Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Újhelyi /MSZP/ zsidózott ! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Újhelyi /MSZP/ zsidózott !
Fortissimo
  Válasz | 2004. október 18. 15:18 | Sorszám: 229
Idézet:
Újhelyi István súlyos antiszemita kijelentései következtében méltatlanná vált arra, hogy közpénzekből gyarapítsa magánvagyonát - írja Lovas István közleményében. "Újhelyi megengedhetetlenül a zsidósággal azonosította azt a „magyar- és kereszténygyűlölő kisebbséget”, amely – mint a Tilos Rádió előtt tartott beszédemben elhangzott -, immár ötven éve támadja az ország többségének nemzeti érzését és vallását."

s, most.. h megválasztották az MSZP alelnökének

ÚJHELYI ELÍTÉLI ZUSCHLAG MEGNYILVÁNULÁSÁT

Budapest, 2004. október 14.

A Fiatal Baloldal tagsága nevében megdöbbenéssel fogadtam Zuschlag János kijelentését. Érthetetlen, és megmagyarázhatatlan számomra, hogy mi történt az általunk hosszú évek óta ismert társunkkal. Nem tûrjük politikai ellenfeleinktõl, egyáltalán nem tolerálhatjuk saját politikus társainktól az áldozatokat, emlékezõket sértõ megnyilatkozásokat.
http://www.fiatalbaloldal.hu/

Sziriusz
  Válasz | 2004. január 23. 14:38 | Sorszám: 228
Vegigneztem, de kortars online nem talaltam. Mikor jelent meg, hol keressem?
Viszont 0206 szamban Czako Gabor ir a zanzibari makaorol, 0209-0210 szamokban pedig figyelmetekbe aljanlom Orosz Istvan irasat.
kaleb
  Válasz | 2004. január 19. 10:58 | Sorszám: 227
Idézet:
Rákosista logika, nem ideillő!

Állítottam én, hogy anarchista vagyok? Nem vagyok az. Szerintem aki törvényesen tüntet, nem fürdik, aki meg nem, az ellen bevethető akár a vízágyú is, ha másképp nem oszlatható fel a törvénytelen tüntetés.

kaleb
  Válasz | 2004. január 19. 10:52 | Sorszám: 226
Várj azért ezzel. Nézd meg előbb a Knesszet honlapját, milyen pártok is vannak, és cak aztán vonj le következtetéseket.

Idézet:
osszes part a zsidosag erdekeit kepviseli.

Az arab pártok is? Van belőlük tudtommal három is. Képviselőik ott ülnek a Parlamentben.

Idézet:
a palesztinoknak semilyen joguk sincs.

Ez így nem igaz. Az izraeli arabok (a lakosság 20%-a) izraeli állampolgár, szavaz, választ és választható. A nem annektált, megszált területen élő arabok is szavaznak, választanak és választhatók, de ők nem Izraelben teszik ezt, hanem ők választják a Palesztin Törvényhozó Tanács képviselőit.

Idézet:
1955-ota csak zsido zsidoval kotott hazasagot ismernek el torvenyesnek.

Nem igaz. Izraelben zsidó csak egyházi esküvőt köthet, így csak zsidóval esküdhet, ez idáig igaz. De akinek ez probléma, átugrik Ciprusra, megköti a házasságot és az izraeli állam ezt autómatikusan érvényes házasságnak ismeri el. Azt nem tudom, hogy 1955-ben mi történt, bennem az élt, hogy ez már előtte is így volt.

Van aki vitatja ezt, pl. Tomy Lapid igazságügyminiszter pártja, a Shinui, de ez ma még ilyen bonyolult ügy.

Idézet:
Nincsen palesztin az allam igazgatasban es a kozigazgatasban.

Szerinted pl. Nazaret polgármestere zsidó? Én nem így tudom. Más arab városok polgármesterével is ez a helyzet. A megszállt területek polgármestereivel más a helyzet. De pl. Betlehem polgármestere palesztin. Ott nem lehet izraeli polgármester, cserébe izraelben sem olyan, aki a megszállt területeken rendelkezik illetőséggel.

Idézet:
Palesztin gyerekek nem jarhatnak egy iskolaba a zsido gyerekekkel

Ezt honnan veszed?

Idézet:
Palesztin orvos pl. egy harmadat keresi mint egy zsido orvos

Ezt nem tudom. De azt pl. igen, hogy az orosz bevándorló zsidó orvos is kevesebbet keres (kb. harmadát) mint egy helyben született. Ez egy probléma, meg kellene nézni.

--------------

Mondasz még sok mindent, de ennyire van most időm. Kétségtelen, hogy Izraelben létezik diszkrimináció, számtalan alakban. Pl. keleti zsidók ellen, bevándorlók ellen, arabok ellen, és sorolhatnám. Magyarországon is létezik hasonló. De ettől még egyik ország sem fasiszta. Az USA-ban nagyon súlyos diszkrimináció létezett a 60-as évekig. De azért az USA sem volt egy fasiszta állam.

Tiborc
  Válasz | 2004. január 19. 10:51 | Sorszám: 225
OFF
Kedves kaleb!
„Gazdasági erőit honnan meríti? Dolgoznak a fiúk és a lányok. Elég keményen és elég eredményesen. Bármily meglepő. „
Bármilyen meglepő, hazánk lakosságának egy része is dolgozik olgoznak a fiúk és a lányok. Elég keményen és elég eredményesen.
Bármily meglepő.
Az eredménye meglepő.
Mert azzal nem lehet összehasonlítani.
Hiányzik mögüle a kongresszusi javadalmazás.
Ezt rossz helyen tetszett megjegyezni, és rosszkor!
Tiborc
On
Tiborc
  Válasz | 2004. január 19. 10:48 | Sorszám: 224
Kedves kaleb!
Nem vitatkozom, emlékeztetek.
A TOPIC TÉMÁJA: „Újhelyi -MSZP- zsidózott”
Atrocitás nélkül.
Maradjunk ennél.
Tiborc
Tiborc
  Válasz | 2004. január 19. 10:46 | Sorszám: 223
„Semmi baj, a vélemény szabad, bár eddig ez a téma nem merült fel. Mostantól felírjuk:
"nereus szerint Izrael fasiszta állam, míg Szólővessző u. 3 ezt másképpen gondolja."
A topic kérdése nem ez volt.
Ez hablaty, mondhatnám burkolt, kódolt zsidózás!
„Semmi baj, a vélemény szabad, bár eddig ez a téma nem merült fel. Mostantól felírjuk:
"nereus szerint Izrael fasiszta állam, míg Szólővessző u. 3 ezt másképpen gondolja."
Felmerült, lemerült, nem érdekes.
Ez viszont tipikus náci szövegelés
Tiborc
  Válasz | 2004. január 19. 10:44 | Sorszám: 222
Kaleb asztaltárs!
Ez kimeríti a „gyűlöletbeszéd” fogalmát!
Mindegy hányat rekesztünk ki: 50, 500, 500 000,stb.
Rákosista logika, nem ideillő!
Tiborc
Tiborc
  Válasz | 2004. január 19. 10:42 | Sorszám: 221
Kedves kaleb!
Fasisztának tetszik lenni?
Anno, 1989. június 20. – án az akkori fiatalságot védelmezni mentem ki a tüntetésre
Kaleb írja:
„. Legfeljebb az a kérdés, kell-e vizágyukat használni. Kétszer megfürdeted őket, aztán nyugton lesznek.”
Nem példálózni, tűrni kell.
Ezt nem látta kaleb, anno, tűrje el a maiakat is!
Melyik vízágyúzást támogatja?
Kellő türelemmel?
A politikai okfejtését tiszteletben tartva
Tiborc
Tiborc
  Válasz | 2004. január 19. 10:40 | Sorszám: 220
„Szondi nem zsidózott, csak úgy értette Lovast, ahogy azt kell. Lovas képmutató, hogy azt állítja, hogy félreértették. Szó sincs félreértésről.”
Újhelyi mit mondott, ez a kérdés?
Kaleb nem értette félre, ez a lényeg.
Tiborc
Tiborc
  Válasz | 2004. január 19. 10:36 | Sorszám: 219
Mit gondolt a tisztelt szőlővessző?
„Az pedig, hogy itt a Gondolán, ahol a szélsőségesen gondolkodó figurák teljesen kiszorították a jobboldalinak nevezett politikai térfél mérsékeltebb alakjait (eltekintve néhány narancsszemüveges Fidesz-fantól) - szóval hogy itt a Gondolán még Himnusz is védelemre talál, az természetes.”
„Végtelenül természetes „ – megismételve a magyartalanságát!
Szélsőségesen gondolkodók ittend fasisztának minősítetnek, tisztelettel megkérem, hogy saját térfelén minősítsen, innen pedig egykori jutason végzet őrmesterem tanácsai alapján távozzon!
Kommentár nélkül!
Tiborc
erdeimano
  Válasz | 2004. január 19. 08:13 | Sorszám: 218
Akkotévedtem. Bocs
eszbei
  Válasz | 2004. január 19. 02:39 | Sorszám: 217
Madách Aladár (alsó-sztregovai és kiskelecsényi),
földbirtokos, Madách Imre költőnek és érkeserűi Fráter Erzsébetnek fia (a család Radun comestől, II. András korában élt birtokos nemestől származik) szül. 1848. jan. 1. Csesztvén (Nógrádm.);

Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái....

Don
  Válasz | 2004. január 18. 23:59 | Sorszám: 216
Megjön kaleb meg hímvessző ucca és mindjárt tagadni is fogom, figyeld meg, kirekesztenek egy pillanat alatt.
SZONDI EGYIK APRÓDJA
  Válasz | 2004. január 18. 22:48 | Sorszám: 215
Relativizálod a holocaustot?????


Don
  Válasz | 2004. január 18. 20:07 | Sorszám: 214
"Mi, a pesti gettó túlélői nem tudunk egyenlőségjelet tenni"

Én sem tudok, az egyiknek 6millió halálos áldozata volt, a másiknak 110millió, és még nincs vége.

Valóban nem egyformák.

SZONDI EGYIK APRÓDJA
  Válasz | 2004. január 18. 18:47 | Sorszám: 213
Budapest, 2004. január 18. (MTI) - A holokauszt 60. évfordulója legyen a sírás, a gyász, az emlékkövek elhelyezésének, valamint a holokauszt tagadóival, a mártírok emlékének meggyalázóival szemben vívott eszmei háború ideje - mondta Kardos Péter főrabbi vasárnap, a budapesti gettó felszabadításának 59. évfordulóján rendezett megemlékezésen.

Közlése szerint Magyarországon ma a törvények egyenlőségjelet tesznek a horogkereszt és a vörös csillag közé, mindkettő tiltott önkényuralmi jelkép.

"Mi, a pesti gettó túlélői nem tudunk egyenlőségjelet tenni" - szögezte le.

Hozzátette, hogy a zsidóságot a horogkereszt alatt irtották, és a kevés megmaradottat vörös csillagosok mentették meg.

Akkor miért várjuk, hogy a vörös csillagos, zsidózó Újhelyit elítéljék?????

tabby
  Válasz | 2004. január 17. 01:23 | Sorszám: 212
kedves Kaleb,igazad van Izrael tobb part rendszeru,de osszes part a zsidosag erdekeit kepviseli.
Izraelben ha jol tudom meg el egy par millo palesztin is, a palesztinoknak semilyen joguk sincs.Nincs joguk allampolgarsaghoz,nincs joguk utlevelhez.1955-ota csak zsido zsidoval kotott hazasagot ismernek el torvenyesnek. Nincsen palesztin az allam igazgatasban es a kozigazgatasban. Palesztinok nem vehetnek hazat, lakast zsido teruleteken.Palesztin gyerekek nem jarhatnak egy iskolaba a zsido gyerekekkel,de a discriminacionak meg nincs vege, egy Palesztin orvos pl.
egy harmadat keresi mint egy zsido orvos,vagy egy egyszeru
palesztin munkas egy nyolcadat keresi mint egy egyszeru zsido munkas.A Palesztinok millios tomegei elnek koncentracios taborokban es ha nem jol viselkednek vizet es az aramot sem kapnak. Meg meglevo hazaik javitasahoz nem adnak engedelyt, igy elobb vagy utobb osszedolnek, ez is egy modja ,rakenyszereriteni oket a foldjeik elhagyasara.Izrael bortonei tele vannak palesztinokkal, az Amnesty International tobbszor inditott vizsgalatott es szamolt be a fogjokon elkovetett kinzasokrol.Na es ne feledkezunk meg katonai szolgalatot megtagado fiukrol sem. Tudnam meg folytatni es elemezni az Izraeli democraciat,a secular es az ortodox zsidok kozotti ellenteteket, ami sokszor tetlegesege is fajul,de nem akarom , nem akarom hogy antiszemitanak gondoljal.Habar a palesztinok is SZEMITAK!!!
erdeimano
  Válasz | 2004. január 16. 22:56 | Sorszám: 211
Mármint itten a nem-román lakosságú falvak elleni baltás támadásokra gondolok, melyek gyakran az adott falu civil lakosságának likvidálásába torkolltak, olyan boszniai háborús stílusban.
erdeimano
  Válasz | 2004. január 16. 22:50 | Sorszám: 210
Nem mint katonát, hanem mint civilt.
erdeimano
  Válasz | 2004. január 16. 22:50 | Sorszám: 209
Asszem társaival együtt Iancu harcosai aprították fel aprítófejszével. Felhördülésem oka Iancuék baltás-típusú hadiszokásai voltak.
onogur
  Válasz | 2004. január 16. 22:42 | Sorszám: 208
A spiritiszta Aladár?
Hát nem. Fogalmam sincs.
erdeimano
  Válasz | 2004. január 16. 22:22 | Sorszám: 207
Idézet:
én teljes mellszélességgel védelmezem Avram Iancut

Tudod hogy halt meg Madách fia?

onogur
  Válasz | 2004. január 16. 21:33 | Sorszám: 206
No most, Kedves Kaleb honfitársam, szerva itt, csere ott.
Ugyanis én teljes mellszélességgel védelmezem Avram Iancut, aki SZVSZ nagyobb elme és nagyobb hazafi volt, mint Kossuth Lajos.
Igaz, ez magánvélemény...
Mallow
  Válasz | 2004. január 16. 20:08 | Sorszám: 205
A fasizmus definíciója is rugalmas, mint az antiszemitizmusé, rasszizmusé. A magyarok antiszemiták, rasszisták, stb., ja és van egy „fasiszta középosztályunk” is meg volt egy hortifasizmusunk is. Hogy spec. egyik sem igaz, ugyan kit zavar?
De ha Izraelről van szó, az más…

Nekem is a magyar párhuzam ugrik be. Ha Mo. hadakozna a szomszédokkal!? Á, gondolni sem lehet rá, náci-fasiszta gondolatok ezek mind. Tudjuk, már belénk sulykolták. A legmocskosabb gondolat a revízió maga. Tabu. Vagy: autonómia gondolata Erdélyben? Mit merészelünk! Fasiszta-revizionista gondolatok ezek, fúj.

És Izrael? Saron akar ott területeket fogni, merthogy Izrael igényt tart bizonyos területekre. Ezzel viszont semmi probléma, természetesen. Hiszen Izrael csak érdekeiért küzd.

Logikus!
Lássuk mit írnak a szakkönyvek. Nézzük az SZDSZ-Magyar szótárt:

náci = 1. jobboldali 2. patrióta

Természetesen a szótár csak a magyarokat érintő esetekben használható, kiváltságos helyzetünknek köszönhetően, lévén az SZDSZ "magyar" párt.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola