Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Horthy Miklós kormányzó, a magyar zsidók jótevője (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Horthy Miklós kormányzó, a magyar zsidók jótevője
hulot
  Válasz | 2012. június 01. 21:44 | Sorszám: 214
Ne tégy fel újabb kérdés addig, míg az előzőt meg nem válaszolod, barátom!

Különben nem vagy igazán benne a témában.

(Fejtsd vissza!)

kerekferko
  Válasz | 2012. június 01. 21:36 | Sorszám: 213
És arról, hogy miért fizették zsidó bankérok Hitler háborúját? Ha már benne vagyunk a közepiben.
hulot
  Válasz | 2012. június 01. 20:35 | Sorszám: 212
Sehol semmi infó??!

hulot
  Válasz | 2012. június 01. 18:25 | Sorszám: 211
Naszóval...

Van valakinek információja arról, hogy miért is fizették zsidók Horthy emigrációját?

hulot
  Válasz | 2012. június 01. 16:25 | Sorszám: 210
Hát ki is vagy te, kedves keresztkem, aki azzal és úgy "viccelődik", akivel és ahogyan csak a kedve tartja?
Tán csak nem valamiféle "belső emberke", aki azt hiszi magáról, hogy ő pukizza a passzát-szelet??

keresztkem
  Válasz | 2012. június 01. 16:16 | Sorszám: 209
Én NEM "IGY" látom és nem "így" értékelem.Amúgy egy dologban azért egyetértünk: nem vagyunk--valóban--"cimbik", Istennek hála.Viszont ÉN VAGYOK ANNYIRA VALAKI, HOGY AZZAL VICCELŐDÖM, akivel nekem jólesik és úgy ahogyan kedvem telik.Itt be is fejezem, merthogy --mint mondám--Istennek hála tényleg nem vagyunk "cimbik" és teszek róla, hogy még csak ne is közeledjünk valamilyen "cimbiség" felé.
keresztkem
hulot
  Válasz | 2012. június 01. 16:01 | Sorszám: 208
No, hogy a témánál maradjunk!
Van valakinek információja arról, hogy miért is fizették zsidók Horthy emigrációját?

hulot
  Válasz | 2012. június 01. 15:59 | Sorszám: 207
(Rosszul kommunikálod a dolgot...persze lehet, hogy direkt.
Nem vagyunk ősöreg cimbik, hogy csak úgy "viccelj" velem - a f.szoddal. Ha pedig mégis megengedsz magadnak ilyesmit, úgy ne háborodj fel, ha a válaszom hasonló!)

keresztkem
  Válasz | 2012. június 01. 15:55 | Sorszám: 206
..a sértésének következményeképpen,(az én viccelődésemre) és nem a' prori--tehetjük hozzá.
keresztkem
hulot
  Válasz | 2012. június 01. 15:50 | Sorszám: 205
Én itt csak egy mérges és csúnya szavakat használó keresztkem-et olvasok.

keresztkem
  Válasz | 2012. június 01. 15:49 | Sorszám: 204
Metaforáról hallottál már TE ELEFÁNTBAROM SEGGFEJ!?
keresztkem
hulot
  Válasz | 2012. június 01. 15:34 | Sorszám: 203
(Kicsi a f.od?!
Te szegény...)

keresztkem
  Válasz | 2012. június 01. 15:33 | Sorszám: 202
A kis fa..om nem kéne?
keresztkem
hulot
  Válasz | 2012. június 01. 15:31 | Sorszám: 201
"Miről beszélsz ?! "

Olyasmiről, amit - úgy tűnik - nem értesz.

Békáscity
  Válasz | 2012. június 01. 15:18 | Sorszám: 200
Utálom hogy gyerekeket gyilkolnak izraeli katonák ! és egyik sem kerül bíróság elé ! Miről beszélsz ?!
hulot
  Válasz | 2012. június 01. 15:15 | Sorszám: 199
Nézz utána, hogy kik és - főképpen - miért fizették portugáliai emigrációját, és miért nem került nemzetközi bíróság elé?

Lehel
  Válasz | 2012. június 01. 08:11 | Sorszám: 198
"Annyi áldozatott hozott, hogy ne legyen antiszemitizmus meg fasizmus Magyarországon"

Úgy gondolom fasizmus nincs, az pedig hogy antiszemitizmus sincs, mi sem példázza, hogy attól, hogy valaki nem szereti a zsidó mentalítást, még szereti a palesztín, arab...stb szemiták mentalítását, ami egyébként szabadság jog !!!
hogy ők is értsék: Human right !
Pontosan azt mondták az elején, hogy a zsidóság szociokultúra, akkor miként teszi a zsidóságot a sémi faj kizárólagos képviselőjének ?
Itt lepleződik le az a hitelr idejéből fajgyűlöletnek hazudott álság, amikor zsidó ember hurcoltatott el zsidó embert, majd ráfogta az otthont adó befogadó népre és még ma is sértegetnek bennünket olyan miatt, amihez semmi közünk:
Helyette inkább azzal kellene foglalkozniuk, miként asszimilálódhatnának, vagy esetleg tovább akarnak állni ?

Lehel
  Válasz | 2012. június 01. 07:53 | Sorszám: 197
A videót most néztem meg, jó hogy betetted, köszönöm !
Nem a politikai, hanem a kapzsiság írja felül szerintem.

Nagyon jól látható mi is zajlik ebben a Székely által "nem normális országnak" nevezett nem normális országban.
Ő -helyesen- szociokultúrának nevezte a zsidóságot és itt olyan tevékenységből él, ami a szociokultúrájának "hazát" adó országban, Izraelben NEM TEHETNE , mert Izrael védi a zsidó embereket és nem engedi a hazárdírozást.
Sűrűn emlegetve a mi antiszemétségünket, eljönnek hát ide és forgó fotelokból kéllyel eljátszák az értékteremtők által megtermelt javak kicserélésére szolgáló pénzünket, érdemtelenül.
Fel sem merül bennünk,hogy ezt mi okkal fájlaljuk,vagy nem érdekli őket.
Nos, ez az a bizonyos kettős mérce, amit 3750 évvel ezelőtt királyuk, Hammurabi vezetett be Babilonban a nemzsidókkel szemben.
A fő bajunk, hogy miért alkalmazzák ezt a mások kárára szolgáló és mások igazságérzetét, sőt létérdekét sértő rendszert egy nemzsidó országban ?

Lehel
  Válasz | 2012. június 01. 06:39 | Sorszám: 196
"Egymás megértését félelmeink is akadályozzák. A politikában gerjesztett indulatok lecsapódnak a társadalomban, felerősíthetik az emberek legmélyebb szorongásait. "

Mindkét Gábor nemzetidegen.
Nem a klasszikus értelemben vehető munkában vesz részt (sumer), hanem a reálgazdaságban élők érdekét sértő szerencsejátékban és az azt szointén ellehetetlenítő politikában (cinkos).
Mindkét ember magát zsidónak vallja és békétlenkedik,miközben a reálból élők egyre nehezebben viselik az általuk rájuk aggatott terheket.
Régebben nem volt ilyen békétlenkedés pl. a zsidó származású suszter,boltos és a nem zsidónak számító kertész között, mert nem merült fel ilyen szinten igény az "ingyenélésre" . Az uzsorás pedig csak fokozatosan lett politikai szereplő.
Ami igazán sértő és antiszociális az nem más, mint ha valakik úgy vesznek el másoktól értéket, hogy cserébe semmi kívánatosat nem adnak annak értékén.
Sajnálom, ha rossz kifejezést használok, de ez amolyan sidówirchaft, ahogy az egész politikai élet is azzá vált.
Eluralták az ilyen szociokultúrával rendelkezők, - vagy azt megkedvelők - a közéletet és mohóságukkal már nem csak sértőek, de ellehetetlenítőek is a reálgazdaság jobb sorsra érdemes dolgozó, nem sidó tagjai számára.
Miért kell ezt egyáltalán, meghallgatnunk, sőt ebben élnünk ?
Teszem fel a kérdést, miért nem tombol pl. a palóc,sváb-magyar ellentét ?
Mert nem akar egyik sem a másik kárára sem spekulálni, sem élősködni, hanem közösen képesek értékrendet kialakítani és elfogadni, így akár házasodhatnak is egymással.

keresztkem
  Válasz | 2012. június 01. 06:33 | Sorszám: 195
Báró Chorin Ferenc és a csepeli Weiss Mannfréd "nagyzsidók"(!)--de a Hatvany zsidóbárók is--minden heti kártyapartnerei voltak--egyébiránt.
Úgyhogy a szegény nagyon becsületes, bár valóban nem elméleti "politikatudós" Főméltőságú Úr olyannyira NEM VOLT ANTISZEMITA--hogy nem is tudta mi az azantiszemitizmus.Katonaember, gyakorlati ember, sportember volt egész életébe', és soha nem teoretizált.
Bár mivel az élete "politikai helyzetekbe sodorta" az ilyen"politológiai"-nak számító kifelyezéseket, mint "antiszemitizmus" meg "numerus clausius" stb..valóban használt. TÚlBECSÜLETES ÉS GERINCES VOLT AHHOZ, hogy ilyen SZARSÁGOKAT analizáljon hermenutikai "verbális maszturbációk"ra pocsékolja drága idejét mint ezek a politológiai marhaságok.
keresztkem
Lehel
  Válasz | 2012. június 01. 06:10 | Sorszám: 194
" változás pedig valóban kell, rá kell ébrednetek, hogy vannak tehetséges magyarok is, nemcsak zsidók. "

A baj ott kezdődik, hogy meg sem nyilvánulhatnak a (jóra nem restségben ) tehetséges magyarok, mert minden közszerepléstől elzárják őket, így meg sem ismerhetők.
Pontosan attól félnek a regnálók, nehogy sikerre tudják vinni tehetségüket a magyarok,mert akkor le tudják rázni magukról a koloncot és ki lesz aki dolgozik ?
Meg kell mondjam ebben a kirekesztő játékben sok eddig magát nem zsidó emberként identifikáló "magyar" is részt vesz, ugyanakkor - szerintem - ezen magatartásával elveszíti a jogát, hogy a magyarság többé befogadja.
Ezeket nevezném az új prozelitáknak, mert megtagadják eleik hagyományait, azt a viselkedést, ami alkalmassá teszi őket, hogy magyar közösségben éljenek...

tiszavirág
  Válasz | 2012. június 01. 03:22 | Sorszám: 193
Ém is jót röhögtem rajta.
Baromira vállalta a felelősséget például a rendőrség bevetéséért 2006 őszén, vagy az őszödi beszédért is, és nem mondott le, hanem agonizált még vagy 2,5 évet, majd a csődbe vitte az országot és a végső összeomlás előtt felvették Gyurival minden idők leghatalmasabb gigahitelét, majd elment balfenéken.

Itt már minden csak kommunikáció.
Levágom a fejed és azt mondom, hogy megóvtalak egy erős influenzától és a közönség rábólint: micsoda csodálatos emberi nagyság.

nemszadista
  Válasz | 2012. június 01. 01:04 | Sorszám: 192
Büdösgyurkányról írja a 168 Tóra:

"A miniszterelnök többször is próbált közeledni a jobboldalhoz, s úgy tűnt, politikai tetteiért is hajlandó felelősséget vállalni. Orbánra ez nem jellemző – véli Herczog Mária."

tiszavirág
  Válasz | 2012. június 01. 00:55 | Sorszám: 191
"Imádom", ahogy így el tudsz mellébeszélgetni az emberrel.
Te hívtad fel a figyelmemet nyomatékosan a cikk utolsó mondatára, mire én azt válaszoltam, hogy az természetes, én nem is várok mást egy Herzogtól, mint azt a mondatot, amire felhívtad a figyelmemet.

A változás pedig valóban kell, rá kell ébrednetek, hogy vannak tehetséges magyarok is, nemcsak zsidók.

tiszavirág
  Válasz | 2012. június 01. 00:50 | Sorszám: 190
Idézet:
Az eu-s libernyákokat nem kell informálni semmiről.

De dezinformálni kell!
Na ezt teszik a szoci EP képviselők, ők voltak a magyar kormány elleni EU-s hajtóvadászat dezinformátorai. HAZAÁRULÓK!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola