Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gyurcsány diktatura (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gyurcsány diktatura
jm
  Válasz | 2004. november 18. 22:58 | Sorszám: 50
még ha hiszel is egy ilyen kutatásnak, az emberek maximum 33%-a hülye. ez korántsem a többség. Ez amúgy hihető szám, ugyanis a normális emberek alkotják a többséget, bármilyen furcsa is. (és ez most nem statisztikai szóvicc)
oeruelt
  Válasz | 2004. november 18. 22:52 | Sorszám: 49
Szerinted igen, szerintem nem. Világi élet, hitélet. Én nem szólok a te dolgaidba, te nem szólsz az enyémbe. Én nem hirdetem ki a világi intézményekben a polgároknak, hogy milyen vallást kövessenek, te nem hirdeted ki a templomaidban, hogy milyen pártokra szavazzanak. Mi olyan bonyolult ezen?
GM
  Válasz | 2004. november 18. 22:49 | Sorszám: 48
Ne kergess illúziókat, sajnos a többség ilyen hülye és alulinformált...
oeruelt
  Válasz | 2004. november 18. 22:47 | Sorszám: 47
A világi állam és a hitélettel foglalkozó egyház szétválasztásáról, eltérő feladatairól és a tudatosan elkülönített hatáskörökről beszélek. Nem lehet igaz, hogy még nem hallottál róla! Hogy kerülnek ide a művészek, szekszervezetisek? Ők melyik egyház papjai?
jm
  Válasz | 2004. november 18. 22:16 | Sorszám: 46
/nem lennék azon sem meglepődve, ha sokan a tv2 bohócáról mondtak volna véleményt, a kormányfigura helyett. a nevük véletlenül hasonló/
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. november 18. 22:12 | Sorszám: 45
Vagy tán Csőrcsill mondta: Én csak annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítottam...
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. november 18. 22:11 | Sorszám: 44
Mindegy. Majd utána kérdezek. Az egyik családtagom személyesen ismerte. (Lehet, hogy nem Péter Gábort, de valami vérkomcsit, aki elvégezte a Teológiát. Közismert a neve, de én bunkó és rövideszű vagyok)
jm
  Válasz | 2004. november 18. 22:09 | Sorszám: 43
hogy is szól a mondás? csak annak a közvélemény-kutatásnak hiszek, amit én rendeltem?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. november 18. 22:08 | Sorszám: 42
Nem. (de erre nem vagyok büszke)
Moldovától tán egyedül a Negyven prédikátort olvastam.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. november 18. 22:08 | Sorszám: 41
Naés?!
Paskai is volt bíboros.
Czibók Kálmán
  Válasz | 2004. november 18. 22:06 | Sorszám: 40
Olvastad Moldova a gyávák bátorsága c könyvét?
Czibók Kálmán
  Válasz | 2004. november 18. 22:04 | Sorszám: 39
Péter Gábor elvtárs?

Nem hiszem.

Péter Gábor elvtárs zsidó volt, mint oly sokan az ÁVH-ban

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. november 18. 21:58 | Sorszám: 38
Nem tudom, hogy az volt-e akire gondolok, de rémlik nekem egy ÁVH-s szörnyeteg, tán az Egyházügyi Hivatalban is tisztességtelenkedett, aki eredetileg református pap volt.
Czibók Kálmán
  Válasz | 2004. november 18. 21:44 | Sorszám: 37
ez honnan jut eszedbe?

Minden volt csak nem Péter Gábor.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. november 18. 21:37 | Sorszám: 36

Kun czinczér, mint kispap...

(Jut eszembe: ki volt Péter Gábor?)

Czibók Kálmán
  Válasz | 2004. november 18. 21:25 | Sorszám: 35
Bocs most nézem, hogy félreolvastam, illetve gyorsan

Azt hittem Kuncze kezdte kispapként ))))

Czibók Kálmán
  Válasz | 2004. november 18. 21:22 | Sorszám: 34
kispapként? ez szvsz nem igaz, legalábbis soha nem hallottam róla, noha egy városban éltünk.

De nem ez a lényeg. Kuncze úgy került Pannonhalmára, hogy az állami gimnáziumból kirúgták mint kórházigazgató-föorvos renitens gyermekét aztán az apuka segitett.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. november 18. 21:10 | Sorszám: 33
"De meg fogsz lepődni, én abba jártam."

Én egyáltalán nem lepődöm meg. Kuncze is a Pannonhalmán maturált.
Sőt, sztalin is kispapként kezdte...

Czibók Kálmán
  Válasz | 2004. november 18. 20:55 | Sorszám: 32
Ez az imára felszólitás, illetve az imádkozás tiltása egyszerüen vicc. Az imádkozás nem sért semmilyen dolgot.

Miért ne imádkozhassanak?
Hol van ilyesmi lefektetve a törvényekben?

Amúgy érdekes lenne amikor a pogány mszp szólitan fel ilyesmire

Mégis fél?

Na ez az egész imádkozás tiltása egy közröhej

szutyok
  Válasz | 2004. november 18. 20:50 | Sorszám: 31
Velem ezekben a kérdésekben nincs vitád. Viszont észre kell venni, hogy az iskola különleges hely, ahol ahol más szabályok érvényesülnek. Az egyháznak is meg kell találnia a határt, hogy milyen szinten avatkozhat bele a diákjai, tanárai és a szülők politikai nézeteibe. A kormány intézkedései elleni imára való felszólítás szerintem túl megy ezen a határon.
erdeimano
  Válasz | 2004. november 18. 20:42 | Sorszám: 30
Abban egyetértek veled hogy pl. kampánycsend alatt egy adott párt győzelmért ne imádkozzanak, és hasonló, politikai meggyőződést sértő dolgokat ne tegyenek.

De ugyanakkor:

1. Társadalmi kérdésekben, mint pl. abortusz és egyebek más a helyzet, hisz ha belegondolsz, társadalmi kérdésekről gyakorlatilag az állami iskolák is gyakran állást foglalnak.

2. Véleméyt szabadon nyilváníthassanak.

szutyok
  Válasz | 2004. november 18. 20:29 | Sorszám: 29
2. Mert felháborodtak azon, hogy az egyhézi iskolákban egy diákra sokkal kevesebb támogatás jut adóinkból, mint az önkormányzati iskoláknak.

Ezzel azért igen sokan vitatkoznának.

Jár(t) gyermeked egyházi iskolába?

Gyermekem nincs. De meg fogsz lepődni, én abba jártam.

A törvények bizony az egyházakra is vonatkoznak, így például nem szólíthatják fel híveiket a kampánycsend alatt, hogy imádkozzanak a Fidesz győzelméért. Ugyanígy kötelesek tiszteletben tartani a saját iskolájukba járó diákok, tanárok politikai meggyőződését.

GM
  Válasz | 2004. november 18. 20:25 | Sorszám: 28
Friss Gallup Gyurcsányiról:

jól végzi a dolgát: 33%
rosszul: 23%
bizonytalan: 44%

Mit akarunk itt? Ez az ország REMÉNYTELEN!!!

erdeimano
  Válasz | 2004. november 18. 20:25 | Sorszám: 27
Szvsz az állam és egyház szétválasztása alapvetően olyan dolgokról szól, hogy az egyház(ak) képviselői ne üljenek ott ilyen minőségben szavazati joggal a parlament felsőházában, ne legyenek szükség az egyházak hozzájárulásához semmilyen törvény hatájossá válásához sem, ne vétózhassanak meg semmilyen demokratikusan elfogadott törvényt, ne vétózhassanak meg semmilyen társadalmi eseményt (pl. házasságot, ahogy ez a polgári házasság bevezetéséig módjukban állt), magyarul jogilag ne lehessen beleszólásuk a közéletbe.

Ezek a dolgok adottak, a véleménnyilvánítás szabadsága viszont rájuk is vonatkozik. (Miért pont rájuk ne vonatkozhatna?)

Czibók Kálmán
  Válasz | 2004. november 18. 20:22 | Sorszám: 26
Nem hiszem, hogy én nekem szószéken lenne a helyem.

Azt, hogy mit csináljon az állam, nem mondta meg az egyház, hogyan is mondaná. Az, hogy a hivöknek bizonyos erkölcsi útmutatást ad az egy dolog, a hivö aztán szabadon cselekedhet.

Ellenben ez forditva nem mindig igaz.
Ez állam szeretné megmondani mit csináljon az egyház.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola