Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Zene, zene, zene ... (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zene, zene, zene ...
Turul2003
  Válasz | 2002. augusztus 19. 10:13 | Sorszám: 110
Dobogó Kő!
Most hallgattam a Magyar Szigeten őket,
a nemzeti mitológiával kapcsolatos szövegek,
+ népzenei alapok, keverve kemény motívumokkal.
ZSENIÁLIS.
Hasonlít a Fejbőr Csodaszarvasára. Nem véletlenül ))
VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. augusztus 13. 19:49 | Sorszám: 109
Letöltő programokkal célirányosan próbálkozva megtalálsz mindent. Persze nem tudom mennyi a kvótád.
Ishmael
  Válasz | 2002. augusztus 13. 13:19 | Sorszám: 108
Imádom őket.
A Phaedra, a Ricochet, az Invisible limits, a Sorcerer megvolt (már nincs), utóbbi felülmúlhatatlan.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. augusztus 13. 13:14 | Sorszám: 107
Igen. Ott rejlik az ördög.
Cleopatra
  Válasz | 2002. augusztus 13. 11:59 | Sorszám: 106
Részletek?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2002. augusztus 13. 11:16 | Sorszám: 105
Pálúr Jánosnak lesz egy.
Cleopatra
  Válasz | 2002. augusztus 13. 11:06 | Sorszám: 104
Ennyire lefoglal mindenkit a politizálás, hogy nem jut idô a zenére?
Tud valaki valami jó koncertrôl mostanában?
Turul2000
  Válasz | 2002. június 29. 16:15 | Sorszám: 103
TDream:
Lengyel kazettán van vagy 15,
balekiten vagy 5, cd semmi.
kabir
  Válasz | 2002. június 29. 14:43 | Sorszám: 102
Hahó,
mámanap Balázs Elemér Quintett a Budapesti Búcsú 2002-n a Felvonulási téren. 20:30.
Jó kis jazz.

kabir, a zene mindenkié

Trab Antal
  Válasz | 2002. június 28. 10:41 | Sorszám: 101
Én mindezt tudom, csak az a baj, hogy az internet használati kvótám erősen korlátozott. Vissza kell fognom magam.
Más: A Tangerine Dream-ről esetleg valami?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. június 28. 10:07 | Sorszám: 100
Doorssal tele van a világháló. Csak úgy csöpög. Kiadatlan koncertfelvételek, interjúk, versolvasás, eredeti videók (s persze a teljes költői életmű) minden.
Turul2000
  Válasz | 2002. június 27. 23:23 | Sorszám: 99
Persze hogy ismerem, de nemcsak az a koncertfelvételük van. Nekem legalábbis még van vagy 3 kazettám (koncert).
Most épp Temesváron vannak, de majd összeszedem.
Ír6sz privátban is. (reka@inext.ro)
Trab Antal
  Válasz | 2002. június 27. 12:17 | Sorszám: 98
Nagyszerű!
A videjó nagyon érdekelne. Nekem megvan az összes kiadott lemez cd-én, talán egy kivételével. Olyan felvételek érdekelnének, amik nem jelentek meg ezeken az albumokon. Olyan padlásokról előkapart, utólag feltunningolt számokra gondolok. Mindenre, ami még nincs meg.
Egyetlen koncertfelvételük jelent meg "absolutely live" címmel. Durva jó! Ismered?
Ird le a neked meglévő lemezek címeit, légyszíves.
Üdv. Trabantant
Turul2000
  Válasz | 2002. június 26. 22:11 | Sorszám: 97
Van egy rakás lengyel kazettám.
Meg egy eredeti videoszalagom.
Van továbbá bakelit is családban, CDt is tudok szerezni.
A Doors az egyik örök kedvenc, asszem ezt még nem említettem.
Trab Antal
  Válasz | 2002. június 26. 10:59 | Sorszám: 96
Doors témában van-e valakinek anyaga?
barla diak
  Válasz | 2002. június 26. 10:15 | Sorszám: 95
Magyarok: After Crying első három lemeze, Lajkó Félix koncert, Ghymes, Szvorák Kati, néhány Republic dal, Illés-Koncz Zsuzsa (vers)lemezek.

Külföld: a verhetetlen a U2 Joshua Tree albuma, a szövegek miatt is. Továbbá több U2, kelta zenék, dél-amerikai indián zene, Paco de Lucia, Ottmar Liebert Nouveau Flamenco lemeze, Santana, korai Led Zeppelin, Bruce Springsteen, Madre Deus, Dead Can Dance, Mike Oldfield Tubular Bells, Keith Jarrett Koln Concert, korai Jethro Tull, tovább is lenne, de nem mondom

Pimpi
  Válasz | 2002. június 25. 23:09 | Sorszám: 94
Helloka Mindenkinek!

Most készítem a nyári Dupla Trance mix cd-met, mely a Summer Mix 2002 címet kapta.
Hogyha érdekel az album, vagy a tracklista írj nyugodtan egy e-mailt. 74 perc tömör Trance muzsika.
Továbbá cd-én megrendelhető egy 2001 novemberében készült mix a Mix for you. Ennek hossza 76 perc.
Továbbá rendelkezésetekre áll még egy remix cd az elmúlt 2-3 év legsikeresebb diszkó zenéinek remixeivel.
Régebbi Mixeim (2000-2001), is megrendelhető mp3 formátumban, valamint megtalálható rajta a nemrég készített Way To The Paradise című mixem, amivel egy DJ versenyen indultam.
Hogyha érdekel a dolog írj e-mailt a pimpi85@freemail.hu címre.
Kérésre küldök tracklistát, illetve ha szükség van rá részletet is valamelyik cd-ből.
A Summer Mix 2002 dupla cd ára külön külön 1400 ft, egyben viszont csupán 2400 ft-ba kerül.
A Mix For You cd ára 1200 ft. A remix cd-é is ennyi.
Az mp3-as mix cd, amin 10 kisebb nagyobb mix található (40-76 percesig) ára 1600 ft.
Az audio cd-én a számok külön vannak bontva, az mp3-as cd-én egy mix, egy file-ban van.

Majd lehet, hogy lesz Nemzeti Rock Cd is, persze ahhoz fogynia kellene ebből jó pár darabnak, hogy legyen pénz studió munkákra. A Nemzeti Rock számok szövege és maguk a zenék is kész vannak. De csak studióban lehetne teljesen jó minőségben felvenni. És ez nagyon sok pénz. Hogyha valaki szereti a Trance, Techno vagy a House stílust, és érdekelné a cd, az nyugodtan írjon e-mailt.
Kontakt: pimpi85@freemail.hu

Minden jót! Hajrá Magyarország, Hajrá magyarok!
Üdvözlettel: Molnár Gábor

Turul2000
  Válasz | 2002. június 22. 11:02 | Sorszám: 93
Gyere el legközelebb a Magyar Borok Házába.
A "shouting"-stílusról olvastam, nem ismerem kellőképpen őket, biztos jók.
Pdictus
  Válasz | 2002. június 22. 00:48 | Sorszám: 92
very welcome, sir ...
ha teccet, terjeszd, ha nem: mondd meg, mi nem?
Vale,
PdM
Pdictus
  Válasz | 2002. június 22. 00:44 | Sorszám: 91
Kedves Turulom
ez valóban impreszív luista: egyszer le kéne magunkat innunk a közös -és nem közös- kedvenceken!
Ugyan nem csípem a "homo" dolgokat, de ha stedünk össze nehányat a kedvesebb nemből: egy get together party-ot eccer összehozhatnánk...

A "shouting" fickókhoz mit szólol, pölö??

Turul2000
  Válasz | 2002. június 21. 13:42 | Sorszám: 90
Örömmel fedeztem fel, hogy zene topic is van errefelé.
Annál is inkább, hogy 1990ig a zene volt életem központi tényezője – a politika ugyebár Ceausescu alatt aligha lehetett volna.

Ha röviden kell fogalmazni, akkor azt szoktam mondani, hogy a jazz – blues – progresszív – hard vonalon mozgok. S ha egyetlen együttest lehet csak mondanom, akkor a Colosseum az.

Ha stílusirányzatok szerint klasszifikálunk, akkor

Jazz: (példálózva, mert rengeteg van) John Coltrane, Miles Davis, Oscar Peterson, Bill Evans, Diane Krall, Dizzie Gillespie, Keith Jarrett, Jan Garbarek

Jazz rock: McLaughlin, Corea, diMeola, Return To Forever, korai Billy Cobham

Blues:
- néger blues Sonny Boy Williamson, Muddy Waters, Buddy Guy, Howlin Wolf, Big Joe Turner,
- fehér blues: Chicken Shack, Cream, Jimi Hendrix (zeneileg szerintem ide tartozik), Janis Joplin, Canned Heat, Savoy Brown, korai Fleetwood Mac, Ten Years After, Beck, Bogart and Appice, Johnny Winter

Progresszív: Floyd, Jethro, ELP, Eloy, Gentle Giant, Van der Graaf Generator, korai Genesis

Hard: Deep Purple (1975ig), korai Rainbow (Diós), korai Uriah Heep (Byronos)

Heavy: Black Sabbath, Motorhead, Iron Maiden kb 1985ig, utolsó két Judas, első 4 Helloween

Magyarok közül: Illés, Omega (1979ig), Fonográf, LGT (1996is L)
fekete bárányok (HBB, Pmobil, Rice), Solaris, korai East, Korál I, Mini
Ma: MÉZ, Black Riders, Yellow Rebels, Muddy Shoes, Palermo, Herfli, Tunyogi, Török Ádám és a RABB, Boom Boom, Magyar Atom, DBill BB, Credo, Dinnyés, Cseh Tamás
(megint csak kapásból, mert azért jóval többen vannak)

millertrash
  Válasz | 2002. június 19. 15:43 | Sorszám: 89
mp3-mak megjöttek, m1x köszi.
közben azon gongoláztam, hogy mp3 helyett lassan mp3/2-t kéne használni
Pdictus
  Válasz | 2002. június 18. 15:20 | Sorszám: 88
E lucevan le stelle ... ?
Pdictus
  Válasz | 2002. június 14. 11:05 | Sorszám: 87
Cini?
A véleményem egyenes közlésével valószínüleg vagy kivágnának a fórumról , vagy nem tartanátok úriembernek
korábban volt 1-2 jó száma, de nem 1 nagy énekesnô szerintem: hadd maradjak ennél ...
Trab Antal
  Válasz | 2002. június 14. 10:48 | Sorszám: 86
Ciniről mi a véleményed? A hangja nem volt rossz. Még most is szívesen meghallgatom.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola