Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Lemondott ! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lemondott !
Tappancs
  Válasz | 2009. március 24. 20:30 | Sorszám: 40
zümi!
Mostanában olvasgatsz ?
zümi
  Válasz | 2009. február 20. 23:41 | Sorszám: 39
Az izlandi után lemondott a lett kormány...
és a magyar lett a következő....Ezt akarom már olvasni!
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. február 20. 22:23 | Sorszám: 38
(Ez annyira sötét, hogy én szégyellem magam miatta.)
Joszip Broz
  Válasz | 2009. február 20. 20:12 | Sorszám: 37
Nem. Az a Fekete-tó.
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. február 20. 19:54 | Sorszám: 36
Lemondott a lett kormány

2009. február 20. 15:11 | Utolsó módosítás:2009. február 20. 16:27

Lemondott az utóbbi időben egyre népszerűtlenebbé vált lett kormány, Valdis Zatlers államfő pedig elfogadta a kabinet távozását.

Ivars Godmanis miniszterelnök és miniszterei azt követően kényszerültek távozni tisztségükből, hogy a három pártból álló kormánykoalíció két legnagyobb pártja - a Néppárt, valamint a lett zöldek és földművesek szövetsége (ZZS) - a nap folyamán Godmanis távozását követelte, ebben látva az egyetlen lehetőséget arra, hogy ismét megerősödjön a kabinetbe vetett bizalom. Zatlers közölte: hétfőn kezd konzultációkat a parlamenti pártokkal arról, hogy kit kérjen fel kormányalakításra.

A kis balti köztársaság gazdasága évek óta tartó erőteljes növekedés után a pénzügyi világválság hatására mély recesszióba süllyedt, a hazai össztermék a tavalyi utolsó negyedévben - éves összevetésben - több mint tíz százalékkal csökkent.

A Nemzetközi Valutaalap (IMF), az Európai Unió és a skandináv országok ugyan 7,5 milliárd eurós pénzügyi segítséget ígértek Rigának, de a gazdasági nehézségek megingatták az országot 2007 decembere óta irányító kabinet helyzetét.

Az erősödő népharag az utcát is hatalmába kerítette: január 13-án tüntetők megpróbálták megostromolni a lett parlamentet és összetűztek az épületet védelmező rendőrökkel. A csetepatéban több mint negyven ember sebesült meg. Ez volt a legsúlyosabb zavargás Lettországban azóta, hogy a balti köztársaság 1991-ben kivált a Szovjetunióból és visszanyerte függetlenségét.
http://hvg.hu/vilag/20090220_lett_kormany_lemondott.aspx

igazságotm
  Válasz | 2009. február 14. 16:11 | Sorszám: 35
zzzz zzzz .. zzzz
Hun van az a lengyelország. Ahol a kiskácsa fürödik?
tiszavirág
  Válasz | 2009. február 13. 22:27 | Sorszám: 34
Fla Mandulis
  Válasz | 2009. február 13. 22:22 | Sorszám: 33
A wishful thinking átka! Nekem a minap, a meccs szünetében , hogy az esti műsorban "további részletek Gyurcsány beismerő vallomásáról..." de kissé nagy volt a zümmögés a sörözőben... Kiderült, csak én hallottam félre. Pedig olyan életszerűnek tűnt a mondat... .
son
  Válasz | 2009. február 13. 22:15 | Sorszám: 32
Én is... Szeptember 15. volt a cigarettáról való lemondás pontos dátuma. Úgy terveztem, az első évfordulón elszívok egy szálat... (A doboz fele megmaradt).
Nem elfelejtettem?
No, mondtam, a második évfordulón elszívok két szálat...
Nem elfelejtettem?
Megsemmisítettem a fél dobozt, s addig élek, amíg meg nem halok...
jbatky
  Válasz | 2009. február 13. 21:57 | Sorszám: 31
Csodálom, hogy még élsz...
son
  Válasz | 2009. február 13. 21:56 | Sorszám: 30
Öt éve a cigarettáról, három éve a kávéról mondtam le...
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. február 13. 14:11 | Sorszám: 29
Kevesen merik megnyitni.. Alig van benne hozzászólás!
pfz
  Válasz | 2009. február 13. 12:32 | Sorszám: 28
Lemondott...
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök lemondott arról, hogy valaha is igazat beszéljen.
Az ember ne vállaljon kötelezettségeket erején felül, indokolta közleményét a kormányszóvivői iroda.
mackó
  Válasz | 2009. február 13. 12:32 | Sorszám: 27
Én már óvatosan nyitom ezt a topikot. Meg amúgy is 5 perc, mire bejön.
Békáscity
  Válasz | 2009. február 13. 12:28 | Sorszám: 26
Nekem is - meg a cukrom is...
onogur
  Válasz | 2009. február 13. 12:22 | Sorszám: 25
Baszki, mindig 120 a pulzusom, amikor izgalmamban rákattintok erre a topicra.
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. február 13. 12:19 | Sorszám: 24
Lemondott a pénzügyminiszter
2009. 02. 12. 18.26 Hírextra

Benyújtotta lemondását az ukrán pénzügyminiszter a parlamentnek csütörtökön - olvasható a kormány honlapján csütörtökön közzétett közleményben. A súlyos gazdasági válság közepette bejelentett döntést Viktor Pinzenik azzal indokolta, hogy "a politika túsza", Viktor Juscsenko államfő és Julija Timosenko kormányfő közötti konfliktusra célozva.


A Timosenko vezette párthoz (BJuT) tartozó politikus hozzátette: pénzügyminiszterként nem tudta elfogadni, hogy lemondjon a "szakmai megközelítésről", így a kiegyensúlyozott költségvetésről és a minimális deficitről", valamint az eladósodás korlátozásáról.
http://www.hirextra.hu/hirek/article.php?menu_id=2&cat=2&article_id=121827

oppidum
  Válasz | 2008. szeptember 03. 19:39 | Sorszám: 23
Istenem, hirtelen aszittem...
Ujjongani kezdtem, pedig...
Ne csinájjátok má' ezt egy vénemberrel, a végén még nem fogok tudni örű'ni, amikor felakasztják...
tótumfaktum
  Válasz | 2008. szeptember 03. 18:13 | Sorszám: 22
Újabb ukrán válság a láthatáron - szakad a koalíció (2.)
2008.09.03 15:12

Új választásokhoz vezethetnek a legújabb ukrán polikai események, ugyanis Viktor Juscsenko ukrán elnök pártja kilépett a kormánykoalícióból. A párt döntésének hátterében az a keddi szavazás áll, melynek során a koalíció másik, Julija Timosenko miniszterelnök által vezetett párt az orosz párti tömörülés mellé állt.

A törvénytervezet értelmében az ukrán elnök veszítene hatalmából, és egyszerűbbé válna az államfő hivatalból való elmozdítása. Ehhez Viktor Juscsenko pártja nem volt hajlandó hozzájárulni, ezért kivonultak a parlamentből. ...
.. http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=101848

pascal
  Válasz | 2007. február 23. 11:54 | Sorszám: 21
Hagyjad.
Ez pévécépadló, innen ismerheted meg:

Orbán-, Kósa-, Magyar Nemzet-, Lovas-fóbiás agyhalott, és persze:
:O)

Menthetetlen, tényleg eléggé monománisának tűnik az ipse.

beste
  Válasz | 2007. február 23. 08:54 | Sorszám: 20
Tudod, az a NMEVOLT JEGYZŐKÖNYV..szerver, fax, vizsla...majd csinálunk egy paraván vásárlást..oszt Jónapot!
Noch dazu...4 ooo milliárdos hazugság után...aztkijelenteni..hogy

SOHA NEM HAZUDTAM!

Mókás..:O)

Lajos bácsi
  Válasz | 2007. február 23. 08:24 | Sorszám: 19
Idézet:
Jársz pszichiáterhez?!

És most zárják be a Lipótmezőt...

atakám
  Válasz | 2007. február 23. 08:22 | Sorszám: 18
A Morvai-bizottság is rájukrántotta a vizes lepedőt! Ha normális lenne a magyar köztársaság, már emiatt el kellene takarodjon a G.Feci és bandája!
3matyi
  Válasz | 2007. február 23. 07:42 | Sorszám: 17
Fóbiád van? Gyógyíttasd, mert rád férne

Tudod, egy normális demokráciában, ha egy kormány 4 évig semmit sem csinál az ország tönkretételén kívül, aztán meg kisül, sőt még ki is doboltatják a kisbíróval, büszkén hírdetik, hogy hazugsággal nyertek választást... szóval egy NORMÁLIS DEMOKRÁCIÁBAN - már amennyiben tudod, mi is az -, az ilyen kormány LEMOND MAGÁTÓL!!! Persze ehhez az is kell, hogy a kormány tagjai a gerincesek rendjébe tartozzanak!

Az itteni bértollnokoskodás helyett, nem ártana a törénelemben művelni magad, de ajánlom az aktuális külföldi politikai történéseket is, tanulságul )

Ha Te annyira imádod őket, gondolom, meg van az okod rá, megtisztelné vele bennünket, ha beírnád ide, a 2002-es választások óta, mit is adott ez a bagázs az országnak?

Nagyon szépen kérlek, sorold fel miket építettek?

Lehet Orbánt szeretni vagy nem szeretni, de egy biztos, mikor ők voltak kormányon az ország FEJLŐDÖTT!!!

tiszavirág
  Válasz | 2007. február 22. 17:04 | Sorszám: 16
Jársz pszichiáterhez?! Kellene. Szerintem reggel-délben-este-éjjel csak és kizárólag OV van a fejedben. Ez már kóros lehet.

(Hasonlít az írásod egy volt itteni fórumozóhoz, valami macskajaj volt a neve.)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola