Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Ünnep (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ünnep
keresztkem
  Válasz | 2021. szeptember 07. 04:24 | Sorszám: 103
Ünnep van: vasárnaptól (5-től) egy hétig EUCHARISZTKUS KONGRESSZUS VAN(!) BUDAPESTEN! Nem vagyok ott, de lélekben követem. Nagyon!
keresztkem
  Válasz | 2021. augusztus 23. 05:05 | Sorszám: 102
Lezajlott az utolsó--azt hiszem az utolsó--'ezévi 3 napossá "dagasztott" hétvégi ünnep: Szent István napja, Magyarország tulajdonképpeni születésnapja. Tulajdonképpen nem is mesterségesen jött létre ez a "háromnaposság", hiszen aug. 20-a péntekre esett, s így a szabad szombat meg a vasárnap csak 'magától--kvázi "természetes módon"-- duzzasztotta 3 napossá a fiesztát. Nem vagyok kedvét lelő elrontója minden jónak, de nem igazán kedvelem az ilyen megnyújtott --nevezzük így--gyakorta-i ünnepi hosszú élvezkedéseket, Isten tudja talán miért is?
keresztkem
  Válasz | 2021. március 28. 05:25 | Sorszám: 101
Közeleg legnagyobb ünnepünk a Húsvét. Most nagyon átérzem--íGY VIRÁGVASÁRNAPON--
a legtöbb embernek NEM ÜNNEPRE VAN IGAZÁN SZÜKSÉGE HANEM
TOBZÓDÁSRA ZABÁLÁSRA FÉKTELENSÉGEKRE! KÁR!!! VÁSÁROLNI ZABÁLNI MÁSKOR IS LEHETNE
keresztkem
  Válasz | 2020. december 25. 05:34 | Sorszám: 100
HÁZIPORATKÁK ÉS TUDÓS SZAMARAK ZSOLTÁRA
(Lackfi János verse)

Uram, mi, emberek,
úgy szeretünk sterilen születni,
kórházi tiszta lappal,
csak semmi állatkodás,
semmi röfögés, bőgés, nyerítés, bégetés,
nem istálló ez, kérem szépen,
mondja büszkén az osztályos orvos,
még a háziporatkát is
rendszeresen irtják,
apró géppisztolyokkal vadásszák
a takarító nénik,
püff, az anyját, kapott ez is,
ölik a baktériumokat
csattogó felmosóronggyal,
tűzzel-vassal irtanak
minden láthatatlan lényt,
kész mészárszék egy ilyen kórház,
a kórokozók csak vágóhídnak hívják,
és kartonpapír-táblákkal tüntetnek
az A épület meg az E épület előtt,
öngyilkos merénylőként bosszúból
belevetődnek a büfében kapható
szendvicsekbe, és boldogan
korzóznak a látogatók béltraktusában.
Na, erre te fütyülsz a mi
higiéniai elvárásainkra,
és még jóval a modern orvostudomány
születése előtt, egy felettébb rusztikus,
ám annál kétesebb tisztaságú
helyen, éppen egy istállóban
pottyantod le a legkülönlegesebb
deszantos egységet,
amelyet valaha látott a világ,
egyetlenegy szuperhősből áll,
az is bekakil, bepisil,
folyékony táplálásra szorul,
egészen konkrétan
anyámasszony katonája,
ciciztetés nélkül egy tapodtat se,
és fütyül rá, ma van-e a nemzetközi
SZOPTASS A MACDONALDSBAN-nap
vagy valamikor máskor.
Nem hihetjük véletlennek,
hogy groteszk, szőrös és büdös
állatkák, bocik, szamár, kecskék, birkák
billegik körbe szent fiadat,
hiszen ha állítottál volna az időegyenesen
párezer évet, már szülészetre kerül,
ha megbütykölted volna kicsit
Szent József számlaegyenlegét,
rögvest palotába születik.
Te, Atyám, ragaszkodtál valahogy
ehhez a sajtszagú idillhez,
a kulturálatlan körülményekhez,
az akkori szokások szerint is
nyomorúságos helyzethez,
mintha csak szeretted volna
előrevetíteni, hogy aki itt születik,
aki a mennyei részvénytársaság
harminchárom egész harminchárom tized
százalékos részesedésével
birtokolja a világot,
aki a legfőbb Operatív Törzs
válságstábját vezeti,
aki az univerzális Feltámadás Hadművelet
vezérkari tábornoka,
aki minden elképzelhető
ellenőrző és végrehajtó bizottság elnöke,
azt egy szép napon, fényes nappal
úgy fogják terelni a vére árán megváltott
Jeruzsálem főutcáján,
mint egy csökönyös igavonó barmot,
sőt, talán még azt sem,
hiszen saját jószágát
nem veri magatehetetlenre
egyetlen gazda sem, nem evett meszet,
az állat vagyontárgy.
Jézust ostorral csépelik,
bele szakad ki tőle, bőrét hántják,
bivaly módjára vonszolja a keresztet,
rálógatják, mint húst a kampóra,
kibelezve, szívét hasítva,
tagjait facsarva, egyetlen hentesbolt
az alkonyat, véres köténnyel
mustrálják a prédát a rómaiak,
szép, ragyogóra lecsutakolt szőrű
hátasaik nyergében.
Megszületett, ökörke
lehel rá meleget, pöfögő, hatalmas
testek adják biztonságát,
szamár cipeli végig száműzetésben is,
dülledő, nagy állatszemek,
bennetek villan a legfőbb tudás,
miért válik állatnál rosszabbá az ember,
miért bánik állatként megváltójával,
szamárháton vonult be Jeruzsálembe,
dicsősége és nyomorúsága helyére,
szamárháton vonul be a mennybe,
pata puffog a felhőn,
égi bolyhokat nyammog a csacsi,
és többet tud a hátán hordozott Igéről,
mint mi a szamárfüles könyveinkkel.


irodalom....ünnepek

keresztkem
  Válasz | 2020. november 26. 00:36 | Sorszám: 99
Okt23 alkalmából KOMOLY SÚLYÚ, MAGAS kitüntetész kapott Földi-Kovács Andrea TV-s musorszerkesztő ujságíró. ŐSSZINTE ELISMERŐ GRAZULÁCIÓNK FELÉ ÉS NEKI.
keresztkem
  Válasz | 2020. március 15. 07:12 | Sorszám: 98
Ma március 15.-e van, Nemzeti Ünnep. Ám, valahogyan a JÁRVÁNY MIATT semmi sem olyan, mint máskor--ugyanezen a napon.Fújja ugyan a nemzeti lobogókat a kandelláberekre, lámpavasakra kirakatva a tavaszi szél, és nincs is rossz idő, de valahogyan kihalt a város, kihalt az utca....Valami "vészjósló" van a levegőben, de nem tudom mi? Az "emberek" nem ünnepelnek, hanem.....vásárolnak. Ugyan mi a csudának, nem tudom. És még azt is mondják: nem engednek be a templomba' a szentmisére egyszerre csak 100 embert. Ez nem jó, ha tényleg így van,. Nagyon nem. Sőt! Nekem ez a legrosszabb, nagyon remélem: nincs is "így", és csak buta pletyka, falszöveg ez az utóbbi. Istenem Uram! Légy velünk!!!
keresztkem
  Válasz | 2020. január 23. 18:31 | Sorszám: 97
Ma a Magyar Kultúra Napja van--tehát ÜNNEP. EMLÉKEZEM.
1972-ben, úgy október eleje táján Budapesten vendégszerepelt a Kolozsvári Magyar Szinház a körúti Madách Szinház szinpadán. Akkoriban hosszú időn át nem járhatott erdélyi magyar társulat az anyaországban, akkor igen sok-sok kultúraböjt után--Erdélyből, magyar darabot magyar rendezővel és magyar szinészekkel adtak elő.Madách: Az ember tragédiája volt ez a darab, és a kolozsvári magyar-zsidó rendező Rappaport Ottó szinpadra állitásában ÉLGETTÜK ÁT. Ott lehettem ezen az előadáson--TÖKÉLETES VOLT és GYÖNYÖRŰ.
Ádámot László Gerő, Évát Vitályos Ildikó, Lucifer-t Kovács György játszotta ÁLOMSZERŰ TÖKÉLLYEL. És vagy 3-4 szerepben--epizódszerepekben--megjelent a darabban A SZINEN(!)a már akkor is idős ERDÉLYI SZINÉSZ ZSENI: Senkálszky Endre!!! Valyon él-e még a fölsoroltak közűl valaki?
keresztkem
  Válasz | 2018. január 22. 17:12 | Sorszám: 96
Tegnap megkezdődött hazánkban az Ökumenikus imahét. Budapesten a Szent István Bazilikában Dr.Erdő Péter bíboros prímás esztergom-budapesti érsek látta vendégül az imádkozó keresztény és keresztyén istenhívő testvéreket, református részről Dr. Steinbach Józsefet a dunántúli egyházkerület püspökét és Dr. Fabiny Tamás-t az Északi Evangélikus Egyházkerület püspökét valamint Dr.Kocsis Fülöp hajdúdorogi görögkatolikus érseket.
keresztkem
  Válasz | 2018. január 22. 17:10 | Sorszám: 95
Tegnap megkezdődött hazánkban az Ökumenikus imahét. Budapesten a Szent István Bazilikában Dr.Erdő Péter bíboros prímás esztergom-budapesti érsek látta vendégül az imádkozó keresztény és keresztyén istenhívő testvéreket, református részről Dr. Steinbach Józsefet a dunántúli egyházkerület püspökét és Dr. Fabiny Tamás-t az Északi Evangélikus Egyházkerület püspökét valamint Dr.Kocsis Fülöp hajdúdorogi görögkatolikus érseket.
keresztkem
  Válasz | 2018. január 12. 11:12 | Sorszám: 94
AZT ÉN JOBBAN TUDOM, HOGY MI ILLIK ÉS MIT NEM. ÖN EGY HÜLYE TAHÓPARASZT UGYANIS, AKI A SEGGEM LYUKÁIG NEM ÉR FÖL.
AKÁR ÉN KIABÁLHATNÉK IS MELLESLEG ÁM NEM TESZEM.MARADJUNNK ENNYIBEN.
TEFU
  Válasz | 2018. január 12. 10:53 | Sorszám: 93

panda
  Válasz | 2018. január 11. 20:58 | Sorszám: 92
"az újszülöttet bedarálni"

Te miről beszélsz?????

panda
  Válasz | 2018. január 11. 20:56 | Sorszám: 91
TEFU, te hülye vagy. Akárcsak a társad.
TEFU
  Válasz | 2018. január 11. 20:52 | Sorszám: 90
Magácska, Pandácska elmehet, szóval bárhová!
Kötözködni nem szabad! Mindenki úgy ír ahogy akar!
Mert szép képeket, kívánságokat lehet megjeleníteni, aztán az újszülöttet bedarálni az csak mellékes! Betartani a szabálytalanság szabályait az fontos!
panda
  Válasz | 2018. január 11. 19:40 | Sorszám: 89
Sz'al, ne ordibálj, ne hangoskodj, mert nem illik!
panda
  Válasz | 2018. január 11. 19:26 | Sorszám: 88
De hiszen, épp' te locsogsz és ordibálsz annyit!! Pedig, jobb lenne, ha inkább 'keresztényien' magadbaszállnál... :-(
keresztkem
  Válasz | 2018. január 11. 17:30 | Sorszám: 87
ÖN ÖNMAGÁBÓL INDUL KI AZÉRT LOCSOG ENNYI RÁM NEM ILLŐ VALÓTLAN MARHASÁGOT.
ÉN TERMÉSZETESEN NEM ORDIBÁLOK CSAK NAGYBETŰKKEL IROK. ÉS TERMÉSZETESEN AZ INTERNETES KONVENCIÓKAT--AMIKRŐL TUDOK ÉS TUDTAM IS MINDIG--NEM TARTOTTAM BE SOHA ÉS NEM IS FOGOM.
(EGYÉBIRÁNT SEMMIT NEM AKAROK MEGVÁLTOZTATNI SEM--DE EZ ÖNNEK "MAGAS".) IRJON MINDENKI SZANSZKRITÚL ÉS ROVÁSIRÁSSAL VAGY AHOGY AKAR, NEM ÉRDEKEL.
IGEN ÉN AZT SEM TUDOM MI A VIZ, MEG MI A KOKAIN, MEG MI AZ HOGY SZIPPANTANI.EGYETÉRTÜNK EBBEN.
panda
  Válasz | 2018. január 11. 14:59 | Sorszám: 86
OK, akkor, kevesebb kokaint szippancsál mielőtt elkezdesz fórumozni! ...
( Hm, nem tudsz különbséget tenni az alkohol és a víz között?? )
panda
  Válasz | 2018. január 11. 14:55 | Sorszám: 85
Ordítozol, sajnos.
Ez tény. Praktice már mindenki elmondta (többször is) neked, hogy hogy van ez az interneten.... Neked nincs arra ráhatásod, hogy ezt megváltoztasd.
Úgyanúgy, mint ahogy rengeteg a dolog van a világban, amit te nem tudsz megváltoztatni, még nyögésekkel sem, hiába erőlködsz...
Sz'al, ne ordibálj, ne hangoskodj, nem illik!
keresztkem
  Válasz | 2018. január 11. 14:15 | Sorszám: 84
EGYÉBIRÁNT MÁR VAGY HARMINCEZERSZER LEIRTAM ÖNNEK, HOGY NEM ORDITOZOM, CSAK NÉHA NAGYBETŰKKEL IROK.
ÖN VALÓSZINŰLEG NAGYON BE LEHET RÚGVA FOLYMATOSAN, HA EZT NEM FOGJA FÖL.
keresztkem
  Válasz | 2018. január 11. 13:26 | Sorszám: 83
Alább leírtam, hogy 0 dl-t "teszek" magamba, attól "kevesebbet" nem tudok.
Ezzel az erővel én is mondhatnám, hogy ön olyan tömérdek mennyiséget szeszt iszik, hogy el se tudja olvasni azt amit 2 cm-rel lejjebb írtam.
panda
  Válasz | 2018. január 11. 12:15 | Sorszám: 82
kevesebb alkoholt kellene magadba tenni, s mindjárt kevesebbet ordítoznál! ...
keresztkem
  Válasz | 2018. január 11. 09:05 | Sorszám: 81
"..inkább kevesebbet kellene innod..."
A 0, AZAZ A NULLA DECILITER-TŐL "KEVESEBBET" NEM TUDOK INNI.
(ATTÓL, HOGY KÖZÖLTEM A FENTI "MÁSNAPOSSÁGBÓL REGENERÁLÓ ITAL" ÁLTALAM KORÁBBAN--FŐLEG EGYETEMISTAKOROMBAN-- KITAPASZTALT RECEPTJÉT, MÉG NEM VÁLTOZIK AZ A VALÓSÁGOS ÁLLAPOT ÉS HELYZET, HOGY TEJEN ÉS KÁVÉN KIVÜL MÁST NEM NAGYON ISZOM. (MÉG LEGFÖLJEBB JOGHURTOT VAGY KEFIRT--ALKALMASINT)
Az persze igaz, hogy 'régen nem így volt--vagy 25 éve....
Dehát nagy dohányos is voltam, oszt' most az sincs.
Mellesleg szólva: a cigi sokkal-sokkal jobban hiányzik, mint bárminémű szeszes ital--beleértve a sört is, amit szintén nem fogyaszt a családban sem senki.A fiaim sem.
panda
  Válasz | 2018. január 11. 07:11 | Sorszám: 80
inkább kevesebbet kellene innod
fórumozás előtt is ....
keresztkem
  Válasz | 2018. január 02. 10:37 | Sorszám: 79
A Szilveszter utáni másnaposság az ú.n. "katzenjammer" elleni egyik lehetséges orvosság receptjét ideírom. Lényeg ezt még azelőtt EL KELL FOGYASZTANI, meg kell inni, mielőtt az ember Újév hajnalán lefekszik pihenni.
Tehát.
Vegyünk 1 liter PARADICSOMLEVET--bármilyet, de a legjobb a sűrű "házi" paradicsomlé, de ha nincs bármilyen jó. Ebbe VERJÜNK bele 4db TOJÁST, "szöröstűl-bőröstül"--tehát sárgáját-fehérjét együtt, úgy ahogy van. Tegyünk hozzá egy csapott kiskanál őrölt feketeborsot, jó csípőset(!), és nyomjunk bele egy negyed tubus CSIPŐS PIROS ARANYAT!
Ezután ezt az egészet JÓ ALAPOSAN TURMIXOLJUK ÖSSZE, és utána beleöntve egy nagy pohárba vagy kriglibe "gyógyszerként" NYAKALJUK BE--FOKOZATOSAN(!)-- AZ EGÉSZET-- cakli-pakli. Ezután mehetünk aludni!
Garantált a fejfájásmentes ébredés, viszont lehet hogy 1-1 1/2 óra alvás után a mosdóba IS "menni köll", de az nem baj, mert "kimegy", aminek ki köll mennie. Utána lehet tovább pihenni....délig. Az Újévi, Bécsből közvetitett Strauss koncertre már "rendben lesz" a páciens.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola