Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Házak, lakások, építés, felújítás (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Házak, lakások, építés, felújítás
fokos
  Válasz | 2010. február 23. 17:46 | Sorszám: 60
Amit érdemes fizetni, az a műszaki ellenőr. Bármilyen viccesen is hangzik, létezik ilyen. Ez egy igazolvánnyal, műszaki egyetemmel rendelkező egyén, aki ellátja a felügyeletet a felújítás fölött. Annak kell beszámolnia, aki fizeti.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 21. 22:12 | Sorszám: 59
Ami nekem bevált, a kötbér nagyságát a szerződésnél vállalkozóra kell bízni, ha az ember eléggé hülyének teteti magát általában jó vastagon fog a ceruzájuk. Ilyenkor aztám már csak azt kell követelni, hogy a késedelmi kötbér ugyanakkora legyen. Persze miután a terminusok már le vannak fixálva. Eddig még mindig sírva könyörgés lett a vége, az pedig mindig jó tárgyalási alap.
Természetesen ekkora munkát szerződés nélkül, vagy kamuszerződésre csak szélsőségesen kalandvágyók rendelhetnek meg. Akármekkora lenne a spórolás, a végén csak ráfizetés lehet.
tatam
  Válasz | 2010. február 21. 19:02 | Sorszám: 58
Az majdnem mindegy, hogy hogyan szerződsz le a munkákra, a lényeg az utolsó mondatodban van.
Nagyon meg kell nézni, kire bízod a melót, minden ellenkező híresztelés ellenére van olyan cég, amelyikre lehet és érdemes rábízni.
Konkrét tapasztalat a két szomszédos ház fűtésrendszerének korszerűsítése (kazáncsere, stb.). Az egyiknek megcsinálta a vállalkozó egy hónap alatt, azóta is kifogástalanul működik. A másik házban tavaly április óta szenvednek, a munka a mai napig nincs kész, se fűtés, se melegvíz nincs rendesen, senki nem tudja, valaha is elkészül-e, vagy sem?
Két egyforma, gyakorlatilag egyidőben készült házról van szó, de két különböző vállalkozóról.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 21. 11:33 | Sorszám: 57
Konkrét esetben, ha tényleg csak erről a két melóról van szó, igaza van orhan kartácsnak. A két meló annyira különböző és annyira nem függ egymástól, hogy nyugodtan dolgozhat két cég egymástól függetlenül. Se nem kell várni egymásra, se nem akadályozzák egymást.
Annyiban nincs igaza, hogy a megrendelőt a legcsekélyebb mértékben sem kell, hogy érdekelje valamiféle vállalkozói egymásramutogatás. A fővállalkozóval van szerződése, az felel mindenért. A két munka nem olyan távoli, hogy rendes építési cégnek alvállalkozókat kelljen alkalmaznia. Így esetleg mennyiségi alapon kedvezményt is adhat(na).

Egy fővállalkozó, vagy több szakcég, az alapelv, hiába adom ki a melót, minden nap saját szeműleg le kell ellenőrizni az aznap végzett munkát. Egyszerűen senkiben nem lehet bízni. El kell olvasni az összes felhasznált főanyag felhasználási útmutatóját - ehhez nem kell építészmérnöknek lenni és általában csak néhány oldal szemléltető ábrákkal - és az útmutatóban előírtakat az utolsó apróbetűs pontig szigorúan betarttatni! Ha négyzetméterenként 6 dübel van előírva, nem elég az 5, ha 3-6 mm ragasztóréteg, akkor nem lehet se 1, se 8 mm. Satöbbi. Bármit is állítson a "mester", aki egyébként jó eséllyel egyszerű betanított munkás, aki két hónapja még egészen mást csinált, az előírásokat nem viccből találták ki és. Le fognak buzizni a melósok a hátad mögött, de az a legkisebb mértékben se érdekeljen. Melóssal agyébként se kell vitatkozni. Mindent egyenesen a főnökkel kell megbeszélni.

Mondom adj fel egy ajánlatkérést a lentebb megadott címre, alkalmasint külön-külön is, ingyen van, 5 perc az egész. Ha másra nem jó, legalább képben leszel az árakkal.

orhan
  Válasz | 2010. február 21. 08:36 | Sorszám: 56
Nem lesz érdemes, öregem.
Legalább egyharmaddal többe fog fájni és hacsak nem kötitek ki a szerződésben, hogy alvállalkozót nem vonhat be, akkor ugyanúgy fog menni minden..
Előszeretettel mutogat egymásra a generál és az alvállalkozó is. Tapasztalataim szerint nem is ok nélkül.
A két felújítási rész annyira egymástól eltérő profilú munka, hogy nincs az a cég, amelyik megoldja alvállalkozó(k) nélkül.
Vagyis ott vagy, ahonnan indultál.

Szedjétek szét a két melót, külön a fűtés egy cég, külön a szigetelés egy cég.
Én a fűtéshez nem értek, de a szigetelésben otthon vagyok kicsit, a 15 emelet beállványozása egy vagyon lesz.
A forgalomban lévő és vizsgás könnyű állványok nagy részét csak 30 m-ig lehet építeni(pl. Plettac).
A nehéz állvány már jóval drágább, még úgyis, hogy most azért nem dúskálnak a melóban az állványos cégek.

Kérjetek ajánlatot Skytech technikára, már 10 emelt környékén is költségkímélőbb, igaz, bonyolultabb róla dolgozni.
KJérjete

Időszakos Állat
  Válasz | 2010. február 21. 00:53 | Sorszám: 55
Na ezért gondoltam, hogy érdemes 1 db fővállalkozóval szerződni.
Mert ha mindenkivel külön, akkor az összes egymásra fog mutogatni mindenért, miközben áll a munka. A fővállalkozóval meg meg kell állapodni mindenben, és a többi az ő dolga.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 21. 00:23 | Sorszám: 54
érdemesnek nem érdemes, de hacsak valaki nem vesz ki 2 hónap fizetetlen szabadságot, akkor nehéz megszervezni fővállalkozó nélkül.
Mindenesetre a helyetekben már most feladnék egy ajánlatkérést az 123profit.hu-ra, vagy valami hasonló oldalra. Ingyen van és sokan próbálnak kuncsaftot fogni onnan. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a szlovák klónjával.
Időszakos Állat
  Válasz | 2010. február 20. 23:59 | Sorszám: 53
Na mán bekérdezek ide, ha van ez a topik.
A panelpogrom keretében nyáron vár6óan teljes külső szigetelve lesz a ház (csúsztatott zsalus, 15 emeletes), meg fűtésrendszer cseréje, lakásonként egyedi méréssel.
Úgy áll a helyzet, hogy a ház valószínűleg maga választhatja ki a kivitelező(ke)t. Ugye érdemes 1 db fővállalkozóval sz@rződni sok aprólék helyett?
Másrészt meg olyan cégek kellenének, amik megbízhatóak.
gajo
  Válasz | 2010. február 19. 20:41 | Sorszám: 52
Köszi.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 19. 19:51 | Sorszám: 51
Nem tudom. Más gyártók nyilván másféle méreteket is gyártanak. Ezek a Wienerberger Porotherm külső falelemei.
gajo
  Válasz | 2010. február 19. 18:42 | Sorszám: 50
Én a téglára gondoltam!
Amit betettél az 25x25x45 cm-es.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 19. 18:27 | Sorszám: 49
Az álatalam elérhetõ gyártmányok közt nem. Bpsch is gyárt ilyet, de náluk 36,5 cm a legnagyobb.
Mit akarsz vágni. Lyukat 45-ös téglafalba?
gajo
  Válasz | 2010. február 19. 15:24 | Sorszám: 48
Ebből 50-es is kapható?
alma
  Válasz | 2010. február 17. 23:20 | Sorszám: 47
Kidebb méretű tégla nincs?

Szép dolog az őszinteség ...
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 17. 22:47 | Sorszám: 46
Persze, 600 forintos téglákat fogszt határozott ütésekkel koppintgatni.

Ehh, én vagyok a hülye, hogy reagálok az ökörségeidre...

alma
  Válasz | 2010. február 17. 22:37 | Sorszám: 45
Az bizti. Ezeknél a tégláknál a lyukban lévő levegő a poén, hisz az szigetel. Mégis, én a kalasszikus tömör két sorban rakott tégla híve vagyok. Nyáron hűvösebb.
alma
  Válasz | 2010. február 17. 22:34 | Sorszám: 44
Mind a négy oldalról körülvagdosom, utána meg egy határozott ütéssel lekoppintom. A pontos vágás nem olyan lényeges hisz rámegy a malter. Talán - nem vagyok kőműves. ( Régen flex sem volt, a ház mégis felépült. )
zahumi.kék
  Válasz | 2010. február 17. 22:06 | Sorszám: 43
Jól szigetelt ház gazdaságos...

Kicsi ház szintén (20-25 nm per fő).

Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 17. 22:05 | Sorszám: 42
Má megin okoskodsz hülyegyerek.

A nagy porotherm falazóelem 25x25x45 cm, a nagyflex meg 23 cm-es, azaz olyan 8 cm mélyre be is vágsz vele.
A maradékkal mit csinálsz? Elimádkozod?
Vagy mi?

zahumi.kék
  Válasz | 2010. február 17. 21:25 | Sorszám: 41


Van tégla? Tessék építeni!!!

alma
  Válasz | 2010. február 17. 21:18 | Sorszám: 40
Lyukacsos piros tégla? Ilyet már gyermekkoromban, a hetvenes években, láttam a házépítéseknél. Semmi különös.
Kővágó nagyflex nem vágja? Dehogynem ...
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 17. 21:08 | Sorszám: 39
Ez itt a reklám helye:
Néhány éve még egy vagyon volt egy égetett téglák vágására alkalmas (orr)fűrész, a belevaló fürészlapok pedig úgy a minimálbér körül leledzettek. Egy jó teljesítményű márkás gép ma sem olcsó, ám kölcsönző is van a világon.
A fűrészlapokban azonban kellemes az áttörés. Lényegében minden nagy cég kínálatában megjelentek, úgy a mai árak a töredékei a 4-5 évvel ezelöttiknek.
Jó szívvel tudom ajánlani a Makita B-10394 (30cm) és B10403 (45 cm) katalógusszámú termékét. porothermbőlEzt tavaly építették porothermből és össz-vissz nem használtak el 20 lapot.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 17. 20:33 | Sorszám: 38
Minden amit a porothermről tudni akarsz, de nem mered megkérdezni
zahumi.kék
  Válasz | 2010. február 17. 20:15 | Sorszám: 37
Nos, akkor térjünk a porotherm témlára....
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 16. 21:13 | Sorszám: 36
Hát azt hiszem, az autók inkább kivétel. Az elmúlt évet leszámítva, folyamatosan drágultak, vagy legalább az inflációt követték az autóárak és egy 30 évvel ezelötti autó minőségét össze sem lehet hasonlítani egy maiéval.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola