Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Rezsiszámla csökkentés (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Rezsiszámla csökkentés
kritikus
  Válasz | 2013. április 22. 12:40 | Sorszám: 167
jól hangzik: rezsicsökkentés
ebből eddig az áram és gáz /vezetékes/ jött el, a beharangozott évi százezres megtakarítás helyett, bizony sokkal-sokkal szerényebb formában, %-ban.
mélyen hallgatott a kormány arról is, hogy a szemétdíjak pl. a fővárosban idén is növekedtek, tehát ha a sugalmazott 10 %-kal cöskkentik, hát talán ott leszünk, hogy a tavalyi áron dorbézol a köztiszta, változatlanul heti egy alkalommal, semmi úttisztítással, és történelmi tapasztalataink alapján ha felkészül a télre, akkor tuti leáll a főváros közlekedése. legalábbis, amíg esik a hó. sebaj, ha olvad, majd megindul. viszont építhetnek újabb sóraktárt, igaz, hogy nem kell, de biznisz az biznisz.
kéményseprés dettó. apropó! a sajnálatos szénmonoxid mérgezések kapcsán vizsgálgatta valaki az általános kémény vizsgálat felelősségét?
keresztkem
  Válasz | 2013. április 22. 08:26 | Sorszám: 166
Liberálgenyó blablabla!
EZ ANNYIRA HAZUG, HAMIS ÉS NEM IGAZ, HOGY MÉG ENNEK ELLENKEZŐJE SEM(!!!) IGAZ.
keresztkem
logoped
  Válasz | 2013. április 18. 09:03 | Sorszám: 165
Első hallásra jól hangzik, amiket itt leírtál.
(Megmondom őszintén, a kilencvenes évek derekáig be is szoptam ezeket a liberál demagógiákat.)
Most azonban már tudom, hogy az a francia német stb. szolgáltató, akiknek a libernyák haverjaid hazaáruló módon átjátszották ezeket az aranyszőrű bárányokat, már réges-régen hetedhét határon túl lennének, ha nem tudnák még mindig tonnaszám hordani haza az aranygyapjút.
Magam részéről ma már örülök azoknak a „populista lózungoknak” melyek jegyében a kormány meglépte a rezsicsökkentést, és ha ez nem tetszik a tisztelt multinak, akkor mennyen máshova kizsákmányolni, országot és nemzetet kifosztani.
(És jól tudom ez is tömény demagógiának hat, de vagyok annyira öreg, hogy ma már bátran merek demagóg és populista lenni.)
Ja és megnyugtatlak, nem fogok lelkileg összeomlani, ha kiderül, hogy a szolgáltató nyeresége – A SEMMIÉRT - sokkal kevesebb, mint amennyire a békemenet résztvevőjeként gondoltunk.
Tudod, én vagyok annyira Góg és Demagóg, hogy az sem érdekelne, ha a Francia állami vállalatnak, egy büdös fillér kilopni való nyeresége sem maradna.
alias3t
  Válasz | 2013. április 18. 08:11 | Sorszám: 164
Már megint félreértesz valamit.
Nem azzal van baj, hogy a kormány nem mond le az áfáról. Az a probléma, hogy amikor valaki kétségbevonja azt, hogy a szolgáltatóknak ennél sokkal olcsóbban is adhatnák pl a gázt, akkor a kormány nem érvel, hanem azt mondja, hogy dehát ez mindenkinek jó, a szolgáltatók meg jóhogy tiltakoznak, mert nem akarnak lemondani a profitról, mert szemetek. Semmilyen más érv nincs, ez a baj. Úgy jön ide az áfa, és egyéb adók, hogy amikor fizetsz valamit, akkor nem is tudod, nagyrészt az államnak fizetsz, a szolgáltató nyeresége messze nem annyi, mint amennyit az egyszerű békemenetes gondol, hanem annál lényegesen kevesebb, ha egyáltalán van.
Lehet, hogy kormányt igazolná a matek, csak ez idáig nem nagyon derült ki, amikor konkrétumokról van szó, akkor átmegy a kommunikáció valami szar demagógiába. Lehet persze mindennek csökkenteni az árát, Kuba se drága a helyieknek, csak éppen semmi nincs, mégpedig azért nincs, mert ezt a gondolkodás irányítja az ottani fideszt.
kritikus
  Válasz | 2013. április 18. 07:49 | Sorszám: 163
nos, látom, megkopott a rezsi valóságos csökkentését bemutató kedv. maradt a puszta személyeskedés, rosszindulat és a kultúrált társalgás felszámolása.
pedig rezsiszámlákban bővelkedő nemzet lévén, akárha a kéményseprési díjakról, a kéményseprői tevékenység családi tragédiákat megelőző tevékenységének és díjának összefüggésének kapcsolatáról, a víz- és csatornadíjakról, a vezetékrendszer kiépítésének beruházóiról, a sajátos tulajdonviszonyok alakulásáról, a szemétdíjakról, a folyamatos felkészültünk a télre kezdetű egyéni és tömegközlekedési csődöt jelentő közfeladat alulteljesítésekről is születhetnének bejegyzéssek. már ha valaki valóban itt élne, fizetne, s nem egy virtuális világ valóságos kampányának csavarocskája lenne.
panda
  Válasz | 2013. április 18. 02:44 | Sorszám: 162
prolikban együttérzés
jujj

kevés, mint vöröskáposztában a proletáröntudat..

panda
  Válasz | 2013. április 18. 02:35 | Sorszám: 161
eddig sem volt kétségem afelől, hogy sötét vagy, mint a kritikus et.

Magzar nyelv, ember!

kerekferko
  Válasz | 2013. április 17. 20:50 | Sorszám: 160
A "munkanélküi jólétérzés"?

Nem kívánom neked ezt a "jólétérzést"!

Azt kívánom, hogy soha ne légy munkanélküli!!!!

Rezsiproli te is lehetsz bármikor, amikor már éppenhogy csak ki tudod pengetni a fűtés és melegvízszámlát úgy, hogy a srácoknak enni, inni, ruházkodni tudsz adni, s némi külön pénzt a nyelvórákra.

De bizony!
A legsötétebb prolikban is több az együttérzés, mint ezekben a mocsadék, hulladék liberálfaisztoid kommunista csökevényekben!

pfz
  Válasz | 2013. április 17. 14:22 | Sorszám: 159
"Zavrivec elvtársra fogok szavazni"
Vannak momentumok, amikor úgy viselkedik, mintha a cionisták trójai falova lenne. Pl. amikor a cigányvajdák (belátták hogy a gyurcsányi politika nem érdeke a cigányságnak) nemzeti célú együttműködést ajánlottak fel a Jobbiknak, a gyurcsányi terror ellen, Vona elutasította őket.
Vona GYAGYÁS, halálbüntetés párti (ami primitív életfelfogás), az EU-ból ki akar lépni (ehelyett el kell takarítani a cionistákat az EU vezetéséből), és volt idő, amikor a jobbikosok az ellenzékben levő Fideszt többet támadták, mint a regnáló gyurcsányi hatalmat. A Jobbik hallgatott, amikor a gyurcsányi vész idején a legaljasabb kiárusítások (MÁV-Cargo, Club-Aliga, TV-székház, lakópark ingatlanok stb., zajlottak, és amikor a honvédelmet tizedelte !!! A nemzeti radikális párt semmilyen tettrekészséget nem mutatott a kiárusításoknál, a nemzeti vagyon védelmében. Mintha Vona tényleg egy trójai lenne...

Vannak momentumok, amikor jobban ki merik mondani az igazságot mint a Fidesz, ezt tudom értékelni, de az összmunka terén a Fidesz a Jobbik fölött szárnyal.

tiszavirág
  Válasz | 2013. április 17. 11:49 | Sorszám: 158
Egy olyan országban, ahol az adócsalók száma rendkívül magas, nem is lehet másképpen bevételhez jutnia az államnak, és abból működtetnie a közellátást, mint Afá-ból és más fogyasztási típusú adóból. Ott kénytelen a sok adócsaló perkálni a közösbe, másképp meg tojnak mindenre, de ugatni, azt nagyon tudnak.
logoped
  Válasz | 2013. április 17. 06:54 | Sorszám: 157
Lengyel László egyébként jól érzi.
Ugyanis ezek a „rezsiprolik” ugyanazok a „panelprolik” akiket ők is a távhő árral, vagyis rezsicsökkentéssel édesgettek oda a 2006-os urnákhoz.
A különbség az akkori és a mostani rezsicsökkentés között, hogy az akkor csak kifejezetten a panellakó szavazókra lett kihegyezve,(nyilvánvalóan szavazatszerzési céllal) ez a mostani meg Mucsától Júdapestig, mindenkit érintő intézkedés.
Kritikus barátunknak üzenem, hogy 2014-ben újra csak Zavrivec elvtársra fogok szavazni, és nem a Fideszre. Ez azonban nem jelenti azt hogy elveszítsem józan ítélő képességemet. A rezsicsökkentésről pedig minden normális embernek, függetlenül attól mely oldal szimpatizánsa, csak pozitív, véleménye lehet. Kivéve persze a multikat akiknek a megszívatása árán tett jót a kormány a saját nemzetének. A szocikkal együtt ajvékolva üzented nekem kedves Kritikus, hogy nézzem meg a külföldi gázárak áfáját is. Nos közlöm veled kedves Kritikus hogy ismerem a gáz mindenkori aktuális világpiaci árát Platz indexestűl mindenestűl ,dollárban és az aktuális deviza árfolyamon forintra átszámolva is Ismerem az itthoni és a külhoni áfa viszonyokat is. Viszont vagyok annyira józan, hogy tudom az ÁFA a kormány egyik legfontosabb, fő bevételi forrása. Ebből kell eltartania az egészségügyet, a nyugdíjrendszert, az oktatást és ebből fizeti a te munkanélküli segélyedet is.
panda
  Válasz | 2013. április 16. 09:53 | Sorszám: 156
Rezsicsökkentés: nem trükköznek az energiacégek

2013. április 16., kedd, 07:02
Szerző: MTI/Népszabadság

Eddig hétszáz háztartásból érkezett panasz a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz (NFH) a rezsicsökkentés témájában, egyelőre egyik energiacéget sem kapták rajta díjtrükközésen - írta keddi számában a Népszabadság.

Fülöp Zsuzsanna, az NFH szóvivője a lapnak azt mondta: a megkeresések túlnyomó többsége tájékoztatással, számlamagyarázattal megnyugtatóan orvosolható volt, mintegy 5 százalék igényel további vizsgálatot.
http://hvg.hu/gazdasag/20130416_Rezsicsokkentes_nem_trukkoznek_az_energia

kritikus
  Válasz | 2013. április 16. 09:09 | Sorszám: 155
üdvözöljük frankeinstein-webber magyar hangját, mint a ner letéteményesét. éljen a drasztikus inflációt követő picula csökkentés! lsd. szembesítés.
panda
  Válasz | 2013. április 15. 23:45 | Sorszám: 154
maj'nem olyan egészséges mint stalin efti
panda
  Válasz | 2013. április 15. 23:40 | Sorszám: 153
ez betegebb mint marx karcsi
kritikus
  Válasz | 2013. április 15. 23:28 | Sorszám: 152
egyetlen normális megnyilvánulás sem lát napvilágot.
egyetlen normális újságíró, politikus vagy holdudvari élősködő sem elemzi az elmúlt 11 év gazdasági-társadalmi maffiáját, az álbaloldal és áljobboldal társadalommal szembeni visszaéléseit.
panda
  Válasz | 2013. április 15. 22:32 | Sorszám: 151
"a legsötétebb prolik is, mivel azokban legalább megvan az egymás iránti együttérzés"

Ne röhögtess, semmi sincs bennük.
Csakis a munkanélküli ""jólétérzés-kívánalom"" a közös bennük...

kerekferko
  Válasz | 2013. április 15. 21:32 | Sorszám: 150
Lengyel László együtt böfög a liberális rezsimaffiával.

Lengyel László IQ szintje fölött magasan állnak kulturálisan és intelligenciában a legsötétebb prolik is, mivel azokban legalább megvan az egymás iránti együttérzés.

panda
  Válasz | 2013. április 15. 21:25 | Sorszám: 149

"Panelprolik után rezsiprolik...
2013. április 12. 11:26

Seszták Ágnes: Nincs olyan ország, ahol ilyen fizetések mellett ne örülne mindenki az áram- és gázár csökkentésének. Nem úgy Magyarország, ahol az ellenzék részéről hadjárat folyik, újabb és újabb csapást küldve arra nézvést, hogy miképpen ne csökkenjen a háztartásokra, bocsánat a "rezsiprolikra" nehezedő kiadások összege. (A kifejezés Lengyel László szellemi terméke). Az ellenzék már csak önző rosszindulata miatt megérdemelne egy méretes zakót.
Magyar Nemzet, 2013. április 12."

http://gondola.hu/cikkek/85063-Panelprolik_utan_rezsiprolik___.html

kritikus
  Válasz | 2013. április 15. 20:40 | Sorszám: 148
csak nem egy koncepciós ötletgazdával találkozom virtuálisan?
keresztkem
  Válasz | 2013. április 13. 20:21 | Sorszám: 147
Ahol én aláirtam a rezsicsökkentést támogató nyilatkozatot, ott agressziven fenyegető "ballibek", huligánok, gengszterek, ugyan nem voltak, ám voltak helyettük mások.
Nevezetesen árgus, meredező szemekkel minket "aláírókat" stíroló SZIPIRTYÓSZERŰ VÉNASSZONYOK, ÖREG SPINÉK, akik halk, ám mégis jól hallható hangon amolyan "odavetett" becsmérléseket, le-minősitő, le-fumigáló MEGJEGYZÉSEKET produkáltak--olyanokat, hogy: "minek az?", "átverés az egész"! stb..stb..--nyögdécseltek az aláíró asztal irányába!
Szóval nálunk EZ VOLT!
keresztkem
panda
  Válasz | 2013. április 13. 18:23 | Sorszám: 146
kritikus újra lecsapott! :

"2013. április 13., szombat 17:01
Ismét megtámadtak egy fideszes aláírásgyűjtőt, ezúttal Békásmegyeren.

A rezsicsökkentés népszerűsítésében részt vevő aktivistát egy Demokratikus Koalíció kitűzőjét viselő férfi lökdöste, majd kiütötte a kezében tartott kamerát, amivel éppen az aláírásgyűjtésről készített felvételt. A támadó elmenekült, miután a többi önkéntes rendőrt hívott. A múlt héten kétszer is bántalmazták a fővárosban a Fidesz aláírásgyűjtőit.

A Demokratikus Koalíció viszont azt állítja: a Fidesz aktivistája az utca túloldalán a baloldaliak élelmiszergyűjtő akcióját akarta lefilmezni, a felvételt annak ellenére nem állította le a férfi, hogy erre a DK aktivistája megkérte, ezért takarta le a kamerát."
http://mno.hu/ahirtvhirei/ismet-tamadas-ert-egy-fideszes-aktivistat-1151796

kritikus
  Válasz | 2013. április 11. 14:15 | Sorszám: 145
érteni vélem én ezt az önképző-köri igyekezetet, hisz dugdosni kellene a lólábat.
a világpiaci árak csökkenése révén több országban is csökkentek a gázárak. kiváncsiságod esetén a gógli felvilágosít.
s akkor már nézz utána az áfa mértékeknek is.
logoped
  Válasz | 2013. április 11. 07:19 | Sorszám: 144
A FIGYELMES OLVASÁS nagyon böcsülendő, ámde mit sem ér az ÉRTŐ OLVASÁS nélkül!!!!!!

Tudod, én havonta csak gázszámlából nyolcvanat ellenőrzök le ezekkel a buta kis excel tábláimmal és ha a két összeg nem stimmel biztos lehetek benne, hogy a gáz számla és nem az excel tábla a hibás.
És valószínűleg te sem vagy annyira korlátolt, hogy ne értenéd meg, amit leírtam, csak hát nyílván való az a beteges mindenáron a kk-n is csomót keresés szándéka, ami elvakítja józan mérlegelő képességedet.
De akkor hogy legyen neked is igazad, most képezek m3 árat. Az ugyanis hogy a gáz egységár megajul értékét hasonlítod, nem jelenti azt, hogy a fizetendő összeg különbségéről beszélsz.
Sokkal inkább a valóságról szól a hasonlítás, ha megnézed, hogy azonos mennyiségű gázt mennyiért kaptál BRUTTÓBAN tavaly és mennyiért kapsz most . És bizony akkor azt kell látni, hogy addig ameddig a tavalyi bruttó m3 ár 148,71 Ft volt, ez most lecsökkent 134,20 Ft-ra.
Ami általános iskolai matektudással kiszámíthatóan, 10,81 %-os árcsökkenést jelent.
Én ugyanis egyetlen kormány kommunikációban nem hallottam olyat, hogy a gáz MJ értéken vett egységára az ami 10%-val csökken.
A gáz ára viszont valóban csökkent (a havi fűtőértéktől függően) 10-11%-val.

kritikus
  Válasz | 2013. április 10. 18:24 | Sorszám: 143
"Ezért elővettem...................és a benne szereplő egységekkel képeztem egy-egy száz m3-es fogyasztású számlát"
nos, ennyi. meg egy bambi, mert figyelmesen olvastalak.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola