Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Védjük meg iparunk és kereskedelmünk az illegális kínai dömpingtől (Jobbik tüntetés) (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Védjük meg iparunk és kereskedelmünk az illegális kínai dömpingtől (Jobbik tüntetés)
Rendes Kis
  Válasz | 2009. január 19. 16:10 | Sorszám: 47
... Amíg a brazil sorozatot nézte, elgondolkodott, miért nem talált ma sem egy jól fizető magyar munkahelyet...

„Made in China” – olvashatjuk nap mint nap. Cipőnket, ruhánkat, elektronikai berendezésünket, sőt lassan már a gyerekünket is Kínában csinálják.

... http://gondola.hu/cikkek/63163

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. november 26. 14:55 | Sorszám: 46
Meg főleg magyarok. Egy bőrönd cigi + magyar igazolványr kapott vonatkedvezménnyel irány a Keletibe s az ungvári nénike többet keresett mint talán egész évi nyugdíja. Még támogatja is a magyar állam a csempészetet!
onogur
  Válasz | 2004. november 26. 14:41 | Sorszám: 45
Kicsihülyém, a cigit nem ukránok csempészik, hanem vietnámiak.
Beszélgess el Lilivel a Fáy utcai piacon, hivatkozzál rám nyugodtan!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. november 26. 14:37 | Sorszám: 44
Ne szórakozz! szerinted egy xenofób mitől utálná az egyik idegen népet és mitől szeretné a másik idegen népet? Elég hülye xenofóbia az olyan, amely diszkriminál.

Ha jól tudom egyébként ez a két kérdés már tematizált. Pl. a cigigyártók által. A földhivatalokról is esett már szó. Talán még intézkedések is voltak. A kíani bevándorlás azonban még nem kapott figyelmet a politikában.

Persze más ügyek is vann még nyilván. De a nap 24 óra.

kacamicli
  Válasz | 2004. november 26. 14:31 | Sorszám: 43
ááááá, ezexerint az ukrán cigicsempészek ellen meg az ingatlannyilvántartás ellen is lesz jobbikos tünti?
kacamicli
  Válasz | 2004. november 26. 14:31 | Sorszám: 42
ááááá, ezexerint az ukrán cigicsempészek ellen meg az ingatlannyilvántartás ellen is lesz jobbikos tünti?
onogur
  Válasz | 2004. november 26. 14:28 | Sorszám: 41
Bogaram, ha Te árusítasz valamit, akkor a hatóság kérésére igazolnod kell az áru eredetét, belföldi számlával vagy vámpapírokkal.
Ez mondjuk ukrán nyelven feliratozott cigaretták vagy ADADIS márkajelzésű edzőcipők esetén eleve reménytelen próbálkozás.
Apostoll
  Válasz | 2004. november 26. 14:27 | Sorszám: 40

Mondom, Rejtö Jenö Fülig Jimmyje ezért a nyelvezetért megnyalná mind a tízet...!

alias3t
  Válasz | 2004. november 26. 14:27 | Sorszám: 39
Nem akarnám ezt pártpolitikai alapon megközelíteni, de mintha a Pintér Sanya is sürgölődött volna arrafelé, mint őrzővédő, azt mondják, akik azt hiszik, hogy tudják, hogy ezért nem szeretik egymást Tasnádival.
alias3t
  Válasz | 2004. november 26. 14:23 | Sorszám: 38
Á, értem, nem a kínaiak ellen volt az eksön, hanem a béna hatóságok ellen.
És amúgy azt honnan lehet tudni, hogy ezek mind csempészett cuccok? Az árából, az ok, de máshonnan lehet?
onogur
  Válasz | 2004. november 26. 14:18 | Sorszám: 37
Tulajdonképpen jól látod a kérdést.
Vegyük például a Fáy utcai piac kérdését. A terület anno a Budapesti Vasas ( MSZP-hez közelálló ) Sportegyesület kezelésében volt. Aztán privatizálták, az új tulajdonos - micsoda véletlen!!! - MSZP-hez közeli vállalkozó.
Aki kínai piacot csinált.
A piac területén ugyan vannak ellenőrzések ( milyen érdekes, ezen alkalmakkor egymást tapossák agyon a kereskedelmi TV-csatornák riporterei! ), úgy havonta egyszer, lefoglalnak néhány millió forint értékű csempészárút, egy óra múlva ugyanúgy folyik minden.

Csak megjegyzem, ha Te egy kocsmáros vagy Bivalybasznádon, és a fináncok csak egyetlen üveg zárjegy nélküli viszkit találnak a raktáradban, úgy húzzák le a redőnyödet, hogy csak úgy csattan. Akár örökre is. A kínai piacok meg röhögve működnek.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. november 26. 14:17 | Sorszám: 36
Épp ezért zajlott a tiltakozás kormányépület előtt. És nem a kínai iskola előtt.

A hatóságok diszfunkcionálisak. Ez a kormány hibája. Nem csak idegenrendészeti és gazdasági bűnügyekben azok. Azok sok más téren is. Nem csak kínai termékeknél. Lásd a csempészett ukrán cigarettát. Lásd az agrár kifizetéseket. Az ingatlannyilvántartást.

alias3t
  Válasz | 2004. november 26. 14:11 | Sorszám: 35
Hogy őszinte legyek, nem nagyon értem ezt a dolgot, mármint a jobbik követelését.
Adót, vámot fizetni mindenkinek kell. Ha nem így történik, az bűnügy, vagy szabálysértés, korrupció, mittudoménmi. Ha a jobbik arra szólít fel, hogy ezen változtasson a - ki is? az állam, az valami olyasmit jelent, hogy az állam a jobbik szerint szándékosan, vagy hanyagságból nem jut a bevételeihez.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. november 26. 14:01 | Sorszám: 34
Nem. Kínaiba szegények járnak, de ez egy szegény ország. Aki még itt is igazán szegény az nem jár kínaiba sem, vagy nagyon ritkán, belőlük nem élnének meg. Kínaiba szerintem a középosztály/alsó középosztály jár. De diplomások is akár, akik spórolni akarnak. Az árukínálat is elsősorban divatárukból vagy divatáru-utánzatokból áll. A nyugdíjasok fogyasztása minimális. A lecsúszott munkanélküli lumpenrétegek meg megelégszenek a hazai kocsmákkal.

De ha bárki hoz egy statisztikát, ami ellentétes adatokat ad, akkor elhiszem neki. Teljesen mindegy ki vásárol kínaiban. A kínai fizesse meg az adót és a vámot. Ez a követelés. Tartsák be a törvényeket, ha nem tartják be, akkor az Európában szokásos idegenrendészeti intézkedésekkel rendet kell tenni. Szerintem ebben nem lehet vita. Nem kell nekünk még egy társadalmi probléma. Van elég.

Ritter
  Válasz | 2004. november 26. 13:11 | Sorszám: 33
Na lassa milyen a klabattya )Nem kell butasagokat irni,es akkor nem koll viszakozni!!Orulok hogy kezd megjonni az asze..A kinai boltok atanybanya a szegeny embereknek,a nyuhdijasoknak es a lumpenseg fele lecsuszo kiskeresetueknek!!Oleg szegyen volna ha a nagyszuleinek is ott kene vasarolni mikor maga egesz nap itt lopja a napot,igy valoszinu tele van suskaval..
Ritter
  Válasz | 2004. november 26. 13:10 | Sorszám: 32
Na lassa milyen a klabattya )Nem kell butasagokat irni,es akkor nem koll viszakozni!!Orulok hogy kezd megjonni az asze..A kinai boltok atanybanya a szegeny embereknek,a nyuhdijasoknak es a lumpenseg fele lecsuszo kiskeresetueknek!!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. november 26. 13:07 | Sorszám: 31
Tanuld meg elírni a nevem, bunkókám!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. november 26. 12:22 | Sorszám: 30
Tudod, egye bassza menjenek a nyugdíjasok is. De szerintem csak a városiak egy része. Mint mondtam az én nagyszüleimnek eszébe sem jutna és ilyen a döntően falun élő nyugdíjasok zöme. (Ők inkább magyaroktól veszik meg ugyanazt a kínai terméket, de nem hinném, hogy az ő minimális fogyasztásukból bárki meggazdagodna. )
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. november 26. 12:17 | Sorszám: 29
Neked kisebbségi komplexusod lehet... Húzd le magad, kisfiam!
onogur
  Válasz | 2004. november 26. 09:05 | Sorszám: 28
"A 250 Ft stimmel.De milyen boltban veszel te 340-ért L&M-et?"



Télleg, 440.-Ft
Láccik, hogy régen vásároltam trafikban cigarettát.
( Egy köpésre dolgozom a Fáy utcától... )

Ritter
  Válasz | 2004. november 26. 02:29 | Sorszám: 27
AjJJJJJJJJJaska maga csak foltozza az edesapja es a nagyapja budos pufajkait,es ne beszeljen suletlensegeket!!!
Ritter
  Válasz | 2004. november 26. 02:27 | Sorszám: 26
Yepp!!!A kis konyokvedos szarhazi burokratanak csak a kormere leptel;mi lenne ha meg ki is oktatnad,mert a kis felvuvalkodott senki, magasra akarja a mercet tartani )Kar hogy csak 164 centis a kis giant )))
nemszadista
  Válasz | 2004. november 26. 00:12 | Sorszám: 25
A beszéd nem túl jó, de a tartalmával tökéletesen 1et lehet érteni.
kacamicli
  Válasz | 2004. november 25. 23:43 | Sorszám: 24
ezt azért így nem mondanám, bár én inkább csak alsóneműt, zoknit meg trikót szoktam ott venni, azoknak az "átfutási ideje" amúgy is csak 1-2 év, ebben a műfajban a klasszisokkal drágább "márkás" variációk sem bírják sokkal tovább, ha rendszeresen hordják
Hegeda
  Válasz | 2004. november 25. 23:30 | Sorszám: 23
Idézet:
meg fox lepődni, Rétságon, ami nem az a tipikus világváros, van kínai bolt és elég sokan ott veszik a fehérneműt, pólót, sortot, farmert, cipőt, kabátot és hasonlókat, mert klasszisokkal olcsóbb mint másutt

Mivel,ezek az árúk jórészt mint "géprongy" lépik át a határt.
Igaz jó részük másra nem is való.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola