Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Gyermekeink. Hogyan tamogassuk oket?

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gyermekeink. Hogyan tamogassuk oket?
Tappancs
  Válasz | 2003. szeptember 03. 14:33 | Sorszám: 7
Lip Prints

According to a news report, a certain private school in the north of England recently was faced with a unique problem. A number of 12 year old girls were beginning to use lipstick and would put it on in the bathroom.
That was fine, but after they put on their lipstick they would press their lips to the mirror leaving dozens of little lip prints.

Every night, the maintenance man would remove them and the next day, the girls would put them back. Finally the principal decided that something had to be done. She called all the girls to the bathroom and met them
there with the maintenance man. She explained that all these lip prints were causing a major problem for the custodian who had to clean the
mirrors every night. To demonstrate how difficult it had been to clean the mirrors, she asked the maintenance man to show the girls how much effort was required. He took out a long-handled squeegee, dipped it in the toilet, and cleaned the mirror with it. Since then, there have been no lip prints on the mirror.

There are teachers, and then there are educators.....

onogur
  Válasz | 2003. augusztus 15. 16:52 | Sorszám: 6
Nem gond, az új törvény már nem engedi, hogy a tanár/tanító bármiről is tájékoztassa a szülőt. Ha marihuánás cigit szív a klotyóban, vagy istenáldotta tehetség a sport, a művészetek vagy bármi területén, az csak az ő magánügye.
akottyabot
  Válasz | 2003. augusztus 15. 16:10 | Sorszám: 5
Nem! Nem! Nem!
Nem én neveltem, Ő született "tehetséggel", szerencsénk volt, s egy jó óvónő meglátta benne! Az edzőnője pedig igenis szadista. De ezért tartjuk, vagy nem?
onogur
  Válasz | 2003. augusztus 07. 14:33 | Sorszám: 4
Ha GYŐZTEST neveltél gyermekedből, akkor nem lehetsz nagyon rossz szülő! Elvégre a győzelem is olyan művészet, melyet meg kell tanítani.
És hogy az élsport "szadizás"?
Lehet. Ki hogy fogja fel.
Inkább szadizom a gyermekemet, mint hogy hagyjam a bevásárlóközpontban csellengeni egyik kezében hamburgerrel a másikban meg kólával, félúton a játékterem és a mozi között.

Én NEM neveltem a lányomból élsportolót. De minden ellenkezése dacára szadiztam, és hat évig járattam karate tanfolyamra. Eredmény?
Makk egészséges, csupa izom, levetkőzte bátortalanságát, a srácok utána fordulnak, olyan alakja van. De belekötni nem mernek...

akottyabot
  Válasz | 2003. augusztus 07. 14:22 | Sorszám: 3
Tudásod javát gyermekként kapod. Utána csak felhasználod. Fiam ma első lett pillangózásban. A többiek 12-14 évesek. Repkedek. Lehet, hogy az élsport gusztustalan, de már van egy olimpiai arany a nagy-családban. Igen nagyon szeretném ugyanazt érezni, mint kisnovákunk anyukája...
Kistigris
  Válasz | 2002. január 15. 16:37 | Sorszám: 2
Az elsport tenyleg szadi. Az a baj, hogy hazankban valahogy nem nagyon van "oromsport." Azaz, az egyesuletek nem nagyon rajonganak az olyanokert, akik "csak" mozogni szeretnenek, jol erezni magukat. Ha nem akar versenyezni, fel is ut, le is ut! En speciel nagyon sajnalom azokat a kiskolykoket, akiket kedves szuleik cipelnek az edzesekre, hajnalban, suli utan, hetvegen is. Es valosagos tragedia, ha evek utan derul ki, hogy a gyerekbol megsem lesz egy ujabb Darnyi Tamas vagy Nadia Comaneci. (Akik szinten bizonyara erdekeseket tudnanak meselni...!) A gyerek meg jo esetben nem lesz erzelmi roncs akkorra, hanem megkonnyebbulten konstatalja, hogy meg maradt a kamaszkorabol eleg, hogy vegre atlagos fiatalkent elhessen. De a szulok fantasztikusan tudnak martirkodni, siratni az elveszett almaikat, es veg nelkul szekalni a gyereket, hogy miert nem...? Szerintem, az elso dolog, amit minden szuloben tudatositani kene, hogy ne akarja feltetlenul, hogy a gyereke az o almait valositsa meg, es ne ragaszkodjon hozza, hogy az o kopiaja legyen. Bizony, keseru pirula, hogy a gyereke mas, mint o, de akkor is szeretnie kell!
Gen
  Válasz | 2002. január 13. 23:02 | Sorszám: 1
Egy masik topicbol hoztam at ezt a temat, mert ugy gondoltam jobban ide tartozik.

Hogyan itelitek meg azoknak a gyerekeknek a gyerekkorat, illetve a szuleiket, akik gyakorlatilag ot eves koruktol arra vannak kiszemelve, hogy elsportolok legyenek?
Mindannyian tudjuk, hogy igazabol ez csak nagyon kevesnek sikerul, illetve a europa-, vilag-, olimpiai versenyeken elenyeszo szamuk szerepel sikeresen.
Ezeknek a gyerekeknek valami vegkepp kimarad a gyerekkorukbol az allando edzesek, versenyek miatt. Nehany sporrtag magas szintu muvelese konnyen maradando egeszsegkarosodast okozhat nekeik (pl. izuleti problemak) az elsportban mar altalanosan hasznalt "segito" szerekrol mar nem is beszelve, amit akar a tudtuk nelkul juttatnak a szervezetukbe.

Milyen megfontolasokbol donthet a szulo amellett, hogy a valodi hosszutavra kihato siker igen kis valoszinusege mellett, elveszi a gyermeke gyerekkorat?

Kistigris
  Válasz | 2002. január 12. 12:43 | Sorszám: 0
Sziasztok! Szerintem ez is egy fontos es erdekes tema. Mit tehetunk gyermekeink jovoje erdekeben? Itt elsosorban a magyar oktatasugy jelenlegi helyzetere gondolok. Mi az, amin valtoztatni kellene, es mi az, ami jo ugy, ahogy van es vetek hozzanyulni? Mi az, ami szerintetek regebben jobb volt, de idokozben elszurtak? Mi a szulo es mi az iskola feladata a nevelesben, a jovore valo felkeszitesben? Meg tudnak-e felelni ennek a feladatnak? Hogyan lehetne segiteni oket, megkonnyiteni a dolgukat?

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola