Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » 'Mitől élünk, mitől halunk? (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 'Mitől élünk, mitől halunk?
domine
  Válasz | 2014. december 19. 22:10 | Sorszám: 3
Az elhalálozások okai - főleg férfiak esetében - valóban a felsoroltak lehetnek, de talán sok esetben a mély lelkiismeretfurdallás is a felelőtlen életvitel miatt.
keresztkem
  Válasz | 2014. december 14. 14:20 | Sorszám: 2
'Mitől hal meg manapság sok-sok középkorú, de viszonylag fiatalabbnak mondható ember? Főleg férfi.
1.) Nem a MOZGÁSSZEGÉNY életmódtól vagy ülőmunkától!
2.) Nem a magyaros--fűszeres-szaftos-- ételek fogyasztásától ill. azok "kedvelésétől"!Hanem!
3.) ELSŐSORBAN ÉS MINDEEKELŐTT A SOK STERSSZTŐL,IDEGESKEDÉSTŐL: MUNKAHELYI ÉS CSALÁDI PARTNERKAPCSOLATI "FRÁSZ"-OK-TÓL, LOKÁLIS IDEGBAJ-OKTÓL, VESZEKEDÉSEKTŐL.SZÓVAL A NYUGALOMHIÁNY ÉS A KOMFORT ÉRZETT KORLÁTOZOTTSSÁGA OKÁN.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. december 10. 06:31 | Sorszám: 1
Szegény "megboldogult" volt szomszédom temetése hétfőn délben volt--viszont a gyászzászló még ma is ott leng a házunk bejárata fölött.Szóval voltak akik őt szegényt igencsak kedvelték a házunkban, jómagam-Isten bocsássa meg nekem(!)--nem igazán tartoztam azok közé, akik nagyon kedvelték volna. Mindenestere ő olyan ember volt, akit a KOR EMBERÉNEK neveznének és neveztek is sokan: derűs, mosolygós, sokbeszédű, sok helyen jelen lévő a városunkban--főleg sportrendezvényeken--jó sörivó és whyski-ivó férfiú.Engem inkább savanyúnak vagy "fanyarnak" mondanának...azt hiszem.
Nem nagy dicsőség ez nekem, de talán tényleg 'ilyen vagyok.
keresztkem
  Válasz | 2014. december 09. 13:14 | Sorszám: 0
Múlt héten meghalt a házunkban egy szomszédunk.
Tőlem 7 évvel--HÉTTEL(!)--fiatalabb volt.Volt néhány hasonlatos--nevezzük így--"élettulajdonságunk" de inkább volt közöttünk sok-sok eltérés, ahogyan divatos szóval manapság mondják: "MÁSSÁG"! Talán a hasonlatosságainkkal kezdem: egyugyanazon középiskolában érettségiztünk, a miskolci Bláthy-ban.Mindketten sportoltunk korábban, ő kézilabdázott, én futballoztam, de mindketten megmaradtunk nagy-nagy sportkedvelőnek. drukkernek.Az igazság az mindezzel összefüggésben azért az, hogy ő kézisnek jobb volt, mint én focistának. S végül.Mindketten megmaradtunk szülővárosunkat, Miskolcot nagyon szerető lokálpatriótának.De ezzel be is fejeződtek azok a tulajdonságok-specifikumok, melyek kettőnkben közösek....voltak.
És jönnek az eltérések.Ő nem járt Egyetemre én jártam, ergo: ő nem lett "diplomás" én lettem.Ő elvált a feleségétől vagy 15 éve én nem! S noha nem nősült újra, a házunkba--mely egykor közös otthonunk volt--nagyon-nagyon ritkán, talán évente egyszer ha megfordult, s akkor sem annyira a volt családtagjaiért, hanem a szomszédségért, merthogy velem ellentétben ő meglehetős népszerűen nyájas, írigylésreméltón derűs, és kedvesnek tartott ember....volt.Volt feleségével nem ápolt túlzottan szoros kapcsolatot, sőt talán semmilyet sem, a hozzá a "kiköpésig" hasonló fiával igen, aki viszont majd '50 éves korág--mindmáig--nem nősült meg, s az édesanyjával,a mostanra özveggyé (elvált özveggyé) vált szomszédasszonyunkkal él.Fia is nagy sportrajongó, bár ő nem sportolt komolyan, mint az édesapja--legföljebb autózik.Özveggyé lett szomszédasszonyunkról sajnos nem mondható el az, hogy népszerű lenne a HÁZUNKBAN--amint az elmondható volt néhai férjéről.
Na és ami nekünk a leglényegesebb: ők vallástalanúl ISTEN NÉLKÜL(!) ÉLŐ emberek voltak mind világéletükben, mi pedig egész pereputtyunkkal igyekeztünk vallásosak lenni mindég és minden helyzetben.Hogy mennyire sikerült nekünk? Nos,"az" egy másik dolog.S ami következik is már kissé az előzőekből: ők mind MSZP, SZDSZ etc...etc szavazók voltak mindég, mi meg MDF,KDNP, FIDESZ és iyesmifélék.....EZ VOLT?EZ VOLT!
Mitől élünk, mitől halunk?
keresztkem

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola