Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Emberközpontú vallás (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Emberközpontú vallás
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 24. 10:08 | Sorszám: 331
újjászületésre
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 24. 10:06 | Sorszám: 330
Most karácsonykor, két nappan a napfordulót követően, amikortól végre újból hosszabbodnak a nappalok, és rövidebbek lesznek az éjszakák, a tavasznak, a természet éledésének a közeledtetét jelzve, érdemes feltétlenül nem csak az i.e. 08.02.10-én született Názáreti Jézusra gondolni, hanem arra is, az emberiség nagy családjának feltétlenül szüksége lenne egy olyan ujjászületésre, ami a többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövő megvalósítását eredményezhetné.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 16:36 | Sorszám: 329
Nem festem. Az emberi természetet ismerem (már amennyire nekem megadatott).
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 14:57 | Sorszám: 328
A titkot megismerheted, de úgy látszik, hogy a képet nem...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 14:53 | Sorszám: 327
[img]http://foto.arcor-online.net/palb/alben/72/4767972/400_30303232353161 63.jpg[/img]
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 14:48 | Sorszám: 326
Mindenkinek kellemes napfordulót, és azoknak akik a hét végén ünneplik az i.e. 8.02.10-én született, illetve i.sz 25 április elsején keresztre feszíttetett Názáreti Jézus születésnapját, boldog ünnepeket kívánok.

[img]http://foto.arcor-online.net/palb/alben/72/4767972/400_30303232353161 63.jpg[/img]
Ha a titkát meg akarod ismerni, akkor kattints a képre.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 14:04 | Sorszám: 325
Nem erről van szó, kedves Gyöngy.

Nem feketére kell festeni a magasztos kezdeményezéseket, hanem konstruktív módon megvitatni, csiszolni, hiszen több szem többet lát.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 13:56 | Sorszám: 324
Idézet:
Ezzel szemben a társadalom lehetőségei ennél jóval szerényebb javadalmazást tesznek lehetővé számomra - most melyik az érdekesebb, hogy én ne sértsem a társadalom érdekeit, ezért beszabályoznak az én elgondolásomnak megfelelően, vagy hogy a társadalom lehetőségei sértsék az én szabályzóimat?

Ennek kell felderíteni az eredetét, és kiküszöbölni az akadályokat kedves Gyöngy. Ha Ön egy dolgozó, és valamilyen módon hasznot (lehet ez anyagi, szellemi, stb.) állít elő, akkor annak egy olyan hányadát kézhez kellene kapnia, amiből szépen, kényelmesen meg tud élni a családjával. Sajnos az egyre több, és folyamatosan emelkedő adók valójában a magánbankok zsebébe folynak, hiszen az eladósított országok még a kamatokat se képesek fizetni már újabb kölcsönök felvétele nélkül.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 13:47 | Sorszám: 323
Kedves Klaus, erre csak egy régesrégi viccel tudok felelni:

Mit mond a kommunista a Forradalom győzelmekor?

- Ami a tiéd, az az enyém is.

Mit mond a fejlődés csúcsán?

- Ami az enyém, ahhoz neked semmi közöd!

A fizető eszköz lehet:

a) valamilyen tárgy - akkor annak megszerzése lesz a legfőbb jó felé törekvés célja

b) valamilyen szolgáltatás, amire nem mindenki képes, ezért aztán igyekszik befogni azokat a személyeket, akik ezt a szolgáltatást nyújtani tudják.

mpd
  Válasz | 2011. december 21. 13:39 | Sorszám: 322
Ez igaz. A pénz eleve hülyeség.
Ennek következményeképpen mindenféle "eladósodás" normális ésszel értelmezhetetlen lenne.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 13:37 | Sorszám: 321
Érthetetlen, hogy mit tart benne helytelennek?
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 13:29 | Sorszám: 320
Igen, szerintem is. Az én helyes szabályzóm pl. egy 300,0000.- Ft-os jövedelem, erre tessék engem beállítani, a többit én elintézem, még a közösségi érdeket sem sértem (túlzottan). (Ezzel szemben a társadalom lehetőségei ennél jóval szerényebb javadalmazást tesznek lehetővé számomra - most melyik az érdekesebb, hogy én ne sértsem a társadalom érdekeit, ezért beszabályoznak az én elgondolásomnak megfelelően, vagy hogy a társadalom lehetőségei sértsék az én szabályzóimat?)
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 13:27 | Sorszám: 319
Az IGE elképzeléseinek nincsen köze a kommunizmushoz, kedves Gyöngy. Az még nem kommunizmus, hogy helytelenítjük mások verejtékes munkája árán történő meggazdagodást, a magánkézben lévő nagyvállalatokat, bankokat, és az általuk kamatra kibocsátott fedezet nélküli pénzeket.

Az emberiség nagy családjának egy olyan globális fizetőeszközre van szüksége, amely nem a nyerészkedés alapja, hanem inflációmentes fizetőeszköz.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 13:22 | Sorszám: 318
Erre az alábbiakat tudom megemlíteni:

Az eladósodott országok többsége a kamatos kamatokat se képes már fizetni az eddig felvetetett adósságaik után, ezért újabb és újabb kölcsönökhöz folyamodnak, ami az adófizető polgárokat és az eljövendő generációkat hozza egyre lehetetlenebb helyzetbe.

Megengedett-e vajon a tervezőnek és a kivitelezőnek úgy lakóépületet tervezni, illetve felépíteni, hogy az rövid időn belül lakhatatlanná, életveszélyessé váljon?

Ki felelős a károkért?

A tervező és a kivetelező, vagy a lakástulajdonosok (akik jóhiszeműen megvették a verejtékes munkájuk árán a lakásokat annak reményében, hogy azok az előírások szerint készültek)?

Nevezhető-e ez vajon másnak, mint hűtlen kezelésnek, felelőtlen gazdálkodásnak az adófizetők pénzével, leginkább az eljövendő generációk rovására, kárára?

Klasszikus példa egy ország eladósítására az USA esete:

Link

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 13:20 | Sorszám: 317
Az embernek meg kell maradnia embernek, de megfelelő helyes szabályzók szerint kellene élnie, ami szerintem nem lehetetlen, hiszen pl. KRESZ tanfolyamon felkészítettek is a túlnyomó többségben betartják az ő érdeküket IS képviselő közlekedési szabályzókat.
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 12:54 | Sorszám: 316
Nem szeretne ő hím lenni egy kaptárban....
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 12:50 | Sorszám: 315
Nem hasonlít a Klaus által elképzelt szép új világhoz? Nem mondod !
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 12:48 | Sorszám: 314
Nono!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ezek aztán diktatúrák a javából.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 12:39 | Sorszám: 313
Tulajdonképpen van nekünk evolúciós minta is: a hangyák, méhek életmódja. Abszolút demokratikus: Van a méhkirálynő vagy a hangya-királynő, aki szüli az utódokat. Hogy a számfölötti hímekkel mi történik, nem tudom, de a nőstények szexuális ösztöne valahogy vagy nem fejlődik ki, vagy valamilyen módon elnyomják, mert ők a dolgozók. Ők gondoskodnak az utódok táplálásáról, a raj készleteinek begyűjtéséről, a meglévő hímek dolga a királynő folytonos szülését biztosítani, utána meg jónapot nekik.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 12:35 | Sorszám: 312
Hogy a "demokrácia" miről is szól, azt éppen most tapasztalja meg Görögország, Olaszország, és a mi torkunkon is szeretnék letolni. A túlnyomó egyelőre az emberiség nábobjait jelenti. Az ő csoportérdekük a meghatározó és a demokrácia az ő kollektív érdekeik kiszolgálását jelenti.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 12:31 | Sorszám: 311
Klaus-om, olvas Ön mást is ezen a fórumon? Ja, persze, nem. Ha olvasna, tudná, hogy egyikért se rajongok. De az a kommunizmus se vonz egyelőre, amelyet az Ön egyháza kínál (mert előbb-utóbb abba torkollik majd).
LL.kedő
  Válasz | 2011. december 21. 12:29 | Sorszám: 310
Szerintem meg pontosan értette!
Ez a polgári demokrácia nevű zsidó katyvasz egyetlen dologra semmiképpen nem alkalmas, éspedig az emberek békés és nyugodt egymás mellett élésére.
Ez tehát igen rossz és rosszízű párhuzam. A jelenlegi demokrácia ugyanis egyetlen dolgot céloz, hogy egy cirkuszi játék keretében megvalósítsa az emberek minél tökéletesebb kizsákmányolását, kizsigerelését. Bár olyan szempontból meg talán mégis nagyon jó párhuzam, hogy a cukormáz mögött a te vallásnak nevezett szélhámosságod is ugyanerről szól, elvenni, ellopni az emberek eredendő, teremtő hitét.
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 12:27 | Sorszám: 309
Már mondom is.
Irány az Emberfeletti ember.
Nincs mese, az evolúcióba beleköptünk, mostmár kénytelenek leszünk (lennénk, kéne lennünk) irányítottan elvégezni, a természet helyett. Ez persze fájdalmas lesz (lenne).
Kérdés, lesz-e bátorságunk felvállalni, avagy idő előtt kipusztulunk?
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 12:15 | Sorszám: 308
Idézet:
Túl kicsi vagyok én ahhoz, hogy az emberiségnek akarjak utat szabni.

Helyesli pl. a kommunista diktatúrát, vagy pl. az eladósított országok kilátástalan jövőjét?

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 21. 12:11 | Sorszám: 307
Ezek szerint nem értette meg a válaszomat az Ön által feltett kérdésre.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola