Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Schiffer Orbánnak: "Ha hárman mondják, hogy részeg vagy menj haza!" (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Schiffer Orbánnak: "Ha hárman mondják, hogy részeg vagy menj haza!"
LL.kedő
  Válasz | 2011. szeptember 21. 12:51 | Sorszám: 40
Ha egyszer képesek leszünk felülemelkedni a finugribugri nyelvészet szellemi mélyrepülésén , rá fogunk jönni, hogy a nyelvünk gyökszórendszerű, mely gyököket ragok sokaságával öltöztetünk fel és minden újabb és újabb összetétel, más és más hangulatiságnak az érteménye.
A magyar nyelvben tehát, „újkeletű” szónak, csak az erővel betuszkolt angol vagy német jövevényszavakat tekinthetjük. De még azokat is csak igen nagy fenntartással, hiszen azok egy igen jelentős része is a magyarból elszármazott és csak a magyar nyelv segítségével érthető meg, eredeti gondolatisága.
d)D)
Ishmael
  Válasz | 2011. szeptember 21. 12:50 | Sorszám: 39
Örömmel látom Edém, hogy a nyelvészet is azon rengeteg szakterület között van, amihez kiválóan értesz! Mit kiválóan, mindenki másnál jobban!
vanna7
  Válasz | 2011. szeptember 21. 12:41 | Sorszám: 38
Sajnálom, nekem megfelel a nagyapáméktól örökölt magyar nyelv, a pesti "értelmissssségiek", a Budapest tévében, komponálgassák csak nyugodtan a magukét ... kívánok nekik sok okoskodást és "intellektűel" képű affektálást hozzá.

(már beszélni sem tudnak (tisztelet a kivételnek), az affektálástól)

De viszont én nem szeretnék az Eörsi Mátyás vagy a Pető Ivánka magyar nyelvi szintjére jutni

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 21. 12:24 | Sorszám: 37
Érdekes elgondolás. Az ámbáron én magam is elgodolkodtam egyébként, azonban - avagy deviszont? - az, hogy van egy hasonló nyelvi fordulat, ami ihlette/ihlethette a TÉNYLEG helytelen deviszont használatát, de ez nem legitimálja azt. Bárhogy is. A nyelvet a nyelvhasználók alakítják és bár most helytelen a deviszont, hamarosan köznyelvi lesz. Ettől függetlenül most leírni nem ősi - LOL- hanem sokkal inkább újkeletű.

(Egyébként hiányolom a szerzőtől a Széchenyi-idézetet.)

vanna7
  Válasz | 2011. szeptember 21. 12:09 | Sorszám: 36
...de viszont én használom mert ősi magyar kifejezést és nálunk tájszólás is ....mellőzni pl az olyanokat mint a "röhögni" szót szoktam helyette, mert az viszont egy nagyvárosi proli szleng

olvasgass egy picit róla...
http://magyarnyelv.freeblog.hu/archives/2008/03/18/De_viszont/

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 21. 11:41 | Sorszám: 35
De. Zavar a szagod, de toleráns vagyok.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 21. 11:40 | Sorszám: 34
Inkább szánalmas mint balos.
Részben beismerik, hogy megbukott az egykulcsos. Aztán méginkább agyonbonyolítják...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 21. 11:38 | Sorszám: 33
Írásban még sosem láttam a "deviszontot"
Tagathon
  Válasz | 2011. szeptember 21. 06:42 | Sorszám: 32
LANGARÁT ISMERJÜK
vanna7
  Válasz | 2011. szeptember 21. 00:55 | Sorszám: 31
Hogyne, hogyne 5 év az nagy idő..lassan kell menni isibe már
langara
  Válasz | 2011. szeptember 20. 23:20 | Sorszám: 30
Ragaszkodom a tulajdonomhoz, összenőttünk az évek során.
vanna7
  Válasz | 2011. szeptember 20. 23:16 | Sorszám: 29
Csak arra gondoltam, ha valaki 2006 óta regisztrált, ugyan egy szót sem szolt még ...de viszont tudja hogyan lehet topikot összehúzni...csak, csak volt még erre..ha nem is ezen a nicken....
futó gondolat csak ...
... nem lényeg, felejtsd el,
...jó fórumozást ...
langara
  Válasz | 2011. szeptember 20. 23:08 | Sorszám: 28
Sajnos nem tudok rajta segíteni.
vanna7
  Válasz | 2011. szeptember 20. 23:03 | Sorszám: 27
Valahogy úgy...a lényeg, hogy abban a reményben, hogy valakinek van még elfekvő nickje, kérnék tőle....
langara
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:57 | Sorszám: 26
És mi lett vele? Legenda lett belőle?
vanna7
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:54 | Sorszám: 25
Régente Pendragon volt....neki kéregetek (nem sok szerencsével )
Gyöngy
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:51 | Sorszám: 24
Kijaza Miki? Kijazaz arácska? Ez a langara 2006-ban regisztrált, azóta van 3 azaz három hozzászólása. Nem egy nyomulós figura .
vanna7
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:50 | Sorszám: 23
Nem mindegy, ide a címemre kérném, ha volna....
langara
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:49 | Sorszám: 22
Ki az az arácska és ki az a Miki?
vanna7
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:47 | Sorszám: 21
Figyú arácska, a Mikinek nincs nickje tudnál kölcsönözni egyet?
langara
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:41 | Sorszám: 20
,
Tagathon
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:40 | Sorszám: 19
.
Tagathon
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:40 | Sorszám: 18
.
langara
  Válasz | 2011. szeptember 20. 22:39 | Sorszám: 17
.
Tagathon
  Válasz | 2011. szeptember 20. 21:45 | Sorszám: 16
Látom, még napok után is az lmp mélyrepülését mutató ábra határozza meg e topik szélességét.

Hülyeségét viszont ez a futóbolond magyargyűlölő, aki végre megtalálta magának a neki való társaságot, a Kónbandit Imádók Eklézsiáját.

A magyar Kónbanditok éppoly eltorzult, őrjöngő hülyegyerekek, mint ez az AE, aki néha azt játssza, hogy ő aztán NAGYONNAGYON KOMOLY ELEMZŐ, HIM-HUM, aztán kijön az igazi énje és a saját szarával keni be a saját pofikáját.

De mindkét kiadásban egy valami konstans: a magyargyűlölet.

Hogy ez mennyire életképes a maga zöldszadesz kiadásában, arra lehetne most fogadást kötni.... Ha azonban akkora baromarcok vitézkednek ott, mint a Vágó nevű bolond, a Karácsony nevű torzlélek, meg a Siffer, aki pösze és az arca mintha viaszból -- akkor érthető, hogy AE mit keres e társaságban.

Mondd csak AE, a szag nem zavar?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola