárd forint a fő tulajdonoshoz, az Aragóhoz jutott). Tavaly részvényenként 1000, az idén pedig 4840 (!) forintos osztalékot szavaztak meg, s a Pick saját tőkéje a 2002. végi 32,5 milliárd forintról 17 milliárd forint körüli szintre csökkent.
iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 20:35 | Sorszám: 4
mews
  Válasz | 2004. január 17. 20:24 | Sorszám: 3
...ehhem...és most kilóra megveszi az MSZP-t
iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 20:02 | Sorszám: 2
Leisztinger birodalom
ww.fn.hu cikke alapján

Domestore Gazdasági és Üzletviteli Tanácsadó Kft http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=427162024
Tulajdonosok Dr. Wobeczky Judit, és Leisztinger József, és
HUNGUEST HOTEL SERVICE Kft., és ERAVIS Szálloda és Vendéglátó Rt.,

HB Westminster I. – jegyhasznosító. A közel 9800 magánbefektető egymilliárd forintnyi címletértékű jegyet váltott át HBW I. részvényre. Leisztinger ma már nem tulajdonos itt.

HB Westminster II. – 13 ezer kárpótlásijegy-tulajdonos és tíz cég 1,6 milliárd forint fölötti címletértékű jegyet váltott be HBW II. papírokra. Ez a cég egy évvel később egyedül Leisztingeré lett, és felvette az Arago nevet.

Aquincum Rt. - utolsó jegybevonási akció. Ennek során 868 millió forint jegyzett tőkével alakult meg az Aquincum Kárpótlásijegy-hasznosító Rt.

Pannon Váltó Rt. - portfóliókezelő és befektető társaság. Az Arago 1996 nyarán jelent meg meghatározó (33 százalékos) részvényesként.

Eravis Rt. – http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=401181441
1996-ban vásárolta meg Leisztinger a 15 szállóból álló lánc 50,1 százalékát, utóbb tulajdonrészét 80,1 százalékra emelte.

Hunguest Hotels Rt. – http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=401539424
Arago és Hunguest a tulajdonosok
1996 végén zajlott le a Hunguest magánosítása, amelyen az Arago, az Aquincum és a Pannon Váltó konzorciuma indult, s megszerezte a 850 millió forintos jegyzett tőkéjű cég pakettjének felét.

Gyógyszer-központok - a Heliomed Rt., Pharmaco Rt., Zalagyógyszer Rt., Győri Gyógyszer Rt. és Nógrád Megyei Coloniapharma Gyógyszer-kereskedelmi Rt. pakettjeit vásárolta fel az Arago, illetve a Domestore Kft.. E társaságokat Westpharma néven egyesítette, reorganizálta, majd összességében legalább kétmilliárd forintos nyereséggel értékesítette.

BÁV Rt. – http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=643965239
Az egykori Bizományi Áruház Vállalatban 1998 októberére közel 21 százalékos tulajdonrészt szerzett nyilvános vételi ajánlattal az Arago, ám leánycégein keresztül tovább vásárolt, s az év végére már 50 százalék feletti részesedéssel bírt. Az akkor frissen hatalomra került Orbán-kormány azonban nem nézte jó szemmel Leisztinger tulajdonszerzését, még "célzott APEH ellenőrzés" is volt az Aragónál. Az állam 1999 tavaszára, a Magyar Fejlesztési Bankon keresztül, visszavásárolta az Arago pakettjét, ekkor a Leisztinger cégeknek csak szolid - becslések szerint így is közel egymilliárdos - nyeresége keletkezett.

Zalakerámia Rt. – http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=644134785
Arago 26%os tulajdonos ÁÉBank 20%os tulajdonos
A térség legnagyobb burkolólap- és szanitergyártójának irányítását 1999 áprilisában egy kisebbségi részvénycsomaggal vette át az Arago. A 2002 végétől az orosz tulajdonú ÁÉB vált kényelmetlen tulajdonostárssá; az utóbbi végül az idén sikeres kivásárlási ajánlatot tett.

Pick Rt. – http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=643935331
100% Arago tulajdon
2000 júliusban bejelentették: az Arago 32,98 százalékos részesedést szerzett a Pickben. Leisztinger jelenleg vásárlót keres a csoportra. Hírek szerint az állam segítségével a termelők jutnak tulajdonhoz, de felmerült, hogy az Arago esetleg továbbra is irányító pozícióban marad.

Forrás Rt. – http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=401211826
ÁPV Rt
idén jelentette be az Arago, hogy (az érdekeltségébe tartozó Artemis Rt.-vel együtt) 1 millió 521 ezer darab Forrás-részvényt vásárolt, s ezzel a szavazatok 30,42 százalékát birtokolja a cégben.
2003 jul http://www.fn.hu/cikk.php?id=3&cid=63826

iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 20:01 | Sorszám: 1
A dobogó harmadik helyén álló Leisztinger Tamás a negyedik helyről lépett előre. Az alig több mint 30 éves üzletember ismét kárpótlási jegyekkel üzletelt: ezúttal a Forrás Rt.-ben szerzett 30 százalék körüli, az irányításhoz elegendő részesedést. Vagyonát így 5 milliárd forinttal növelte. A matematikus végzettségű Leisztinger Tamás érdekeltségeihez tartozik jelenleg a Pick Rt., a Hunguest Hotels és az Eravis szállodaláncok. Ő a Sakkszövetség elnöke. http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/hazaihirek/20031120atrendezodott.html
iszalag
  Válasz | 2004. január 17. 20:00 | Sorszám: 0
Szocialista Mágnások...
támogathatnák az oktatást, az egészségügyet..


Zárójelben a tavalyi helyezés, név, forrás, mrd Ft most és tavaly

1. (1) Várszegi Gábor Kereskedelem, sportbefektetések 46 , 40
2. (3) Demján Sándor Befektetések, cégtulajdonok 45 30
3. (4) Leisztinger Tamás Befektetések 35, 30
4. (2) Széles Gábor Ipari befektetések, kereskedelem 32, 32
5. (6) Veres Tibor Befektetések 30, 25
6. (5) Nagy Elek Útépítés, építőipar 27, .25
7. (7) Bige László Tibor Befektetések 22, 20
8. (20) Wáberer György Szállítmányozás 20
9. (15) Csányi Sándor Befektetések, opciós részvények, borgazdaság 17, 15
10. (8) Tolnay Lajos Alumíniumipar 16, 8.
..
Bartha Ferenc IEB elnök
Erős János MFB egyik igazgatója (KandH Bank bukott ig)
Gyurcsány Ferenc GyISM min
Medgyessy Péter mine
Rejtő E Tibor KandH Bank bukott igazg
Bartha Ferenc

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola