Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Heti Vendég   » A mai magyar futballról

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A mai magyar futballról
keresztkem
  Válasz | 2021. március 27. 00:39 | Sorszám: 15
Megkezdődött a selejtezősorozat a soron következő futball VB-re. Tegnapelőtt este a lengyelekkel baromira peches meccsen--mi mikor nem vagyunk pechesek(?)--3:3-ra végeztünk. Úgy, hogy kétszer is mi vezettünk! Vajon végre kijutunk-e??? 1986 óta...!!!
keresztkem
  Válasz | 2020. november 13. 01:20 | Sorszám: 14
Tegnap késő este a magyar futballválogatott Budapesten a Puskás Ferenc stadionban--a volt Népstadionban--elképesztően óriási küzdelemben 2:1 re legyőzte Izlandot és igy "kijutott" a jövő évi EB-re. Már csak az a kérdés: egyáltalán lesz-e jövőre--azaz 2021-ben-- EB?
keresztkem
  Válasz | 2020. október 09. 06:23 | Sorszám: 13
Tegnap késő este 3:1-re győzött a magyar futballválogatott Szófiában, a bulgárok ellen--fontos tétmérkőzésen.Nagyon rosszul játszott a csapat, főként az első félidőben, mégis győzött. Furcsa játék ez a futball..naagyon-nagyon furcsa.Az első félidő végefelé egy kalap szamócát nem adtam volna válogatottunkért. És mégis! Győztünk. Van előrelépés futballunkban..kétségkivül. Ha rosszul játszunk, és mégis nyerünk--pláne idegenben--EZ AZ ERŐ JELE...azt hiszem.
keresztkem
  Válasz | 2019. november 16. 06:22 | Sorszám: 12
Tegnap este ünnepélyesen átadták az újonnan elkészült új Puskás Ferenc Stadiont Budapesten. Azt a Stadiont, amelyik még az én korosztályom tudatában NépstDIONKÉNT ÉL(!), hiszen mi még megéltük a Népstadionként való átadási ceremóniáját is anno 1953-ban --igaz én csak 7 éves kisiskolás kisgyerekként. Nagy cirkusz volt ez akkoriban is, hiszen akkor a "béketábor" "vasfüggöny mödgötti" tagjaként jelen volt mindenki, aki "él és mozog".Élén Rákosi Mátyás "eltárssal", "BÖLCS VEZETŐNKKEL" ÉS "ÉDES APÁNKKAL" MEG A F..OM TUDJA MÉG MI MINDEN VÓT' A HÜLYE ZSARNOK KISKOPASZ.... De persze akkor itt volt Avery Brundage is a NOB USA-beli elnöke, az akkori megnyitóünnepségen.
Nem mellesleg azért, hogy ne legyen minden olyannyira szép és jó, 1:2-re kikaptunk a vendég Uruguay válogatottjától--a "biztonság kedvéért", ahogyan szoktunk mostanába'...Bezzeg anno '53-ban csak a svéd válogatott "lohasztotta le" az akkori eufórikus hangulatot, amelyikkel 2:2-t csinált a Wembley stadionba Londonba készülődő, már kialakulófélben lévő ARANYCSAPAT--Puskással, Kocsissal, Bozsikkal, Hidegkuti-val, már Sebes Gusztáv akkori szövetségi kapitány vezetésével. De mekkora "KÖLÖNBSÉÉÉÉÉÉG"!!!
keresztkem
  Válasz | 2019. november 16. 06:22 | Sorszám: 11
Tegnap este ünnepélyesen átadták az újonnan elkészült új Puskás Ferenc Stadiont Budapesten. Azt a Stadiont, amelyik még az én korosztályom tudatában NépstDIONKÉNT ÉL(!), hiszen mi még megéltük a Népstadionként való átadási ceremóniáját is anno 1953-ban --igaz én csak 7 éves kisiskolás kisgyerekként. Nagy cirkusz volt ez akkoriban is, hiszen akkor a "béketábor" "vasfüggöny mödgötti" tagjaként jelen volt mindenki, aki "él és mozog".Élén Rákosi Mátyás "eltárssal", "BÖLCS VEZETŐNKKEL" ÉS "ÉDES APÁNKKAL" MEG A F..OM TUDJA MÉG MI MINDEN VÓT' A HÜLYE ZSARNOK KISKOPASZ.... De persze akkor itt volt Avery Brundage is a NOB USA-beli elnöke, az akkori megnyitóünnepségen.
Nem mellesleg azért, hogy ne legyen minden olyannyira szép és jó, 1:2-re kikaptunk a vendég Uruguay válogatottjától--a "biztonság kedvéért", ahogyan szoktunk mostanába'...Bezzeg anno '53-ban csak a svéd válogatott "lohasztotta le" az akkori eufórikus hangulatot, amelyikkel 2:2-t csinált a Wembley stadionba Londonba készülődő, már kialakulófélben lévő ARANYCSAPAT--Puskással, Kocsissal, Bozsikkal, Hidegkuti-val, már Sebes Gusztáv akkori szövetségi kapitány vezetésével. De mekkora "KÖLÖNBSÉÉÉÉÉÉG"!!!
keresztkem
  Válasz | 2019. augusztus 02. 04:21 | Sorszám: 10
A Honvéd ÉLETVESZÉLYES FENYEGETETTSÉG(!!!) közepette kellett, hogy végig "játssza" a tegnapi meccsét a románia-i Craiová-ban. EZ SOKSZOROSAN TÖBB, MINT NEM "FAIR", NEM IS SPORTSZERTŰ!!!
ETTŐL FÜGGETLENŰL: ELKÉPEDEK AZON, MENNYIRE NEM TUDUNK 11-EST RÚGNI, PEDIG "AZT" MEG LEHET TANULNI ÉS MEG IS LEHET TANITANI. Hiszen amit Kamber és Batik 11-es rúgás örvén művelt, az egy SIRALOMHÁZ! Persze lélektanilag: életveszélyes fenyegetettség közepette kellett--VOLNA(!)--normális 11-eseket rúgniuk a Honvéd-osoknak, amire képtelenek voltak az egy N'Gog-ot kivéve. S ezen olyan nagyon nem is lehet csodálkozni!
Véleményem szerint--MINDEN KÖRÜLMÉNYT ÖSSZEVETVE-a Honvéd még így is igen derekasan helytállt.
keresztkem
  Válasz | 2019. május 20. 00:50 | Sorszám: 9
Végetért a 2018\19-es nagyar bajnoki futballszezon is. Bajnok lett a Fradi, kiesett az MTK és Szombathelyi Haladás. Utóbbit nagyon sajnálom, az MTK kiesését kevésbé. Bennmaradt viszont az én csapatom a DVTK--ami nekem nagyon sokat jelent. Iszonyú és gyötrelmes volt ez a szezon--nekem a megveszekedett DVTK szurkolónak nagyaon-nagyon "az". Sok -sok tanulsággal szolgált, érdekesen módon FUTBALLON KIVÜL(!) TÖBBEL mintz futballtanulsággal. Mármint "szolgált" a m,agyar futballbajnokság. Sokan EZT nem is hinnék, én viszont tudom, mit beszélek-irok--ezzel kapcsolazban.Bizony így volt "EZ" az elmúlt (futball)szezonban. Szívesen nélkülöztem volna e tanulságokat......
keresztkem
  Válasz | 2019. március 23. 04:19 | Sorszám: 8
Változatlanúl gyenge a magyar futball--ami nem újdonság ma már sajnos. Ugyanis tegnapelőtt, március 21-én csüzörtökön kikaptunk 2:0-ra a szlovákoktól Nagyszombatban.....úgy momdhatjuk: SIMÁN! Nem is ez az én legnagyobb bajom. Hanem az, hogy a sok-sok hazai ú.n. futballkedvelő mennyire és milyen nagy mértékben arra használja a "futballbajt", hogy bántsa és sértegesse a másik magyar embert--aki pedig épp ugyanazt akarná mint ő; a magyar futball föllendülését. HIÁBA NO: MI MAGYAROK ARRÓL IS MEGISMERHETŐK VAGYUNK, HOGY A "BAJBAN SZÉTTARTUNK"(!) ÉS LEGINKÁBB AKKOR: A BAJBAN.
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 02. 06:31 | Sorszám: 7
Igaz az, hogy tegnapelőtt azaz aug.31-én este 3:1-re megvertük a Groupama Arénában a letteket, de ez NAGYON KEVÉS. Ez még ahhoz sem elég, hogy a mai magyar futball-z az európai középmezőny ALJÁN dekkoló alakulatnak minősíthessük.S hogy mindez mennyire valós és fennáll azt majd holnap, azaz szept. 3-án vasárnap a portugálok elleni meccsen fogjuk látni-meglátni. Azon a meccsen 0:3-at vagy 0:4-et jósolok. Adná Isten, hogy rosszul sejtsem a dolgot!
keresztkem
  Válasz | 2017. augusztus 30. 07:51 | Sorszám: 6
A környező országok futballjától módunk és lehetőségünk van tanulni, mert valljuk be: ők is kínlódnak. Mondjuk Horvátországtól, Ausztriától de főleg Csehországtól.Nálunk borszasztóan "nyomulnak" a szerbek és a szerb nemzetiségű boszniaiak. De a szerbektől--szerintem--nem tudunk annyit tanulni,( a szerbektől való lényeges ALKATI ELTÉRÉSÜNK OKÁN) mint tudnánk a csehektől, szlovákoktól és legkevésbé persze az osztrákoktól, mert utóbbiaknak majdnem épp úgy nem sikerül majdnem semmi, mint nekünk.Legföljebb az "infrastruktúrázás", ami náluk, Ausztriában még a miénktől is jobb, lehet, hiszen gazdagabbak nálunk.De a futballjuk...majdnem épp oly' gyenge mint a miénk, ám még így is sokmindent tanulhatnánk tőlük...a "sógoroktól".Hogyan? Hát úgy, hogy például bevezetném vagy visszavezetném a HÚSVÉTI TORNÁKAT vagy akár a KARÁCSONYI TORNÁT, vagy ilyesmit..Intenzivebb futballéletet teremtenék az ide-oda utazással és focizással...egymás között. Amibe be lehetne vonni néha a szlovákokat de inkább a cseheket is!
keresztkem
  Válasz | 2017. augusztus 25. 06:24 | Sorszám: 5
No, tegnap este (IS) bebizonyosodott: KOMOLYTALAN HÜLYÉSKEDÉS A MAGYAR FUTBALL. És nem azért komolytalan, mert Felcsuton a Vidi kapott egy 4-est! Hanem a sok ú.n. "bizakodó", mellébeszélő SZÖVEGELÉS okán. Ez az amiről itt is, ezeken a hasábokon is évek óta prédikálok. Nem BESZÉLNI kell(lene), hanem futballozni! A legnagyobb baj mégis az ebben az ügyben, hogy RENGETEG PÉNZ és --az ellenfelek szerint is--kiváló infrastruktúra mellett olyan a magyar futballnak nevezett szélhámoskodás...amilyen. Hogy ebből a szarból egy egész siserehed dúsgazdagok módján él, dőzsöl és osztja észt.
keresztkem
  Válasz | 2017. augusztus 18. 04:55 | Sorszám: 4
No, 'megvolt tegnap este Belgrádban a Partizán-Videoton meccs,de nem sokkal lettem okosabb magyar futball dolgában. Ha most úgy is néz ki, hogy az eredmény előnyös a Vidinek--merthogy 0:0-al végződött a meccs--majdnem bizonyos vagyok abban, hogy jövő héten Felcsúton a magyar csapat kiesik a kupából.EZT én látom, a magyar futballkedvelők zöme nem! Adja Isten, hogy rosszul lássam!
keresztkem
  Válasz | 2017. augusztus 16. 07:53 | Sorszám: 3
Holnap, azaz aug.17-én a Belgrádi Partizán-nal kell, hogy játsszon a Videoton a kupaküzdelmek során. Ez a meccs, ill. ennek eredménye egy jelentős INDIKÁCIÓS ALKALOM lesz arra nézvést, hogy láthassuk: hol is állunk ma valójában az európai futballvilágban? Azt hiszem nagyon sokan igen nagy érdeklődéssel várjuk ezt a megmérettetést. Holnapután már NINCS KECMEC: egyértelműen megmondja a Partizán elleni eredmény, hogy úgy nagyjából mit is ér a magyar futball?
Fölöslegessé válik minden locsogás: az eredmény BESZÉL, a kutya ugat.
keresztkem
  Válasz | 2017. augusztus 10. 09:56 | Sorszám: 2
Valamelyest "fémjelzi" vagy jellemzi egy ország futballjának szintjét és minőségét az, hogy az illető ország ú,n. "kupacsapatai"--akik tehát, mondjuk "magyar csapatként" a különböző európai kupaküzdelmekben indulhatnak--hogy szerepelnek, meddig jutnak el, milyen szinvonalú meccseket vivnak, kik ellen maradnak benn vagy esnek ki és hogyan. Mint tudható ezen a vonalon még rosszabb, sokkal-sokkal rosszabb szinten állunk, mint a válogatott csapataink oldalán, és hosszú évtizedekre visszamenőem is rosszabbul. Jómagam emlékszem arraamit 10 éves, futballszerető kisfiúként regisztráltam magamban, hogy 1956-ban a forradalom alatt és idején 'hogyan szerepelt az ú.n. "NAGY HONVÉD" az európai bajnokcsapatok kupájában--amit akkoriban valahogyan másképp hívtak, már nem tudom hogyan. Lényeg. Az akkor számunkra a Honvéd számára kisorsolt ellenfél az Atletico Bilbao vagy Real Bilbao volt az első fordulóban.Tehát nem a Real Madrid vagy az FC Barcelona--anmikoris az utóbbiban még fényes eredményekkel "csillogott" a nagy magyar sztár a Vasasból: Kubala László. A Honvéd Bilbao-ban úgy emlékszem 3:2-re vesztett, és a visszavágón, melyet a forradalom miatt nem Budapesten, hanem tán Zürich-ben vagy Bern-ben rendeztek 3:3-at csinált, s így kiesett. Hát! Már akkor is....Pedig ebben a Honvédban olyan futballisták játszottak--és igenis még játszottak akkor '56 novemberében ott--mint Bozsik Cucu, Kocsis, Puskás Öcsi, meg Czibor.....
keresztkem
  Válasz | 2017. július 07. 10:40 | Sorszám: 1
Tegnap "idehaza" a Megyeri úti Újpest stadionban 3 "gombócot" bevarrva ellenfelének, kitömte a Vasas-t a Beijtar Jeruzsálem izraeli csapat. Nézve a meccset megállapítottam: teljesen megérdemelten NYERTEK A ZSIDÓK--ilyen arányban is! Gratulálnunk kell Nekik, mert a Vasas felvonultatta a mai magyar futball minden hibáját és kórszindrómáját. Elég baj az, bár az elmúlt futballszezon--a 2016/17-es--a hozzáértők számára, de csakis az ő számukra már sejttette, hogy a Vasas kiugrónak mondható eredménye csalóka. Azaz a valóságos képességeiknél félrevezetően jobb képet mutat, szerencsék és egyebek okán.
keresztkem
  Válasz | 2017. május 29. 19:12 | Sorszám: 0
Végetért az 2016-17 évi, elsőosztályú magyar futballbajnokság. Nem a Videoton nyerte a bajnokságot, akinek, mint Orbán Viktor 'majdnem legkedvesebb csapatának kellett VOLNA azt megnyernie--legalábbis az összeesküvéselméleteket kedvelők álmoskönyve szerint. És kiesett az MTK, Deutsch Tamás Lipót-, és Terézvárosi csapata, lipócia gyöngye, a "libások" szemefénye, akiknek viszont föltétlenűl benn kellett volna maradniuk--az összeesküvéselméletek hő imádóinak tipusforgatókönyvének megfelelően. 'E-helyett, viszont benn maradt az én csapatom a DVTK a "vas és acél hazájának" együttese--hol van már errefelé vas és acél?...ugyan hol?...-- és kipottyantak a libások....Sic transit gloria mundi...

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola