Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kedves jobboldal szalámizzátok fel inkább az MSZP-t, mint egymást!

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kedves jobboldal szalámizzátok fel inkább az MSZP-t, mint egymást!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. január 06. 09:59 | Sorszám: 20
Nem a Maszop irányít. Bár Csurkát és Orbánt zsarolják talán bizonyos körök - ezt nem éátni innen.

Előfordul, hogy az egész jobboldal vezetőinek személycseréje indokolt lenne. Ez pedig jelentheti azt hogy pártok kerülnek ismét a süllyesztőbe. Pl. nem értem a sokszorosan vesztes Dávid mit keres az MDF élén? Miért nem lép helyére Gémesi vagy valamilyen hiteles vidéki arc?

FMPP-ben és a MIÉP-ben ugyanez a helyzet.

Az Áder-Deutsch-Kövér-Orbán-Pokorni-Szájer cspatból távozni kellene legalább 3-4 arcnak. De ők a Fidesz. Véleményem szerint egy váltás után nem is vihető tovább a Fidesz név. Vélhetőleg sor kerül a Polgári Párt névváltásra mely már indoklolt lenne jó ideje. A Fidesz név lejáratódott és sokak - elsősorban idősek, de fiatalok is - szemében nevetséges: taknyosoknak nevezik a Fideszt, mert fiatal párt - legalább is volt, de annak jó imidzse elpárolgott viszont hátrányait ma is szívják...

Szóval alakulni fog egy polgári párt valószínű a KDNP-vel és a Kisgazdákkal együtt. A személyi- és bázisbővülést is hozó aktus szerintem jót fog tenni a jövendő néppártnak, amivé lennie kell.

Szerintem ezt létrehozni Orbán feladata. A kormányzás azonban már másra vár. Mégha ezt most nem értik sokan itt.

Orbán érti. Ezt tudom.

Don
  Válasz | 2003. január 03. 02:50 | Sorszám: 19
Valamiért szinte mindig, mindenben egyetértettem a JOBBIKkal. Pedig sosem gondolkodtam rajta, hogy radikális akarjak lenni vagy nem. Csak az igazságérzetem után megyek, és még mindig csak az igazságra törexem, az 50%-ra, nem pedig arra, hogy visszaadjam ezeknek a rohadékoknak az elmúlt 50 évet. Sőt, háromszor, ahogy megérdemelnék, és ahogy Lúdas Matyi is tette. Csak az 50%-ot akarom, és ezzel radikálisnak számítok?
La salle
  Válasz | 2003. január 03. 00:13 | Sorszám: 18
Valakiknek lep[ni kell mert nincs hiteles jobboldal,csak vert seregek ((
k.o.
  Válasz | 2003. január 02. 22:07 | Sorszám: 17
Nézd,szerintem az MDF-nek nem kell feladnia az elveit,ha elfoglalja a liberálkonzervatív párt "szerepét"(mert valójában az is),ugyanígy nem hasonlik meg a FIDESZ sem,ha ő meg a tömegpártot "alakítja"(ma is az).Úgy gondolom,a MIÉPnek,vagy a JOBBIKnak sem okozna álmatlan éjszakákat,hogy radikális politikát folytassanak.(ma is azt teszik).Szóval szó nincs elvtelen kompromisszumról.Csupán azt a minden jobboldali pártban(talán a JOBBIKot kivéve,de,hát ők ugye még nem is párt) meglevő messianizmust kéne már elfelejteni,miszerint csak ő az egyetlen igazi jobboldali párt.A többiek szélsőségesek,megalkuvók,nem igaz magyarok,egységbontók(kivánt rész aláhúzandó)Ez az igazi szalámizás,amit szerintem a Maszop irányít a háttérből.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. január 02. 21:54 | Sorszám: 16
NAHÁT!!!
Don
  Válasz | 2003. január 02. 21:38 | Sorszám: 15
Ez az előre megegyezéses műsor azért nem műxik, mert ez a jobboldal, itt értékelvűek az igazodások. A balon érdekek tartanak össze, azokból lehet engedni. Értékekből nem. Itt nem fognak ilyen módszerrel megegyezésre jutni soha.
Gyöngy
  Válasz | 2003. január 02. 20:03 | Sorszám: 14
"(Egyébként 90 jelzi hogy nincs lelki igénye az embereknek a - szerintem mindig és zsigerileg, alapvetésében demagóg - baloldaliságra, eleve.)"

Kedves Edvárd!

Bár így lett volna idén tavasszal, de sajnos bebizonyosodott, hogy van "lelki igény" (ha a választási eredményekben kifejeződő igénytelenséget is annak vehetjük, kénytelenek vagyunk annak venni).

BUGA JAKAB
  Válasz | 2003. január 02. 19:43 | Sorszám: 13
Debreczeni József (MDF) képviselő vezette azt a parlamenti bizottságot, amelyik a sajtó "privatizációt" vizsgálta (1990-94). Nem talált semmit.............


Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. január 02. 14:31 | Sorszám: 12
Én Antall Józsefet teszem felelőssé a rendszerváltás meghiusulásáért. Akkor is ha nem felelős mindenért személyesen. A médiát a Némethék adták el még ha jól emlékszem - szerintem törvénytelenül és alkotmányellenesen hisz az állapmpárt tulajdonában lévő lapokért az állampolgárok helyett döntött az illegitim kormány. Illetve a Horn osztotta el a kereskedelmi országos tévéket. Ami szintén nagy bűn volt. Hisz Antall is megtehette volna vagyis a mulasztás itt is fennáll.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. január 02. 14:19 | Sorszám: 11
Mi kell neki? A társadalom nem nagykorú. Nem intelligens. Nem önálló. Nem ítélőképes. Amúgy bármi másra képes.
k.o.
  Válasz | 2002. december 30. 01:30 | Sorszám: 10
Szerintem viszont a társadalom egy részének igenis ez kell.
A '90-es választások nem tekinthetőek igazinak,mert tul'képp az újdonság erejével hatott a pluralizmus,és az emberek csakazért sem oda szavaztak oda,ahová 40 évig kellett.
A szocdemeket a Maszop-féle hálózat előrelátóan kicsinálta már az első választások előtt.Ha nem így történik,ma az MSZP kicsiny,marginális posztkomcsi erő lenne.(ahogy Csehországban és Németo.-ban is járt a volt állampárt.)
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. december 30. 01:21 | Sorszám: 9
Na igen. MSZDP elnöke, volt. Fiaal nő. Sokat szerepelt 89 környékén. Majd: nulla eredmény. A népnek nem kellett a szociáldemokrácia. Na és ügynökök tettek be rendesen neki. Egyik nap tévé híradó. Anna látja saját irodáját...

Szabad Magyarország.

(Egyébként 90 jelzi hogy nincs lelki igénye az embereknek a - szerintem mindig és zsigerileg, alapvetésében demagóg - baloldaliságra, eleve.)

k.o.
  Válasz | 2002. december 30. 01:16 | Sorszám: 8
Petrasovits Anna...Hű,de ismerős...Ki is ő?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. december 30. 01:01 | Sorszám: 7
Persze. A szépelgők halálra vannak ítélve. Ugyanúgy mint az erő nélküli mérsékeltség. Sose kerülnek hatalom közelébe. Petrasovits Anna felfuttatása érdekes lenne. Persze ezt csak egy nyertes választás után lehetne. Amennyiben hajlandóak volnának médiát szerezni a politizáláshoz...
k.o.
  Válasz | 2002. december 30. 00:53 | Sorszám: 6
Őket reménytelen esetnek látom.Nagyon tisztreletreméltó,hogy valódi tiszta múltú(mondjuk Zűrösön kívül),európai szocdem pártot akartak,de félek,hogy erre Mo.-n egyszerűen nincs igény.Illetve lenne,de a Maszop médiatámogatói segítségével túlságosan is jól kommunikálja,hogy ő ez a párt.
A harcias mozgalmi,populista,antikapitalista balosság az,amit hanyagolnak.Ha a MP több pénzt és nyilvánosságot kapna,meg nem csak nosztalgiázó öreg pátapparátcsikok vezetnék,képes lenne súlyosan megosztani a baloldalt.(persze ez még nem garantálja a vereségüket,hiszen mi is több jobboldali erő létezésében látjuk a siker kulcsát)Akkor aztán alkezdhetnénk visongani,a szélsőbaloldali veszedelemről,és belekergethetnénk a Maszopot egy ugyanolyan elhatárolósdiba,mint amilyenbe ők hajszolták a FIDESZ-t.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. december 30. 00:43 | Sorszám: 5
"Zűrös" Matyásékba is lehetett volna többet invesztálni...
k.o.
  Válasz | 2002. december 30. 00:38 | Sorszám: 4
Így van!Minden támogatást a Munkáspártnak!!!

De komolyan!Ez nem is rossz ötlet.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. december 30. 00:36 | Sorszám: 3
Színigaz!

Munkamegosztással kell dolgozni.

De a topikcímet se hagyjuk ki! Szalámizzuk csak le azt az MSZP-t hadd szóljon! Nehogymá ne lehessen! Tessék beizzítani egy baloldali hangos demagóg pártot az MSZP kiiktatására! S tessenek erősen balról előzni az MSZP-t! az kell a jónépnek!

k.o.
  Válasz | 2002. december 30. 00:27 | Sorszám: 2
elb@sztam,bocs:a többi külön listán indul
k.o.
  Válasz | 2002. december 30. 00:25 | Sorszám: 1
"A szerencsétlen jobboldali szavazó már azt se tudja kire kell szavazzon"

Nem kell.Senkire.Lehet.Illetve célszerű jobbra.Ha nagyobb a kínálat,még többen találhatják meg a nemzeti oldalon a legszimpatikusabb erőt.
No,persze egymás kiszorítására nem szabad játszani. Valóban le kell ülni amellé a kerek asztal mellé,de ott nem egyesülni kéne,hanem ésszerűen felosztani a politikai piacot.Mondjuk így:"Te leszel az mérsékelt értelmiségi,Te leszel a tömegpárt,én meg a radikális."
S ehhez asztán következetesen tartanák magukat.Nem utaznának rá egymás szavazóira,nem fikáznák egymást ok nélkül.Néha akár össze is zörrenhetnének egy-egy kisebb ügyben,hadd lássa a szavazó,hogy nem tök egyformák.

Aztán,ha eljönne a választás ideje,szépen készítenének egy közös közvéleménykutatást,hogy kiderűljön,kinek van esélye bejutni a parlamentbe.Aki esélytelen,az összefog valamelyikkel,a többi közös listán indul.Aztán,ha megnyernék a választást csinálnának egy fasza koalát.

Cak egy kis önmérsékletet és belátást,az üggyel szembeni alázatot kívánok mindenkinek jövőre,és akkor vidámabb esztendót búcsúsztathatunk egy év múlva.

Macskafogó
  Válasz | 2002. december 29. 22:57 | Sorszám: 0
Start: MDF.

Fasza program. Lelkes nagy tábor. Csupa remény...

Ebből több kisebb csipetcsapat válik ki - már nem is emlékszem, aztán nagyobb falatok: május egyeket megszégyenítő MIÉP, a maszop becentrumosodó MDNP, némi maradék a labas alján: Dávidiánus-MDF-ecske, de ügyesecske!

Szóval. Oszlódással azaz osztódással szaporodik csakúgy, mint a kihaló kisgazdi mohikánok nosztalgia nyugdíjasklubjai. Aztán a KDNP is. Pedig előtte se volt nagy. sosem. Igaz egyáltalán nem emlékszem az elmúlt évszázadból nagy politikusokra.

II. felvonás: Fidesz.

Fiatalok, de nem eléggé? Most alakul még egy fiatal párt? Jobbik. Szebbik. S egyéb siheder debütánsok. Mire megy ki a játék? A szerencsétlen jobboldali szavazó már azt se tudja kire kell szavazzon. 4 évenként mindig újra kezdjük? Mire jó ez? Kinek?

Jó tanács a fijjúknak és a még fijjúbbaknak és a nyugdíjas szekcióknak:

Időszerű lenne ha leülnének egy szép kerek asztalhoz, mindenki!, és átgondolnák végre egymást akarják kiszorítani a nagy buliból és örökre a toprongyos, idióta balfácánok kezébe nyomni a kormányrudat vagy netán legyünnének ide a nép közé végre kicsit körbenézni meg hinteni az igét, hogy: mégsem arra teremtetett az Úristen által ez az ország, hogy tehetségtelen bunkók zabráljanak benne s kínai melegítős alkoholista és drogos tömegek bámulják röhögve a kis tehenet meg a nagy testvért, támolyogjanak az örökre kátyus utcácskákban.

Na BUÉK!

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola