Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Cenzúra a freeweb.hu-n

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Cenzúra a freeweb.hu-n
Sziriusz
  Válasz | 2004. április 06. 17:30 | Sorszám: 13
Jómagam az index-bojkott idején jártam arrafele.

Az elötte levö hétvégén egy kiscsávó mutatta két nagyobb csajszinak, hogy mikent kell képeslap-gyíkhúst küldeni. (úgy voltak öltözve, mint akik 06(90)xxx-xxx szám hívására akartak buzdítani :-)
Mikor a csajszik elmentek, megkérdeztem a csávót, hogy tud-e mást is mutatni, mint például idöjárásjelentést. De nem értette meg a kérdésemet, mert engem is képeslapküldésre akart rávenni. Szerencsére egy felnött, jó nagy batyuval, s egy füttyentéssel magához parancsolta a kiscsávót, s akkor már csak két fiatalt kellett végigvárnom, de ök csak leveleztek, ami megvolt egy negyedóra alatt.
Amikor végre ismét rám került a sor - immát segítség nélkül - megnéztem a: http://www.met.hu/magyarorszag.phtml?citywmo=0:47.475:19.1:Budapest
címet. Az idöjárásjelentés szépen bejött, csak a kép tetején levö reklámcsík nem: azzal nyilván dolgoztak, hogy azt kitakarják.
Ezután próbálkoztam az indeksszel is: az a met-nél is hamarabb jött be, pedig ott vagy huszonhat kis téglalapot kellett kitakarni.
Viszont a gondolát nem hozta be - de a hibaüzenetre már nem emlékszem.
S hiába akarom megnézni, hogy mit is üzent, mert azóta - igaz, csak kétszer jártam arra, de egyszer még áram se volt a készülékben, méskor meg a képernyövédö futott - az unalomig ismert windose-pillangó.

macstappancsok éke
  Válasz | 2004. április 04. 11:18 | Sorszám: 12
kicsihülyém, hazugsággal eddig csak te buktál le a szomszédos Teleki-topikban
hijába no, nehéz a szkriptek élete... )))
izééééé, téged ugyanaz a programozó írt, mint melnyikovot, csak a judeonácoit kicserélte liberálbolsira?
helyreigazgato
  Válasz | 2004. április 04. 11:07 | Sorszám: 11
Elvtárs!
Így könnyü volt! 4-5 ragyás liberobolsi összehajolt a zindexen + konspiráltatok a polmoderátorotokkal.

Írtok egy rakás mocskot Telekiről és a nemzetiekről, majd az adekvát választ a cinkos moditokkal töröltettétek.

Nem elég nektek a bandás hazudozás, még polmodi segítség is kellett?
Szép kis banda vagytok!

macstappancsok éke
  Válasz | 2004. április 04. 08:04 | Sorszám: 10
Így hergelik egymást Teleki és a nemzet ellen a toleránsok diszmadarai a Teleki-szoboravatás kapcsán.

kösssssz, ez a nap már jól kezdődk... )))
aztán mondd, te nagyonbátor, ezt miért nem merted beírni a zindexes topikba

helyreigazgato
  Válasz | 2004. április 04. 02:44 | Sorszám: 9
Valóban hihetetlenul nagy kocsogseg es arrogancia kell ahhoz, hogy a liberobolsi Indexen rendszeresen letitják a nem pártszerű hozzászólásokat.

Van egy gyalázkodó, mocskolódó fizetett törzsgárdájuk,
akiknek mindent szabad a legútszélibb stilusban.

Friss példák:

Skalp 2004-04-04 01:39:46 (2248)

Annak a rendes neve: Lapostelki Táltosképző Népfőiskola. Van ottan fenomenológia tanszék, sámán- és üstdobos képző, siratóasszony fakultás, de leginkább delejes nézést tanítanak arrafele, valamint küldetéstudatból is lehet doktorálni.
[előzmény : (2242) macstappancsok éke, 2004.04.04 00:25]

Pixy 2004-04-04 00:34:19 (2246)

Tökmindegy, mi volt, nem találták a koszorúkat, nem tudták összepászítani az éppen megjelenő fejeket a vonatkozó hagymás növényekkel - én halkan összerogytam a röhögéstől a háttérben, mikor az hangzott szanaszerte, hogy "Tibor, ez a te papírodon van... most ki jön?"
[előzmény : (2242) macstappancsok éke, 2004.04.04 00:25]

Probatbicol 2004-04-04 00:31:00 (2246)

Ja, annak aztán valóban baromi sok köze volt Telekihez.

Erről jut eszmbe: milyen bizarr pillaant lesz, amikor LS végleg elárulja Ibolyát, átviszi a csapatot a Fideszhez, kéri a jó kis helyet magának, és Viktor "kényszeredetten" azt mondja neki: Jól van, de előbb nyugtass meg afelől, hogy teljesen rendben volt az a Népfőiskola és Princz Gábor kapcsolat, mert addig nem nagyon tudok neked mit ajánlani, amíg az nincsen tisztázva...

[előzmény : (2242) macstappancsok éke, 2004.04.04 00:25]

Pixy válasz erre | adatok | e-mail 2004-04-04 00:29:20 (2245)

A miépes banyával együtt, aki fennen lobogtatta zászlaját, és közölte, hogy ő nem fél. Ahhoz képest igen gyors ütemben szedte a virgácsait.
))
[előzmény : (2242) macstappancsok éke, 2004.04.04 00:24]

macstappancsok éke válasz erre | adatok | e-mail 2004-04-04 00:25:12 (2242)

Probatbicol 2004-04-04 00:24:58 (2242)

Az a hülye Horváth Béla még megvan? Igaz is, olvastam tőle a héten valami hasmenést a MaNem-ben, meg is lepett, hogy megint előmerészkedik.
[előzmény : (2241) Pixy, 2004.04.04 00:22]

macstappancsok éke:
meg volt egy lyukas eu-zászlós józsi is, aki szép csendben eloldalgott.
[előzmény : (2241) Pixy, 2004.04.04 00:22]

Így hergelik egymást Teleki és a nemzet ellen a toleránsok diszmadarai a Teleki-szoboravatás kapcsán.

Ellenkező hozzászólás nem lehet, azt moderátor-cimborájuk kitörli.

Mercurius
  Válasz | 2004. április 03. 17:27 | Sorszám: 8
Két levlistájuk. Szerintem amiről te beszélsz, az a yhoon van telepítve.
polites
  Válasz | 2004. április 03. 12:28 | Sorszám: 7
"es emellett "a halozat dolgozik" felkialtassal meg gyonyoru osszeeskuveselmeletet is gyartsanak"

Ne szívd mellre, ez az oldal mindig is erős volt összesküvéselméletben.
Fociban a sportújságírók kedvenc fordulata volt "az ördöngősen cselező szélső, aki zsebkendőnyi területen is képes helyzetet csinálni". Nekem ez szokott eszembe jut egy-egy ilyen összesküvéselmélet láttán.

Gen
  Válasz | 2004. április 03. 12:00 | Sorszám: 6
Meg csak annyit, hogy amennyibem a csodalatos levelezolista VALOBAN NEM FELEL MEG A SZABVANYNAK, hihetetlenul nagy kocsogseg es arrogancia kell ahhoz, hogy azt kerjek szamon egy szolgaltaton, hogy az az o kedvukert modositsa a rendszere security beallitasait es emellett "a halozat dolgozik" felkialtassal meg gyonyoru osszeeskuveselmeletet is gyartsanak a hozza nem ertesukbol.
Kezd tele lenni a hocipom az ennyire primitiv ontevekenyekkel...

Ps: termeszetesen, mint hangsulyoztam a fentebb leirtak abban az esetben ervenyesek, ha a freewbnek igaz volt az RFC-s allitasa.

Cakpakk
  Válasz | 2004. április 03. 11:59 | Sorszám: 5
Nem egészen. Rengeteg oldal (föleg a php-ben irtak) automatikusan generált emailjei föleg a multipart mime formátumuak hibásak. Valószinüleg van valami ingyenes könyvtár amit az oldalak gazdái használtak és ez generál rossz formátumot (nem foglalkozom web programozással ezért csak tippelem, mert ahogy néztem a php-ban nincs "beépített" mime encoder támogatás).
szutyok
  Válasz | 2004. április 03. 11:53 | Sorszám: 4
"Az RFC -re való hivatkozás nyakatekert mellébeszélés."

A nem RFC szabványos email fejlécek túlnyomó többsége spam, így teljesen indokolt ez alapján (is) szűrni a leveleket. Tessék rendesen beállítani a szervert.

Cakpakk
  Válasz | 2004. április 03. 11:53 | Sorszám: 3
Kb Ehy hónapja a Kálvi tári aluljáróban vártam valakire van egy webterminál a mtróblejáratnál, unalmamban gondoltam megnézem a netet, gondola -> hibaüzenet valami olyasmi, hogy a "nem betölthetö" az oldal(?), MNO -> szintén ugyanaz, dominium,portal.jobbik.net dettó. Az index,origo,népszabadság,MH megy. Kikváncsiságból megnéztem néhány külföldi siteot ibm,cnn,ms söt egyéb "egzotikus" siteok is egytöl egyik mentek.
Sajnos fejböl nem tudtam cimet, de ha legközelebb arra járok feltétlen megnézem az angol nyelvü "szésöséges/ holokhausztrelativitáló" oldalak mennek-e (gyanítom igen, ami nagy égés lesz).
Gen
  Válasz | 2004. április 03. 11:38 | Sorszám: 2
Tessekmondani, nem lenne egyszerubb azon a nagyon-nagyon magasroptu polgarikor.hu-n megkerni valaki, aki csak egy kicsit is konyit a szamitastechnikahoz, hogy allitsak be azt a qrva mailszervert a szabvanynak megfeleloen es akkor nem azon kellene pampogni, hogy egy szolgaltato nem hajlando kivetelezni veluk?
ZöPö
  Válasz | 2004. április 03. 11:25 | Sorszám: 1
Használd a freemailt, az is ingyenes, esetleg az előfizetésedhez tartozó mailcímed. Igaz, ez utóbbi esetben elvész az anonimitásod, remélem, ez nem probléma polgári körökben.
Mercurius
  Válasz | 2004. április 03. 08:58 | Sorszám: 0
Cenzúra a freeweb.hu-n!-Tíltják a polgári kör hirlevelét!
Ennek ellenére a szűrő aktiválása nélkül, az ismertebb jobboldali portálokról érkező leveleket is kiszűri, például a polgari-kor.hu leveleit.
Ez azt jelenti, hogy nagyszámú internet felhasználóhoz nem jut el az információ, cenzúrázzák a leveleket.
2004-03-31 22:20:05

Tisztelt Barátaim!

A figyelmeteket szeretném felhívni egy aggaszó jelenségre.

Néhány napja a freeweb.hu megújította portálját, és bevezetett egy SPAM szűrést, melyről a következőt állítja a weblapján:

"A rendszerben automatikus vírus szűrés valamint igény szerint beállítható SPAM (kéretlen reklám levél) szűrés található. Utóbbi esetében akár azt is beállíthatod, hogy törölje vagy egy mappába tegye a kiszűrt leveleket.�

Ennek ellenére a szűrő aktiválása nélkül, az ismertebb jobboldali portálokról érkező leveleket is kiszűri, például a polgari-kor.hu leveleit.

Ez azt jelenti, hogy nagyszámú internet felhasználóhoz nem jut el az információ, cenzúrázzák a leveleket.

A fentiek miatt reklamáltam a freeweb.hu-nál, melyre az illetékese a következő választ adta:

"Nem szurunk egyetlen portalt sem celzottan, am minden olyan levelezo rendszert szurunk ami nem az RFC szabvanyok alapjan van beallitva es a level feladdoja nem visszaellenorizhetoen letezo cim. Ezen feladokat minden esetben keretlen levelnek nyilvanitja rendszerunk es visszakuldi a feladonak.�

A levél tartalma, és a weblapon feltüntetett információ között ellentmondás van, ugyanis azt állítják a lapon, hogy a szűrést a felhasználó aktiválhatja, és állíthatja be, holott ez a gyakorlat, valamint a freeweb.hu Team közlése szerint sem felel meg a valóságnak.

Tisztelettel S. Sándor

Szerkesztőség:
Naponta több tucat email kapunk és válaszolunk meg az info@polgari-kor.hu címünkről. Mitől nem visszaellenőrizhető a létezősége címünknek? Az RFC -re való hivatkozás nyakatekert mellébeszélés. Egy másodperc munkával beállítható lenne, hogy ne szűrje a címet a rendszer. Tehát igaz- és sajnos nem ez az egy cég amely cenzúráz minket! Sajnos egyre több!! A hálózat dolgozik! Kérjük jelezzen mindenki vissza akit ilyet tapasztal, a cégek nevét lapunkon közöljük!

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola