Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Zene, zene, zene ... (14. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zene, zene, zene ...
Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 14:09 | Sorszám: 35
gyere ide, kedves sicc! (Erre gondoltál?? )

Ja, én is attól tartok: atükör elött töltött idövel egyenesen nôiesedik ...

Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 14:08 | Sorszám: 34
ad 3.: nem is tudod, mennyire minôsíti... vagy mégis?
Kivételt nem képez jelen sorok írója sem, bár korfüggô a dolog ... fijúkra ezt a klaszikus
"megy a kandúr a villamossínen... " kezdetü vicc jellemzi legjobban

2. Jó, nem lesz több bölcs, vannak dolgok, amiket ugyse az ember eszére kéne hagyni ...

1. nem nagy, de az öreg vas legalább most keményebb rugókon rezeg majd ...

Kistigris
  Válasz | 2002. június 12. 14:06 | Sorszám: 33
Helyes, a cigizés ronda dolog! Akkor nem marad más, mint egy puha és illatos női kezecske, igaz?
Kistigris
  Válasz | 2002. június 12. 14:05 | Sorszám: 32
Pedig a kis és nagymacskák csodásak, hidd el! Csak a közeledbe kell őket engedni!
A leányod bölcs nő lesz, már most látom!
Kistigris
  Válasz | 2002. június 12. 14:03 | Sorszám: 31
1. Szegény, nagy élvezet lesz!
2. Hát, krisztusi korba érve azért egy kissé már tudom...és a mindennapi kis és nagy örömök bölcs értékelőjévé váltam, tudván, hogy
a) az ember assziszi, ennél szarabb már nem lesz, aztán mégis...
b) úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett vóna
és c) every cloud has a silver lining.
Na, bölcsességekből mára ennyit, nehogy megártson!
3. Tudom én, hogy csak a Tigrincs farkát tetszett húzogatni!
Amúgy bízvást állíthatom, ha már itt tartunk, hogy ritka jó tulajdonságként birtokában vagyok az u.n. férfiúi látásmódnak, és meglehetősen biztosan ki tudom találni, ki vagy mi tetszik-tetszhet az erősebbik nemnek, mégha a választásukkal nem is értek mindíg egyet, ill. észlelem a "zsák a foltját" szindrómát....Hiába, a választott nő a férfit is minősiíti valamiképp, és fordítva...
Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 13:52 | Sorszám: 30
Ha figyelmesen olvas az ember lánya/fia, 1 új világ nyílik elôtte ...
6 éve hagytam abba a cigit utoljára ...
Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 13:50 | Sorszám: 29
Drágaságom, az univer legpompásabb teremtményérôl kicsit más kép él bennem, mint akármely gyalogszôrös ---

A lányom dolga lenne etetni, de azt már 13 évesen tudja, hogy hagyja férfit dolgozni ...

Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 13:48 | Sorszám: 28
1. igenis, de a maia programom: autószerelô a város végén ...
2. Hogy mit acéloz ... érdekes kérdes ez, Te nem is tudod, (kicsit remélem) mennyire íyg van: akinek nincsenek nagy fájdlmai, annak nagy örömei se voltak ...
3. Jóvanna, értettelek én, ha mégoly hüle is vagyok ... de sajnos, imádom a froclizást (már ha én kötôdhetek 1 kicsit, úgy selyemröfisen )...örökletes a dolog, mondhatom.
Kistigris
  Válasz | 2002. június 12. 13:47 | Sorszám: 27
Jaj, bocsi! A másik kézben a cigaretta van, ugye?
Kistigris
  Válasz | 2002. június 12. 13:46 | Sorszám: 26
Hát, éhes a szentem! És a Te dolgod, hogy etesd. Cserébe ő szép és időnként hagyja, hogy szeresd! Te pedig hálás vagy érte, mert a természet legpompásabb teremtményét tudhatod magad mellett! Az önállóság, egyéniség, szelídség és vadság csodás elegyét, a kecsesség papnőjét, akinek a szemébe nézve az univerzum örök igazságát láthatod. Pedig, csak egy macska...
Kistigris
  Válasz | 2002. június 12. 13:43 | Sorszám: 25
1. Próbálkozz nagy CD boltokban, pl. Fotex. Az F vegyesnél keresd, mert külön Laura Fygis fakk nincs.
2.Neked legalább volt romantika, mégha tragikus is! Ez gazdagítja a lelket és acélozza a jellemet! Komolyan mondom! Sokaknak sosem adatik meg ilyesmi, és unalmas, szürke felhőben élik beszűkült kis mindennapjaikat, majd úgy is halnak meg, hogy igazából nem is éltek.
3. Magamra gondótam!
Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 13:37 | Sorszám: 24
Te., idefigyelj ...
Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 13:36 | Sorszám: 23
elhiszem ...
Macsek ügyben ... nos, ez összetettebb kérdés, a 160 körüli macsekokkal kevesebb bajom van (ez nem az IQ-ra vonatkozik!)
Már, legalábbis az etetés szempontyából! a lányomé u.i. minden reggel alig várja, hogy beengedjem a kertbôl, s akkor meg annyit lökdösi a kezem, hogy a tányérja mellé megy a kaja....
Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 13:33 | Sorszám: 22
1. levadászom ezt a lányt, a Lady wants to know ismerös valahonnan .
2. grófnô - nem: ez egy sokkal régebbi történet ... sajnos, az is romantikus és tragikus.
3. Keresztesban az nekem is teccik hogy nem egy konform puppi, meg még 1 pár dolog ... Te lányokat is bírol?? ez kicsit nem illik a képbe
4. Az a pár zene, amit hallottam tôle, az nem rossz. De menyyire couchette
Kistigris
  Válasz | 2002. június 12. 13:17 | Sorszám: 21
Hmm, és mi lenne a másik kezedben, a távirányító?
Kistigris
  Válasz | 2002. június 12. 13:16 | Sorszám: 20
Ricky-t csak és kizálólag táncügyben részesíteném előnyben!! Szigorúan meghagyva neki, hogy a száját ki ne nyissa, max. mosolyoghat! De beszélgetni Máté Péterrel akarnék inkább, hidd el!
A macskákat ne tessék szidni, kérem szépen!
Kistigris
  Válasz | 2002. június 12. 13:13 | Sorszám: 19
Laura Fygi tényleg szuper, vadászd le, ha tudod! Különösen ajánlom a "Bewitched," a "The Lady wants to know" és a "Live" c. CD-t.
A grófnő az egykori, táncolni nem akaró kedves?
Keresztes nekem pont azért szimpi, mert nem egy kis szempilláját rebegtető vanília-csajszi, hanem jó humorú, kicsit gonoszkodó, eszes és szexi! Mert emlékeztet valakire, akit nagyon bírok...
Mit szólsz Christina Aguilera-hoz? Vule vu kusé avek moá?
Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 10:16 | Sorszám: 18
Na, drágáim, a 4-ben levö, tisztelendô úri kritikához megjött ma az autentikus dalszöveg - erdetileg a Kultúra "Veresek"-be gondoltam, de félve, hogy a líra nem lesz elég magas, értetlenkedéssel bár, de zívesen, ide:

KNOW BY NOW - Robert Palmer

You oughta know by now

Baby, when our hearts awoke
Think of all the rules we broke
In the name of love we hoped
Little did we know
Darling, all the time we spent
Ignoring all the consequences
And hiding from the evidence
Hoping things would change

But the yearning grew like the loneliness of a castaway
To be near to you was the only thing in my heart each day
Keeping me alive 'til your rescue came
Honey, you mean everything to me

(CHORUS
You oughta know by now
Love means everything
Oh, you oughta know by now
Only love can bring happiness

Wishful thinking spent in vain
What to lose and what to gain
All the guilt and all the blame
Seemed to come our way
Baby, when our hearts awoke, oh oh
Think of all the rules we broke
In the name of love we spoke
Little did we know

But the hope was there like a ray of sun on a cloudy day
And it changed from impossibility to the only way
Love can conquer all and it's here to stay
Honey, you mean everything to me

(CHORUS x2)
You oughta know by now
You oughta know by now
You oughta know by now
You oughta know by now

újra recitálva a kritikát ("Know by Now' would probably have been cloying, were it not for the layering and production -- and herein lies the weakness of this album -- the lyrics don't love up to the usual standard of wit for Palmer. Somehow, songs like 'Nobody but You' manage to pull it off, even with the C-minus lyrics."
amely talán jogos, de ahogy Palmer énekli - sajnos nagyon szép. és mivel olyan mindennapi, ami mindannyiunkkal megtörténik - a közönségesség szépsége ollyan szép benne.

Ja, és ennek a kritikának az utolsó bekezdése az igazán igazságtalan: tipikusan olyan, mint amikor egy pap (ha jól láttam, az is...) beszél a szerelemrôl
(A lehúzott szám címe: "My dreams come true" egyébként, és én azt hiszem, elég sok álmot megélve, hogy kevés nagyszerűbb dolog lenne, mint újra a medvebôrön borzolgatni, kandalló elôtt, pohár nemes borral a(z egyik ) kézben ... )

Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 10:02 | Sorszám: 17
"Továbbá, Máté Péter sem volt egy Ricky Martin, oszt mégis, mecsoda különbség"

De kedves LiTi, táncolni azér' alighanem ezzel a ricsi fiúval mennél inkább még ha énekelne is neked 1 kicsit bosszúból ...
Britneynek aranyos kis ... ööö, formái mellett még 50%-al több hang jutott, mint ennek a Gery Holliwell nevü szörnyűségnek:
Halgassa meg az ember az "It's raining men"-t Marta Walsh-tól, s utána vele - ha bírja ... borzalom, lányom macskája szebben nyávog (pedig az is szörnyü...)

Komolyra ferdítve: Máté szerintem a XX század legszebb hangú palijainak egyike volt.
Sajnos, a kemény rock, blues és shouting mellett ezt a fajta romantikus hangot is csípem ... (ez egy understatetement...)

Pdictus
  Válasz | 2002. június 12. 09:45 | Sorszám: 16
Á, persze, a hangok így ismerôsek lesznek lassan!
Lóra még nem, de majd teszek érte ...
(bár meg kell mondjam, hogy notórius bamba vagyok nevek/számok jegyezgetésénél ... da azért az én egykori grófnôm talán mostanra már elnézôbb lenne velem zene-rajongás ügyben.)
Valszeg egyezik véleményünk sokban, bár meg kell mondjam a Keresztes lányban így kicsit utánanézve a web-en: van valami félelmetes ... de azér teccik.

Mostanában nagyon csípem Anastacia-at: a nô hangja, ha nincs benne playback meg túl sok techno, akkor olyan Joc cocker nôben, ami uhhh....

Kistigris
  Válasz | 2002. június 11. 18:26 | Sorszám: 15
Hát mer´ akkora nagy művész!! A küllemre visszatérve pedig, pontosan úgy van, ahogy mondod. Cserháti azon korszakában, amikor sehová nem akarták engedni fellépni, és az éjszakában énekelt, az árnyékba bújva, fejkendőbe bugyolálva, mert szegény, tényleg nagyon meg volt hízva, a hangja akkor is csodás volt, és akik szerették őt, azokat nem érdekelte, hogy néz ki, az ő éneke miatt mentek el abba a bárba. Britney Spears Cserhátinak a cipőjét sem pucolhatná ki!!!!
Továbbá, Máté Péter sem volt egy Ricky Martin, oszt mégis, mecsoda különbség!!
Gen
  Válasz | 2002. június 11. 18:19 | Sorszám: 14
Szerintem egy eneksnonel/enekesnel szinte teljesen mindegy, hogy hogyan nez ki. A hangjat szeretjuk es ahogy enekel. A mostani hatalmas hajasbaba lazbol is latszik,hogy hiaba dolgoznak honapokat a plasztikai sebeszek es a sztajlisztok valakin, attol meg azok szamara, akiknek a zene fontos, nem a "de meg ...-nam" erzes teljesen ertektelen szemet amit csinalnak.

Ez pontosan olyan, mint amikor egy zeneileg egeszen primitiv, tragikus darabrol mondja valaki, hogy "de,hat a szovege, milyen fennkolt es lelekbemarkolo", akkor en mindig felteszem a kerdest, hogy akkor miert nem verset ir az illeto, miert eroszakolja meg a zenet?

Kistigris
  Válasz | 2002. június 11. 18:11 | Sorszám: 13
Dinah Washington: "What a difference a day makes..."(tea reklám.) Vagy a "Smoke gets in your eyes" legismertebb veriója. Nancy Wilson, Nina Simone régi nagy "öregek", igazi aranyló, füstös, szenvedélyes, vágyakozó, nyers, szívbemarkoló hanggal. Persze, fekete mindkettő! Laura Fygi portugál, nálunk kevéssé ösmert, de a CD-je kapható. (Annyira nem ismert, hogy a Fotexben az eladófiúka csak bambult, amikor Laurát említettem. Majd önhatalmúlag megkerestem és felmutattam neki, mire a srác: Jééé!) Neki is mély, simogatós hangja van, felkavaró, mégis andalító. A Szulák lány tényleg bomba nő, de énekelni is nagyon tud ám! Az a fajta hangja van, aminek érdekes módon, nem kell technikai kozmetikázás, hanem csak úgy, live-ban is rohadt jól szól. (Tudom, mert hallottam, személyesen, közelről, nem koncerten, nem stúdióban.) Keresztes Ildikó nekem is szimpi, és tényleg jól énekel. A stílusa is teccik.
Pdictus
  Válasz | 2002. június 11. 17:21 | Sorszám: 12
" Ugye, nem azt akarod mondani, hogy Cserhátit nem ismered?!!"
Személyesen ôt sem ...
Pdictus
  Válasz | 2002. június 11. 17:04 | Sorszám: 11
nem ismervények:
Dinah Washington, Nancy Wilson, Nina Simone, Laura Fygi (ezt a Lóra lányt penig már alányom miatt kellene )
meja culpa aaa
A magyar lányok/fiúk persze ismertek, cserhátinak szép a hangja, Charlie elmegy, Szulák lány pedig mint nô inkább teccik

de: tegnapelött láttam egy Keresztes(?) Ildikó nevü lányról az MTV1-en egy (ismeretlen ismerösösk? volt a cim?) filmecskét: AZ a nö nagggyon teccik ... nem egy szabályos szépség, inkább fiús, úgy 160 cm (es 50 kg...) ha van, de a hangja ... brrr, borzongok most is! ŕllítólag lép föl pub-okban is.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola