Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Richard Wagner születésének bicentenáriuma

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Richard Wagner születésének bicentenáriuma
keresztkem
  Válasz | 2013. április 20. 07:59 | Sorszám: 6
Wágnerre emékezzünk ma reggel az alábbi CSODAZENÉVEL IS:
http://www.youtube.com/watch?v=B24qmkKfK7w

Wotan FŐISTEN búcsúzik itt a bűnös Világtól és legkedvesebb leányától, a walkűrök királynőjétől: Brünhildé-től--akire örök álmot bocsájt a tűzben. Hívja Loge-t a "tűzistent", hogy borítson el MINTENT LÁNGOLÓ TŰZÁRADATTAL, s a TŰZ ELJŐ.
Wotan áll HATALMASAN URALKODVA-SZEMLÉLVE A WALHALLA HEGYÉN, MINDENT ÁTLÁTVA ÉS MEGÉRTVE, DÁRDÁJÁVAL A "VILÁG FÖLÖTT"--miközben mindent elborít a füst és a LÁNG!
Ez a bayreuth-i zárókép George Londonnal--mint Wotannal...
Aki ezt átéli, mint zenei élményt soha nem felejti.
Megrenditő, gyönyörű és...felejthetetlen.
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2013. február 17. 10:34 | Sorszám: 5
Köszönöm, de fölösleges "sajnálnia" engem.Miért?
MERT ÉN IGY IS BOLDOG EMBER VAGYOK! AKÁR ELHISZI NEKEM AKÁR NEM. Nagyon-nagyon BOLDOG!
És csak azért "vártam volna" ide bárkit is, hogy ezt a BOLDOGSÁGOMAT MEGOSSZAM--ha képes mindezt fölfogni! És nem azért mert oly' nagyon szükségem lenne bárkire is.Másoknak van, vagy lenne szükségük rám, az én szeretetemre, és akik "ezt" tudják-ismerik, azok azt is tudják: milyen sokat ér az én szeretetem.Viszont nem "tukmálom" rá magamat meg Richard Wagnert sem senkire--elvagyok a szeretteimmel és a Jóistennel nagyon jól.No meg a TUDOMÁNNYAL és a MŰVÉSZETTEL! Mármint az IGAZIVAL s nem a csepűrágással.
Úgyhogy ÓRIÁSI TÉVEDÉSBEN LELEDZIK ÖN, dehát sajnos menthetetlen.Nem élek semmiféle "egó"-ban, se' a saját egómban se' a más egójában, és NINCS IS SZÜKSÉGEM SEMMIFÉLE "MENEKVÉSRE" SEM--hála Istennek.Úgyhogy nagyon el tetszik tévedve lenni, amikor ily' marhaságokat ír!
keresztkem
alexander
  Válasz | 2013. február 10. 00:02 | Sorszám: 4
No, és mire jutottál?
Miért nem szólnak hozzád?
Akiket te szellemmaradványoknak nevezel sértő módon, azoktól vársz baráti csevelyt igazándibul...?
Meghasolnlást okozol, és ez stigma!
Sajnállak keresztvész, mert egódban élsz...
és onnan már, nincs menekvés...
keresztkem
  Válasz | 2013. február 09. 07:43 | Sorszám: 3
Kíváncsi vagyok, egyáltalában mikor teszi itt tiszteletét valaki--és egyáltalán: tiszteletét teszi-e valaki valaha is(?)-- bárki is.
Viszont.Az IGAZI ÉS VALÓDI KULTÚRA IRÁNTI LÁTVÁNYOS ÉRDEKTELENSÉG mindennél többet mond(!) számomra legalábbis.
Már tudniillik az "errefelé kószáló" emberi szellemmaradványok minőségi szintjéről. Hogy kit mi "érdekel"? Igazándibul és valóban.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. február 01. 08:24 | Sorszám: 2
Érdekes és jellemző, hogy ide NEM KATTINT BE--rajtam kívül--senki.
Csendben megjegyzem: az itteni érdeklődéssel vagy érdektelenséggel "tesztelem" az ú.n. MAGASKULTÚRA iránti itteni vonzódást vagy antipátiát.
Az EREDMÉNY--önmagáért beszél.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. január 31. 06:13 | Sorszám: 1
Szerettem volna "egy másik helyen"--Gyöngy-nek a "Zene, zene, zene" c. topicjában elmondani MAGASRENDŰEN ÁHITATOS SZÉPSÉGÉLMÉNYEMET Johan Sebastian Bach--AZ ÖTÖDIK EVANGELISTA-- ott közölt néhány kantáta-részletével kapcsolatban, Ámde ott azt közölte velem a "rendszer", hogyasszongya: "IDE NEM LÉPHETSZ BE!"
Ha "nem" hát "nem"--mondtam magamban--"IGY" KEGYETLENEDIK ÉS RIDEGEDIK A VILÁG. SZEGÉNY "GYÖNGY"-NEK nyílván alapos oka volt arra, hogy ilyen kegyetlen rendszerintézkedést tétessen, ám a "fájdalmam", de inkább diszkomfort érzésem "attól", hogy megértem "mindezt", még fájdalom marad....
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. január 28. 14:26 | Sorszám: 0
A MA legnagyobb Wagner "csodacsillagával", Waltraud Meier-rel. Tisztán és Izolda.Izolda szerelmi halála.
http://www.youtube.com/watch?v=lO61i2iBcUY

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola