Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Déjà vu (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Déjà vu
mpd
  Válasz | 2012. november 13. 15:32 | Sorszám: 51
Dáyes vu?
mpd
  Válasz | 2012. november 13. 15:31 | Sorszám: 50
Nocsak. Tán TSZ-es voltál?
Dáyes
  Válasz | 2012. november 13. 15:31 | Sorszám: 49
Szerintem 100 évvel ezelőtt elég jó színvonalon folyhatott az oktatás! Akkor kezdtek az agyasaink! Egészen 60-as évek végéig kitartott akkoriban oktatott tanárikar is!
mpd
  Válasz | 2012. november 13. 15:30 | Sorszám: 48
Há'mer bisztos nem jártál gimnázijomba....
gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 15:17 | Sorszám: 47
A seregben én sem voltam, de ott inkább már a pártba akartak betuszkolni, nem a KISZ-be.
nemszadista
  Válasz | 2012. november 13. 15:12 | Sorszám: 46
Azt nem írta, hogy fideszes, csak azt, hogy miniszteriumi dolgozó. De ok, értem a logikádat.
Időszakos Állat
  Válasz | 2012. november 13. 15:10 | Sorszám: 45
Nem optimista vagyok, csak ez egy ismert provokációtípus (vü. még: "én fideszes vagyok, de ez már tényleg tűrhetetlen", aztán felsorol mindent, ami szöges ellentétben áll azzal, amit a Fidesz valaha mondott/csinált).
nemszadista
  Válasz | 2012. november 13. 15:09 | Sorszám: 44
maradni -> hagyni
nemszadista
  Válasz | 2012. november 13. 15:09 | Sorszám: 43
Nem, a katonaságnál már ki tudtam maradni a KISZ-tagságot.
Most visszagondolva sem hiszem, hogy bátorság lett volna kihagyni a gimis KISZ-tagságot, hanem azt, hogy baromság. A gimnázium 1etlen értelme az, hogy 1etemre tudjon menni az ember. Az "elvszerűségnek" is vannak határai, még pedig az ésszerűségnél.
hulot
  Válasz | 2012. november 13. 15:08 | Sorszám: 42
A lopás az bizony lopás, legyen az egy liba, vagy 3000 milliárd.

onogur
  Válasz | 2012. november 13. 15:02 | Sorszám: 41
És ha véletlenül, mert kurrrrvabátor gyerek voltál és kihagytad a gimnáziumi KISZ-tagságot, honvédségi bevonulásod után garantáltan beléptél, önként és dalolva.

Na ezért is vagyok büszke arra, hogy én nem voltam KISZ-tag. Se a gimnáziumban, se a seregben.
gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 14:56 | Sorszám: 40
S vajon ki írta ezt?

Az szinte tuti, hogy nem a minisztérium dolgozója!

Honnan tudni, nem egy ostoba provokáció?

Az MSZP mindenre, bármire képes a hatalomért, és ez szó szerint értendő!

nemszadista
  Válasz | 2012. november 13. 14:55 | Sorszám: 39
Miért vagy ilyen optimista?
nemszadista
  Válasz | 2012. november 13. 14:54 | Sorszám: 38
"A '80-as évek elején a gimnazisták 90+ százaléka KISZ-tag volt. Mert muszáj volt belépni."


Nálunk ez konkrétan így zajlott a gimiben:

A párttitkár osztályfőnökünk megkérdezte az osztálytól, hogy "ki nem akar KISZ-tag lenni?"

1ik srác bátortalanul feltette a kezét, erre még 2 másik is. Óra után 1esével elbeszélgetett velünk és szépen elmagyarázta, hogy akkor nem is fogunk 1etemre menni.
Meggyőzött bennünket, hogy KISZ-tagnak lenni jó. Szerencsére a 4 év alatt talán csak 2x volt KISZ-gyűlés, azokis lyukasórákban.

Időszakos Állat
  Válasz | 2012. november 13. 14:53 | Sorszám: 37
Ez annyira misztériumi dolgozó, amennyire én napóleon.
gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 14:53 | Sorszám: 36
Erről tudok.

Sőt, balfaszferkó ott be is sértődött, s ott mondta először, soha többé nem tér vissza a közéletbe!

nemszadista
  Válasz | 2012. november 13. 14:48 | Sorszám: 35
Sok ilyen ücsöröghet az apparátusokban...

"Tisztelt szerkesztőség!

Az Emberi Erőforrások Minisztériumában dolgozom mint közép vezető. Az utóbbi időben mástól sem víz hangzik a sajtó mint a felsőoktatásról, ahol napi szinten módosítják-alakítják a törvénytervezetet. Bár a kormánynak dolgozom mégsem tudom véka alá rejteni aggódásomat a fiatalság iránt. jelen helyzetében a kormány azt csinál amit akar, hisz megvan a 2/3 és hiába az elégedetlenség és a kemény hangú kritika a neten zajló szájkaratén kívül nem történik komolyabb lépés, a hallgatás néma beleegyezés- mondja a bölcs közmondás. Hol van már 1990-mikor a taxisok, fuvarozók összefogásukkal néhány óra alatt megbénították az országot!
Ma hasonló lépéseknek nyoma sincs, az emberek fásultak, kiábrándultak és ezzel a kormány is tisztában van. Még közel sincs vége ámokfutásuknak, melyet két éve kezdtek a közoktatás terén. A felsőoktatás után hamarosan a középszintű oktatás következik. Már korábban is lehetett hallani, hogy a két tannyelvű oktatási intézményeket fokozatosan felszámolják, ennek az egyik oka, hogy sokba kerül a fenntartása. A cél, hogy az alapvető készségek elsajátítását fokozatosan a magán intézmények, adott esetben a magán nyelviskolák vegyék át. Ezzel egy jelentős teher lekerül az állam válláról, ugyanakkor a magán intézmények-mivel önfenntartóak- adót generálnak az állam kasszába. A következő tanévtől csak nyelvvizsga birtokában lehet felvételizni. Ez már a felsőoktatásban tanulóknak is jelentős akadály, hisz a diplomaszerzés feltétele a nyelvvizsga. Nem véletlen, hogy a végzősök jelentős százaléka évről évre diploma nélkül távozik. Az új felvételi törvény és a nyelvoktatás kiszervezése még kevesebb diák számára teszi lehetővé a továbbtanulást. Tervek között szerepel a technikus és OKJ képzések beolvasztása a felsőoktatásba. A szakmunkás képzés már ma sem alternatíva, ugyanakkor a technikusi, OKJ képzés beolvasztása magával hozza, az adott felsőoktatási intézményre vonatkozó tanulmányi és felvételi szabályokat. Magyarán! Aki érettségi után akar felsőfokú szakképzést tanulni annak ugyan úgy tandíjat kell fizetnie vagy hallgatói szerződést aláírnia, ez még lehetetlenebb helyzetbe hozza az alsóbb társadalmi rétegeket, hisz az OKJ eddig a számukra nyújtott egyfajta alternatívát.
Idén januártól mindenki számára kötelező a polgárvédelmi szolgálat. A törvényt egyenlőre nem alkalmazzák, de vidéken már készítettek nyilvántartást. Ez a törvény már nem ad felmentést a nappali tagozaton tanulóknak 18-65 éves korig mindenkire vonatkozik. Az új felsőoktatási törvény tartalmazni fogja az alkalmassági vizsgát és a kötelező kiképzést. Arról sajnos nincsenek információim, hogy mi lesz azokkal a felvételizőkkel akik alkalmatlanok lesznek a szolgálatra. Mindenesetre tény, hogy az általános és közép iskolák után a felsőoktatási intézményekben is kötelező lesz a sport. Az sajnos más kérdés, hogy hol, hisz egymás után zárják be a sportlétesítményeket és nemrég a Testnevelési Főiskola bezárása is szóba került. A többi egyetem is bajban van a forrásmegvonások miatt, így a jövőben lesznek bizonyos tanulmányi követelmények melyeket a hallgatók kénytelenek lesznek saját pénzen egy magán intézménynél teljesíteni. Bár a diploma feltétele a nyelvvizsga, sok felsőoktatási intézményben nincs lehetőség a nyelv tanulásra. Hasonlóan lesz ez a sporttal is. Sajnos a jövő felsőoktatása és ezzel a jövő lehetőségei a vagyonos társadalmi rétegeké, ahol a tehetség és a készség nem fog számítani!
Akinek kezében van a diplomája az sem érezheti magát biztonságban. Az Schmitt ügy és a TF diploma botrányai felbőszítették a kormányt, és "hálából" most egy olyan tervezeten dolgoznak, mely lehetővé teszi a 2000-ben és azt követően diplomát szerzettek tanulmányainak átvilágítását. A kredit rendszer, majd a bolonyai folyamat bevezetése elég sok problémát okozott az oktatási intézményeknek. Alig van olyan hallgató akinek ha jobban átnézzük az indexét, vagy a neptunt ne hiányozna belőle egy-egy aláírás. A HÖOK feladata lenne a diákok érdekeinek képviselete, de mint minden szervezet ők is csak pénzből tartják fenn magukat. A jövő hallgatóinak 90% az elitből fog kikerülni és az elitnek nem érdeke, hogy az alsóbb néprétegekből is érkezzenek náluk tehetségesebb hallgatók, így a HÖOK -akik nem mellesleg az egyetemektől, az egyetemek pedig egyenlőre még az államtól kapják a pénzt- elkezdett felkészülni, berendezkedni a jövőre. nem véletlen, hogy az elmúlt két év alatt nem nagyon szólalt fel. Alternatívaként jött létre a Hallgatói Hálózat, de a facebookon kívül és néhány szolidabb megmozduláson kívül nem sokra futotta. Nem meglepő, hisz a Hallgatói Hálózat mögött is politikai érdekcsoportok húzódnak, akik bár most ellenzékben vannak, de hasonló törekvéseik vannak mint a jelen vezetésnek. A diákok saját erejükből meg képtelenek megmozdulni és ezzel a kormány is tisztában van. Így fog országunk egy száz évvel ezelőtti szintre vissza süllyedni, ahol csak egy kiváltságos rétegnek volt lehetősége tanulni és boldogulni az életben.
Nem kívánom megnevezni magam, de nem tudom szó nélkül hagyni, a jelen folyamatot, mellyel fiatalok ezreinek lehetetlenítik el a jövőjét. Levelemmel már megkerestem a sajtót érdemi válasz nélkül. Remélem, hogy így jobban eljut a közvéleményhez és az érintettek aktivizálódnak.

Tisztelettel."

onogur
  Válasz | 2012. november 13. 14:47 | Sorszám: 34
"1988. november 23-án a felsőoktatásban működő ifjú kommunisták megalakították az Unió a Demokratikus
Szocializmusért elnevezésű szervezetet. Magvát egyetemisták, elsősorban közgázosok alkották, tagja volt többekkel együtt Gyurcsány Ferenc, Merényi Miklós, a GKM jelenlegi kommunikációs igazgatója és Szilvásy György, a KISZ KB apparátusának osztályvezetője, leendő kancelláriaminiszter. Vezetője Bajnai Gordon, aki a rendszerváltás után a Wallis Rt. első embere lett, jóval később a brit BAA vezette Budapest Airport Zrt. igazgatóságának elnöke lett, most pedig a fejlesztési ügynökség vezetői székének várományosa." http://hirklub.hu/print.php?id=347
onogur
  Válasz | 2012. november 13. 14:34 | Sorszám: 33
És szerinted az Unnyó az minek az utódszervezete?
Táncsak nem azért alakult, hogy kimentse a KISZ vagyonát?
gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 14:25 | Sorszám: 32
Azt tudtam, azt az UNIO-t, de a KISZ-KB-t nem.
onogur
  Válasz | 2012. november 13. 14:19 | Sorszám: 31
Keress rá erre: Unió a Demokratikus Szocializmusért, mely szervezetnek Bajnai volt a vezetője.
Szerinted hunnan gyött, ha nem a KISZ-ből, hol ismerte meg Gyurcsányt, ha nem a KISZ Duna-parti főhadiszállásán?
gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 14:16 | Sorszám: 30
Egyébként meg ha netán igen, akkor egy fekete pont neki.

Tőlem persze attól még jöhet, a miniszterelnöki ténykedése, mostani nyilatkozatai alapján ítélem őt meg.

CSAK, rázza le magáról balfaszékat!

Martonyi ijárt arrafelé, oszt egészen kiváló külügyminisztere a FIDESZ-KDNP kormánynak.

gyaloggos
  Válasz | 2012. november 13. 14:12 | Sorszám: 29
No, hát erre céloztam!

A KISZ KB valóban más, de tuti, hogy Bajnai dolgozott ott?

huszárló
  Válasz | 2012. november 13. 14:04 | Sorszám: 28
Az apja (B.György)se volt kismiska a bajai Blévisz élén. Azután is voltak nagy üzletei a gabona piacon, lehetőleg úgy, hogy más bukjon az árun, ő meg soha. Tőle tanulta a libatolvaj a praktikái zömét, ebben biztos vagyok.
onogur
  Válasz | 2012. november 13. 14:03 | Sorszám: 27
Baszki, ne dühíts. A '80-as évek elején a gimnazisták 90+ százaléka KISZ-tag volt. Mert muszáj volt belépni.
Kicsit más dolog az, ha valaki a KISZ KB-ban dolgozott fizetésért, nem?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola