Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Házak, lakások, építés, felújítás (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Házak, lakások, építés, felújítás
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 11. 15:52 | Sorszám: 10
"Most meg éjjel-nappal nyitott ablakok mellett alszanak, a lakásokban 28 fok van így is, mert a fűtés nem lett korszerűsítve, a házak "sorba vannak kötve" és rajtuk keresztül megy a távhő a nem szigetelt házakba, így gőzerővel fűtik az utcát."

Hát kéremszépen ez egy netto marhaság. Sorbakötött fűtési rendszer az az ún. egycsöves, de az is csak részben sorbakötött, ésdepláne az is regulálható. De ilyet csak lakáson bévül használnak.
Az hogy a távhő a házon keresztülmegy, nem jelenti azt, hogy a fűtőtesteken is keresztülmegy. Márminthogy az egész.
A leírt esetben a fűtés korszerűsítése a beragadt, elzárhatatlan csapok lecserélését jelentené automatára, vagy legalább működőre. Ha radiátoronként a visszatérő ágra egy stabil "hangolószelepet" is szerelnek, melyekkel a rendszer összehangolható, az már a korszerűsítés non plus ultrája. Ez radiátoronként szereléssel együtt belefér 30 €-ba, ami a szigeteléshez képest szvsz elhanyagolható.

fokos
  Válasz | 2010. február 11. 14:31 | Sorszám: 9
Köszönöm!
zahumi.kék
  Válasz | 2010. február 11. 13:52 | Sorszám: 8
Inkább kérdezzetek, ki mire kíváncsi????
Békáscity
  Válasz | 2010. február 11. 13:47 | Sorszám: 7
Hát ezért nem szabad külön-külön, csak egyben : először a szigetelés - utána a mérhető fűtés !
fokos
  Válasz | 2010. február 11. 13:45 | Sorszám: 6
Jót mulattam a napokban egy híren, valamék lakótelepen egy ház a panelprogram keretében nagy pénzért leszigetelte a házat.
Most meg éjjel-nappal nyitott ablakok mellett alszanak, a lakásokban 28 fok van így is, mert a fűtés nem lett korszerűsítve, a házak "sorba vannak kötve" és rajtuk keresztül megy a távhő a nem szigetelt házakba, így gőzerővel fűtik az utcát.
Ilyen is csak Magyarországon fordulhat elő.


A döngölt falú, és patics házaknál nincs jobb a világon.
Télen meleg, nyáron hűs


Laktam én is távfűtésű szolgálati lakásban (nem panel)
Semmit sem lehetett változtatni rajta, mert 3 lakás sorba volt kötve.

Az úton viszont mindig olvadt volt a hó, és nőttek az ibolyák, ahol a fűtés vezeték jött hozzánk kb 100 méter.

(na és ki fizette?)


A panelházak közös légkondijáról már volt szó valahol egyszer a tv-ben, hogy a központi fűtésre használt radiátorokba nyáron hidegvizet kellene áramoltatni. Csak a szakemberek nem tudták megmondani, hogy hova tegyék az így keletkezett melegvizet, mert ezt nem rakhatták vissza a vízvezetékekbe. Szerintem erre ki lehetne találni valami jó megoldást, és akkor központilag meg lehetne oldani a panellakások légkondicionálását.

Egész télen 40 ezer? Az nem is sok. Nekem a ház fűtése 160 nm-en évi 200 ezer körül mozog, az idei téli szla kicsit vastagabb lesz, mint a tavalyi, de a 200-ba belefér. Persze, 45-ös falakon van 6 centi hungarocell, új ablak-ajtó,így bőven az EU szabványon belül van a hőáteresztés vagy mi a házunkon.

Figyelj, én leírtam, amit leírtam,
Nem kívülállóként mondom, 3 panelt is szigeteltem generálban Újbudán, kicsit tudom, hogyan megy.
A nyílászáró csere meg röhejes módon megy.
Műanyag szarokat raknak be horribilis áron a mazsoláknak.
Műanyagot!!!! Nálunk, ahol nyáron a déli oldalon ötven fok van és 8-as UV-B.
Most meg tizenöt mínuszban. Ezek az ablakok nem bírnak ki 20 évet, még annyit sem, mint a régi lucfenyő nyílászárók.
Láttál már szétporladó fehér, műanyag kerti asztalt, széket?
Na, a 4., 5. évben már így porladnak ezek a műanyag sz..k.
3 ablak 400-ért?
Én boroviból csináltattam, beszereléssel együtt tavalyelőtt 270-ért, de a kivitelezőnek jobb a műanyag, nagyobbat fog, a megrendelő meg nagyobbat bukik rajta.
Áááá, írhatnám ezeket reggelig.

Én most tartok 90 m2-en 20 mázsa fánál és kábé 50 ezer gázszámlánál.
De ötvenes vályogfal, és mint írtam zsírúj borovi ablakok.

A PS szigeteléssel az a bibi, hogy bár mindenki csinálja, de sokan nem ismerik a pontos technológiát, ezért a páradiffúzitása oda a háznak. Rászorítják a falra, nem marad légrés.
Magyarul hajlamos a penészesedésre.
De e melett a nemesvakolatként használt, műgyanta alpú cuccok sem sokat javítanak a dolgokon.
Én a kőzetgyapotot javaslom, ásványi nemesvakolattal.
Igaz, ez már csak annak megoldás, aki előtte áll a szigetelésnek.
Hozzáteszem, kicsit drágább, mind anyag, mind díjoldalon.
És nehezebb is vele minőséget produkálni, nem kezdőknek való.


Nem akadékoskodnék, mert tök igazad van, de az említettek már 30-40 éve is használatosak voltak kazánok, kemencék, csővezetékek szigetelésére paplan, hurka és ömlesztett formában. Az üveggyapot kicsit később kezdett terjedni, talán 20-25 éve, ugyanilyen célú felhasználással. Finnországból importáltuk.


Igen, így van.
Most, az utóbbi 2 évben kezdik egyre jobban alkalmazni a polisztirol helyett.Környezet barátabb és a tűzvédelmi szempontoknak is jobban megfelel.Lásd a miskolci paneltüzet, úgy égett a ház oldalán a ps, mint a puskapor.
Egyébként nem kellemes vele dolgozni, főleg melegben, mert ez is szúr, kicsípi az ízületi hajlatokat, nyakat, hónaljt.
Persze az üveggyapottal nem emlegethető egy napon.

Az Austrotherm elég nagy cég, ők az egyeduralkodók szinte a PS piacon, kiszorítottak, felvásároltak mindenkit.
Nem korrektek, nekem szállítottak olyan szigetelő lapokat, amelyek nem pihentettek voltak, de a piros csíkot ráfestették. Nem is lett volna szabad a falra feltenni.
Az ásványgyapot gyártás a Knauf kezében van.
Nem tudom melyik az erősebb kutya jelenleg, de az fog b..ni.
Ha azt akarjátok, hogy a lakások értéke és minősége nagyobbat nőjön, akkor próbáljatok ragaszkodni a drágább, de minőségibb kőzetgyapothoz.


Ellenzem a polistirolt. Megakadályozza a fal természetes "lélegzését". A házban messze nem olyan a közérzet.
Ha valaki építkezik, szerintem, Porotherm téglát válasszon és egy hőszigetelő vakolatot .
Pl Baumit- thermot.???
A parasztházakat(döngölt-falú-földház , vályogtégla ház v patics-ház) (amik a legjobbak hőszigetelés szempontjából ,
Akkor rontják el gyakorlatilag , mikor felújítják. Felszedik a homokágyas padlózatát és lebetonozzák a helyiségeket!! És már jön is a baj, mert a föld párája innentől kezdve a falakba áramlik csak. És beáll a folyamatos nedves fal, penészes fal, dohosság szindróma.
(ezt a falak menti belső drénezéssel át lehet (viszonylag egyszerűen és olcsón)hidalni,és teljesen rendbe jön. Az ilyen falra pedig, szerintem, valami nagyon jó szellőzést biztosító vakolat kellene ( mondanál egy nevet, kérlek )

A Baumit hőszigetelővel is szoktam dolgozni, bár a Terranova Terralitjával többet.
Gyakorlatilag ugyanaz a kettő, polisztirolgyöngyöt - apró ps golyócskák - és perlitet tartalmaz. Jó vele dolgozni, egy 4 centis vastagság már megfelelő, de akár 8 centist is fel lehet hordani.
A régi falak vakolása elég húzós.Ha vizesedik, salétromosodik, még ha enyhén vagy alig, akkor is só és szulfátálló vakolat kell neki.
Ezek az ún. szanír vakolatok, legtöbbet a műemlékeknél használjuk.
A legjobbakat a Remmers gyártja, de hasonló az Eurosan is.
Elég húzós áruk van, meggondolja az ember hová használja.


Köszönöm !
A vizesedés kiküszöbölve.

A belső drénezés bevált. A magas talajvízszint ellenére!!(ezt a kollégámmal ókumuláltuk ki) Egy fél év alatt, teljesen kiszáradt a már 20 éve elrontott házfal.
Pénz hiányában, nem urizáltunk, csak egy normál vakolat került rá.

De, a következőn rajta lesz a légáteresztős

Teljesen újjá korszerűsítve sem került annyiba mint egy kisebb panellakás


Sajnos a hűtött radiátorok által elvezetett hőmennyiség túró ahhoz képest, amire nyáron szükség volna.


Valószínűleg a lakásokban is kellene átalakítás. De azt hiszem talán Vancouverben vagy Torontoban van valami ilyen kiépítve. Biztos máshol is.
A parlament is rendelkezett egy ilyen légkondícionálóval, amely a budai vár alatti hegyben levegőztette át az üléstermet.

Nem a levegőt kell hűteni-fűteni, hanem a falat.
A legújabb technológiáknál már a vékony csövekből összeállított hálózatot belevakolják a falba és abban keringetik a hideg, vagy meleg vizet.
Kábé űgy néz ki ez, mint a frigó hátulján található rács.
Ezt felfogatják a falra és levakolják.
Ez a technológia a hőszivattyúval kombinálva egy nagyon olcsó és minőségi fűtést, nyáron hűtést produkál.
Ezek nem olcsó technológiák, de ha figyelembe vesszük, hogy mi várható energiapiacon a következő években, évtizedekben, akkor már meggondolandó.
A gáz és olajlobbi miatt viszont ez nem kap propagandát, erre nincs kellő támogatási keret.
Bezzeg, leműanyagozni a házat az igen, hadd keressenek az austrothermek, knaufok, meg a generálban mutyizó haveri cégek.
Itt már rögtön egy kitörési pont az energia függőségből, ajánlom Orbánék figyelmébe.
A szükséges közbeszerzési módosításokkal egy csomó kis cég is megbízásokhoz és normális bevételekhez jutna.
Hozzáteszem, én szkeptikus vagyok, megvannak az indokaim, hogy miért.

A vertfal egy zseniális találmány, a mai szigetelési technikákkal az örök élet meg egy napra építheted a házad.
Én ha most építkeznék vagy ezt, vagy a 45-ös nagy vályogot használnám.
Bár az én családi házam egy 63-as építésű vályog ház, vakolattal együtt több mint 50-es falakkal.
De ne felejtsük már el, hogy a 90-es évek közepéig nem is engedélyeztek vályogból építkezni, miközben házak ezreit húzták fel a B30-asból.

mackó
  Válasz | 2010. február 11. 13:44 | Sorszám: 5
Ha egyben megfelel, akkor itt van:


Szégyellem, én voltam az egyik fő offoló.
Tényleg érdemes lenne áttenni, mert itt csak elkallódik, na meg semmi keresnivalója ebben a topicban.
Előzmény: fokos 2010. február 11. 12:25 | Sorszám: 649


karakan
Válasz | 2010. február 11. 13:10 | Sorszám: 653

"A politika akkor találhat vissza a mindennapi élethez és az emberekhez, ha a mindannyiunkat összekapcsoló értékeket: a munkát, az otthont, a családot, az egészséget és a rendet tesszük meg a kormányzati munka alapjául" - OV.

fokos
Válasz | 2010. február 11. 12:57 | Sorszám: 652

Az nem baj, de érdemes lenne a vonatkozó hozzászólásokat áttenni, hogy legyen mit szétoffolni!

Előzmény: mpd 2010. február 11. 12:37 | Sorszám: 651


mpd
Válasz | 2010. február 11. 12:37 | Sorszám: 651

Tökmindeggy, úgyis szétoffoljuk!!!

Válaszok | Előzmény: fokos 2010. február 11. 12:29 | Sorszám: 650


fokos
Válasz | 2010. február 11. 12:29 | Sorszám: 650

Segítség! Hogy lehet átmásolni a vonatkozó hozzászólásokat innen?
Válaszok | Előzmény: fokos 2010. február 11. 12:25 | Sorszám: 649


fokos
Válasz | 2010. február 11. 12:25 | Sorszám: 649

társalgó: Házak, lakások, építés, felújítás
Válaszok | Előzmény: fokos 2010. február 11. 12:20 | Sorszám: 648


fokos
Válasz | 2010. február 11. 12:20 | Sorszám: 648

Érdekes a téma. Nyissunk már új topikot rá!
Válaszok | Előzmény: orhan 2010. február 11. 09:07 | Sorszám: 643


orhan
Válasz | 2010. február 11. 12:03 | Sorszám: 647

Akkor menj és csinálj úgy mint a ló.
Ha egyáltalán ismered ezt a szólást, nem fejezem be a kedvedért.
Előzmény: huszárló 2010. február 11. 11:21 | Sorszám: 645


onogur
Válasz | 2010. február 11. 11:27 | Sorszám: 646

onogur vagyok, nem hun.
( De odáig vagy a nagy istállódtól! )
Előzmény: huszárló 2010. február 11. 11:21 | Sorszám: 645


huszárló
Válasz | 2010. február 11. 11:21 | Sorszám: 645

Így van ez, hunjaim, akinek esze van, annak pénze is van.És fordítva is.

Válaszok | Előzmény: onogur 2010. február 10. 16:32 | Sorszám: 620


búzavirág
Válasz | 2010. február 11. 09:25 | Sorszám: 644

Igen, sajnos.
Előzmény: glens 2010. február 09. 15:26 | Sorszám: 568


orhan
Válasz | 2010. február 11. 09:07 | Sorszám: 643

A vertfal egy zseniális találmány, a mai szigetelési technikákkal az örök élet meg egy napra építheted a házad.
Én ha most építkeznék vagy ezt, vagy a 45-ös nagy vályogot használnám.
Bár az én családi házam egy 63-as építésű vályog ház, vakolattal együtt több mint 50-es falakkal.
De ne felejtsük már el, hogy a 90-es évek közepéig nem is engedélyeztek vályogból építkezni, miközben házak ezreit húzták fel a B30-asból.
Válaszok | Előzmény: szotyiszem 2010. február 10. 22:04 | Sorszám: 635


orhan
Válasz | 2010. február 11. 08:59 | Sorszám: 642

Nem a levegőt kell hűteni-fűteni, hanem a falat.
A legújabb technológiáknál már a vékony csövekből összeállított hálózatot belevakolják a falba és abban keringetik a hideg, vagy meleg vizet.
Kábé űgy néz ki ez, mint a frigó hátulján található rács.
Ezt felfogatják a falra és levakolják.
Ez a technológia a hőszivattyúval kombinálva egy nagyon olcsó és minőségi fűtést, nyáron hűtést produkál.
Ezek nem olcsó technológiák, de ha figyelembe vesszük, hogy mi várható energiapiacon a következő években, évtizedekben, akkor már meggondolandó.
A gáz és olajlobbi miatt viszont ez nem kap propagandát, erre nincs kellő támogatási keret.
Bezzeg, leműanyagozni a házat az igen, hadd keressenek az austrothermek, knaufok, meg a generálban mutyizó haveri cégek.
Itt már rögtön egy kitörési pont az energia függőségből, ajánlom Orbánék figyelmébe.
A szükséges közbeszerzési módosításokkal egy csomó kis cég is megbízásokhoz és normális bevételekhez jutna.
Hozzáteszem, én szkeptikus vagyok, megvannak az indokaim, hogy miért.
Előzmény: A. E. 2010. február 11. 08:27 | Sorszám: 641


A. E.
Válasz | 2010. február 11. 08:27 | Sorszám: 641

Valószínűleg a lakásokban is kellene átalakítás. De azt hiszem talán Vancouverben vagy Torontoban van valami ilyen kiépítve. Biztos máshol is.
A parlament is rendelkezett egy ilyen légkondícionálóval, amely a budai vár alatti hegyben levegőztette át az üléstermet.
Válaszok | Előzmény: Időszakos Állat 2010. február 11. 00:38 | Sorszám: 639


hubrentus
Válasz | 2010. február 11. 01:16 | Sorszám: 640
http://tdyweb.wbteam.com/DemokrataKor0209.htm


Időszakos Állat
Válasz | 2010. február 11. 00:38 | Sorszám: 639

Sajnos a hűtött radiátorok által elvezetett hőmennyiség túró ahhoz képest, amire nyáron szükség volna.
Válaszok | Előzmény: A. E. 2010. február 10. 22:43 | Sorszám: 637


szotyiszem
Válasz | 2010. február 10. 22:48 | Sorszám: 638

Köszönöm !
A vizesedés kiküszöbölve.

A belső drénezés bevált. A magas talajvízszint ellenére!!(ezt a kollégámmal ókumuláltuk ki) Egy fél év alatt, teljesen kiszáradt a már 20 éve elrontott házfal.
Pénz hiányában, nem urizáltunk, csak egy normál vakolat került rá.
De, a következőn rajta lesz a légáteresztős
Teljesen újjá korszerűsítve sem került annyiba mint egy kisebb panellakás

Előzmény: orhan 2010. február 10. 22:36 | Sorszám: 636


A. E.
Válasz | 2010. február 10. 22:43 | Sorszám: 637

Van, ahol működik ilyen rendszer. Amúgy mondjuk a Duna át tudja venni a hőt.
Válaszok | Előzmény: Andi2 2010. február 10. 16:25 | Sorszám: 617


orhan
Válasz | 2010. február 10. 22:36 | Sorszám: 636

A Baumit hőszigetelővel is szoktam dolgozni, bár a Terranova Terralitjával többet.
Gyakorlatilag ugyanaz a kettő, polisztirolgyöngyöt - apró ps golyócskák - és perlitet tartalmaz. Jó vele dolgozni, egy 4 centis vastagság már megfelelő, de akár 8 centist is fel lehet hordani.
A régi falak vakolása elég húzós.Ha vizesedik, salétromosodik, még ha enyhén vagy alig, akkor is só és szulfátálló vakolat kell neki.
Ezek az ún. szanír vakolatok, legtöbbet a műemlékeknél használjuk.
A legjobbakat a Remmers gyártja, de hasonló az Eurosan is.
Elég húzós áruk van, meggondolja az ember hová használja.
Válaszok | Előzmény: szotyiszem 2010. február 10. 22:04 | Sorszám: 635


szotyiszem
Válasz | 2010. február 10. 22:04 | Sorszám: 635

Ellenzem a polistirolt. Megakadályozza a fal természetes "lélegzését". A házban messze nem olyan a közérzet.
Ha valaki építkezik, szerintem, Porotherm téglát válasszon és egy hőszigetelő vakolatot .
Pl Baumit- thermot.???
A parasztházakat(döngölt-falú-földház , vályogtégla ház v patics-ház) (amik a legjobbak hőszigetelés szempontjából ,
Akkor rontják el gyakorlatilag , mikor felújítják. Felszedik a homokágyas padlózatát és lebetonozzák a helyiségeket!! És már jön is a baj, mert a föld párája innentől kezdve a falakba áramlik csak. És beáll a folyamatos nedves fal, penészes fal, dohosság szindróma.
(ezt a falak menti belső drénezéssel át lehet (viszonylag egyszerűen és olcsón)hidalni,és teljesen rendbe jön. Az ilyen falra pedig, szerintem, valami nagyon jó szellőzést biztosító vakolat kellene ( mondanál egy nevet, kérlek )
Válaszok | Előzmény: orhan 2010. február 10. 16:42 | Sorszám: 622


orhan
Válasz | 2010. február 10. 17:28 | Sorszám: 634

Én most a nyáron egy másfél hónapot - a legnagyobb melegben - dolgoztam kőzetgyapottal.
Nem volt kellemes, ahhoz hasonlít, mint az árpapor. Aki aratott már, az tudja miről beszélek.
Én pár nap alatt hozzászoktam, de volt aki végig vakarózta az egész melót, kivörösödve.
Gondolom mindenki máshogy reagál rá.
Előzmény: negyven rabló 2010. február 10. 17:22 | Sorszám: 631


orhan
Válasz | 2010. február 10. 17:25 | Sorszám: 633

Az Austrotherm elég nagy cég, ők az egyeduralkodók szinte a PS piacon, kiszorítottak, felvásároltak mindenkit.
Nem korrektek, nekem szállítottak olyan szigetelő lapokat, amelyek nem pihentettek voltak, de a piros csíkot ráfestették. Nem is lett volna szabad a falra feltenni.
Az ásványgyapot gyártás a Knauf kezében van.
Nem tudom melyik az erősebb kutya jelenleg, de az fog b..ni.
Ha azt akarjátok, hogy a lakások értéke és minősége nagyobbat nőjön, akkor próbáljatok ragaszkodni a drágább, de minőségibb kőzetgyapothoz.
Előzmény: Békáscity 2010. február 10. 17:17 | Sorszám: 630


negyven rabló
Válasz | 2010. február 10. 17:23 | Sorszám: 632

Mert olcsóbb és könnyebb vele dolgozni.
Előzmény: Békáscity 2010. február 10. 17:17 | Sorszám: 630


negyven rabló
Válasz | 2010. február 10. 17:22 | Sorszám: 631

off:
Emlékek... Nekem csak elméletben volt velük dolgom, de ha véletlenül a közelükbe kerültem, 1 órán belül viszketni kezdett a kezemen az ujjaim között, újabb 1 órán belül pedig olyan hólyag jött ki, mintha megégettem volna! Először nem tudtam mitől, elmentem dokihoz. Aszongya: Jól megégette! Mondok: Nem én! Rövid kérdezősködés után kiderült, hogy vannak a közelemben ilyenek. Akkor algéria mondá a megoldást! Úgy is kellett kezelni, mintha égés lett volna.
on
Válaszok | Előzmény: orhan 2010. február 10. 17:10 | Sorszám: 628


Békáscity
Válasz | 2010. február 10. 17:17 | Sorszám: 630

És a Panel Egyesület mégis ezt favorizálja, sőt a Panel Program pályázat is ! Miért vajon?

orhan
Válasz | 2010. február 10. 17:11 | Sorszám: 629

Nem, sosem volt szerencsénk.
Előzmény: Fluctuat 2010. február 10. 17:04 | Sorszám: 627


orhan
Válasz | 2010. február 10. 17:10 | Sorszám: 628

Igen, így van.
Most, az utóbbi 2 évben kezdik egyre jobban alkalmazni a polisztirol helyett.Környezet barátabb és a tűzvédelmi szempontoknak is jobban megfelel.Lásd a miskolci paneltüzet, úgy égett a ház oldalán a ps, mint a puskapor.
Egyébként nem kellemes vele dolgozni, főleg melegben, mert ez is szúr, kicsípi az ízületi hajlatokat, nyakat, hónaljt.
Persze az üveggyapottal nem emlegethető egy napon.
Válaszok | Előzmény: negyven rabló 2010. február 10. 17:03 | Sorszám: 626


Fluctuat
Válasz | 2010. február 10. 17:04 | Sorszám: 627

Ismered-e Éliás Ádámot, az otthonvédőt, aki szintén vállalkozó volt az építőknél?
Válaszok | Előzmény: orhan 2010. február 10. 16:58 | Sorszám: 624


negyven rabló
Válasz | 2010. február 10. 17:03 | Sorszám: 626

Idézet:

Ásványgyapot, kőzetgyapot az újabb technológia.

Nem akadékoskodnék, mert tök igazad van, de az említettek már 30-40 éve is használatosak voltak kazánok, kemencék, csővezetékek szigetelésére paplan, hurka és ömlesztett formában. Az üveggyapot kicsit később kezdett terjedni, talán 20-25 éve, ugyanilyen célú felhasználással. Finnországból importáltuk.
Válaszok | Előzmény: orhan 2010. február 09. 16:19 | Sorszám: 585


Andi2
Válasz | 2010. február 10. 17:03 | Sorszám: 625

Hát igen. Igazad van. De semmit nem lehet tenni ezek ellen az átverések ellen. Kiszolgáltatottak a lakók is, meg sokszor a lakásszövetkezetek is.
Előzmény: orhan 2010. február 10. 16:30 | Sorszám: 619


orhan
Válasz | 2010. február 10. 16:58 | Sorszám: 624

Ebből élek, vagy legalábbis próbálok, de már piszokul unom.
Egy trágyadomb az építőipar, tele akasztófára való szemét alakokkal és cégekkel.
Most meg aztán haldoklik az egész.
Az az egyetlen szerencsém, hogy a szülővárosom templomára van egy kis pénz, így tudom, hogy mit csinálok márciustól.
Ezzel a munkával, meg egy iskola homlokzatának a felújításával kihúzom ezt az évet.
Olyan szar a helyzet, hogy irigyelt vagyok, mert azon kevesek közé tartozom, akinek van munkája előre láthatólag.
De a pénz az meg annyi egy ilyen munkán, mint tíz évvel ezelőtt.
Ideje lenne váltani.
Válaszok | Előzmény: onogur 2010. február 10. 16:45 | Sorszám: 623


onogur
Válasz | 2010. február 10. 16:45 | Sorszám: 623

Profi vagy, szép hozzászólás.
Válaszok | Előzmény: orhan 2010. február 10. 16:42 | Sorszám: 622


orhan
Válasz | 2010. február 10. 16:42 | Sorszám: 622

A PS szigeteléssel az a bibi, hogy bár mindenki csinálja, de sokan nem ismerik a pontos technológiát, ezért a páradiffúzitása oda a háznak. Rászorítják a falra, nem marad légrés.
Magyarul hajlamos a penészesedésre.
De e melett a nemesvakolatként használt, műgyanta alpú cuccok sem sokat javítanak a dolgokon.
Én a kőzetgyapotot javaslom, ásványi nemesvakolattal.
Igaz, ez már csak annak megoldás, aki előtte áll a szigetelésnek.
Hozzáteszem, kicsit drágább, mind anyag, mind díjoldalon.
És nehezebb is vele minőséget produkálni, nem kezdőknek való.
Válaszok | Előzmény: huszárló 2010. február 10. 16:26 | Sorszám: 618


orhan
Válasz | 2010. február 10. 16:37 | Sorszám: 621

Én most tartok 90 m2-en 20 mázsa fánál és kábé 50 ezer gázszámlánál.
De ötvenes vályogfal, és mint írtam zsírúj borovi ablakok.
Előzmény: huszárló 2010. február 10. 16:26 | Sorszám: 618


onogur
Válasz | 2010. február 10. 16:32 | Sorszám: 620

160 négyzetméter?
Baszki, aki kastélyban lakik az fizessen!

Válaszok | Előzmény: huszárló 2010. február 10. 16:26 | Sorszám: 618


orhan
Válasz | 2010. február 10. 16:30 | Sorszám: 619

Figyelj, én leírtam, amit leírtam,
Nem kívülállóként mondom, 3 panelt is szigeteltem generálban Újbudán, kicsit tudom, hogyan megy.
A nyílászáró csere meg röhejes módon megy.
Műanyag szarokat raknak be horribilis áron a mazsoláknak.
Műanyagot!!!! Nálunk, ahol nyáron a déli oldalon ötven fok van és 8-as UV-B.
Most meg tizenöt mínuszban. Ezek az ablakok nem bírnak ki 20 évet, még annyit sem, mint a régi lucfenyő nyílászárók.
Láttál már szétporladó fehér, műanyag kerti asztalt, széket?
Na, a 4., 5. évben már így porladnak ezek a műanyag sz..k.
3 ablak 400-ért?
Én boroviból csináltattam, beszereléssel együtt tavalyelőtt 270-ért, de a kivitelezőnek jobb a műanyag, nagyobbat fog, a megrendelő meg nagyobbat bukik rajta.
Áááá, írhatnám ezeket reggelig.

Válaszok | Előzmény: Andi2 2010. február 10. 16:04 | Sorszám: 614


huszárló
Válasz | 2010. február 10. 16:26 | Sorszám: 618

Egész télen 40 ezer? Az nem is sok. Nekem a ház fűtése 160 nm-en évi 200 ezer körül mozog, az idei téli szla kicsit vastagabb lesz, mint a tavalyi, de a 200-ba belefér. Persze, 45-ös falakon van 6 centi hungarocell, új ablak-ajtó,így bőven az EU szabványon belül van a hőáteresztés vagy mi a házunkon.

fokos
  Válasz | 2010. február 11. 13:36 | Sorszám: 4
Darabonként? Megpróbálom.
mackó
  Válasz | 2010. február 11. 13:35 | Sorszám: 3
A linkek megadása, vagy amit Sali írt. Másról nem tudok.
orosz_hussalata
  Válasz | 2010. február 11. 13:30 | Sorszám: 2
ctrl-c ctrl-v vagy ctrl-ins shift-ins
fokos
  Válasz | 2010. február 11. 12:28 | Sorszám: 1
Segítség! Hogy lehet a vonatkozó hozzászólásokat átmásolni a másik topikból?
fokos
  Válasz | 2010. február 11. 12:24 | Sorszám: 0
Panel, vályog, családi stb.
Szerintem lehet ez kérdezz- felelek is!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola