Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Micsurin rántotta 001 (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Micsurin rántotta 001
keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 06. 06:54 | Sorszám: 21
AZ ÖNÖK Ú-N. "TÉNYEI" NEM(!!!!) TÉNYEK!
CSAK "ANNAK" AKARJÁK ŐKET BEDUMÁLNI--persze vannak idióták, akiknél mindez sikerül is!
EZT JOBB, HA TŐLEM TUDJA.Mert.
At önök "tényei" oly' messzeségben vannak az igazi tényektől, mint Makó Jeruzsálemtől.
keresztkem
Fla Mandulis
  Válasz | 2013. augusztus 06. 00:05 | Sorszám: 20
1-2-3-4

tények zavarnak? ((

keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 01. 08:00 | Sorszám: 19
1.) Én nem va'ok egy túl nagy tévénéző! De!
2.) Ha én bemennék az ATV-be ott CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG KÖHÖGNÉK, KRÁKOGNÉK! Sőt még PRÜSZKÖLNÉK IS ÉS IDŐNKÉNT KIKÖPNÉK!
3.) Ők "ezt"(!) és ennyit érdemelnek--persze a nézőiket NEM AKARNÁM SEM BÁNTANI, pláne megbántani nem.
4.) Mindazonáltal én az ATV-t néha csak azért nézem, hogy PONTOSABBAN TUDJAM, mIVEL IS NEM(!) ÉRTEK EGYET!
keresztkem
tiszavirág
  Válasz | 2013. augusztus 01. 01:27 | Sorszám: 18
Nocsak, nocsak.
Halmai is zsidó, Pelle is zsidó, és most mintha nem értenének egyet...
http://www.gondola.hu/cikkek/86238-Abdel-Fattah_al-Sziszi_es_Orban_Viktor__avagy_ha_a_teve_a_sivatag.html
tiszavirág
  Válasz | 2013. augusztus 01. 01:05 | Sorszám: 17
Olyan jó lenne, ha Tarlósné végre megkérné a férjét, hogy mielőtt bemegy a tv-kbe nyilatkozni, előtte otthon jól köhögje ki magát.
Egyetlen olyan ismerősöm nincs, aki ennyit tudná a torkát köszörülni, mint ez a szegény Tarlós.
http://www.fidesz.hu/index.php?Rovat=10031&Media=15654

Pedig már Rónai Egon is javasolta neki, hogy nyugodtan köhögje ki magát, van annyi műsoridő, amit rá tudnának szánni.

Még Szili Katalint tudtam volna megfojtani az állandó ajaknyaldosásáért, de mintha neki sikerült volna legyőznie azt a ronda heppjét.

Hajrá Tarlós!
Köhögd már ki magad végre!!!!!

keresztkem
  Válasz | 2013. július 30. 03:45 | Sorszám: 16
".. azt még véletlenül sem képes elképzelni, hogy mondjuk Hahás idióták ezzel szórakoznak, hogy rég elhunyt emberek neveit vésik föl az ívre."
Bizony: "EZ" "ENNEK A DOLOGNAK"--tudnillik az így vagy úgy fiktívvé vált cimekre való köszönölevélküldésnek--A LÉNYEGE ÉS VALÓDI OKA!
ŐK PROVOKÁLNAK IGY IS, HOGY ÁRTATLANNAK TŰNÖ, KIKEREKEDETT SZEMMEL BASZOGATHASSÁK A TISZTESSÉGES MAGYARORSZÁGOT. K.O. "NASSAOSASSZONY" MEG ELMEGY A JÓ K..VA ÉDESANYJA HÓTTKÓROS P..CSÁJÁBA!
keresztkem
tiszavirág
  Válasz | 2013. július 29. 21:48 | Sorszám: 15
http://www.atv.hu/videok/video-20130725-augusztus-6-an-itel-a-birosag-a-romagyilkossagok-ugyeben

Én nagyon is el tudom képzelni, hogy valamiképpen a három jómadárnak (Szilvásy, Galambos, Laborc) benne van valahogy a keze a cigányok elleni merényletekben. A Böszme minden áron rendkívüli állapotot akart elérni, hogy mentse a hatalmát.

tiszavirág
  Válasz | 2013. július 29. 17:42 | Sorszám: 14
Megdolgozik ez a szerencsétlen nyomorék a fizetéséért, az már szent igaz! Ő megy tovább a nyomozásban:
http://www.atv.hu/videok/video-20130723-peterfalvi-attila

Csak azt tudja elképzelni ez a nyomorult asszonyállat, hogy Fideszes aktivisták skribálják a halott emberek neveit az aláírásgyűjtő ívre, azt még véletlenül sem képes elképzelni, hogy mondjuk Hahás idióták ezzel szórakoznak, hogy rég elhunyt emberek neveit vésik föl az ívre.

Mondtam már, hogy utálom ezt a nyomorult luvnyát!?
Mert ha még nem mondtam volna, akkor most mondom.
Rohadna meg!

keresztkem
  Válasz | 2013. július 13. 15:59 | Sorszám: 13
Az öngyyilkosság mindig érthetetlen és borzalmas.
Okai IGAZÁBÓL és VALÓSÁGOSAN sohasem tárhatók föl--legföljebb a közvetlen felszíni ok.
Ráadásul: távol álljon tőlem, hogy elitéljem az öngyilkosokat, mert nem ismerem az életüket, sőt én bevallom, mint TV nézés NÉLKÜL(!) élő ember--tudatosan az(!)--NEM IS ISMEREM azt a TV játékot vagy sorozatot, amelyben az a férfi gyerekként népszerűségre vagy országos ismertségre tett szert.Ámde!
Bizonyos vagyok benne: az ÖNGYILKOSOK nem tekintik Istentől kapott ajándéknak az EMBERI ÉLETET--lehet, sokszor nem is önhibájukból! Pedig az ÉLET AJÁNDÉK--a legszomorúbb élet is "az".S aki ezt nem tudja, nem érzi át, az --sajnos--sokmindenre--képes.Szilárd meggyőződésem: "ez"(!) a SZEMLÉLETI HIBA, vagy HIÁNYOSSÁG az öngyilkosság IGAZI OKA--szerintem legalábbis.
Még József Attila vagy Latinovits Zoltán öngyilkosságának is EZ(!!!) AZ OKA, pedig Latinovits, különösen élete utolsó éveiben nagyon küzdve próbált meg a Jóistennel együtt élni, sőt, a fiatalságában is ez volt a helyzet, hisz' a Budapesti Piarista Gimnáziumban érettségizett és MEGGYŐZŐDÉSSZERŰEN VOLT KATOLIKUS.Akinek gyóntatópapja sőt lelkiatyja Jelenits István Tanár Úr volt.És mégis....Nem egyszerű dolog ez! Nagyon nem!
Ezért nem szabad senki fölött "pálcát törni", még az öngyilkosok fölött sem!
keresztkem
tiszavirág
  Válasz | 2013. július 13. 14:56 | Sorszám: 12
Hát ilyet még nem hallottam.

Más: http://nol.hu/mozaik/ongyilkos_lett_az_indul_a_bakterhaz_bendeguza#

Vajon miért ölte meg magát ez a szerencsétlen?
Négy gyerek....

keresztkem
  Válasz | 2013. július 09. 08:30 | Sorszám: 11
A parlamenti "jobb oldal" és "baloldal" kifejezés gyökere mélyebb, lényegében azzal az anatómiai-fejlődéstani körülménnyel függ össze, hogy AZ EMBEREK TÖBBSÉGE JOBBKEZES! Ergo: a "jobb kéz" az ügyes kéz a "szép kéz", a bal meg ennek az ellenkezője.Igy középen ült-trónolt a király, s jobbján voltak azok akik Őt segitették, munkájában pozitíve részesedtek, balján meg akik kritizálták-cseszegették-akadályozták--ám valamilyen okból mégis úgy itélte meg: van rájuk--mármint a "balján" ügyködőkre-- is szüksége...
Hasonló okokra vezethető vissza az angliai "balra hajts" közlekedés. Az ember(-ek többsége) jobbkezes, ezért(!) baloldalán lóg a KARDJA, s az út menetirányszerinti baloldalán--és nem jobboldalán(!)-- áll a LOVA, mellynek hátára gyorsan és ügyesen föl kell pattannia.S ezt úgy teszi meg, hogy jobb (és nem a bal-t) lábát átveti a ló hátán és így ül rá.Meg is tudja tenni hisz kardja nem akadályozza ebben, mert "az" a baloldalán fityeg, s így jobb lába gond nélkül átvethető a ló hátán--s nem akadályozza ebben a kardja.
Szóval a TRADICIÓ nagy úr, s nem is annyira HÜLYEÚR--mint sokan gondolják--mert sok minden következik belőle racionálisan is, anélkül hogy le tudnánk "azt" vezetni.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. július 08. 19:06 | Sorszám: 10
A CIPŐTALP TÖRLŐ lenne az igazán pontos, mert a cipőtörlő az nekem valami felsőrész fémyesitgető rongyot jelentene.
keresztkem
tiszavirág
  Válasz | 2013. július 08. 16:34 | Sorszám: 9
Pedig mondhatnánk cipőtörlőt is, de üsse kavics, a lábtörlő már régi szó, talán még cipő sem volt akkor, amikor kitalálták.
No de mi van a "jobboldali" , "baloldali" szavakkal?Királypárti Orbán, vagy te, vagy én???
Pedig ezeket a jelzőket csak 23 éve használjuk bizonyos formációkra, hát miért nem találunk rá jobban megfelelő szavakat??? Én ugyan nem vagyok királypárti (nagytőke párti), így biztosan nem vagyok jobboldali, mert én a nép oldalán, és különösen a magyar nép oldalán állok, amióta világ a világ, de semmiképpen nem vagyok baloldali, se szocdem, se komcsi.
keresztkem
  Válasz | 2013. július 08. 07:02 | Sorszám: 8
A FOGALMAK és a fogalmak NYELVI-NYELTANI KIFEJEZÉSE KÖZÖTTI DISZHARMÓNIA --NEM MAGYAR JELENSÉG és nem is mai jelenség.
Okai részben tudatosak, részben a "helyzet hozza" ezt az állapotot.
"Tudatosak" annyiban hogy ennek az in-adekvát állapotnak a létrehozói azt hiszik--és részben nem is alaptalanúl hiszik, hogy ha egy fogalommal kapcslatban ZAVAR-t hoznak létre az az ő "malmukra hajtja a vizet"!Leegyszerűsitve: ha házasságnak nevezik a MEZEI BUZULÁST, akkó' "ANTÚL maj'" szent és igaz és Isten előtti szentséges kapcsolat "varázslódik" a kanok BŰNÖS egymást seggbe b..ás-á-ból.HÁT NYILVÁN NINCS IGY, de az erőszakos és nagyon bűnös hülyék ezt gondolják, s mérhetetlen erőszakosságukban nem néznek se Istent se embert.
A "katasztrófavédelem"-mel más a helyzet! Megjegyzem a "katasztrófaelháritás" SEM(!) lenne jó szó, mert a KATASZTRÓFÁKAT NEM(!) LEHET ELHÁRITANI--pont és éppen EZÉRT katasztrófák!Ergo: a pontos és helyes kifejezés--szerintem legalábbis--a "katasztrófa ELLENI(!) védelem" lenne-lehetne.ÁM hogy mégsem ezt használjuk, annak oka a NYELVI-NYELVTANI RESTSÉG(!): a NYELVI LUSTASÁG!
Viszont hogy ez mennyire NEM MAI jelenség, arra például rámutat a nagyon hétköznapi "LÁBTÖRLŐ" szavunk.Melyet 'ohne zsineg használunk évszázadok óta--azt hiszem--"zavartalanul".Holott a "lábtörlő"-vel a bejárati ajtók előtt NEM A LÁBUNKAT TÖRÖLJÜK MEG, hanem a CIPŐNKET!Mégis itt eszünk ágába nem jut nyelvi-nyevtani pontatlanságra gondolni, pedig szigorúan véve itt is van.
keresztkem
tiszavirág
  Válasz | 2013. július 05. 23:23 | Sorszám: 7
Miért van az, hogy nálunk soha semmi nincs adekvátan elnevezve?
Slendriánság? Oda nem figyelés? Primitívség?
Mi lehet az oka?

Azt mondják: jobboldali, baloldali.
Honnan származnak ezek a szavak?
A francia Konventben ültek jobboldalon a királypártiak és baloldalon a néppártiak.
Miért alkalmazzuk ezeket a szavakat ma???
"Jobboldali" vagyok, de könyörgöm, én egyáltalán nem vagyok királypárti. Én néppárti vagyok. Orbán királypárti lenne? Akkor miért hívják a pártját néppártnak?

Azt mondják "baloldali értékek"?
Azok mik?
Szerintem csak értékek vannak.
Jelző nélküli értékek, amik azóta értékek, amióta világ a világ.A hazaszeretet, a bajtársiasság, a szegények támogatása, a kitartás, a mások tisztelete és még számtalan más érték érték, mindenféle jelző nélkül.

Azt mondják "katasztrófavédelem".
Mióta kell védeni a katasztrófát???
Miért nem "katasztrófaelhárítás"???

Amúgy meg örökké az elnevezéseken vitatkoznak az emberek.

Miért nem jó a régi magyar szó: cigány, miért kell a roma szót alkalmazni magyaroknak? Használják a cigányok!
Az is egy nyelv a sok között.

A homoszexuálisok mindenáron le akarják nyúlni a heteroszexuálisok által évszázadok óta használt "házasság" szót. Miért nem tudnak maguknak kitalálni valami mást a kapcsolatukra? Ennyire együgyűek lennének?

Legújabb fejlemény, hogy Somogyi Zoltán és Bokros Lajos lépten-nyomon kijelenti magáról, hogy ők konzervatívok.
Csodálom, hogy nem röhögnek fel a társaságukban lévő újságírók, riporterek. Mi ez? Miért akarnak lenyúlni olyan fogalmat, ami egyáltalán nem passzol rájuk?

keresztkem
  Válasz | 2013. július 03. 07:15 | Sorszám: 6
"..Csak húztalak.
Ne mondd, hogy nem vetted észre?"

Őszintén szólva: NEM ÉREZTEM MAGAM "HÚZ(-AT)VA".
De talán azért nem, mert 'annyira nem tulajdonítottam a "dolognak" jelentőséget.
Egyben bizonyos vagyok: tudtam "azt"-annyit, hogy nem készül valami szuper komoly, igen súlypontos tartalmú --számomra legalábbis--ergo: ilyen súlyú tüntetés "nincs napirenden".Mondjuk olyan, mint a 2012. január 21-i CÖF tüntetés, melyet Csizmadia meg Fricz szerveztek; anno, melyben a "Magyarország NEM GYARMAT"--lényeges és nagyon komoly-- jelszó "jegecesedett ki".
keresztkem

tiszavirág
  Válasz | 2013. július 02. 11:13 | Sorszám: 5
Csak húztalak.
Ne mondd, hogy nem vetted észre?
keresztkem
  Válasz | 2013. július 02. 05:58 | Sorszám: 4
Lehet, hogy ezúttal nagyon tájékozatlan vagyok,de nem igazán tudom, hogy milyen "tüntetésre" kellene "fölugranom".Egy biztos.Komoly tüntetésre "fölugrom", holmi ballibes tingli-tangli-k-ra biztos hogy nem.
Üdv.:
keresztkem
tiszavirág
  Válasz | 2013. július 01. 17:38 | Sorszám: 3
Láttátok?
Vidnyánszkyval Civil Akadémia: http://www.utolag.com/Film100/CivilAkademia_20130630.wmv
tiszavirág
  Válasz | 2013. július 01. 16:51 | Sorszám: 2
Fölugrasz a tüntetésre Keresztkém?
keresztkem
  Válasz | 2013. július 01. 16:44 | Sorszám: 1
A fentebb leirt kaját BAUERFRÜHSTÜCK néven, azaz "parasztreggeli"-ként "összeállitva" lehetett vásárolnoi a 90'-es években, lefagyasztva nylonzsákban, néhány árúházban anno, de nem kolbásszal hanem rövid csíkokra vágott füstöltszalonná-val és persze tojás nélkül.Kis olajat kellett azért "alá" tenni és tovább "melegíteni" amig a krumli kicsit megsült-megpuhult.Valóban jó reggeli étel, s főleg KIADÓS, ami ugye annyit tesz, hogy egy egész család alaposan jóllakik vele.Az én családom REGGELI LECSÓ-ként is ismeri, ami külünbözik a "normál lecsó-tól", amit mi többnyire főtt rizzsel és virslivel szeretünk és amely' kissé levesesebb-szaftosabb.
A BAUERFRÜHSTÜCK az "velősebb" s nem zaftos...nekünk legalábbis.
keresztkem
tiszavirág
  Válasz | 2013. július 01. 16:23 | Sorszám: 0
Ismeritek a Micsurin rántottát?
Lényeg, hogy mindent bele lehet tenni, ami otthon van. Kissé párolt pirított vöröshagyma alapon összevágott zöldpaprika, krumpli, paradicsom, kolbász, virsli, akármi a végén leöntve tojással.

Mivel már csak itt működik valamennyire a Gondola, ebben a témában bármiről lehet írni, ami éppen eszünkbe jut és közölni akarjuk.

Ez a mi virtuális Micsurin rántottánk a halódó, döglődő Gondolánkon.

Én most azt szeretném a tudtotokra adni, hogy az előbb fölhívott egy kellemes női géphang és kérte, hogy menjek a Fidesz székház elé 17:00 órára tüntetni a trafik-mutyi, a föld-mutyi és a maffia kormány ellen. Kérte, hogy ha mennék, akkor nyomjam meg az 5-ös gombot. Nyomás nélkül elváltunk egymástól.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola