Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Magyarok - együtt... Segítsük egymást!

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Magyarok - együtt... Segítsük egymást!
lacafaca
  Válasz | 2007. június 18. 23:43 | Sorszám: 16
Nem tudom, visszaolvastad-e, de itt egy személyes támadásról volt szó, amit nagyon gusztustalanul intézett ez a szucs.
kapitamunista
  Válasz | 2007. június 18. 23:30 | Sorszám: 15
Nem véletken! Az ilyen szóra, mint pl. a "magyarok", 'ezek' rendkívül érzékenyek!!.. ;-))))
lacafaca
  Válasz | 2007. június 18. 23:20 | Sorszám: 14
A szívemből beszéltél.
Conceptos
  Válasz | 2007. június 18. 22:12 | Sorszám: 13
Nem az a baj. Mert neki van arca. Neked nincs arcod,csak a nagy frocsogesed a monitor mogott. Szanalmas es hanyinger kelto az ilyen viselkedes. Majd egyszer aruld el mit nyertel most ezzel? Talan megkemenyszik a petyhedt farkad? Vagy eleted vegeig dicshimnuszokat fogsz zengeni magadrol? Ennek a nonek van arca es van szemelye,neked viszont semmid sincs,hat az ilyenek miatt van visszafejlodes, az arulok tovabbadjak az orokseguket,es leszarmazottaik se lesznek masok. Aztan meg mikor mar nincs kit elarulni egymast dofik hatba.
Neha hanyingerem van idejonni ilyen embereket olvasni mint te bar nem tunsz embernek,csak betuknek egy feher lapon,elmeletileg nem letezel egy adat vagy a vilaghalon akit remelem hamar eltorolnek,es remelem egyszer valaki visszajatsza ezt neked csak eppen veled. Hogy erezd milyen bunko vagy.
lacafaca
  Válasz | 2007. június 18. 21:30 | Sorszám: 12
Látom, ezt a topic-ot is összefostad.
zappara
  Válasz | 2007. június 18. 17:22 | Sorszám: 10
az, hogy valaki kinevezi magát valamilyen felsőháznak, nem jelent semmit..
önjelöltek mindig is voltak..

egy esetleges szellemi, nem is beszélve az erkölcsi "felsőház" keletkezésnek ez sosem lehet forrása..az csak úgy van (ha létezhet egyáltalán ilyen..modjuk a Jóistenen kívül)..de nem attól, hogy valaki ezt mondja magáról..
(nekem ugyan nincs rá szükségem, de el sem tudom képzelni, hogy ilyen legyen..a mai világban..a törzseknél mondjuk ilyen lehetett a törzsfőnök (az is inkább a többiek tudatlanságra alapozott)..de azon asszem túl vagyunk..hehe..)

Gyöngy
  Válasz | 2007. június 18. 15:55 | Sorszám: 9
Felsőházaink még csak-csak akadnak, de a többi ...

(Elsőre feslőház-at gépeltem, hja, a tudatalatti ...)

lacafaca
  Válasz | 2007. június 18. 15:41 | Sorszám: 8
Szerinted a többiek nem ?
Mindenki tudása és lehetőségei szerint, még ha csak egy kis apróságot.
szikla
  Válasz | 2007. június 18. 10:47 | Sorszám: 7
Isten áldd meg a magyart...
Nyújts feléje védő kart...
HOZZ RÁ VÍG ESZTENDŐT...

Az országnak nics felsőháza...
'Mert fiainak nem hazája'...
Várjuk a "szellemi, erkölcsi felsőház" működésbe lépését.
B.Zs írása a szombati MN-ben figyelemre méltó.
Cikkeiben B.Zs. tiszteletre méltóan mindig a nyomorúságos és szörnyűségesen valóságos helyzeteket kommentálja, de az igazság mélyebb régióit nem érintik.
"Az igazat mondd, ne csak a valodit..." írta J.A. Thomas Mann-hoz írt versében.
B.Zs. végkövetkeztetései is igazabbak lennének, ha követné a tanácsot.
Végül is az mszp léte a legeslegnagyobb hazugság.
Pozsgay Imre írja: "Egyébként a legnagyobb hazugság a ma kormányon lévőket baloldalinak tekinteni."
Elfogadom Pozsgai elsőbbségét a "hazugság" jelzőjének meghatározásánál, és modosítom korábbi megfogalmazásomat: "legeslegnagyobb hazugság maga a létük".
No persze még ezt is überelte a 'őszödi böszme' bevallott hazúgsága, hazudozása. ("majd' bele dögiöttem")
A legutóbbi produkciója pedig mindent felül múlt: a hazugság-beszédét egy újabb elementáris hazugság-átirattal fejelte meg.
Hol is tart hát az mszp...?
Együtt mennek a pokol fenekére.

Conceptos
  Válasz | 2007. június 11. 14:57 | Sorszám: 6
Na miert?

Tenyleg Harang tenni akar valamit a magyarokert. tobbszor bizonyitotta mar

lacafaca
  Válasz | 2007. június 04. 11:12 | Sorszám: 5
Nem örülök, hogy ezt így látod.
Conceptos
  Válasz | 2007. június 04. 08:35 | Sorszám: 4
Felnezek rad es ugy nezek rad mint egy igaz emberre.
Ha ilyen magyarokkal talalkozom,buszkenek erzem magam.Te vagy az egyetlen ezen a forumon aki tenni is akar valamit es tett mar valamit

Ha segithetek barmiben szolj

lacafaca
  Válasz | 2007. június 04. 02:29 | Sorszám: 3
Ezt köszönöm Neked.
igazságotm
  Válasz | 2007. június 03. 22:13 | Sorszám: 2
Ez szép gondolat, csak a magyar nagyon széthúz. Ilyen alapon sajna még ezer embert sem megy ki.
Vigasztalásul: http://www.hunhir.hu/letoltes/bobo-tortenelmilecke.mp3
harang
  Válasz | 2007. június 03. 18:02 | Sorszám: 1
Mint pl. ez a levél is mutatja:

"Gazdagodni... – Levél azoknak, akik elmennének magyart tanítani Moldvába

Frumósza egy kb. 5000 lelket számláló székelyes eredetű falu Bákó megyében.A magyar nyelv oktatását 2001-ben kezdték meg .A moldvai csángók közül ma mintegy százezren beszélik vagy értik őseik nyelvét. A csángók valamennyien katolikusok. Hitüket azok is megtartották, akik nem tudtak ellenállni az erőszakos románosításnak. Moldvában, Tatros városában született meg, 1466-ban az első bibliafordítás is. Fennmaradt töredéke, a Müncheni-kódex őrizte meg a Miatyánk legrégibb szövegét. Ebben így szerepel egy mondat: "Mü testi kenyerünk felett való kenyeret adjad münékünk ma."
Milyen érdekes, meg lehet próbálni, és nem lehet tudni, hogy mi lesz az eredménye. De megtörténhetik, megszeretjük, nem tudunk végleg elszakadni tőle, nem tudunk már úgy tenni, mintha semmi nem történt volna. Csak meg kell érezzünk valamit, valami kicsit az egész lényegéből, és aztán minden más másodlagos lesz. Mintha új eget kapnánk, és lábunk alatt a föld már nem biztos.

Nem kell nagy csodát várni, nem érdemes idealistának lenni. Felesleges és nevetséges nagy elvárásokkal menni, ezzel csak magunkban teszünk kárt, és az is lehet, hogy megbántjuk azokat, akikért állítólag tenni akarunk. Én gyerekes dacból, kamaszos „csakazértisből" mentem. Nem voltak elképzeléseim, és ez jó volt. Csak meg akartam mutatni - elsősorban magamnak - hogy túlélem.

Hát sikerült. Egy évre mentem, kettőt maradtam. Első év után még valami nagy-nagy űrt éreztem, olyasmit, mint mikor valaki házat épít, és vakolatlanul abba hagyja. Nem ment. Nem tudtam eljönni. Megszerettem a falut, a gyermekeket, melegséget, szeretetet kaptam tőlük annyit, mint azóta sem. Csodálatos volt a tavasz, fantasztikus a nyár, szerettem volna még egy évet maradni. Aztán eljött a második tél, ami katasztrófális volt. Rekord hideget mértek az országban, és én egyedül voltam, nagyon magamra. Szerettek a gyermekek, szerettek a faluban, én is őket, de már nem volt elég. Ezért döntöttem úgy, hogy eljövök. Nem bántam meg. Nem lett belőlem sem szent, sem mártír.

Visszajöttem Kolozsvárra, élek, jól vagyok, rengeteget köszönhetek a frumószai éveknek. Bizonyos dolgokat máshogy látok mint mások, érzékenyebb lettem, emberibb, öntudatosabb. Jó nekem így. Felnőttem ott.

Ez nem egy nyugdíjas meló. Gondolom ez világos. De érdemes kipróbálni. Mert nyersz vele. Mert nem veszíthetsz. Mert a 90-es évek horror történetei már nem működnek. Nem égetnek Bibliát Klézsén, nem pofozzák a ministráns kisfiút Magyarfaluban, mert magyarórára jár. Ami Lábnyikban történt, az csoda. Négy éve, amikor kollégáim kezdtek, senki nem álmodott ilyen házról, ennyi segítő emberről, ennyi lelkes helybeliről. De megtörtént a csoda. Hiszem, hogy vannak csodák. Már nem határtalan a gonoszok hatalma, mert ha az ember nem retten meg, nincs amit tegyenek, hisz legálisan dolgozunk, s csak magukban puffognak... Ilyen téren az idő nekünk dolgozik.

Más téren viszont nem. A nyelvállapot romlik, sürgősen emberre van szükség. Én eljöttem, elveivel ellentétben senkit nem akarok meggyőzni, hogy menjen, de élettapasztalatnak megéri megpróbálni. Akár egy évre is. Mert gondolom az világos, hogy év közben nem szabad otthagyni a gyermekeket. Mert az csúnya cserbenhagyás.
Az én húzásom sem volt szép, lehet többet vártak tőlem, talán túl gyenge voltam. Nem tudom. De voltak kollégáim, akik még mindig ott vannak. Szóval lehet bírni hosszabb távon is. Alkat kérdése.

De próbának mindenképpen megéri. Ha gondolkoztok, ha idáig eljutottatok, próbáljátok meg.
Hát ennyi..."

(Vass Ibolya Emese/Erdély Ma)

harang
  Válasz | 2007. június 03. 18:00 | Sorszám: 0
Magyarok - együtt...
Segítsük egymást!

Ezekben a viharos években, lélektörő korban.

Össze kell kapaszkodni és kicsi dolgokkal is, de segíteni egymást.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola